עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע - גאולה (Redemption)

03/01/2019 - 12:00 
 
 

מוזיקה, אמונה, חברות, משפחתיות, יצירה, רוחניות, חלומות, התבגרות, השלמה והגשמה עצמית. "גאולה", סרטם החדש של יוסי מדמוני ובועז יהונתן יעקב, עוסק בנושאים הללו לאו דווקא בסדר שציינתי, אבל כולם מופיעים בו ובסופו של דבר גם מתחברים ביחד.

סרט לסופשבוע - גאולה (Redemption)

גיבור הסרט הוא מנחם (שאותו מגלם משה פולקנפליק המצוין). סולן לשעבר של להקה מצליחה, שחזר בתשובה לאחר שהתפרקה. היום הוא אלמן ורחוק לחלוטין מעולם המוזיקה. הוא גר בדירה קטנה בבני-ברק, מתפרנס בדוחק ומגדל לבדו את בתו הקטנה גאולה (שאותה מגלמת אמילי גרנין שובת הלב). כאשר מנחם מגלה שגאולה חולה בסרטן וזקוקה לטיפול יקר שיציל את חייה, הוא מבקש מחברי להקתו להתאחד ולנגן בחתונות של חרדים כדי שיוכל להרוויח כסף לטיפולים. האיחוד מצית את אש היצירה וגם את החברות ביניהם, אבל גם פותח מחדש את פצעי העבר המדממים ומעמיד את מנחם במבחן מנטלי לא קל.

סרט לסופשבוע - גאולה (Redemption)

את "גאולה" כתבו וביימו יוסי מדמוני ("בת ים-ניו יורק", "המנגליסטים") ובועז יהונתן יעקב. צלם מנוסה ומוכשר שזו פעם ראשונה שלו בתור תסריטאי ובמאי (בסוף השבוע הבא ייצא למסכים הסרט "פרה אדומה" שכתבה וביימה ציביה ברקאי-יעקב, אשתו של בועז). השניים יצרו סרט מאוד קטן ואישי שכולם להתחבר אליו, כי זה סרט על תהליך ומסע שכל אחד מאיתנו עובר בחייו. השניים בחרו בכוונה סיפור שכל צופה יוכל ולהזדהות עמו, ויצקו לתוכו את התהליך האישי שמנחם עובר מול משפחתו, חבריו ומול עצמו. התהליך האישי של הדמות מתבטא גם בצילום הסרט. בועז יהונתן יעקב, שבנוסף לכתיבה ולשותפות בבימוי גם צילם וכתב את השירים המקוריים, התמקד לא מעט בהבעות הפנים ובתנועות הגוף של השחקנים שלו, מה שהוסיף לאווירה המיוחדת. הסרט גם מראה לנו את בני ברק במלוא צפיפותה ודחיסותה. עיר שלי אישית לא יצא לראות אף פעם (ואני גר באיזור). סצינות ההופעה סוחפות ומדבקות ועושות חשק לקום ולרקוד. השירים מצוינים והעיבודים המוזיקליים מקוריים ומלאי השראה.

סרט לסופשבוע - גאולה (Redemption)

מדמוני ויהונתן יעקב ליהקו לסרט שחקנים שהם גם מוזיקאים, כדי שהדמויות ייראו אמינות עד כמה שאפשר וזה הצליח להם. הצופים מקבלים הצצה לתהליך העבודה של להקת רוק בצורה ישרה ואמיתית. יונתן גלילה, סיון שטובי ושחר אבן-צור טובים מאוד כחברי הלהקה. אביגיל קובארי (שאותה נראה בשבוע הבא גם ב"פרה אדומה") נחמדה וסימפטית בתור שרה, הבייביסיטר של גאולה. גם סנדי בר מופיעה בתפקיד קטן. אבל מעל כולם בולטים משה פולקנפליק, שזכה בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל קרלובי וארי ולביקורות טובות. הוא משחק מצוין את התפקיד הראשי של מנחם ויוצק לתוכו קשת רחבה של רגשות אנושיים שקשה מאוד להישאר אדיש אליהם ואמילי גרנין הקטנטונת כגאולה, שגונבת את ההצגה מהשחקנים המבוגרים ממנה ומלמדת אותם כמה שיעורים לחיים.

סרט לסופשבוע - גאולה (Redemption)

בקיצור - כדאי לראות

סרט לסופשבוע - גאולה (Redemption)

"גאולה" - ישראל 2018. תסריט ובימוי: יוסי מדמוני, בועז יהונתן יעקב. שחקנים: משה פולקנפליק, אמילי גרנין, יונתן גלילה, סיון שטובי, שחר אבן-צור, אביגיל קובארי, סנדי בר, רותי בורנשטיין

 


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע - גאולה (Redemption)עוד מ: itamarnimrod
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht