עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

03/09/2019 - 16:05 
 
 

הקדמה

דגם אוזניות ה- Arctis 1 הינו מהמוצלחים ביותר של SteelSeries ומכמה סיבות טובות, הוא מגיע עם תמיכה לכל פלטפורמות הגיימינג, אם זה PC, PS4, XBOX, Switch או טלפון ה- Android, בעל פרופיל שמע איכותי שמאפיין את SteelSeries, עם מיקרופון נשלף בטכנולוגית ClearCast, רצועת ראש מחוזקת במתכת גמישה והכל תחת מחיר של $50 מעבר לים, או קצת פחות מ- 300 ש"ח בארץ הקודש, לכן זוהי לא הפתעה ש- SteelSeries מוציאה גרסה אלחוטית לאוזניות שתקרא בשם דומה: Arctis 1 Wireless.

חברת SteelSeries לא רוצה שתרגישו מקופחים באיזה שהוא אופן בגלל שאתם קונים גרסה יחסית תקציבית לסדרת ה- Arctis ולכן היא מציידת את האוזניות בהרבה מאוד תכונות ורכיבים בדיוק כמו שאר הדגמים הבכירים יותר, עוד על זה בהמשך הכתבה.

 

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

מה בקופסה?

 • זוג אוזניות.
 • דונגל בחיבוריות USB-C שעובד בתדר 2.4GHz
 • כבל USB Type-A to Micro USB להטענת האוזניות וביצוע עדכוני קושחה - מעט מאכזב שהחיבוריות היא כזאת ולא USB-C.
 • כבל USB Type-A to USB-C Female - מיועד לחיבור הדונגל היכן שאין חיבוריות USB-C, כמו בלוחות אם ישנים או קונסולות.
 • מיקרופון בטכנולוגית ClearCast.

הסיבה להכללת חיבוריות Micro USB ולא USB-C נובעת בשל העובדה שתיכנון האוזניות החל כבר לפני יותר משנה וחצי וחיבוריות USB-C היתה יקרה בזמנו, אז על מנת לשמור על תג מחיר של פחות מ- $99.99, הוחלט לא לשלב את המחבר.

הייתי מצפה לנרתיק נשיאה של האוזניות, אם לא קשיח, לפחות מבד, אך כנראה שהדבר הוחסר על מנת לשמור על תג מחיר תחרותי.

 

מבנה האוזניות וכפתורים

האוזניה הימנית מכילה רק כפתור הפעלה בצד התחתון וכל שאר הכפתורים והמחברים נמצאים מסביב לאוזניה השמאלית.

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

 

הדלקת האוזניות נעשית על ידי לחיצה באורך 2 שניות על כפתור ההפעלה באוזניות ולאחר מכן ישמע צליל לאישור החיבוריות (הכיבוי של האוזניות נעשה על ידי לחיצה באורך 3 שניות). האוזניות מגיעות מהקופסה כבר במצב צימוד לדונגל, אך במידה ומשום מה תרצו לבצע שוב צימוד, ניתן לעשות זאת בעזרת תוכנת ה- SteelSeries Engine. עם הדלקת האוזניות, נורית ה- LED תידלק והצבע שלה יעניק חיווי למצב הסוללה:

 • ירוק 100%-50%
 • צהוב 49%-20%
 • אדום 19%-10%
 • אדום מהבהב 9%-1%

כפתור ההפעלה של האוזניות גם משמש עבור מענה לשיחות:

 • לחיצה אחת עונה לשיחה או מנתקת אותה
 • במהלך ניגון מוזיקה, לחיצה אחת מבצע Play או Pause.
 • לחיצה כפולה מדלגת על שיר.
 • לחיצה משולשת חוזרת אחורה על שיר.

בשונה משאר הדגמים בסדרת Arctis, האוזניות חסרות רצועת הסקי מתחת לקשת ובמקומן ניתן למצוא ריפוד נעים שגם תורם להורדת משקל האוזניות. לדברי החברה, החסרת רצועת הסקי מתאים יותר לשימוש On the go שמהווה אחד הייעודים של האוזניות, יחד עם קשר מחוזקת בברזל גמיש ואלסטי שמציג עמידות של האוזניות לאורך זמן. ה- Earcups מצופים בבד שהחברה קוראת לו AirWeave וכשמו כן הוא, מאוד אוורירי שמנדף היטב את החום מעל האוזניים בשימוש ממושך ונעים למגע. ה- Earcups גם ניתנים להחלפה אם התבלו והם זהים ברוב סדרת Arctis.

איכות הפלסטיקה באוזניות משביעת רצון, ללא רעשי פלסטיק זולים, עם Headband מחוזק במתכת שמתארך לפי הצורך. ה- Earcups ממוקמים על ציר שמאפשר לסובב אותם ב- 90 מעלות על מנת שיהיה קל יותר לשים את האוזניות על העורף, דבר שמאוד עוזר אם אתם ניידים איתם. מי שמכיר את אוזניות המותג, יודע היטב שהתמורה למחיר כאן מבחינת איכות הבנייה היא טובה מאוד. 

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

הטענה שיש לי כאן היא כלפי הזיהוי של ימין ושמאל באוזניות. הרבה יצרנים השכילו להדפיס בצורה גדולה ובולטת על פנים ה- Ear Cups את האות L עבור שמאל ו- R עבור ימין, כך קל בתנאי תאורה נמוכים לזהות את הכיווניות, אבל משום מה עדיין יש יצרנים שכותבים את האותיות בקטן מאוד או כמו במקרה שלפנינו, עם תבליט קטנה בולטת שמצריכה אור יום על מנת לזהות את הכיווניות. עוד אופציה זה פשוט לזכור שהכפתורים נמצאים ב- Ear Cup השמאלי ואז קל יותר לדעת את הכיווניות.

שימושיות

האוזניות מבצעות את החיבור שלהן לקונסולה, טלפון או PC, בעזרת דונגל בחיבוריות USB-C אשר עושה שימוש בתדר 2.4GHz שתוכנן להעביר את האודיו באיכות Lossless ועם Latency נמוך במיוחד ולמעשה, זוהי אותה טכנולוגיה בה SteelSeries משתמשת עבור דגם ה- Arctis 7 הבכיר. הטענה השלילית היחידה שלי כלפי הדונגל הוא שהוא מעט ארוך מידי, דבר שעלול להגביל אם תחברו אותו מאחורי לוח האם שלכם ב- PC. בתמונה למטה, ניתן לראות כיצד חיבור הדונגל חוסם מחבר USB וגם את החיבור האופטי.

 

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

מבחינת מימוש ההבטחות, ה- Latency באמת נמוך עד כדי לא מורגש. במשחקים הוא לא הורגש וגם בשימושים כמו ניגון סרטים בהם קל מאוד להבחין בבעיות Latency בגלל Lipsync לא מתאים, לא הורגשו כאלו. חשוב לציין כי אם יש לכם Samsung Galaxy S10 ומטה, קיימת בעיית חוסר תאימות אבל לא באשמת האוזניות, אלא באשמת Samsung שלא מאפשרת פונקציונליות של שיחות קול דרך מחבר ה- USB-C. ניגון מדיה לעומת זאת כמו סרטים ומוזיקה, כן עובדים טוב. אפשר להתנחם כי עם ה- Samsung Note 10 הבעיה הזאת לא קיימת.

ניתן להשתמש באוזניות לא רק עם חיבור אלחוטי, כבל ה- 3.5mm המצורף, מאפשר להתחבר למשל לשלט של ה- XBOX One, זוהי תכונה ייחודית למדי ואם מסתכלים על המתחרים בגזרת מחיר זו, כמו ה- Turtle Beach Stealth 600, Razer Nari Essential או HyperX Cloud Stinger Wireless, אנחנו לא רואים יכולת זאת.

הדרייברים ב- Arctis 1 Wireless זהים לדרייברים ב- Arctis 1 עליו הוא מבוסס, אך נעשה DSP קל באלקטרוניקה על מנת להעניק ל- Arctis 1 Wireless טווח מעט בולט יותר בתדרים הנמוכים. חשוב לציין כי SteelSeries עושה שימוש באותם דרייברים בכל סדרת ה- Arctis, אם זה ה- 1, 3, 5, 7 ו- 9X. רק דגם ה- Pro מגיע עם דרייברים אחרים.

 

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

 

המיקרופון בדגם Arctis 1, 3, 5, 7, 9X הוא Retractable, אך ב- Arctis 1 Wireless הוא נתיק, חלק יגידו שזה על מנת לחסוך בעלות, עוד הסבר יכול להיות כי האוזניות ככה הרבה פחות בולטות כאשר משתמשים בהן בסביבה הומת אדם, משהו שאי אפשר לומר למשל על אחד מדגמי האוזניות שהזכרנו מוקדם יותר מבית Corsair, Turtle Beach או Razer, שכוללים מיקרופון בולט למדי. אם אנחנו כבר מזכירים את המיקרופון, הדבר ראוי להרחבה. רוב יצרני האוזניות לגיימינג, מזכירות שימוש ב- Noise Cancelling עבור המיקרופון וחשוב לא להתבלבל עם Active Noise Cancelling. האחרון דורש סוללות, מעגלים חשמלים, DSP ומספר מיקרופונים, דבר שלא תמיד אנחנו באמת צריכים במיקרופון לגיימינג, מה שאנחנו באמת צריכים בו זה דחייה אקוסטית של רעשים, כלומר אנחנו צריכים שהמיקרופון יקלוט את השמע מנקודה אחת ספציפית וידחה את השמע מכל נקודה אחרת - זה בדיוק השימוש של מיקרופון Bidirectional, או דו-כיווני. הוא קולט את השמע מהפה של המשתמש בו ודוחה כל רעש אחר. המימוש של הטכנולוגיה הזאת אצל SteelSeries נקרא ClearCast.

חלקכם יגידו שלא חסר מתאמי Bluetooth ל- Switch, אז לא בעיה להציג יכולות אלחוטיות עם אוזניות אחרות, אך החיסרון הגדול של Bluetooth הוא טווח התדרים הנמוך יחסית שהוא תומך יחסית לדונגל ה- 2.4GHz שיש לנו כאן שמציג איכות Lossless. מעבר לזה, ל- Bluetooth מתלווה Latency שיכול להגיע בהרבה מאוד מקרים ל- 150ms, משהו שהופך את החוויה לבלתי שמישה. יתרון אחרון של הדונגל מגיע בדמות Plug&Play, כי אין צורך לבצע צימוד כמו ב- Bluetooth.

 

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

 

מבחינת איכות שמע, האוזניות לא מאכזבות. הבאסים עוצמתיים ומלאים, עם המון נפח. המיד ברור וניתן לשמוע צעדים וקולות דיבור בצורה נוחה להבנה. השמע מעט פחות "אוורירי" בהשוואה ל- Creative SXFI AIR שאני משתמש בהן כרגע. בהשוואה ל- HyperX Cloud MIX, השמע מעט יותר "In Your Face", כלומר נראה שיש מעט יותר הדגשה של תדרי המיד. מבחינת עוצמת שמע, יש כאן די והותר ובעוצמת שמע של 40% לערך, קיבלתי קרוב ל- 20 שעות ניגון לפני שהייתי צריך להטעין את האוזניות.

 

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

 

 

סיכום

ה- Arctis 1 Wireless מהוות שדרוג מתבקש ל- Arctis 1 המוצלחות, עם אפשרות להשתמש בהן גם עם הטלפון שלכם בתנועה. אתם יכולים לקבל זוג אוזניות אחד שיתאימו לשימוש כאשר אתם בגיימינג בסלון עם הקונסולה, לאחר מכן מול המחשב מאזינים למוזיקה, בתחבורה הציבורית צופים בקצת יוטיוב ובהמשך בעבודה - הכל עם זוג אוזניות אחד בעל עם פרופיל שמע זהה בכל מקום. העובדה שאין נרתיק קשיח נילווה או חיבוריות USB-C מעט מעצבנת, אך לא חסר תכונות אחרות שיפצו על זה.

ה-  SteelSeries Arctis 1 Wireless זמינות מעבר לים במחיר רישמי של $119.99 

לדיון בנושא: אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless

 

אוזניות גיימינג לכל הפלטפורמות SteelSeries Arctis 1 Wireless


עוד מ: ziv_r
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0
(2) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על משחקים וגיימינג


המאמר הפופולרי ביותר בתחום משחקים וגיימינג:
גיימינג: סוגי הגאים ואפשרויות שליטה מתקדמות
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht