עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

 סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

06/06/2019 - 17:00 
 
 

תאמינו או לא, אבל סדרת סרטי X-men כבר כמעט בת 20 שנה. הסרט הראשון בסדרה יצא בשנת 2000 והיה ההצלחה הגדולה שעליה עלתה חברת מארוול לגדולתה.

סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

סדרת הסרטים של X-men תמיד נעה על שני צירים, הציר הראשון הוא המאבק בין פרופסור X שמאמין בשיתוף פעולה עם בני האדם הרגילים והקים לטובת הצלתם וסיוע להם את ה-X-MEN, ומגנטו שמקים קבוצת מוטנטים שמתרחקים מבני האדם ומבינים שהם הצעד האבולוציוני הבא וככזה צריכים להשמיד או להלחם בבני האדם בכדי לא להכחד בעצמם.

הציר השני היה המאבק במקביל בגוף חיצוני מרושע כלשהו ובמקביל בבני האדם שמפחדים מהכח הרב של המוטנטים - הצעד האבולוציוני הבא של בני האדם.

סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

גם כאן אנחנו נעים על שני הצירים הללו עם אותם דמויות שהכרנו מסרטים קודמים. מבחינת לוחות הזמנים, מדובר בסרט שנמצא יחסית בתחילת הדרך לאחר שמרבית הבוגרים הראשונים של בית הספר של פרופסור X כבר עזבו את בית הספר ונותרו רק בודדים. שאר התלמידים צעירים יותר ובינהם ג'ין גריי מוטנטית בעלת יכולות מנטליות חזקות אפילו מאלה של צ'ארלס. במהלך פעולת הצלה, נקלעת ג'ין גריי בכח בלתי מוכר ומוסבר שהופך אותה לפינקס האפלה - והיא יוצאת מכדי שליטה.

לסיפור הזה נכנסת גם ג'סיקה צ'סטיין שמנסה לגייס את הפינקס לטובת מטרותיה הלא ברורות ואם היא לא משתפת פעולה אז לקחת לה את הכוחות לעצמה. 

סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

נתחיל מהסוף. הסרט הוא אכזבה עבורי, חובב X-men מושבע שעוקב כבר המון שנים אחרי הסדרה ולא מפספס אף הקרנה. הסדרה והדמויות אהובות עלי בהרבה מהסדרות המקבילות האחרות של מארוול שלרוב מרגישות כמו שכפול של סרטים קודמים (למעט כמה האחרונים). הנושאים כמו גזענות, ואפילו טיפול במעבר בזמן ובפרנויה מטופלים בסדרה הזו באופן חכם וייחודי. 

לכן מאכזב הסרט כל כך כי הוא פשוט מרגיש כמו דז'ה וו. הרי את הסיפור של הפינקס כבר ראינו דרך שלושת הסרטים הראשונים בסדרה. פמקה ג'נסן ההולנדית גילמה את ג'ין גריי ולאחר מכן את הפינקס האפלה. סופי טרנר, שחקנית צעירה ומוכשרת (משחקי הכס) אך היא לחלוטין לא בשלה לתפקיד מרכזי בסרט שכזה. העלילה ממוחזרת לחלוטין מהסרט X-men last stand והתוספת של ג'סיקה צ'סטיין לא רק שלא מועיל לסרט אלא ממש פוגע בו. 

סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

בניגוד לסרטים הראשונים ששילבו אין ספור כוכבים מבריקים כמו פטריק סטוארט, כאן כמות הכוכבים ובכלל השחקנים המוכשרים ירד פלאים יחד עם המניות של הסדרה המעולה הזו. ג'יימס מקווי נראה כאילו נמאס לו לשחק את פרופסור X, וגם מייקל פסבנדר כבר מיואש ממגנטו (למרות שהוא שחקן ענק וגם ביום רע שלו עדיין טוב מכל השאר). ג'ניפר לורנס וניקולס הולט מנסים להציל את הסרט אבל עם עלילה כזו באמת קשה לעשות משהו. 

סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

התחושה היא שכל השחקנים פשוט היו מחוייבים מבחינה חוזית לקיים את הסרט הזה ולכן כולם זרמו עם התסריט החלש וחבל. לפעמים עדיף לסיים סרט אחד לפני שזה כבר לא עובד. התלהבות רבה לא נראתה בקהל ונראה שלמרות שאנשים סביבי נהנו, הם בעיקר כאלה צעירים שלא הכירו את הסדרה הזו בימיה הטובים באמת ולכן לא היה להם בסיס להשוות. 

סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

"X-מן: הפניקס האפלה" ארה"ב 2019. 115 דקות. במאי: סיימון קינברג. שחקנים: ג'יימס מק'אבוי, מייקל פסבנדר, ג'ניפר לורנס, סופי טרנר, ג'סיקה צ'סטיין. 


לדיון בנושא: סרט לסופשבוע: X-MEN הפינקס האפלה

עוד מ: oferlaor
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 פורום ביקורות סרטים
 עוד על סרטים ומוזיקה


המאמר הפופולרי ביותר בתחום סרטים ומוזיקה:
חיפוש תכנים ברשת והגדרת השימוש ב Watchdog ( כלב השמירה )
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht