עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע: ונום (Venom)

04/10/2018 - 16:00 
 
 

סרט לסופשבוע: ונום (Venom)

כידוע, היקום של מארוול התפצל כבר שנים רבות בין הפקות הסרטים של מארוול עצמם (כיום בבעלות דיסני) לבין סוני, שמחזיקה בזכויות הבלעדיות של החלק של ספיידרמן. פיצול זה, שעשה שכל כלכלי בתקופתו, מקשה מאוד כיום על מארוול בשל החפיפה המשמעותית בין הזכויות השונות.

ונום נולד וכבר הוצג לנו בעבר בסרט ספיידרמן 3 (אחד האהובים עלי) שבו התגלה הסימביוט - אותו אורגניזם חללי שמתחבר לגופו של יצור כלשהו ומשדרג את יכולותיו. באותו הסרט, ונום התחבר לספיידרמן והפך את החליפה שלו לשחורה, כמו גם שדרג משמעותית את יכולותיו. ונום, עם זאת, הוא יצור תבונתי ששינה לאט לאט את האופי של ספיידרמן, מה שגרם לו לבסוף לוותר על הסימביוט שהמשיך הלאה והתחבר לכתב אחר בדיילי ביוגל. אדי ברוק הופך לגרסא גרוטסקית של ספיידרמן הודות לזיכרון הגנטי של ונום. 

סרט לסופשבוע: ונום (Venom)

הגרסא העדכנית של ונום מדלגת על הקטע של ספיידרמן וישר מחברת בין אדי ברוק לבין ונום. אז הפעם יש נוול מיליארדר שהורס לאדי את החיים ובמקביל גם עושה ניסויים בשילוב בין בני אדם לכמה סימביוטים שהוא הצליח להעביר לכדור הארץ מכוכב שביט. 

הסרט מורכב ממספר מרשים של שחקני אורח (עוד אחד מיוחד יופיע גם לאחר הקרדיטים בסיום הסרט) ובראשם שני שחקנים משמעותיים ביותר כיום בהוליווד: טום הארדי ומישל ויליאמס. אליהם מצטרף גם ריז אחמד (ליל האירוע) שעושה עבודה יוצאת מהכלל כמיליארדר חסר המעצורים.

סרט לסופשבוע: ונום (Venom)

עם כזה קאסט מרשים, מה יכול להשתבש? לא מעט, כך מתברר. תחילה, אדי ברוק הוא ניו יורקר כבד וזה לא מתלבש בשום צורה ודרך על טום הארדי הבריטי. הבחור שהוא שחקן מחונן ביותר, מתקשה להעביר את הדמות ולא מצליח לשכנע שהוא כתב כושל... המבטא מאולץ, ובמקום לחזק את ההמור המעוות בתקשורת בינו לבין הסימביוט (הרמה להנחתה ענקית בדמות הומור סכיצופרני) הטקסט היה יבש ומלאכותי והארדי מתקשה מאוד לגלם את הדמות באופן אמין.

סרט לסופשבוע: ונום (Venom)

אז בטח מישל ווילאמס, שחקנית מעולה, יכולה להציל את המצב? טוב, כאן אנחנו מדברים על השואה הארמנית. מישל וילאמס היא ללא ספק שחקנית מוכשרת אבל עם אפס כימיה בינה לבין טום הארדי, ועם תסרוקת ואיפור בובתי היא נראית יותר כמו רובוט שתוכנת להראות כמו מישל ויליאמס ולא הדבר האמיתי. הדמות שלה מתנהגת כמו רובוט והאמינות שלה בדמות שואפת לאפס.

סרט לסופשבוע: ונום (Venom)דווקא דמויות המשנה, כולל ונום עצמו (או ריוט, סימביוט נוסף שמוצג בסרט) מצליחות להציל את המצב טיפה. אבל קשה שלא להתאבל על פספוס ענק כזה. ונום הוא דמות מעולה, יש כאן שלושה שחקנים מעולים, אבל העלילה חלשה היה כאן כמעט אפס הומור (דדפול הוא בהחלט סף שקשה להתגבר עליו אבל זה התבקש לנסות במקרה הזה) והבימוי פשוט מחריב את היתרונות של כל אלה. 

בסופו של דבר יצאתי מהסרט מאוכזב. אני אוהד גדול של הדמות של ונום, ושל כל השחקנים בסרט ובכל זאת, הסרט הרגיש לי כמו פספוס ענק. קשה לי לדעת אם זה רק אני או שאחרים הרגישו שמדובר בסרט חלול שהיה יכול להיות כל כך הרבה יותר טוב עם בימוי הדוק יותר. הנקודות הראויות לציון הן האפקטים המעולים, התלת מימד שלא היה רע, סצינות המרדף היו מרגשות במיוחד ובעיקר הדמות של ונום הצליח לגנוב את ההצגה.

"ונום" Venom. ארה"ב 2018. 112 דקות. בימוי: רובן פליישר. שחקנים: טום הארדי, מישל וילאמס, ריז אחמד.

 


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: ונום (Venom)


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht