עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

נטפליקס הכריזה על שיפור איכות האודיו בשידורים שלה

01/05/2019 - 20:25 
 
 

תמונה וסאונד ומה שביניהם

במשך עשרות שנים ועד היום מחפשים אנשי קולנוע דרכים לשיפור איכות הצפייה והשמיעה באולמות הקולנוע. חיפושים אלה לא נעצרו בקולנוע וגלשו גם לטלוויזיה על גווניה השונים, ובימים אלו הושיבו שירותי הצפייה הביתית כדוגמת נטפליקס את הצופים מול המסך הביתי לחוויה קולנועית ביתית. בשנות השבעים המאוחרות כבשה חברת דולבי את אולמות הקולנוע עם פיתרונות אודיו חדשניים החל מ- Dolby noise reduction שהפחית רעשים באולפני הקלטה (בעיקר טייפ היס), ובהמשך Dolby Stereo בשנת 1977 בסרט "מלחמת הכוכבים". כסטודנט לקולנוע בניו-יורק באותם שנים, יצא לי לראות מספר סרטים כולל "אפוקליפסה עכשיו" ועוד, בהם פס הקול היה חלק אינטגרלי וחשוב ביותר בחוויה הקולנועית. בשלב יותר מאוחר יצא לי להיות שותף להפקת פס הקול של הסרט "אנני" ולהשקעה הרבה של עורכי הסאונד ואנשי המיקס ליצירת פס קול מושלם לצד תמונה עשירה.

מכאן, המחוייבות של נטפליקס בהבאת חוויה קולנועית/טלוויזיונית ללקוחותיה לא נעצרת בתמונה ובהזרמת הוידאו הביתה, אלא גם באיכות הסאונד הנישמע בסלון. לפני כשנתיים הבינה נטפליקס שיש לה בעייה כלשהי עם תרגום חווית הסאונד כפי שנשמעת לעורכי הסאונד ואנשי המיקס באולפן ( mixing stage ) והחליטה לרדת לעומקם של דברים ולחקור את התופעה.

הנה סרטון קצר שמסביר מה עשתה נטפליקס לשיפור חווית השמיעה בבית:

Adaptive Streaming for Audio

נטפליקס שנמצאת בחזית טכנולוגיית הזרמת הוידאו הביתה, התמקדה בשנים האחרונות בעיקר בנושא הוידאו, שניצפה בצורה הטובה והאיכותית ביותר. גם את הסאונד היא לא זנחה, ואמנם בשנת 2010 היא החלה להזרים סאונד באיכות 5.1 סראונד, ובשנת 2016 הטמיעה נטפליקס את דולבי אטמוס בשידוריה. הצורך בשיפור סאונד לרמת "איכות אולפן" גם הוא לא נזנח, ואמנם בשנת 2017 הפרק הראשון בעונה 2 של Stranger Things הוכיח לנטפליקס שהסאונד המתקבל באולפן המיקס, לא מגיע לצופים בבית, וכך החל תהליך של למידה ושיפור הזרמת האודיו בשיטת Adaptive Streaming, אותה השאילו משידורי הוידאו. 

 לדיון בנושא: נטפליקס הכריזה על שיפור איכות האודיו בשידורים שלה

 

נטפליקס הכריזה היום על איכות

הסבר טכני על שיטת השידור החדשנית (צילום מסך מתוך הבלוג של נטפליקס)
עוד מ: idm

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht