עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

חברת Samsung נוטשת את שוק נגני ה- Ultra HD Blu-ray בארה'ב

19/02/2019 - 07:15 
 
 

הידיעה

בידיעה שמקורה במגזין "פורבס", פורסם כי חברת סאמסונג נוטשת את שוק נגני ה- Ultra HD Blu-ray. בניסיון להבין מה עומד מאחורי ידיעה זו, צוטט דובר של חברת סאמסונג, וזה מה שהוא אמר :

ציטוט:

Samsung will no longer introduce new Blu-Ray or 4K Blu-Ray player models in the US market


הודעה זו של סאמסונג מצטרפת להודעה דומה שפורסמה כבר לפני כשנה מטעם חברת OPPO DIGITAL על הפסקת ייצורם של נגני Ultra HD Blu-ray. ההודעות האלה מעמידות באור מאוד בעייתי את תעשיית הקולנוע הביתי, שבה סאמסונג היא שחקנית ראשית. לסאמסונג היה כבר בקנה מודל חדיש שהיה אמור לצאת השנה, אולם זה כבר כנראה לא יקרה.

מצב השוק

בשוק שרווי ביצרניות של ציוד קולנוע ביתי, סאמסונג היא שחקנית אחת מתוך כמה שחקניות כמו סוני, LG פאנאסוניק ועוד, כשכל אחת מהן מתחרה על סגמנטים כמעט זהים. לתוך קלחת זו של תחרות מצטרפת העובדה שעל פי המסתמן, תעשיית הנגנים ובמיוחד הנגנים באיכות הגבוהה ביותר, הולכת ודועכת. אחד הנתונים שנזרקו לשפע הידיעות בנושא היה שעל כל עשרה דיסקים DVD, יש אחד שהוא Ultra HD Blu-ray, ובחתיכת ה"עוגה" הצרה הזאת סאמסונג כבר לא יכולה לשמש מובילה.

בנוסף, אי הכללת פורמאט Dolby Vision בנגני ה-Blu-ray של סמסונג הפכה כואבת במיוחד לחובבי הקולנוע הביתי האיכותי וגרמה לירידות במכירות. סאמסונג מצידה כללה פורמטי HDR שסיבכו את המצב לאלו שאין ברשותם טלוויזיות תומכות פורמטים אלה.חברת סאמסונג נוטשת את שוק נגני ה- 4K BLU-RAY HD בארה

צילום משנת 2017 בעת הכרזת סאמסונג על שיתוף פעולה עם אמאזון פריים לשידור תכנים בפורמאט HDR10 פלוס (צילום: סאמסונג)

סיבה אפשרית להפסקת הייצור

אם כך מה מביא חברות ענקיות כסאמסונג ו- OPPO להודיע הודעות כאלה דרמטיות? התשובה אולי נמצאת באפשרות שהן לא יכולות יותר להתמודד עם התחרות באותו סגמנט של Ultra HD Blu-ray מצד המתחרות הענקיות גם כן כמו סוני, LG, ופנסוניק שהן מתחרות ראויות בקטגורייה זו. כמוכן יש אינדיקצייה שמיקרוסופט בשיווק אגרסיבי של קונסולת המשחקים XBOX ONE X הוסיפה לחץ על סאמסונג לנטוש את המערכה.

בעייה נוספת היא הפיל שבחדר כמו שקוראים לזה. נושא הזרמת הוידאו - Streaming. במצב שוק המדיה שבו סגמנט זה של הזרמת וידאו באיכות גבוהה רק הולך ומתפתח, וחברות נוספות נכנסות למשחק, סגמנט אחר הולך ויורד וזהו שוק הדיסקים מסוג DVD ו-Blu-ray בפורמטים השונים שלו, וקהל גדול יותר חותם על מנויים לשירותים כמו נטפליקס, הולו, אמאזון ועוד, ופחות רוכש מדיה קשיחה כדוגמת מדיה בדמות כותרי Blu-ray ו-DVD.

 

חברת סאמסונג נוטשת את שוק נגני ה- 4K BLU-RAY HD בארה

סטרימר אמריקאי 4K בשם ROKU - מהידועים ביותר (צילום יח"ץ ROKU)


לדיון בנושא: חברת Samsung נוטשת את שוק נגני ה- Ultra HD Blu-ray בארה'ב

עוד מ: idm

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht