עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

LG פותחת מפעל מסכי OLED בסין

מאת: עפר לאור
01/09/2019 - 12:00 
 
 

LG פותחת מפעל מסכי OLED בסין
מקור: HD GURU

ב-2014 ביקרתי במפעלי LG בדרום קוריאה , שם חוויתי את החיים במפעל ה-OLED היחיד בעולם. המפעל בפאג'ו שממוקם לא הרחק מהגבול בין דרום לצפון קוריאה הוא היחיד כיום שמסוגל לייצר פאנלים של OLED, מה שמגביל מאוד גם את כושר היצור של החברה וגם את היצע הגדלים של מסכי ה-OLED. מכיוון ש-LG (או ליתר דיוק, חטיבת המסכים של LG) היא היחידה כיום בעולם שמייצרת פאנלי OLED בכמויות מסחריות, משמעות הדבר היא מחירים גבוהים אשר משאירים את הטכנולוגיה רק למוצרי פרמיום בלבד.

המפעל החדש בגאונגז'ו (עיר ענקיית שבשנים האחרונות הפכה לאימפריה תעשייתית לכל דבר) פותר לא מעט מהבעיות הללו. דבר ראשון, המפעל נותן ל-LG בטחון שגם אם יש תקלה או בעיה, היא תוכל להמשיך ולייצר. המפעל הוא בטכנולוגיית 8.5G אשר מייצר זכוכית אם (mother glass) בגודל 2.2 על 2.5 מ'. הדבר גם יאפשר את שדרוג המפעל הקיים בקוריאה לזכוכית גדולה יותר, כלומר, יאפשר מסכים גדולים יותר מ-88".

LG - ביקור במפעל מסכיםמקור: עפר לאור

לדברי HD GURU, מדובר על ייצור חודשי של כ-60,000 זכוכיות אם בחודש (כמעט כפול כושר הייצור הנוכחי), אשר יעלה בשנה הבאה ל-90,000. המטרה של LG היא להיות מסוגלת לייצר 10 מיליון פאנלים בשנה בתוך כשנה וחצי.

המפעל הבא שהחברה תפתח יהיה מפעל נוסף בפאג'ו בטכנולוגיית 10.5G עם זכוכית גדולה הרבה יותר שפתיחתה מתוכננת לשנת 2022. 

LG - ביקור במפעל מסכים בדרום קוריאהמסכי OLED מודפסים על גבי זכוכית אם בדור 8 בפאג'ו

באופן מיידי, אין לצפות לשינויים דרמטיים במחירי או זמינות המסכים, אך בטווח הארוך משמעות הדבר היא ש-LG לא רק רואה ב-OLED את עתידה אלא שהיא מהמרת בגדול שכמות המסכים שימכרו בטכנולוגיה זו תוכפל ואף תשולש בתוך 3-5 שנים. לא כל הפאנלים הללו מיועדים ל-LG עצמם, יתכן שחלקם בסופו של דבר יחולקו בין לקוחות LGD ונראה אותם אצל שותופתיה של LGD, כגון הייסנס, פיליפס, פנסוניק, לווה, וכמובן סוני אשר כיום משווקות במקומות שונים את המסכים בשילוב הפאנלים הללו. 

לשרשור תגובות לחץ כאן


דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 הקלטת HDTV
 מזרימדיה מול HTPC
 ביקורות HDTV
 הסקירה המלאה על yesMax HD
 עוד על 4K ו-UHD


המאמר הפופולרי ביותר בתחום 4K ו-UHD:
מזרימדיה: Popcorn Hour A-110
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht