עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

26/10/2018 - 17:50 
 
 

הקדמה

כיום 9 עכברים בסדרת Rival של SteelSeries, כאשר ה- Rival 710 דוחק החוצה את Rival 700 שהוצג לפני כמעט שנתיים ומשדרג אותו עם חיישן חדש, שפותח ביחד עם PixArt הטייוואנית, כאשר היא מצידה, מחזיקה בנסיון רב בתחום הפיתוח של חיישנים אופטים. SteelSeries קוראת לחיישן שנמצא כרגע בדור השלישי שלו, בשם TrueMove והיא טוענת שהוא עם מעקב מסוג 1:1 שאמור להתרגם למהירות תגובה מהירה במיוחד. החיישן הזה זהה לחיישן שקיים בדגם ה- Rival 600 או ה- Rival 650.

ה- Rival 710 הוא עכבר בינוני במידות שלו, מיועד לימנים, מעוטר ב- RGB כפי שמצופה מכל רכיב היקפי שיוצא בשנת 2018 לשוק ומכיל 7 כפתורים להתאמה אישית. העכבר הוא חוטי ובקופסה תקבלו 2 כבלים, הראשון פשוט מגומי רך באורך 1m והשני כבל באורך 2m עם מעטפת בד שמקנה מראה מעט יותר איכותי.

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

 

משקל העכבר עומד על 135g ואולי מעט יצער אתכם לשמוע כי לא ניתן להתאים את המשקל בעזרת משקולות כפי שניתן עם ה- Rival 600 למשל.

אחד הדברים המיוחדים בעכבר זה צג ה- OLED שמאפשר לנו להגיע למימדים חדשים של התאמה אישית. הדבר השני המיוחד עוד יותר זה מנוע הרטט הכלול בעכבר. אם תשחקו במשחק תואם, וכרגע אין יותר מידי כאלו, תוכלו לקבל חיווים חכמים כמו הצורך לנוח כי בזבזנו Ability בצורה מהירה מידי, החלפת נשקים, חיים נמוכים מידי ועוד, כאשר החיווי יופיע בצורה ברורה גם מעל מסך ה- OLED. קשה להאמין שמישהו הולך להסתכל על העכבר על מנת לקבל את החיווי, אבל זוהי יכולת שאין למתחרים וכזאת שמבדלת את ה- Rival 710, גם אם היא לא ממש שימושית. לצערנו כרגע יש רק 3 משחקים תואמים: Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive and Minecraft - ועוד 2 שירותים נתמכים: Tidal & Discord.

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

 

גיימינג

ה- Rival 600 היה העכבר הראשון של SteelSeries שהשתמשתי בו בצורה נרחבת. לא הייתי קורא ל- Rival 710 שדרוג, אלא פשוט עכבר שונה ביד, אבל עדיין מוכר, כנראה בשל חיישן ה- TrueMove שמשותף לשניהם.

אם תתגברו קצת על הכובד של העכבר (135 גרם), חווית המשחק היא פנטסטית, העכבר מרגיש איכותי למדי ביד בגלל המשקל היחסית גבוה לגודלו והשילוב של הגומי הרך והפלסטיק הקשה שפשוט יושבים טוב ביד. הכפתורים קליקיים בצורה מהנה והגלגלת איננה חלקה נעה עם קליקים מדוייקים. SteelSeries גם טוענת לעמידות של 60 מיליון לחיצות, הרבה יותר מה- 10-15 מיליון שיש בעכברים אחרים.

כאשר משחקים במשחקים מוכרים עם ציוד חדש, יש בדרך כלל תקופת הסתגלות, אבל מכיוון שה- Rival 710 חולק חיישן זהה ל- Rival 600 שמהווה עכבר הגיימינג היומיומי שלי, התקופה הזאת נשמרה למינימום, לא הייתי צריך יותר ממספר דקות על מנת שה- Rival 710 ירגיש ליד שלי כמו בן בית. משחקים כמו PUBG או Overwatch היו מהנים כמו תמיד ואני כבר רואה כיצד אני מצליח לשפר את הדירוג שלי בעונה 6 של Fortnite. לא יודע אם זה בגלל ה- Rival 710, אבל הוא בהחלט לא מזיק.

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

אבל המשחקים האלו לא מנצלים כמו שצריך את התכונות המיוחדות של ה- Rival 710, מנוע הרטט ומסך ה- OLED. עבור זה, התנעתי את ה- Counter-Strike: Global Offensive והיה זיהוי אוטומטי של העכבר במשחק, זה אומר שצג ה- OLED הציג את מספר ה- Kills או ה- Headshots וניתן היה להגדיר כי ה- Rival 710 ירטוט כאשר רמת התחמושת או החיים מגיעה לרמה מסוכנת.

כפי שהזכרתי מוקדם יותר, המסך הוא גימיק נחמד, הרי אף אחד מאיתנו לא יסיר את הראש מהמסך על מנת לבדוק נתונים שמופיעים בצד העכבר, הרי זוהי התאבדות גיימרית :-)

הרטט לעומת זאת, בהחלט הרגיש שימושי, מכיוון שהוא חוסך את הצורך להסיר את העיניים ממרכז המסך לצדדים על מנת לבדוק את מצב התחמושת את הבריאות.

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710
מסך ה- OLED הצידי עם תצוגה, בהחלט מיוחד, אבל לא ממש שימושי 

 


עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710
כן, שמתי GIF של Star Wars


עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

 

 

תוכנת SteelSeries Engine

התוכנה שמציעה SteelSeries לציוד ההיקפי שלה נוחה לשימוש ויציבה למדי, משהו שלא תמיד ניתן לומר על התוכנות של המתחרים בגזרה זו. כמובן שאתם יכולים לשנות את ה- RGB כפי שתרצו ואם יש לכם ציוד היקפי נוסף מבית SteelSeries כמו מקלדת או משטח עכבר, תוכלו לסנכרן את ה- RGB.

תוכנת ה- SteelSeries Engine תאפשר כמצופה לשנות את מאפייני ה- Rival 710, אם זה שינוי עוצמת הרטט, ביצוע מיפוי של הכפתורים לפי רצונכם, הגדרת פרופילים מוגדרים מראש (למשל פרופיל עם DPI גבוה עבור משחקי ספורט), פתיחת אפליקציות, הגדרת מאקרו, ניגון GIF במסך ה- OLED או בחירה של הצגת תמונה מונוכרומטית או טקסט ועוד.

היכולות כאן באמת גמישות להפליא, הבעיה שנכון להיום, רק 3 משחקים נתמכים כפי שאוזכר קודם לכן, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive and Minecraft - ועוד 2 שירותים נתמכים: Tidal & Discord. התמיכה לשירותים הללו הוצגה כבר לפני כמעט שנתיים עם ה- Rival 700 ואז מאז התקופה ההיא ועד היום לא התווספו משחקים חדשים לרשימה, אז הסיכוי נמוך שזה יקרה בעתיד. 

החיישן הקיים ב- Rival 710 הינו מדגם PixArt 3360, זהו חיישן מוכר למדי שנעשה בו שימוש אצל הרבה דגמים של יצרנים נוספים, כמו Mad Catz, Cooler Master, Cougar, Corsair ואחרים. אם יש לכם כבר עכבר ואתם שוקלים לשדרג אך חוששים מתקופת ההתאקלמות, רצוי לבדוק אם יש שימוש באותו חיישן, זה יעזור להוריד את החששות.

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710תוכנת ה- SteelSeries Engine
הגדרת כל הציוד ההיקפי שלכם במקום אחד, סנכרון RGB, אינספור אופציות והכי חשוב - יציב.  

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

אינספור אפשרויות התאמה, מהגדרות מאקרו, RGB, רגישות, תאוצה ויציאה מתאוצה, זיהוי תנועה, הגדרת Cooldown עם חיווי ברטט ועוד. 

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710לא רק Animated GIF, תוכלו אפילו להציג את השרבוטים שלכם מעל מסך ה- OLED. 

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

 

מודולריות

ניתן ב- Rival 710 להחליף חלק מהרכיבים. בקופסה תקבלו 2 כבלים, הראשון פשוט מגומי רך באורך 1m והשני כבל באורך 2m עם מעטפת בד שמקנה מראה מעט יותר איכותי, אך לא רק כבלים. אם תרצו להחליף את החיישן, תוכלו לקנות חיישן לייזר מבית PixArt מדגם 9800 ולהחליף אותו בקלות על ידי פתיחת 4 ברגים, תהליך שלא יקח לכם יותר מ- 2 דקות.

גם את הכיסוי העליון של העכבר תוכלו להחליף על מנת לתת מראה שונה לעכבר. החבילה של הכיסויים אמורה להיות זמינה בימים הקרובים. אם יש לכם מדפסת 3D, תוכלו להוריד את התוכניות להדפסת Nameplate בעיצוב ועם כיתוב אישי, זה בכלל יעניק מראה יוצא דופן לעכבר.

נכון, אלו גימיקים, אבל בשוק כל כך תחרותי, SteelSeries מנסה לחדש וגם אם הניסיון לא יצלח יפה ולא יהיו הרבה שידפיסו Nameplate או חיישן, לפחות החברה ניסתה - ואת זה צריך לקחת לזכותה.

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

 

סיכום

לאור התמיכה הדלה של מנוע הרטט וצג ה- OLED במשחקים, כולי תקווה שתוספות אלו לא מוסיפות יותר מידי למחיר של ה- Rival 710 שגם ככה די גבוה - 109.00 יורו מעבר לים. אם נוסיף לזה מתחרים באותה גזרת מחיר כמו Razer Naga Trinity, Corsair Scimitar Pro או ROCCAT Nyth, התחרות די קשה, אבל SteelSeries מקווה לשכנע אתכם באמצעות התכונות המיוחדות שהיא מציעה, כמו מנוע הרטט, וחיישן ה- TrueMove המדוייק. אם במקרה גם יש לכם כבר אוזניות, משטח עכבר או מקלדת מבית SteelSeries, יהיה הרבה יותר נוח גם להגדיר הכל מתוכנה אחת וגם להתאים RGB וזאת מעבר לשמירה על התאימות המותגית.

עכבר הינו אביזר המחשב שאנחנו משתמשים בו כנראה הכי הרבה ואם אתם גיימרים, החשיבות של עכבר מדוייק, כזה שנותן פידבק טוב ומאפשר להחליף פרופילים בקלות, הינו בדיוק ההבדל בין מקום שני לבין Winner Winner Chicken Dinner - ואת הארוחה הזאת, SteelSeries מקווה להביא לכם.

מחיר: $99.99

לרכישה באמזון: SteelSeries Rival 710

לעמוד המוצר באתר היצרן: SteelSeries Rival 710

לדיון בנושא: עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

 

כתבות נוספות בנושא:

 

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710

 

 

עכבר גיימינג SteelSeries Rival 710


עוד מ: ziv_r
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על משחקים וגיימינג


המאמר הפופולרי ביותר בתחום משחקים וגיימינג:
גיימינג: סוגי הגאים ואפשרויות שליטה מתקדמות
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht