עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

חברת MAGICO משיקה סדרת רמקולים חדשה

19/05/2019 - 15:15 
 
 

רמקולים מהסרטים

בתחילת חודש מאי השנה, הכריזה חברת MAGICO, יצרנית הרמקולים הידועה בקליפורנייה, על סדרת רמקולים חדשה שנועדה בעיקר להתקנות קולנוע ביתיות. בסידרה שלושה רמקולים המהווים מערכת שלמה הכוללת זוג רמקולים בסגנון "מדף ספרים" - Bookshelf - מודל A1 , רמקול מרכזי - Center מודל ACC, וסאבוופר מודל ASUB.

הסדרה החדשה ובראשה ה- A1 היא ממשיכה של הסדרה הקודמת (A3) שיצאה בשנה שעברה והיתה בסגנון של floorstand. למעשה שתי הסדרות A1 ו-A3 חולקות את אותו רכיב טוויטר שהדיאפרגמה שלו עשוייה מ- Beryllium (רכיב כימי על רצף המתכות). ה- mid-range והבאס מופקים בסדרה החדשה מאלמנט רמקול חדש לחלוטין בגודל 6.5 אינץ שהתיאור שלו באנגלית קשה לתרגום ונראה כך:ציטוט:
Multi-Wall carbon fibre cone with a layer of XG Nanographene, providing optimal stiffness to weight ratio and an ideal damping factor


הסידרה החדשה נחשבת בחברת MAGICO "כמוצר כניסה" (Entry Level) שמתאימה לכל כיס. אולם זה לא המצב בפועל. חברת MAGICO מסתבר היא יצרנית של רמקולים כנראה מהיקרים בעולם כפי שנראה בהמשך, ומכוונת גבוה לשוק הייחודי של HIGH END בלבד.חברת MAGICO משיקה סדרת רמקולים חדישה

זוג רמקולי A1 של חברת MAGICO (צילום עיתונות MAGICO)

רמקולים עשויים מאלומיניום תעופתי

אם עד היום הכרנו רמקולים עשויים עץ ונגזריו, הרי היום אצל MAGICO נמצא רמקולים עשויים מאלומיניום תעופתי מוברש (aircraft grade aluminum) בעובי 3/8 אינץ בגימור שחור בדומה לסדרות אחרות של MAGICO. החיזוקים בתוך הרמקול עצמו וכן חומרי ספיגת הזעזועים (damping) חדשניים ביותר ומונעים רעשים מכניים מיותרים.

ב-A1 כאמור, דרייבר תדר גבוה - טוויטר בקוטר 28 מילימטר כמו ב- A3, עם דיאפרגמה עשוייה מ- Beryllium, המבוסס על טכנולוגייה שקיימת בטוויטרים אחרים בסדרת ה-M של MAGICO. הטוויטר הזה כולל בתוכו סוג של מנוע שנקרא neodymium motor system ומפיק סאונד עם עיוות מאוד נמוך (ultra-low distortion), ומסוגל להפיק גם סאונד בעוצמה גבוהה עם טווח דינאמי גדול.

הדריבר שמכסה את תדרי ה- MID וה- BASS הוא מוצר חדש בגודל 6.5 אינץ וכך הוא מתואר באנגלית בהודעה לעיתונות:
ציטוט:
The newly developed 6.5-inch mid-bass driver features a Multi-Wall carbon fiber cone with a layer of XG Nanographene, providing optimal stiffness to weight ratio and an ideal damping factor. The driver frame has been designed, simulated and tested for the optimal combination of stiffness and damping. Minimum acoustical impact is achieved through reducing vibration modes while maximizing air flow. The motor system incorporates extra-large magnets to ensure a stabilized magnetic field in the 39-mm pure titanium voice coil. The A1 mid-bass driver is optimized for minimal music related distortions in its bandpass, in both the frequency and time domains using state of the art finite element analysis simulation of acoustical, mechanical, electromagnetic and thermal behavior


ב- A1 יש גם מערכת קרוסאובר ייחודית הכוללת רכיבים state-of-the-art מיצרנים כמו Mundorf מגרמניה וכן פילטר של Linkwitz-Riley.

נתונים טכניים ומחיר בארה"ב:

Dimensions: 15.6"H x 12"D x 8.5"W
Weight: 45 lbs.
High: 1.1" Beryllium Dome Tweeter
Mid-Bass: 6.5” Graphene Nano-Tec Midbass
Sensitivity: 85dB
impedance: 4 ohms
SRP: US $ 7,400 /pair
Ship date: 3rd Quarter 2019

MAGICO ACC CENTER SPEAKER

לפי MAGICO, פסי קול בסרטים וגם במוסיקה, כוללים ערוץ קול מרכזי (CENTER) לאינפורמציה המורכבת ממגוון קולות עדינים ועד פיצוצים מהירים. כדי לשחזר צלילים אלה בטווח רחב של תדרים, נחוץ רמקול מרכזי שתואם למהירות ואיכות הרמקולים משמאל ומימין במערכת (L-R).

וכך פיתחה MAGICO את הרמקול המרכזי (center) המכונה ACC או בשמו המלא באנגלית High Performance, 3-Way (Four Driver) Center Channel Loudspeaker

ה- ACC משתלב מצויין עם זוג רמקולי הריצפה A3 לייצירת "קיר סאונד" מושלם. ה- ACC עשוי מיחידת אלומיניום אטומה, הכוללת בין היתר טוויטר בריליום, ויחידת קרוסאוור אליפטית הידועה. גם ברמקול זה נמצא את הטוויטר הידוע של MAGICOחברת MAGICO משיקה סדרת רמקולים חדישה

MAGICO מודל ACC מרכזי למערכות קולנוע ביתי (צילום עיתונות MAGICO)

ה-ACC של MAGICO מורכב כאמור משלושה סוגי דריברים (סה"כ 4 רמקולים ) - טוויטר לתדר גבוה, דריבר לתדרי midrange, ודריבר לתדרים הנמוכים - Bass כשבפועל מותקנים שני דריברים בגודל 7 אינץ הנמצאים גם ברמקול הריצפה A3.
חברת MAGICO אינה חוסכת בבדיקות למוצרים היוצאים מקו הייצור שלה, ומעבירה אותם סט בדיקות קשות כדי להגיע לביצועים אופטימליים ומשתמשת בסימולציות וציוד בדיקה בשיטה הנקראת: Finite Element Analysis simulation testing equipment .
כל מערכת הדריברים ברמקול ה-ACC נשלטת ע"י קרוסאובר - Elliptical Symmetry Crossover פיתוח יחודי של חברת MAGICO.

בוידאו הבא מסביר אלון וולף, מנכ"ל MAGICO על מערכת הרמקולים A3 שחלק מרכיביה נמצאים גם ברמקולים החדשים:

הנתונים הטכניים של מערכת הרמקול ACC, ומחיר צפוי בארה"ב:

Dimensions: 13"H x 12.7"D x 26"W
Weight: 96 lbs.
High: 1.1” Beryllium Tweeter
Mid: 6” Graphene Nano-Tec Midrange
(Bass 7” Graphene Nano-Tec Bass (x2
Sensitivity: 88dB
Impedance: 4 ohms
SRP: US $ 6,800
Ship date: 3rd Quarter 2019

ASUB - הסאבוופר של MAGICO

ישבנו השבוע בבית לצפות בגמר תחרות האירווויזיון, ולקראת הסוף ציין בני הראל שאינו שומע צלילים נמוכים. הסתבר שהסאבוופר אצלי בבית היה מנותק זה זמן רב. אז אמנם אצלנו בבית אין עדין מערכת רמקולים של MAGICO, אולם זו האחרונה השיקה מערכת רמקולים חדישה כולל רמקול סאבוופר אקטיבי חדיש מודל ASUB.

הרמקול עשוי כולו אלומיניום תעופתי בעובי 3/8 אינץ, וכולל חיזוקים פנימיים וחומרי ספיגת זעזועים מתקדמים בדומה לשאר הרמקולים תוצרת MAGICO. הרמקול נמכר בצבע שחור מוברש. הדרייבר הפנימי שלו בגודל 10 אינץ עשוי גם הוא אלומיניום והוא פיתוח חדש של החברה. הדרייבר מכוייל להקטין עיוותים מוסיקליים בתדרים נמוכים ע"י שימוש בסימולציות FEA המסוגלות לנתח התנהגויות אקוסטיות, מכניות, אלקטרומגנטיות ותרמיות המשפרות את רמת דיוק הרמקול.חברת MAGICO משיקה סדרת רמקולים חדישה

ה- ASUB של MAGICO (צילום עיתונות MAGICO)

ב- ASUB החדש יש מגבר דיגיטלי המפיק 500 וואט. בנוסף, הקרוסאובר הדיגיטלי שבסאבוופר מאפשר שילוב מושלם עם מערכות סטריאו וקולנוע ביתיות. הרמקול מצוייד גם בשלושה presets לנוחות המשתמש וכן מערכת הגנה תרמית וקולית (CLIP) וכיבוי אוטומטי. למרות מידותיו הקטנות של הרמקול, הוא עדין יכול להפיק שינויים גדולים בלחץ האוויר בסלון (huge air pressure changes) וכן להפיק באסים עמוקים חזקים ומהירים.חברת MAGICO משיקה סדרת רמקולים חדישה

מארז הרמקול מאלומיניום לפני הרכבת הדרייבר והגימור הסופי (צילום עיתונות MAGICO)

נתונים טכניים ומחיר משוער בארה"ב:

Dimensions : 18” H x 17.6” D x 14.5
Weight: 108 lbs.
Driver complement: 1 x 10” Bass Woofer
RCA input impedance: 54 K Ohm
XLR input impedance: 44 K ohm
Frequency response: 20-120 Hz
SRP: $6,500 /each
Estimated Ship Date: 3rd quarter 2019

ועכשיו לסיפורה המופלא של MAGICO

MAGICO הוקמה לפני כעשור ע"י אלון וולף במטרה לייצר מערכות רמקולים המסוגלות להפיק את הסאונד המושלם בדומה או שווה להופעה חייה. המטרה של MAGICO היא לפתח, ליצור, ולייצר את מערכות הרמקולים האלגנטיות והמתקדמות ביותר טכנית בעולם. אלון וולף בהכשרתו הוא מעצב תעשייתי, ומוסיקאי.

אם בתחילת העבודה על הידיעה הזאת חשבתי שמדובר ברמקולים יקרים ביותר, הרי לקראת סופה של העבודה הבנתי שלפני סיפור באמת מרתק על ישראלי שלקח את נושא פיתוח הרמקולים האיכותיים עד לקצה. חיפוש קצר בגוגל:
the most expensive speakers in the world
העלה שחברת MAGICO נמצאת ברשימה מכובדת של 11 חברות יצרניות רמקולים החל מ"הזול" ביותר - כ- 300,000 אלף פאונד, ועד ליותר ממיליון פאונד, כש- MAGICO אי שם באמצע. ואם ברצונכם להעמיק ולהבין איך בכלל מגיעים לייצר רמקולים, שווה להביט ולקרוא בלינק הבא מתוך האתר Stereophile , בראיון מקיף עם אלון וולף מלפני כעשר שנים.

בוידאו הבא נוכל לראות איך מתכננים ובונים רמקולים ב- MAGICO:


לדיון בנושא: חברת MAGICO משיקה סדרת רמקולים חדשה

עוד מ: idm

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht