עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

רמקולים אלחוטיים – מבחן קבוצתי 2018

30/03/2018 - 07:30


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: קבוצת מחיר: עד 599 ש"ח >

 
 
 

הקדמה 

אפשר לומר שעכשיו, ב- 2018, הסמראטפון כבר פחות או יותר מהווה את מרכז החיים שלנו ולאבד אותו בטעות זה כבר יותר גרוע מלאבד את הארנק שלנו... אחד מאלף הדברים שאנחנו עושים עם הסמארטפון זה להאזין למוזיקה, מה שהפך את האוזניות, ובמיוחד את האוזניות האלחוטיות, לכל כך נפוצות. לכן, באופן טבעי, זה לא מפתיע לראות שכעת הגיע תורו של הרמקול האלחוטי, שמיועד למי שלא רוצה לתקוע אוזניות על הראש או לחילופין רוצה לחלוק את ההאזנה עם עוד אנשים, בבית, במשרד או אפילו בחוף הים. 

רמקולים אלחוטיים – מבחן קבוצתי 2018

הרמקול האלחוטי 

רמקול אלחוטי זאת הגדרה קצת כללית מדי. בתכלס כל רמקול שמאפשר השמעת מוזיקה דרך הזרמה אלחוטית כזו או אחרת הוא רמקול אלחוטי. זה יכול להיות רמקול נייד קטן וזה יכול להיות זוג רמקולים רצפתיים גדולים שלא מתביישים לקחת חלק ממערכת Hi-Fi לכל דבר. אצל רוב האנשים ההגדרה מתחברת יותר לרמקולים הנייידים הקומפקטים, אלה שאפשר לקחת לכל מקום, אבל במבחן הזה אנחנו נבדוק גם דגמים שדורשים חיבור לחשמל, למעט כאלה שמגיעים כזוג רמקולים נפרדים. 

אז מהו החיבור האלחוטי? התקן שכרגע שולט בשוק הוא כמובן תקן ה- Bluetooth. ישנם רמקולים אשר תומכים גם בתקן ה- Airplay של אפל ואף ב- Wi-Fi שמאפשר חיבור לרשת הביתית לצורך הזרמת המוזיקה, אבל Bluetooth נשאר הכי נפוץ. תקן ה- Bluetooth מעולם לא נחשב לפרוטוקול איכותי במיוחד בכל הקשור להזרמת מוזיקה, אבל עם השנים נעשו בו שיפורים כולל תמיכה בתוספות כגון AptX אשר מיועד לשפר את איכות השמע דרכו. על פניו זה מאד פשוט – מדליקים את הרמקול, מוצאים אותו בתפריט ה- Bluetooth בטלפון (או כל מכשיר תומך), מתחברים ויאללה מוזיקה. 

רמקולים אלחוטיים ברוב המקרים הם רמקולים קומפקטים שמיועדים לעבוד ללא חיבור לחשמל. הרעיון הגיוני, הרי אם הצלחנו להיפרד מכבל ה- Signal, אז למה לא להיפטר גם מכבל החשמל? יתרה מכך, רמקולים ניידים מנסים לדחוס כמה שיותר לחבילה כמה שיותר קטנה, אבל המתכון נשאר זהה בכולם: 

 • הגברה מסוג Class D אשר יותר קומפקטית וחסכונית בהשוואה להגברה קלאסית מסוג Class A/B.
 • וופרים מיניאטורים מהדור האחרון אשר מיועדים להפיק ספקטרום תדרים יותר רחב ממה שהגודל שלהם מרמז. אותם וופרים מסוגלים להפיק את רוב הספקטרום, אבל עדיין ישנם דגמים של רמקולים אשר כוללים טוויטרים שמטבעם מתוכננים ספציפית לתדרים הגבוהים. אגב, באותו כיוון, חלק מהרמקולים כוללים וופר שמיועד רק להפיק בסים.
 • הראדיאטור הפאסיבי, שמהווה אביזר יותר נפוץ בסאבוופרים, כעת נכלל כמעט בכל רמקול נייד שיש. במילים פשוטות, מדובר בממברנה פאסיבית שאינה מחוברת לכלום ותפקידה להחליף את צינור האוויר, או Port, שקיים ברוב הרמקולים על מנת לתגבר את התדרים הנמוכים, כלומר הבסים.
 • EQ דינמי – מדובר בתכונה שלא קיימת בכל רמקול, אבל שימושית למדי. בדומה למה שמוצאים לפעמים גם ברסיברים לקולנוע ביתי, חלק מהרמקולים כוללים EQ פנימי אשר מוסיף בס וטרבל כאשר מאזינים בעוצמות נמוכות, זאת על מנת לפצות על חוסר הרגישות שלנו בתדרים האלו בעוצמה לא גבוהה. כאשר מגבירים את העוצמה הכל מתאזן בהדרגתיות, ובעוצמות הכי גבוהות הבס כבר מתחיל לרדת בעוצמה בכוונה על מנת לשמור על הרמקולים ועל סאונד נקי.
 • שקע Aux – כל הרמקולים במבחן, למעט דגם אחד, כוללים שקע Auxiliary מסוג מיני 3.5mm על מנת לאפשר חיבור למקור סאונד חיצוני שאינו תומך ב- Bluetooth.
 • מיקרופון לניהול שיחות על גבי הרמקול. 

הרמקולים 

המבחן הזה, באופן ברור, אינו מתיימר לייצג כל דגם וכל יצרן שיש, אחרת הרשימה לא היתה נגמרת, אבל אנחנו כן כללנו נציגות מכובדת ויותר חשוב מזה, מגוונת. ישנם דגמים קומפקטים יותר וקומפקטים פחות, כאלה שעובדים על סוללה וכאלה שלא ודגמים שאפשר לזרוק לבריכה לעומת דגמים שממש רוצים להישאר יבשים. בקיצור, 18 דגמים שמנסים לייצג משהו לכל אחד. 

כל דגם מקבל תשומת לב משלו במבחן, כולל הערות על איכות בניה, נוחות שימוש, איכות הסאונד וכמובן, בסוף המבחן, הבחירות שלי. לא מדובר ברמקולים שבאים להתחרות במערכות סטריאו ברמה גבוהה ולכן הציפיות והניסוח שלי היו בהתאם. בנוסף, לכל רמקול נעשו מדידות Frequencey Response על מנת להראות צד מעט יותר אובייקטיבי. נא לקחת בחשבון שהמדידות האלו לא משקפות איך הרמקולים ישמעו לכם בפועל. 

הדגמים במבחן חולקו לשלוש קבוצות מחיר: עד 599 ש"ח, 799-1,250 ש"ח ומעל ל- 1,490 ש"ח, אבל בסופו של יום המחיר זה רק חלק מהמשוואה. לנוחיותכם הכנתי טבלה אשר כוללת את כל הדגמים במבחן בסדר אלפביתי כולל פירוט של כל התכונות הרלוונטיות שמבדילות בין הדגמים:

רמקולים אלחוטיים – מבחן קבוצתי 2018

דגשים לגבי הטבלה:

 • זמן סוללה: המספרים הם בהתאם למפרט הטכני של היצרן. זמן הסוללה מאד מושפע מעוצמת השמע וכל יצרן מגדיר את הזמן באופן מעט שונה.
 • פיזור סאונד: אלה שמוגדרים כסאונד ישיר הם אלו שמשמיעים סאונד רק מצד אחד, כאשר אלו שמוגדרים כ- 360 כוללים סאונד אשר מיועד להיות פחות מפוקס, מה שיותר מתאים למי שרוצה לשים רמקול במרכז החדר/סביבה.
 • רטיבות: חלק מהרמקולים עמידים לרטיבות, אבל כל דגם והתקן שלו. רמקול אחד יכול להיות עמיד למעט נתזים של מים, כאשר דגם אחר יכול לצלול מתחת למים לשעה שלמה. התקן מצויין בטבלה במידה והיצרן רשם זאת במפרט הטכני.
 • רדיו: לא שאני רואה יותר מדי אנשים שישתמשו בזה, אבל טוב לדעת אם יש.
 • סטריאו: חלק מהרמקולים מאפשרים חיבור של רמקול נוסף על מנת להשתמש בשני רמקולים כזוג סטריאו. ישנם כאלה שאפילו מאפשרים חיבור של הרבה יותר רמקולים ביחד על מנת לעשות "מסיבה" של ממש.
 • SD card: במידה והרמקול כולל שקע לכרטיס זיכרון, מה שמאפשר ניגון מהכרטיס במקום מהטלפון.
 • AptX: תקן אשר מיועד לאפשר הזרמת מוזיקה באופן יותר איכותי על גבי Bluetooth. התקן דורש תמיכה גם מהטלפון או הנגן שבשימוש.
 • Wi-Fi: שימושי למי שמזרים תוכן מהרשת הביתית.
 • USB: רמקולים אשר כוללים שקע USB להטענה של הטלפון.
 • שלט: רמקולים אשר כוללים שלט רחוק סטנדרטי.
 • גודל: במקום לרשום מידות מדוייקות, הקטגוריה פשוט מחולקת לגודל פיזי – קטן, בינוני וגדול.

הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: קבוצת מחיר: עד 599 ש"ח >


עוד מ: HazooM
תגיות


דרגת קושי: 5
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht