עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע: פרה אדומה

10/01/2019 - 07:00 
 
 

סרט לסופשבוע: פרה אדומה

פרה אדומה מתאר אב יהושוע (גל תורן בהופעה מלאת כשרון) והבת שלו בני (אביגיל קובארי) שחיים בהתנחלות במזרח ירושלים כחלק מקבוצה שמתכננת את החזרה להר הבית. האב משמש כמורה רוחני ומדריך שמסביר בסבלנות אין קץ כל פרט ופרט לגבי תפקידיהם השונים של העובדים במקדש שעל הר הבית בעתיד לאחר השמדת מסגד אל-אקצא, כך לשיטתם. 

סרט לסופשבוע: פרה אדומה

בעוד שהאבא האדוק רק מתחזק באמונתו, נראה שהאמונה של ביתו רק מתרופפת והיא מסתובבת בין המתנחלים הדתיים כנטע זר ומאוד מאוד ג'ינג'י. לחיי השניים מגיעה פרה אדומה ללא פגמים, מה שמכניס את המאמינים לאקסטזה, שכן תוכניתם היא להקריבה על הר הבית כאשר היא בת שנתיים בדיוק. הבת בני (בנימינה) מופקדת על שלום הפרה שאסור עליה להפגע או להפצע במהלך התקופה בכדי שהיא תשאר כשרה למטרה זו.

סרט לסופשבוע: פרה אדומה

אך לבת יש תוכניות משלה, היא מתרחקת לא רק מהדת ומהקהילת המאמינים המשחיים סביבה, ומתאהבת בצעירה עם בעיות לא קלות משלה אשר מצטרפת לקהילה במסגרת שנת השירות שלה.

סרט לסופשבוע: פרה אדומה

הסרט נע בכבדות רבה, ולמרות שהעלילה מנסה לחבר בין גורלה של בני הג'ינג'ית והפרה (שתיהן תמימות וטהורות, כלואות במסגרות שנכפו עליהן, ושתיהן יוצאות לחופשי במקביל), ניכר שבעצם "הפרה האדומה" של הסרט היא לא אחרת מבני עצמה. האיטיות של מסגרת הסרט ואין ספור הטיות, הקשרים סתומים, נראים כאילו שהם הורכבו למי שמכיר את הנושא על בוריו. עבודת הבימוי אינה הדוקה, ולמרות הפרוזה הרבה של הסרט הוא מצטייר לי כנסיון בוסרי מאוד לביים סיפור שבור וחלקי שגרם לי להאנח לרווחה כשהסרט הסתיים, ולא מהסיבות הנכונות.

הסרט זכה ב-3 פרסים יוקרתיים בפסטיבל הסרטים בירושלים לשנת 2018.

סרט לסופשבוע: פרה אדומה

להערכתי בידי במאי מנוסה יותר, הסרט היה יכול להיות הרבה יותר מרתק אך שילוב העלילה האיטית וסיפור האהבה הרגישו כצילום דוקומנטרי ערוך באיטיות מרגיזה. נקודת החן העיקרית הסרט הוא גל תורן הכשרוני שמצליח לכבוש את המסך בכל תפקיד שהוא לוקח.

"פרה אדומה" (red cow). ישראל 2018. 91 דקות. בימוי ותסריט: ציביה ברקאי יעקב. שחקנים: אביגיל קובארי, גל תורן, מורן רוזנבלט.


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: פרה אדומה


עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht