עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LG

תוכן שיווקי
11/04/2019 - 10:25 
 
 

חברת LG מוכרת כיצרנית הפאנלים והמסכים OLED וזאת למרות שהחברה תמיד השקיעה במקביל בטכנולוגיות רבות ומתקדמת מאוד. מי שלא מכיר, טכנולוגיית Nano cell היא טכנולוגיית תצוגה שמציגה מספר רב של שיפורים מטכנולוגיית מסכי LED רגילים.

בשביל להבין מה זה Nano Cell נתחיל מהסבר על מסכי LED רגילים.

מסכי LED

הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LGתצורת נורות FALD

הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LGתאורת LED רגילה - פס התאורה במקרה זה רק בתחתית המסך

הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LG

הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LG

מסכי LED רגילים מורכבים מפאנל LCD שחוסם אור. אם פיקסל מסויים בפאנל חוסם את האור הכחול והירוק, הוא דווקא כן יעביר אור אדום. לכן, פאנל LCD נקרא תצוגה transmissive מכיוון שהאור עובר דרכה נדרשת תאורה אחורית בכדי להציג תמונה. ברוב מסכי ה-LED כיום תאורה זו מסודרת בשורה אופקית ב "מצח" וב "סנטר" של המסך. חברות אחרות משתמשות בשני פסים אנכים מקבילים בצידי המסך. אם בעבר תאורות צידיות ומסגרתיות היו מעומעמות כאשר התמונה חשוכה, מסכים מתקדמים יותר מחשיכים רק חלק מהנורות לפי הצורך.  

המסכים המתקדמים יותר משתמשים במטריצה של תאורה אחורית FALD - Full Array Local Dimming. שיטה זו מאפשרת עמעום מקומי כך שאיזור במסך שהוא בהיר יקבל תגבור מתאורת הרקע, בעוד שאזור חשוך יכובה לו התאורה - מה שגורם לצופה לקבל קונטרסט חזק יותר ושחורים כהים יותר. מסכים עם עמעום מקומי מחלקים את המסך לאזורים, כאשר המסך מסוגל להתאים את התאורה האחורית לכל מקטע לפי התוכן שמוצג בו. בכל מקטע עוצמת ההארה נשלטת בצורה נפרדת וכך הפרטים הנמצאים בכל מקטע מקבלים ביטוי טוב וברור יותר בהתאם לעוצמת ההארה הנדרשת במקטע הספציפי.

מה זה Nano Cell?

החידוש במסך Nano Cell הוא שהפאנל עצמו מכיל חלקיקים זעירים (מכאן מגיע השם Nano cell) שתפקידם לספוג את הפרעות האור וע"י כך להחזיר צבע מדויק ממש כמו במציאות. חלקיקי הננו גם מאפשרים לפאנל להרחיב את טווח הצבעים של הפאנל. חלקיקי הננו גם סופגים וממירים את צבעי הביניים בין גווני הצבע הכחולים, ירוקים ואדומים - מה שמונע זליגות אור שפוגעות בדיוק הצבעים ובקונטרסט.

הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LGמסך Nano Cell - הצבעים מדוייקים גם מזווית צידית

הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LGמסך LED רגיל - מזוית צפיה צידית, הגוונים המדוייקים דוהים

היתרון של שיטה זו היא במניעת דהיית הצבע והאחידות שלה גם כאשר צופים במסך בזווית צידית של 60 מעלות מהמסך. פאנלים רבים מאבדים את הצבע או את האחידות, מה שגורם לצופים לשבת ממש מול המסך, כל מקום בסלון הוא מקום מושלם לצפייה בטלוויזית nano cell.

תצורת תאורת הרקע במסכי Nano cell הוא FALD המתקדם שרק לפני כמה שנים היה יקר מדי בכדי לשלב במסכים.

כדאי לצין שבמסכי NANO CELL יש תמיכה מלאה בכל פורמטי HDR כולל DOLBY VISION שהוא האיכותי מבינהם ואשר נמצא בתכני Netflix רבים. מסכים אלה מגיעים בעיצוב דק יותר ממסכי LED רגילים.

מה ההבדל בין nano LED ל-OLED?
הכירו את טכנולוגיית ה-Nano cell של LG

בניגוד למסכי LED, טכנולוגיית OLED היא טכנולוגיה שאיננה זקוקה לתאורה אחורית שכן היא מייצרת אור (פאנל Emissive). הרכיבים ב-OLED הם אורגניים והם "מודפסים" על גבי בסיס שיכול להיות זכוכית או פלסטיק - מה שמאפשר יצירת פאנלים שקופים, מתקפלים, מתגלגלים, ניידים וגמישים.

במסך OLED כל פיקסל מקבל בדיוק את עוצמת ההארה שהוא צריך, אין תאורה אחורית שדולקת כל הזמן. בצורה כזאת כאשר הצבע שחור – הפיקסל כבוי ומתקבל צבע שחור מוחלט. למה זה טוב? כל הצבעים בולטים עוד יותר על גבי השחור המוחלט, והניגודיות אינסופית. הדיוק המושלם בצבעים וחדות התמונה מאפשרים לנו לראות תמונה בעלת עומק, כמעט תלת ממדית, אף פרט לא הולך לאיבוד ממש כמו במציאות.

אז איך בוחרים? 

אם אתם מתלבטים בין מסך LED רגיל ל-NANO CELL שימו לב שיש הבדל לא רק בטכנולוגיה אלא גם ברמת עיבוד התמונה. למסכי NANO CELL נתנה LG מעבד תמונה מתקדם יותר מהמסכים הבסיסיים. מעבד זה מסוגל להתמודד טוב יותר עם תכנים נחותים (upscale) וכמובן מאפשר קבלת תמונה איכותית יותר בעזרת יכולות עיבוד התמונה שלו. כמו כן, למעבד זה יש זמן input lag נמוך במיוחד, מה שהופך מסכי NANO CELL לאידאליים עבור גיימרים. 

בקיצור, היתרונות שתקבלו במסך NANO CELL לעומת מסך מהסדרות הבסיסיות בהחלט שווים את הפרש המחירים.

בהשוואה עם OLED, מדובר בשתי טכנולוגיות שונות מאוד. מסכי NANO CELL הם מסכים עם תאורה אחורית ומהווים פתרון איכותי שהוא משמעותית זול ביחס ל-OLED. לעומת זאת, מסכי OLED אינן כוללים תאורה אחורית, הקונטרסט שלהם ואיכות התמונה אינם מתפשרים אך המחיר אינו בהכרח מתאים לכל כיס.


בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht