עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע: המסע ליושינו (vision)

01/11/2018 - 07:00 
 
 

 סרט לסופשבוע: המסע ליושינו (vision)בסרטה הקודם, נעמי קוואסה ("אן") יצרה עולם קטן ואינטימי עם מספר דמויות שכל אחת היתה לבד והן כולן היו לבד ביחד. הסרט ממש נגע ללב וגרם לי להתרגש לקראת סרטה החדש "המסע ליושינו".

המסע ליושינו מפגיש אותנו עם סופרת מוכשרת ג'ין בגילומה של ג'ולייט בינוש ("שוקולד" ועוד אין ספור סרטים) שספרה הקודם הצליח מעל לכל הציפיות. את ספרה הנוכחי היא החליטה לכתוב ביערות יושינו הנידחים ביפן, שם היא מחפשת את עקבותיו של צמח מסתורי שהיא מכנה "vision". 

ביערות היא פוגשת מספר דמויות הזויות למדי, בעיקר זר שתקן ומדוכדך וזקנה מיסתורית שהיא חושדת שמחזיקה מידע על אותו צמח מרפא מסתורי. 

סרט לסופשבוע: המסע ליושינו (vision)

ככל שהסרט מתקדם כך אנחנו מתחילים לאבד את תחושת הזמן, שכן מתברר (אם כי מעט קשה לפיצוח) שלפני זמן רב אותה ג'ין היתה באותו מקום בדיוק והתאהבה באדם יפני שבו היא נזכרת כאשר היא עם הזר הנוכחי... 

ככל שהסיפור מתקדם, כך המציאות הופכת מטושטשת יותר, עד שקשה להבין כבר מי נגד מי. העלילה הופכת רופפת, הצילומים הופכים יותר ויותר הזויים והקשר בין הדמויות הופך לפחות ופחות מובן. הייתי צריך לקרוא הסבר קצר על הסרט לאחריו בכדי להבין מי בדיוק היו כל הדמויות אני לא בטוח שאני באמת מבין את העלילה במלואה.

סרט לסופשבוע: המסע ליושינו (vision)

החלק היותר מרגיז הוא העובדה שהסרט מתחיל רציונלי לחלוטין אך ככל שהוא מתקדם כך גם תאוריות מופרכות שקושרות אבולוציה, חיי עד, רפואת צמחים ומספרים ראשוניים מתערבבים זה בזה ומשתלבים באופן מאוד לא ברור בצילומי טבע וריקודים אבסטרקטים.

סרט לסופשבוע: המסע ליושינו (vision)אני ככל הנראה ממש לא היחיד בקהל שנע באי נוחוות לגבי מופרכות העלילה ונשמעו בקהל לא מעט אנחות עייפות לאחר סדרה נוספת של תמונות לא ברורות וצילומי טבע הזויים וגם לא מעט אנשים עייפו מהסרט ופרשו בשלבים שונים שלו. הסרט שנראה בתחילתו מבטיח מאוד התגלה כיומרני במיוחד ועם מעט מאוד בסיס יציב שעליו העלילה עומדת. חבל.

"המסע ליושינו" (Vision). יפן/צרפת 2018. 109 דקות. במאית: נעמי קוואסה. שחקנים: ג'ולייט בינוש, מסטושי נגאסה.

 


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: המסע ליושינו (vision)


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht