עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless

03/02/2019 - 19:45 
 
 

הקדמה

מעולם לא ממש אהבתי את ה- AirPods, זה נכון שתהליך ההצמדה שלהם לאייפון הוא גאוני ופשוט, אבל אחרי שעוברים את השלב החד פעמי הזה, נשארים עם חווית שמע לא מוצלחת במיוחד, עם באסים לא מספקים, אחיזה לא איתנה באוזן ותפעול יומיומי מייגע, כן, אני מדבר על זה שצריך לומר לסירי להוריד ולהעלות את עוצמת השמע או לדלג בין שירים.

ניסיתי אוזניות אלחוטיות אמיתיות אחרות, אבל אז התגלו לי חסרונות נוספים, כמו אי יציבות בחיבוריות ה- Bluetooth ומשום מה החברות לא שמעו שאנחנו בשנת 2019 וממשיכות להציג מארזי טעינה לאוזניות עם חיבוריות Micro USB. אם רוב הטלפונים כבר מציגים שימושיות ב- USB Type-C, נראה לי די מיותר ומעצבן לקחת איתי אוזניות שדורשות כבל טעינה מסוג אחר.

 

החזרת האמון

אוזניות ה- Sennheiser Momentum True Wireless הצליחו להחזיר את האמון שלי בסוג האוזניות האלחוטיות האמיתיות. נכון, הן עולות קצת מעל ל- 1200 ש"ח ובהחלט נמצאות בסקאלה העליונה של המחיר לאוזניות מסוג זה, Sennheiser יודעים את זה היטב והם לא חתכו פינות כאן פינות וזה מתבטא בכל אספקט במוצר, הכל מהמארז לאוזניות ועד האוזניות עצמן. 

 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless

 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless

 

כראוי למותג כמו Sennheiser, החברה שמה דגש על עיצוב אלגנטי ויוקרתי עם דגש על פרטים וזה מתבטא בכל דבר, אם זה המארז שמרגיש פרימיום, מחברי טעינה מצופים זהב עבור מניעת חלודה והצגת מראה אקסלוסיבי יותר, מגנטים קטנים באוזניות אשר מצמידים את האוזניות למארז שלהם עבור נשיאה והטענה ובכלל האוזניות עצמן ביד מרגישות כמו תכשיט טכנולוגי ולא סתם אוזניות.

האוזניות מגיעות עם 4 זוגות של מתאמי סיליקון לאוזניות, כאשר גודל ברירת המחדל שעימן הן הגיעו, התאימו בול לאוזנים שלי. חשוב שתתעכבו קצת עם זוגות המתאמים כי התאמתן משפיעה מאוד על עומק הבס שתקבלו ואיכות הסאונד הסופית. המארז שמחזיק את האוזניות הוא קטן למדי, עטוף במעין בד-אריג בצבע אפור עם לוגו Sennheiser במרכז, עיצוב די אלגנטי ויפה שיגרום לכם להציג אותו בגאווה על השולחן במשרד וזה גם יקבל סקרנות מהסובבים, אין אחד שלא עבר ליד השולחן שלי ולא הרים את המארז ביד - אולי זה בעצם חסרון :-)

המארז נפתח בצורה קפיצית ממכרת והאוזניות נצמדות אליו בצורה ממוגנטת, דבר ששומר עליהן היטב שלא יפלו בטעות וגם מבטיח טעינה אופטימלית. האוזניות מגיעות עם זמן סוללה של 4 שעות לערך, כאשר המארז שכמובן משמש גם לטעינה, יספק עוד 2 מחזורים של טעינה מלאה. הטעינה עצמה של האוזניות לוקחת שעה לערך ואם נוסיף עוד יתרון לעומת אוזניות אחרות בקטגוריה, הטעינה של המארז נעשית עם USB Type-C, כך שאם אתם טסים למשל, המטען של המחשב הנייד או הטלפון יתאימו ולכן לא יהיה צורך לקחת מטען נוסף. Sennheiser גם מכלילה כבל USB Type-C קצר בקופסת האוזניות. ליד שקע הטעינה במארז יש כפתור קטן שלחיצה עליו תיתן חיווי למצב הסוללה דרך נורית LED, ירוק עבור מעל 50%, צהוב עבור פחות מ- 50% ואדום מצייין כי מצב הסוללה נמוך במיוחד.

הערה קטנה לגבי המארז, אני אישית הייתי שמח אם היתה אופציה להכניס את הכבל איכשהו למטען, אבל כנראה שהדבר נעשה על מנת להציג מארז קטן ואלגנטי יותר, אני יכול להבין את זה.

הערה גדולה יותר לגבי המארז, אם כבר אנחנו מדברים על אוזניות שנטענות בצורה אלחוטית, למה שהמארז עצמו לא יטען גם ככה? ה- B&O Beoplay E8 למשל הן כאלו. 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wirelessהמארז אומנם לא נטען אלחוטית, אבל לפחות הטעינה מתבצעת עם חיבוריות USB Type-C

 

 

קצת יותר לעומק

אוזניות ה- Momentum True Wireless הוצגו כבר בתערוכת IFA האחרונה בספטמבר האחרון וכבר אז משכו הרבה תשומת לב, גם בגלל היצרן Sennheiser וגם בגלל העובדה שכל תפעול האוזניות נעשה על ידי מגע, ללא שום כפתורים.

תהליך ה- Pairing דרך ממני להסתכל במדריך למשתמש בנוגע לאופן בו זה נעשה. מסתבר כי צריך לשים להרכיב את 2 האוזניות ואז לגעת ב-2 האוזניות יחדיו כ- 5 שניות. מעט שונה מהתהליך המוכר של הדלקה והמשך לחיצה על כפתור ההפעלה כפי שיש בהרבה אוזניות אחרות. אפשר לבצע Pairing לעד 8 רכיבים כאשר כל הדלקה של האוזניות, הן יתחברו לרכיב האחרון איתו הן היו בשימוש.
טיפ למתחדשים באוזניות: הן מגיעות במצב Pairing בפעם הראשונה בה הן יוצאות מהמארז. אגב, לחיצה רצופה של 30 שניות על 2 האוזניות מכניסות אותן למצב של Factory Reset.

 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wirelessנראות כמו תכשיט

 

כל אוזניה מגיעה כאמור עם משטח מגע שטוח וכסוף עם לוגו החברה עליו. ה- Ear Tip נכנס עמוק היטב לאוזן ולאחר שאתם מכניסים אותו, צריך לסובב קצת את האוזניה על מנת שהיא תיתמך בצורה טובה על ידי אפרכסת האוזן. הצבע השחור של האוזניות יחד עם השילוב המתכתי, מעניק מראה די אלגנטי ושונה מהשחור-שחור שהתרגלנו לראות אצל חברות אחרות. חשוב לציין כי האוזניה יחסית גדולה לאוזניות Truly Wireless אחרות, הגודל לא מתבטא בזמן סוללה ממש גדול או בכל פרט אחר שאני יכול לחשוב עליו מלבד אפשרות נוחה יותר לנגיעות שלנו באוזניות עבור שליטה.

אז איך מתפעלים אוזניות בלי כפתורים ועם משטח מגע אתם שואלים? שימו לב:

האוזניה השמאלית:

  • לחיצה רצופה - הורדת עוצמת השמע
  • לחיצה אחת - Pause Play
  • זוג לחיצות - דילוג על ערוץ
  • 3 לחיצות - חזרה אחורה על ערוץ

האוזניה הימנית:

  • לחיצה רצופה - העלאת עוצמת השמע
  • לחיצה אחת - מענה לשיחה ניתוק שיחה הפעלת סייען קולי Google Assistant או Siri ואפילו גם Cortana אם הצמדתם את האוזניות למחשב
  • זוג לחיצות - דחיית שיחה
  • אם אתם לא במצב שיחה ולוחצים פעמיים על האוזניה הימנית, אתם מפעילים מצב של Transparent Listening, עוצמת המוזיקה יורדת ונעשה שימוש בזוג המיקרופונים שיש על האוזניות על מנת להגביר את עוצמת השמע מהסביבה, שימושי כאשר מישהו פונה אליכם במשרד או ברחוב או שאתם לפני צומת סואנת.

אין כאן מחוות Swipe כפי ששמתם לב כמו שיש ב- Bragi Dash, רק מגע. נכון, זה נראה מעט קשה לזכור את כל הרשימה למעלה, אבל לא באמת חייבים. אני הפעלתי את האוזניות בשעתיים הראשונות שלי עם תפעול של רק עוצמת השמע ודילוג ערוץ - ואלו רוב הפעילות שלנו מול האוזניות. בהמשך כבר למדתי את השאר ולמעשה, למדתי תוך תנועה בלי בעיה.

ניתן להוריד את האפליקציה התואמת מבית Sennheiser שעוזרת לזכור את הלחיצות השונות, אז התהליך מעט קל יותר, אבל מצאתי מספר חסרונות בשיטה. אם אנחנו רוצים למשל לעשות Pause, יש צורך בלחיצה כפולה על האוזניה השמאלית, לפיכך זה נעשה בצורה מעט איטית, כי האוזניה מחכה קצת לאחר הלחיצה הראשונה על מנת לראות אם אתם מבצעים לחיצה נוספת (ואז יבוצע Pause) או שאין לחיצה נוספת - ואז עוצמת השמע אמורה לרדת.

מעבר לזה, לחיצה על אוזניה שדחופה לנו בתוך האוזן יוצרת את רעש המיקרופוניות וכאשר זה נעשה בצורה תכופה עם מוזיקה ברקע, זה ממש לא נעים.

לאוזניות אופציה של Pause אוטומטי במידה ואתם שולפים את אחת האוזניות מהאוזן, בדיוק כמו ה- AirPods, אבל משום מה, כאשר מחזיקים את האוזניה במצב מסויים בכף היד, היא עלולה לזהות כי היא נמצאת בתוך האוזן ואז המוזיקה תמשיך, אז שימו לב לזה. ניתן לבטל את ה- Pause האוטומטי דרך האפליקציה, אבל מצאתי את התכונה שימושית ועל מנת לא להתקל בחסרון הזה, פשוט החזקתי את האוזניה בקצה האצבעות. 

 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless

 

 

אם אנחנו מזכירים כבר את האפליקציה, אז מעבר להצגת אחוז הסוללה באוזניות ובמארז הנשיאה, האפליקציה מאפשרת לשנות מצבי EQ לפי סוג המוזיקה או הטעם האישי שלכם (מומש בצורה פשוטה עם נקודה אחת של כיוון), כיוון עוצמת ביטול הרעשים (שימושי כאשר מישהו פונה אלינו ברחוב, מכון כושר וכדומה ואנחנו רוצים לשמוע אותו ולהוריד את עוצמת המוזיקה במהירות), הפעלת מצב Pause חכם (הפסקת ניגון המוזיקה כאשר אחת האוזניות נשלפת מהאוזן), קבלת שיחות בצורה אוטומטית (למשל כאשר אנחנו בפעילות ספורטיבית), עדכוני קושחה ועוד.

 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless

 

 

ייתכן וחלק ממכם שמו לב כי רוב האוזניות כיום מהקטגוריה מגיעות עם זמן סוללה של 4-5 שעות ואלו רוב האוזניות שמגיעות אלינו בקיץ 2019, כבר עם זמן סוללה של 7 שעות ומעלה. כיצד זה קרה? בשל דור חדש של מעבדים כמו ה- QC3026 של Qualcomm, שמהווים SoC ייעודי לאודיו שאמורים לקחת אוזניות TWS לשלב הבא, עם צריכת חשמל נמוכה יותר של עד 50% יותר ללא פגיעה בביצועים, מהירות גבוהה יותר של עבודה ועלות נמוכה יותר, לכן אנחנו נוצף לקראת סוף 2019 בעוד ועוד דגמי TWS בעלות נמוכה יותר, מיותר יצרנים ועם זמני סוללה שלא ראינו בעבר.
זאת אגב גם הסיבה שרוב אוזניות ה- TWS שהוכרזו ב- CES, יגיעו רק ב- Q2 2019 ומעלה.

החומרה של ה- Momentum True Wireless מבטיחה להיות בעלת Latency נמוך במיוחד באמצעות שימוש בטכנולוגית aptX מבית Qualcomm, כך שאם יש לכם טלפון תואם ואתם משתמשים באוזניות על מנת לצפות בפרק בסדרה האהובה עליכם בנטפליקס או ביוטיוב, ישמר ה- Lip Sycn עבור חוויה אופטימלית. משימוש של 10 שעות מצטברות במהלך טיסה ל- US, הליפסינק עם תכני הוידאו נשמר היטב והאוזניות עצמן לא איבדו קשר, למרות שמטוס הוא סביבה די עמוסה בתדרי Bluetooth ו- Wi-Fi מנקודות חמות שאנשים משום מה משאירים בטלפונים שלהם.

איכות הסאונד מה- Momentum True Wireless הינה כראוי לאוזניות שעולות 4 ספרות (1200 ש"ח לערך למתעניינים). אם תשוו אותן ל- Alfawise Mini או ל- QCY T1 Pro למשל, אתם מקבלים כאן סאונד הרבה יותר מרשים, עם באסים עמוקים ובכלל האיכות הסונית נשמעת ככזאת שראויה לאוזנים שלכם. נכון, זה לא הוגן להשוות אוזניות שעולות 1200 ש"ח לכאלו שעולות עשירית מהן, אבל ההשוואה הזאת מבחינה סונית נעשית רק מכיוון שאלו זוג דגמים שאומנם נותנים תמורה יפה מאוד לכסף וזה מתבטא בתפוצה רחבה שלהם בקרב הקהילה, אך המחיר הנמוך מגיע על חשבון איכות סונית נמוכה יחסית. אם אנחנו מבצעים השוואה מול אוזניות ראויות יותר כמו ה- Bragi Dash או ה- Jabra Elite Active 65t, ההבדלים הסונים מטשטשים הרבה יותר אז ההבדלים מגיעים יותר לידי ביטוי בפונקציונאליות ובתכונות הנוספות שמטמיע כל יצרן. ה- Jabra Elite Active 65t למשל, הרבה יותר קטנות באוזן, עם זמן סוללה גדול יותר, אך התפעול מעט בעייתי עם הכפתורים הקטנים שנלחצים. אולי חשוב יותר, אלו אוזניות שעולות קצת יותר מחצי מעלות ה- Momentum True Wireless.

אחת הבעיות שניתקלתי עם האוזניות שראויה לציון היתה שאם אני לא משתמשים בהן זמן מה, משום מה אחוזי הסוללה יורדים לאט לאט. היתה פעם אחת שלא השתמשתי בהן לאחר שהטענתי אותן ל- 100% ואחרי שבוע ימים, הסוללה עמדה על 0%. מקריאה קצרה ברשת, נדמה שאני לא היחיד עם הבעיה הזאת. לדברי היבואן, שוחט סל המוזיקה, הבעיה ידועה ליצרן ועדכון קושחה מתאים יוצג במהלך החודש הקרוב, פברואר 2019.

 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless

סיכום

ל- Momentum True Wireless יש תחרות די קשה, כיום הקטגוריה של אוזניות TWS הינה הנחשקת ביותר עבור כל היצרנים כי זה מאפשר להן בין היתר להציג דגמים יקרים יחסית בהם הם מממשים את העליונות הטכנולוגית אליהם הם הגיעו - וכמובן גובים על כך סכום נאה והולם.

בתערוכת CES האחרונה שנערכה בינואר בלאס וגאס, התחום היה מאוד בולט, כאשר הוצגו קרוב ל- 40 דגמים כאלו מכל היצרנים בכל העלויות. חברת JBL הציגה לא פחות מ- 4 דגמים במרווח רחב של מחירים עם אסמכתת IPX, עיצוב ושלל צבעים שיקרצו לקהל הספורטיבי ותמיכה בסייעניות קוליות.

חברת Klipsch הציגה את האוזניות הראשונות שלה בתחום מדגם T5 עם מארז הטענה מתכתי בצורה דומה ל- Zippo שנראה מדהים. חברת Pioneer הציגה את ה- SE-E8TW שגם כן פונות לשוק הספורטיבי עם עיצוב מיוחד שמבטיח להיות יציב במיוחד באוזן ואסמכתת IPX5. חברת Bang&Olufsen הציגה את ה- Beoplay E8 היוקרתיות שמיועדות לעובד המשרד האורבני, עם עיצוב יוקרתי.

אין ספק שהשוק גועש וחם. ה- Momentum True Wireless מציגות במארז נאה חבילה סונית שכיף להאזין אליה וכאלו שמהוות קפיצת מדרגה לעומת אוזניות ה- TWS שכל כך נפוצות בשוק. נכון שחלק יגידו כי הממשק עם הנגיעות דורש מעט זמן הסתגלות ואלו אינן אוזניות זולות, אבל אם תשאלו אותי, אלו אוזניות שכנראה יחזיקו אצלכם הרבה זמן ויספקו חבילה אטרקטיבית וקומפקטית של הנאה רצופה למוזיקה - עד לטעינה הבאה.

את דגם ה- Sennheiser Momentum True Wireless ניתן להשיג אצל אחד המשווקים הרישמיים של היבואן הרישמי שוחט סל המוסיקה בע"מ במחיר של 1249

לרכישה דרך KSP.

לדיון בנושא: אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless

 

אוזניות אלחוטיות Sennheiser Momentum True Wireless


עוד מ: ziv_r
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(3) הצבעות

בהקשר זה

 מגברים: הסבר
 פורום רב ערוצי
 רמקולים ושמע - חלק א'
 ביקורות אודיו
 עוד על אודיו


המאמר הפופולרי ביותר בתחום אודיו:
רמקולים ושמע - פרק א´ בסדרה
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht