עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG
google bookmarkסימניית גוגל

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסוף שבוע: ליידי בירד (Lady Bird)

08/03/2018 - 07:00 
 
 

סרט לסוף שבוע: ליידי בירד (Lady Bird)

הסרט ליידי בירד היה מועמד ל-5 פרסי אוסקר. מדובר בסרט מעניין מאוד, אך עם זאת הייתי מגדיר זאת מעט הגזמה, שכן לא מדובר במתחרה של ממש כנגד "צורת המים" או "3 שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי". 

סרט לסוף שבוע: ליידי בירד (Lady Bird)

הסרט מספר על צעירה מתוסבכת, שקוראת לעצמה "ליידי בירד" ואשר מנסה למצוא את דרכה בעולם שאינו מכיר ביחודיות שלה. סצינת הפתיחה של הסרט מבריק במיוחד ומעמת בין ליידי בירד (סירשה רונן) לבין האמא שלה (לורי מטקלף בהופעה כל כך יוצאת מהכלל שאנחנו כמעט שוכחים שמדובר בשחקנית שמופיעה בעיקר בסדרות קומדיה כגון רוזאן ו-תאורית המפץ הגדול). בסצינה מבריקה, האם והבת רבות על הכל ועל שום דבר עד כדי כך שהבת עושה צעד שמשאיר את הקהל פעור פה. 

סרט לסוף שבוע: ליידי בירד (Lady Bird)

סצינת הפתיחה החזקה הזו מרימה את הרף של הסרט לנקודה שלצערי הסרט פשוט לא מצליח לחזור. כל מה שהסרט היה צריך לעשות הוא להציב עוד מספר לא גדול של סצינות חזקות כאלה והסרט היה הופך ללהיט ואולי היה גם זוכה בכמה אוסקרים.

אל תבינו אותי לא נכון, לא מדובר בפלופ - זה סרט חזק על התבגרות של נערה, דרך האהבות, האכזבות ועד ליציאה שלה מהבית. מדובר בנערה "קשת יום" (גרסא אמריקאית לקשת יום זה מישהו שלא גר בבית גדול מספיק או "בצד הנכון של פסי הרכבת") ובעיקר תמימה וכזו שחושבת שהיא תכבוש את העולם במעט עבודה והרבה כשרון מולד. הבעיה היא שלא לכולם יש כישרון ולא לכולם זה מצליח. כך היא נעה ממחשבה שהיא תנצח בתחרות המתמטיקה למרות שאינה משקיעה או מתעניינת בכך, כך היא חושבת שהיא תזכה בנשיאות השכבה, או שתשכב לראשונה עם אהבת חייה הבתול, או שתגיע לקולג' חלומותיה למרות אי השקעה טוטאלית בכל דבר שקשור בלימודים.

סרט לסוף שבוע: ליידי בירד (Lady Bird)

מה שהופך את הסיפור למעניין הוא לא רק התמימות והתובנות ש-"ליידי בירד" מקבלת, צעד אחר צעד, שניו יורק ממש לא מחכה לה, אלא בעיקר הקונפליקט המתמשך בינה לבין האמא שלה, אשר באופן פסיבי-אגרסיבי מנסה להנמיך את ציפיותיה מהחיים, ומכינה אותה לאכזבה שהיא והאבא של ליידי בירד חשים כל הזמן מהחיים.

התמימות של ליידי בירד, והרצון שלנו שהיא תצליח לקבל את כל מה שהיא רוצה מהחיים ללא מאמץ מקבל קונטרסט החריף במיוחד בינה לבין החברות קלות הראש שלה שמקבלות את כל מה שהן רוצות ללא מאמץ מיוחד... הצורך של ליידי בירד באהבה ובקבלה מהוריה ואחיה רק מתחזקים ככל שהאכזבות נערמות זו על גבי זו וככל שהחיים מכים בה שוב ושוב.

סרט לסוף שבוע: ליידי בירד (Lady Bird)

עם זאת, קל להבין מדוע האקדמיה לא קיבלה את הסרט הזה בחיבוק. גיבורת הסרט לא באמת מתקשה בחיים. זה איננו LIon עם ילד הודי שמחפש את הוריו במשך שנים, או על צ'רצ'יל שמצליח להתעלות על עצמו, או על איש-דג שמצליח לשרוד כנגד כל הסיכויים. זה בסה"כ סרט על ילדה מפונקת שנולדה להורים לא מוצלחים במיוחד ושהעבירו לה גנים סבירים מינוס ושגרה בעיירה בארה"ב שלא נראית קשה במיוחד לחיות בה... 

ליידי בירד. ארה"ב 2017, 95 דקות. במאית: גרטה גרוויג. שחקנים: סירשה רונן, לורי מטקאלף

 


לדיון בנושא: סרט לסוף שבוע: ליידי בירד (Lady Bird)


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht