עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע: נקודת איזון 2 (the equalizer 2)

10/08/2018 - 08:00 
 
 

סרט לסופשבוע: נקודת איזון 2 (the equalizer 2)

למי שלא מכיר, או אינו זוכר, דנזל וושינגטון מגלם את רוברט מקול, המוכר לנו מהסדרה "the equalizer" משנות השמונים. הסדרה מספרת את סיפורו של סוכן חשאי לשעבר (ככל הנראה מה-CIA, או גרסא יותר סודית של הסוכנות) שמשתמש בכל הכישורים המיוחדים שלו בכדי לסייע לאנשים הפשוטים שאף אחד לא דואג להם.

רק להזכירכם שבעצם היו לנו המון סדרות כאלה בשנות השמונים - היה לנו אנשי צבא לשעבר שעזרו לאדם הפשוט, והיה לנו איש משטרה לשבר עם מכונית מדברת שעזר לאנשים הפשוטים..

סרט לסופשבוע: נקודת איזון 2 (the equalizer 2)

דנזל וושינגטון לוקח את התפקיד למקום אחר לגמרי. בסדרה המקורית היה מעט מאוד אלימות (פרט לאלימות מרומזת). כאן יש לנו הרבה מאוד השפעות מסרטים וסדרות של השנים האחרונות. האלימות הקשה מזכירה מאוד את ג'ון וויק, זהו סרט שאינו מיועד למי שנרתע מאלימות. יש כאן כמות מופלאה של אלימות מרוכזת ומיותרת. במקביל יש לו קשר עם שותפיו לסוכנות לשעבר שמזכירים מאוד את עלילת Mission Impossible הראשונה. אשתו של מקול מתה, ולכן לא ממש אכפת לו אם הוא מת או חי (משאלת מוות). בקיצור, מיקס של רימייקים שראינו כבר כמה פעמים. 

אבל יוצרי הסרט לא רצו שזה יהיה המאפיין היחיד של הדמות ולכן הוסיפו לו פטיש לספרים קלאסיים, ותוך הכנסה של פרסום אגרסיבי במיוחד לחברת ההסעה ההמונית Lyft, הוא גם מקשיב לאנשים ומסייע להם כשהוא מסיע אותם ברחבי העיר. הוא גם מסייע לשכנים שלו בבניין, ובפרט לצעיר שהסתבך עם פושעים ורוצה להיות אמן כשיהיה גדול (ע"ע מר מיאגי?).

סרט לסופשבוע: נקודת איזון 2 (the equalizer 2)

יש בסרט לא מעט עלילות משנה, אבל רובן מושכות לכיוון אחד - להציב את וושינגטון כסופרמן כל יכול שלא ניתן לעצור אותו ואשר מפענח כל פשע וכל סיפור בשניות בודדות. וושינגטון נע בין השטיקים הקבועים שלו ל

סרט לסופשבוע: נקודת איזון 2 (the equalizer 2)

בשיא הסרט - חוזר וושינגטון לבית משפחתו ושם מנהל קרב יריות מאוד לא משכנע בעיצומו של טורנדו שאת הגעתו הסרט מרמז כמעט מתחילתו בסדרה מיגעת של רמיזות. גם כאן מי שראה את Hurricane Heist יזהה את התרגיל העלילתי שעשו כאן.

סרט לסופשבוע: נקודת איזון 2 (the equalizer 2)

לסיכום. זהו סרט שראיתם בגרסא כזו או אחרת בעבר, יש כאן אלימות מוגזמת, ומעט מאוד עלילה קוהרנטית. הדמות הראשית קרטונית למדי. נקודת שוויון היא גרסא מעט יותר מתוחכמת של ג'ון וויק שמצליחה להתעלות על זה הראשון בעיקר בשל הנוכחות הכריזמטית של דנזל וושינגטון שמצליחה בקושי רב להתגבר על תסריט מייגע ובימוי אגרסיבי.

"נקודת שיוויון 2" (the eqalizer 2): ארה"ב 2018. 121 דקות. במאי: אנטואן פוקואה. שחקנים: דנזל וושינגטון, פדרו פסקל, ביל פולמן.


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: נקודת איזון 2 (the equalizer 2)


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht