עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע: אפקט המים (L'effet aquatique)

27/12/2018 - 07:00 
 
 

סרט לסופשבוע: אפקט המים (L'effet aquatique)

סמיר הוא מנופאי במונטריי בצרפת שבמקריות מוחלטת פוגש את אגאת, מדריכה בבריכת השחיה העירונית - בחורה מעט משונה עם פה גדול. סמיר הוא ביישן גדול ולכן מתחזה לתלמיד שחיה במטרה להכיר את אגאת.

סרט לסופשבוע: אפקט המים (L'effet aquatique)

הסרט מתחלק לשני חלקים. הראשון הוא החיזור המעט מגוחך של סמיר בנסיון להתקרב לאגאת במונטריי. מדובר בקומדיה די שגרתית וקלילה.

השינוי מתחיל כאשר אגאת יוצאת לכנס בינלאומי באיסלנד, בין היתר בכדי לברוח מסמיר... אלא שהוא מחליט להתחזות למורה שחיה ולטוס גם הוא לכנס...

סרט לסופשבוע: אפקט המים (L'effet aquatique)

אז כאמור יש כאן שתי עלילות שתפורות יחדיו ושההומור בהם שונה מאוד. עבורי זה מרגיש ממש כמו שני סרטים שחוברו להם ביחד בחופזה. החלק הראשון הוא קומדיה רומנטית צרפתית סטנדרטית עם מעט מגע של סלפסטיק. השני מרחיב את היריעה ומשלב לא מעט על איסלנד ותושביה, וגם מעט הומור בינלאומי (עם התייחסות לקונפליקט הישראלי-פלסטיני מזוית לא שגרתית...).

סרט לסופשבוע: אפקט המים (L'effet aquatique)

יש לא מעט בעיות בסרט. הקשה ביותר הוא הכימיה בין שתי הדמויות שדמה לי לידידות ולא לרומנטיקה אמיתית. אם נוסיף על כך את דרכי הפעולה של סמיר, לא ברור מדוע אגאת אמורה להתאהב בו, שכן הוא עוקב אחריה בין מדינות ואת עיקר עיסוקו הוא משקיע בשקרים ותחבולות בכדי להתקרב אליה.

בנוסף, יש בסרט לא מעט חורים בתסריט שסרט פשוט כל כך לא היה צריך להסתבך כל כך איתם. התוצאה היא סרט לא אחיד ולצערי גם לא מצחיק או רומנטי מדי. הוא לא סרט "כבד" אבל הוא לא כזה שישאר לנו בזיכרון יותר מכמה דקות לאחר צאתכם מבית הקולנוע.

"אפקט המים" (L'effet aquatique). צרפת 2016. 83 דקות. במאית ותסריטאית: סולווג אנספה. שחקנים: סמיר גסמי, פלורנס ליורה קאייה.


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: אפקט המים (L'effet aquatique)


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht