עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

חברות Yamaha Motor ו- SONY מכריזות יחדיו על רכב קונספט מדליק בשם SC-1

27/08/2019 - 11:00 
 
 

סוני וחברת ימאהה מכריזות על רכב קונספט חדש

הסיפור המוזר הבא יכול היה לצאת רק מיפן. בפסח האחרון ביקר כותב שורות אלו ומשפחתו ביפן לטיול בן עשרה ימים, אחד הדברים שהפכו לשיחת היום היה סוג המכוניות שיש כמותן כנראה רק ביפן, ובמיוחד מכוניות ממותגים ידועים כמו דיאטסו ניסאן ועוד, שנראות כמו מקררים גדולים או מכונות כביסה גדולות על גלגלים. המאפיינים היחודיים של מכוניות אלו הם צורתם המיוחדת וגודלם הקטן יחסית שההסבר היחיד לזה הוא כנראה העובדה שבמקרים רבים בערי יפן, מקומות החנייה צפופים וקטנים והיפנים מכניסים מכוניות אלו לתוך חנויות שפונות לרחוב או בפתחי בתים צפופים.חברות  Yamaha Motor ו- SONY מכריזות יחדיו על רכב קונספט מדליק בשם SC-1

מכונית מסחרית קטנה ברחובות יפן (צילום: דניאל מטלון)

ומה שהופך את הסיפור למעניין היא ההכרזה השבוע של חברות SONY ו- YAMAHA MOTOR על רכב קונספט חדש בשם האנמי קצת SC-1 שאינו מעיד לחלוטין על אופי המכונית. ובכן, מדובר על רכב חשמלי ששמו הקצר נגזר מהמושג באנגלית Sociable Cart, שמשקף את הרכב הזה כחברותי וידידותי לסביבה.

ההודעה לעיתונות שיצאה השבוע, לא העידה על עומק המחשבה של החברות שפיתחו אותו לגבי דרך הפיתוח או מה שעמד מאחורי זה. מחקר קצר באינטרנט העלה סיפור שעל פניו נראה מאוד מעניין ולוקח אותנו לעולמות הסלולר. בוידאו בלינק למטה נוכל להבין איך חיבור בין אופניים וטלפון סלולרי הביא את סוני וימאהה לפתח מכונית קטנה ומיוחדת המצויידת במסכי וידאו בפנים ובחוץ וללא חלונות:

בהכרזה שפורסמה השבוע נאמר שהרכב החדש יושק במהלך שנת 2019 לצורך אספקת חווית ניידות ולא ימכר בשוק החופשי. הרכב החדש לא אמור לנוע בדרכים אלא רק באיזורים כמו מגרשי גולף גדולים, פארקי שעשועים כדוגמת דיסני, וקמפוסים עסקיים כמו של גוגל אפל וכו'.

הרעיון לרכב הקונספט החדש הונח ע"י סוני בשנת 2016 והניסיון בשטח החל בשנת 2018 בשיתוף פעולה עם אתר הנופש Kanucha Bay Resort ביפן לצורך נסיעה חוויתית בלילה תןך כדי התנסות במציאות רבודה (augmented reality) המוקרנת כנגד סצינות הלילה של מסלול מגרשי הגולף באוקינאווה ביפן.

רכב הפנאי המכונה SC-1 פותח בשיתוף פעולה עם סוני וחברת Yamaha Motor תוך כדי קבלת משובים מהנסיעות הליליות במגרשי הגולף. במודל החדש של המכונית יש מקום לחמישה נוסעים וזמני נסיעה משופרים בעזרת סוללות מתחלפות. מכיוון שברכב אין חלונות, סנסורים ומצלמות מאפשרים התבוננות החוצה דרך מסך גדול המותקן בפנים הרכב. הסנסורים המיוחדים המותקנים בחוץ מאפשרים לנוסעים ברכב לראות בתנאי תאורה קשים שבדרך כלל לא מתאפשר בראייה רגילה בחושך. את הנהיגה ברכב מבצעים הנוסעים בו או בשליטה מרחוק ע"י מפעיל המקבל את נתוני הרכב וצילומי החוץ דרך ענן האינטרנט.חברות  Yamaha Motor ו- SONY מכריזות יחדיו על רכב קונספט מדליק בשם SC-1

מפעיל נוהג ברכב SC-1 מרחוק תוך כדי צפייה במסכי השליטה (צילום מסך מתוך וידאו של סוני)

פרסומות נעות ממוקדות לפי הקהל מחוץ למכונית

למכונית הקונספט החדשה אין חלונות וכך מותקנים עליה מבפנים ומבחוץ מסכים באיכות HD המקרינים פרסומות ממוקדות ותכנים אחרים על פי הקהל שמחוץ לרכב שמזוהה בעזרת הסנסורים והמצלמות המותקנים על הרכב מסביבו. ציוד החישה הזה שולח את המידע הנקלט לענן ומנותח ע"י מערכות AI (באנגלית - artificial intelligence), המסוגלת על פי גיל, מין, וכו' להתאים תוכן מתאים למקיפים את הרכב.

חמשת הנוסעים ברכב ה- SC-1 יכולים גם להנות מטכנולוגיית MR (באנגלית mixed reality) שפותחה ע"י סוני, המאפשרת סוּפֶּרְאִימְפּוֹזִיצְיָה, או שילוב של תמונה על תמונה, כך שהנוסעים ברכב רואים בפנים הרכב את סביבת הרכב מבחוץ כשעל התמונה משלב המחשב גרפיקה ממוחשבת מדליקה. וכך נהנים הנוסעים מחוויה ניידת תוך כדי נסיעה.

הרכב הטכנולוגי הזה מצוייד גם במערכת הנקראת LIDAR (באנגלית - laser image detection and ranging system) המורכבת גם עם סנסורים אולטראסוניים המקנים לרכב אפשרות לאיסוף מידע עמוק מסביבתו של הרכב לצורך ניתוח והפקת נתונים לבטיחות בנהיגה ובדרכים.

הנתוני הטכניים של הרכב כפי שנמסרו ע"י סוני:חברות  Yamaha Motor ו- SONY מכריזות יחדיו על רכב קונספט מדליק בשם SC-1

נתוני הרכב החשמלי SC-1 כפי שנמסרו ע"י סוני

פרטים טכניים נוספים שנמסרו כוללים מסך 49 אינץ 4K LCD בפנים הרכב, ארבעה מסכי 55 אינץ 4K LCD מחוץ לרכב, כמוכן מותקנים ברכב הסנסורים הבאים:

Five 35 mm full-size Exmor® CMOS sensors - four directions around the vehicle and one in the vehicle

Two ISX019 1/3.8-type CMOS image sensor embedded cameras

לדיון בנושא: חברות Yamaha Motor ו- SONY מכריזות יחדיו על רכב קונספט מדליק בשם SC-1

עוד מ: idm

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 לפרסום באתר
 תקנון וחוקי האתר
 אודות האתר
 עוד על כללי - Hometheater


המאמר הפופולרי ביותר בתחום כללי - Hometheater:
פרסום ברשת אתרי HT Israel !
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht