עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

ארגון VESA הכריז על עדכון DisplayPort לתקן 2.0

30/06/2019 - 15:00 
 
 

DisplayPort 2.0 - התקן החדש

כפי שניתן לראות בחודשים האחרונים מכתבות הכרזות ואירועים, מסכי ה- 8K כבר נמצאים בדלת. אמנם רבים מאיתנו עדין לא שדרגו מסכים ל- 4K, אולם כל זה לא עוצר את יצרניות החומרה מלפתח להכריז ולשווק מסכים שמגיעים לאיכות 8K, שלא לדבר על אולפנים וחברות הפקה שלא ממש יודעים מה לעשות עם כל הטוב הטכנולוגי הזה.

חיפשו קצר בגוגל העלה ידיעה שארגון השידור הראשון לשדר 8K היה ערוץ NHK היפני ששידר לקראת סוף שנת 2018 את סרטו של סטנלי קובריק 2001: A Space Odyssey. הסרט צולם במקור ב-70 מ"מ והסריקה הדיגיטלית בוצעה בארה"ב ע"י Warner Bros.

בשבוע האחרון הכריז VESA, ארגון הגג לתקינה לציוד מיחשוב (The Video Electronics Standards Association) על תקן 2.0 של ה- DisplayPort, אותו מחבר השונה במיקצת מה-HDMI המוכר. ה- DisplayPort או בשמו הקצר DP הוא פיתוח מתקדם של ה- Thunderbolt של אינטל שתרמה רבות לארגון VESA בפיתוח של גירסה 2 . עדכון זה הוא הגדול מאז שנת 2007 בה אושר לראשונה תקן ה-DP והוא עושה קפיצת דרך טכנולוגית רבה.ארגון VESA הכריז השבוע על עדכון DisplayPort לתקן 2.0

תקן DisplayPort על ציר הפיתוח הטכנולוגי (צילום מהאתר הרשמי של VESA)

התקן החדש אותו ניתן יהיה לראות במסכים וציוד אחר כנראה לקראת סוף 2020, יתמוך ברוחב פס למסכי 8K, ומעלה. רוחב פס זה ב- 80Gbps הוא כמעט פי שלושה מהתקן הקודם של DisplayPort בתקן 1.4. משמעותם של הדברים הוא שגיימר יוכל להשתמש במסך גיימינג ב- 4K בתדר 144 הרץ באיכות HDR, או שני מסכים 8K בתדר 120 הרץ באיכות HDR.

התקן החדש מגיע ממש עם פריצת מסכים בעלי רזולוצייה שהיא מעל 4K כדוגמת אפל שהכריזה לאחרונה על מסכי 6K. גם חברת DELL כבר השיקה מסכי 8K. השקת תקן זה הולכת יד ביד עם השקת תקן HDMI 2.1 שיתאים למסכים ב- 8K.

יש לציין שמעבר לקונקטור המוכר של DisplayPort, תקן 2.0 של ה-DP יתאים גם לשימוש במחבר (Connector) מסוג USB Type-C שידע לשאת את סיגנל הוידאו במה שנקרא באנגלית DisplayPort Alt Mode.

לדיון בנושא: ארגון VESA הכריז על עדכון DisplayPort לתקן 2.0

עוד מ: idm

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht