עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

28/06/2019 - 19:55 
 
 

הקדמה

פורטפוליו המוצרים של Gamedias מורכב מ- 3 קטגוריות, הראשונה היא מארזים, ספקי כח ופתרונות איוורור, השנייה היא ריהוט לגיימרים כמו כיסא הגיימינג עם RGB, זהו ה- Gamdias Achilles P1 או השולחן התואם והקטגוריה האחרונה וזאת שלפנינו היא ציוד היקפי כשלפנינו עכבר הגיימינג מדגם Hades M1.

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

 

ה- M1 מתאפיין באפשרויות התאמה גבוהות, אם זה החיבוריות שיכולה להיות קוית או אלחוטית בתדר 2.4GHz, האפשרות לשנות את משקל העכבר בעזרת מערכת המשקולות המצורפת, פירוק צדדי העכבר והרכבת התאמות אחרות עבור סוגי אחיזה שונים, התאמה אישית של הרגישות דרך החיישן האופטי עם 10800DPI ולבסוף - תאורת RGB כמובן.

צד ימין של ה- M1 מגיע כברירת מחדל עם מתאם שיושב ישר וממשיך את גוף העכבר. ניתן בקלות לשלוף את המתאם אשר מתחבר עם מגנטים ולהחליף במקומו אחד משני המתאמים האגרסיבים יותר למראה ולאחיזה שנמצאים בתוך האריזה. החיבור של המתאמים נעשה בקלות וביציבות עם שלושת המגנטים. אתם לא תהיו גיימרים טובים יותר עם המתאמים הללו, אבל אפשרות ההתאמה הזאת קורצת וייחודית בתחום. כמדומני Mad Catz היו הראשונים בתחום ומאפשרים גם התאמה של אורך העכבר לגדלים שונים של ידיים.

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M13 מתאמים שונים עבור הצד הימני של העכבר עבור התאמה של האחיזה

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1
ה- M1 עם אחד המתאמים הגדולים לצד הימני. שימו לב כיצד זה מרחיב את האחיזה

 

מבט מקרוב ושימוש

בתחתית העכבר ניתן למצוא מתג הפעלה שצריך להיות במצב On כאשר עובדים עם העכבר במצב אלחוטי. במצב חוטי, שמשמש כמובן גם להטענת העכבר, החיבוריות נעשית עם כבל Micro USB בעל מחברים מוזהבים באורך 1.8m. הכבל איננו Braided, אלא גומי מעט קשיח שלא יושב יפה כל כך על השולחן ובקצה שלו ניתן למצוא את לוגו החברה, דבר שמציין כי זהו כבל שנעשה במיוחד עבור החברה ולא סתם כבל מהמדף.

יש לי טענה כלפי הכבל, הוא אומנם תפוס היטב, אבל הוא לא מיוחד למשל כמו כבל ה- USB שקיים ב- SteelSeries Rival 710, שם הכבל הוא בצורת L, דבר שמבטיח שהוא מחובר בצורה הרבה יותר עמידה בעכבר ומאשר שהכבל לא יתנתק גם בגיימינג אגרסיבי במיוחד. למרות האמור, אני לא יכול לומר שהכבל ב- M1 אי פעם התנתק לי ואני מתקשה להאמין שהוא יכול להתנתק, אולי עוד כמה שנים במידה ויהיה שימוש מאוד נרחב בשליפה והוצאה של הכבל, משהו שאולי יחליש את המחבר לאורך זמן, אבל זוהי רק השערה כמובן.

מתחת לחיישן האופטי מוצאים את סוללת המשקולות אשר משחררת את הנעילה מגוף העכבר על ידי סיבוב. בפנים יש 4 משקולות עגולות עם כיתוב של 5g על כל אחת מהן, דבר שמביא את המשקל של העכבר למקסימום של 126g ומינימום של 116g.

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

 

העכבר בעל תצורה של 7 כפתורי שניתנים כמובן להגדרה אישית וזאת דרך תוכנת ה- hera. התוכנה כראוי לכל יצרן ציוד היקפי, מכילה מעבר לאפשרות התאמה של הכפתורים והצבתם במספר פרופילים, גם אפשרות להגדרת מקרו, התאמה מאוד מגוונת של מהירות הסמן כולל תאוצה, מהירות הלחיצה הכפולה, מהירות הגלילה האנכית, ערך ה- DPI התאמת ערך ה- Polling Rate שקובע את מספר הפעמים בהן העכבר ידווח למערכת ההפעלה על המיקום שלו עם ערכים מ- 125 (כלומר דיווח כל 8 מילי שניות) ועד 1000 (כלומר דיווח כל 1 מילי שנייה). יש אפשרות גם לעדכן את הקושחה של העכבר, אבל משום מה האפליקציה לא תומכת בעדכון דרך האפליקציה ודורשת עדכון ידני - שמשום מה לא עובד.

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

 

התוכנה גם מאפשרת לכוון את ה- RGB בעכבר עם מספר מצומצם למדי של אפקטים, רק Breathing, צבע בודד או Neon שמציין מעבר בין מספר צבעים קבועים מראש מבלי האפשרות להגדיר אותם. מעבר לזה, אין שום התאמה לפרוטוקולים מוכרים ונפוצים בשוק, אז אם חשבתם שתוכלו להתאים את ה- RGB ב- M1 דרך MSI Mystic Light, או ASUS Aura או Gigabyte RGB Fusion 2.0, זה לא אפשרי ותצטרכו ממש להפעיל את תוכנת ה- hera. כמובן שאין לכם גם סנכרון RGB כתוצאה מכך. חשוב לציין כי חוסר התאימות הזה קיים לכל אורך פורטפוליו המוצרים של החברה ונעשה כנראה על מנת לחסוך בעלויות. 

ואם אנחנו כבר מדברים על ה- RGB, הוא לא נעשה בצורה אופטימלית, הצד הנמוך יותר של העכבר הרבה יותר בוהק מצידו האחורי, תלוי מאיזה צד מסתכלים. הכפתורים עצמם חסרי RGB והתאורה מגיעה מהרווחים שבין הכפתורים, זה לא תורם לנראות שלהם בחושך וסתם נראה מוזר. אגב, ה- RGB לא נכבה במצב אלחוטי, זה די מוזר כי הייתי מצפה שהוא יכבה על מנת לחסוך בזמן סוללה, במיוחד כאשר לא משתמשים בעכבר כמה שניות. הדבר גורם לבזבוז מיותר של הסוללה על RGB כאשר אין שימוש בעכבר.

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1
ה- RGB לא אחיד

 

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1
תמונה דומה לתמונה הקודמת, רק הפעם מורכב בצד ימין פאנל גדול יותר לאחיזה רחבה יותר

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1
שימו לב כיצד ה- RGB בפס הכי תחתון נראה הרבה יותר חלש מהפס העליון

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1ה- RGB בצד העליון נראה מבעד לכפתורים וזה מכוון, אבל שימו לב כיצד בצד הימני התאורה חזקה יותר מבצד השמאלי 

 

מבחינת שימוש בעכבר, לאחר שתתאימו אותו כפי שתרצו עם המתאמים הצידיים בצד ימין, סוללת המשקולות, הגדרת הפרופילים ותפקיד הכפתורים השונים לפי העדפתכם, תגלו עכבר שדי נעים להשתמש בו.

בתחתית שלו הוא בעל פדים מגומי | פלסטיק קשיחים ורכים, דבר שנותן לעכבר תנועה די חלקה מעל משטחי העכבר השונים, גם מעל משטחים ממתכת מחוספסים כמו ה- Thunderstorm של MSI. כפתורי הפונקציות שנמצאים מתחת לגלגלת מעט לא נוחים לגישה מכיוון שהם מאלצים את המשתמש לכופף את האצבע לתנוחה לא טבעית ואפילו להרים את היד על מנת להגיע לכפתורים, דבר שהופך אותם כמובן ללא שמישים. זה מותיר לנו רק את 2 הכפתורים הראשים, הגלגלת ו-2 הכפתורים בצד שמאל שלרוב משמשים לדילוג קדימה או אחורה ב- Web ובגיימינג ככפתורי פונקציות שימושים תלוי במשחק.

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1כפתורי הפונקציות לא נוחים לגישה ודורשים כיפוף לא נוח על מנת לגשת אליהם

 

האופציה לשימוש אלחוטי או חוטי נראית מעט שימושית כשחושבים על זה, אפשר הרי לחבר את הכבל רק כשמשחקים ולנתק עבור Web, אך בסופו של דבר מצאתי את עצמי משאיר את הכבל תמיד מחובר על מנת לחסוך את הטרחה כל פעם בניתוק וחיבור. חוץ מזה, מה עושים עם הכבל לאחר שמנתקים, הוא סתם זרוק על השולחן? מקופל במגירה? טרחה מיותרת לדעתי ובמקרה כזה, הייתי מעדיף שהכבל יהיה יותר גמיש וגם Braided על מנת שיונח בצורה אסתטית יותר על השולחן.

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1הכבל איננו Braided ולא שוכב שטוח על השולחן, אלא עם גלים ולכן לא אסתטי למראה

 


הפלסטיקה של העכבר לא מרגישה איכותית יחסית למותגים מוכרים יותר בעלות דומה כמו מבית Logitech או SteelSeries, גם הקליקים של העכבר משום מה לא "קליקיים" כמצופה ומרגישים רכים מידי.

 

סיכום

מאוד רציתי שה- M1 יהיה ה- Underdog החביב עלי, אבל יותר מידי חסרונות מעיבים עליו. 2 מהכפתורים שלו לא ממש נגישים, אין התממשקות לתוכנות RGB של חברות לוחות האם המובילות ואם תגלשו קצת באתר Gamdias, תקבלו את הרושם כי המוצרים של החברה לא מיועדים יותר מידי לאנשים מחוץ למזרח, זה מתחיל בעיצוב של האתר, דרך אותיות סיניות ב- Release Notes של גרסת הקושחה לעכבר (שמשום מה סירבה להיות מותקנת ללא סיבה או הודעת שגיאה) והודעות נוספות בסינית בכל מיני מקומות באתר ואפילו אירוח של תוכנת ה- hera או עדכוני הקושחה ב- Google Drive נראה תמוה.

הייתי יכול לוותר על הרבה מהחסרונות אם המחיר של העכבר היה מאוד אטרקטיבי, אך הוא מתומחר ב- 420 ש"ח, מחיר לא אטרקטיבי כאשר בעלות נמוכה יותר אפשר לקנות עכברים מנצחים כמו Razer Mamba, את Logitech G603, את ASUS ROG Strix Evolve Aura RGB או Roccat Tyon ועוד הרבה שמות מוכרים אחרים, אשר מגיעים מיצרן מוכר, תוכנה הרבה יותר עשירה עם אפשרות להתאמת RGB וקהל לקוחות נאמן ומרוצה.

מחיר: 420 ש"ח. 

לדיון בנושא: עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

 

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1

עכבר גיימינג Gamdias Hades M1 


עוד מ: ziv_r
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על משחקים וגיימינג


המאמר הפופולרי ביותר בתחום משחקים וגיימינג:
גיימינג: סוגי הגאים ואפשרויות שליטה מתקדמות
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht