עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

סרט לסופשבוע: מראות שבורות

28/03/2019 - 07:00 
 
 

סרט לסופשבוע: מראות שבורות

מראות שבורות עוסק במרד הנעורים ומה עלול להתרחש במשפחה במידה ומנסים לדכא אותו יתר על המידה. שירה האס, בהופעה אינטנסיבית ויוצאת דופן (וראויה ללא ספק לפרס אופיר) היא נערה צעירה שבעקבות איחור קל בחזרה לביתה נקלעת לנסיונות מעיקים יותר ויותר של האב, המאמין במשמעת "צבאית", להחזיר אותה לתלם. רק כאשר דברים יוצאים משליטה אנחנו מצליחים להבחין ואולי להבין כיצד נוצרה השריטה העמוקה שהיתה קיימת במשפחה מאז ומתמיד ושההורים מנסים בעקשנות להסתיר מהילדים ואף מעצמם.

סרט לסופשבוע: מראות שבורות

הסרט מתחיל תמים למדי. נערה צעירה במסיבה שמאחרת לחזור הביתה בזמן, גוררת עונשים גוברים והולכים מצד אביה האל"מ. הסרט מגביר באופן הדרגתי את מדרג הלחץ במקביל להכירות שלנו עם כל הדמויות והדינמיקה שבינהם. כאשר אנחנו מגיעים לעיקר הסרט, אנחנו כבר קשורים באופן רגשי עמוק לכל הדמויות בסרט. אנחנו בעד האם שמנסה לגונן על הבת שלה, בעד האב שבסה"כ מנסה לדאוג ששום דבר רע לא יקרה לבת שלו, אנחנו בעד הבת שבסה"כ מנסה לחיות למרות מערכת חוקים קשיחה מדי ובעד האחות שתעשה הכל לגונן על אחותה הגדולה.

סרט לסופשבוע: מראות שבורות

גדולת הסרט הוא עד כמה אנחנו בעד כמעט כל הדמויות בסרט. הדמויות תלת מימדיות ומרגישות אמיתיות לחלוטין. האינטנסיביות הגדלה וההולכת של הסרט ושל השחקנים תקשה מאוד עליכם לשמור על עיניים יבשות. לקראת סוף הסרט תשבו על קצה מושבכם קפוצים ודואגים לגורל הדמויות. זה אינו סרט ששוכחים בקלות.

סרט לסופשבוע: מראות שבורות

מדובר ביצירת מופת בקנה מידה עולמי ולא מקומי בלבד. למרות זויות מאוד ישראליות בסיפור (רקע צבאי, טיולים בטבע, טרמפים) העקרון בסיפור הוא אוניברסלי. כמו כל יצירה מבריקה, גם סרט זה מורכב מכמה חלקים קריטים: הופעה יוצאת דופן של שירה האס ושל יפתח קליין, סיפור מרתק שכל פעם מגלה לנו טפח מההיסטוריה המשפחתית שהובילה לנקודה בזמן שבו מתרחש הסיפור, בימוי מופתי שמצליח בכל פעם להעלות את מפלס הלחץ וסוף שמגיע ליעד למרות שהוא משאיר טעם לעוד ולא נותן לנו בכפית סוף מאושר.

סרט לסופשבוע: מראות שבורות

כאמור, ראו הוזהרתם - סרט זה הוא חוויה מטלטלת מתחילתו ועד לסופו, הוא סרט מרגש, מפחיד ומלחיץ וכל מי שיש לו ילדים אוטומטית ינשק להם את הראש כשהוא ישוב לביתו אחרי הצפיה. אבל בסופו של דבר זהו המהות של קולנוע טוב, הוא מזעזע אתכם בדיוק כפי שהיוצרים התכוונו. בקיצור? לא לפספס.

סרט לסופשבוע: מראות שבורות

"מראות שבורות" Broken mirrors. ישראל 2018. בימוי: עמרי מטלון ואביעד גבעון. שחקנים: שירה האס, יפתח קליין, ליאורה ריבלין, רננה רז.


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: מראות שבורות

עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht