עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

תמלול אוטומאטי באנגלית לשיחות זום

26/04/2020 - 18:00 
 
 

תמלול אוטומאטי

לפני כשנתיים באירוע של מיקרוסופט בגני התערוכה, הופתעתי לראות תמלול חי של מרצה שעמד לפני קהל ונתן הרצאה טכנית באנגלית. הטקסט האנגלי של דברי המרצה הוקרנו תוך כדי ההרצאה על מסך מאחוריו. הסתכלתי ימינה ושמאלה כדי לחפש מי אחראי לתמלול הסימולטאני, ולא מצאתי. עם סיום ההרצאה ניגשתי לשאול איך בדיוק המערכת הזאת עובדת, וקבלתי הסבר קצר שזו מערכת סגורה פנימית שמקשיבה למרצה ומתמללת את דבריו סימולטאנית.

רבים מאיתנו עושים שימוש יומיומי במערכות התרגום של גוגל, נתקלתי בזה במיוחד בביקור משפחתי ביפן בשנה שעברה, בה רבים מהיפנים אינם דוברים אנגלית. חנויות רבות בערים הגדולות ביפן עושות שימוש במתרגמים אוטומאטיים המקשיבים ללקוח המדבר בשפתו ומתרגמים מיידית בעזרת אביזר תירגום יעודי (כ-300 דולר באמאזון) או בגוגל טראנסלייט בנייד. בחנות חולצות ברובע Harajuku בטוקיו, נעלמה חולצה של הבן הצעיר שלנו שנאספה בטעות ע"י אחד המוכרים בחנות תוך כדי מדידת חולצות. לקח לנו כעשרים דקות להסביר למנהל בחנות את העניין עד שהחולצה הוחזרה לנו וזאת תוך כדי שימוש משעשע באותו אביזר וכן בטלפון הנייד.

הנה וידאו קצר שמראה תמלול מיידי ואוטומאטי בזמן הרצאה באנגלית (בדומה להרצאה במיקרוסופט):

Otter.ai משיקה השבוע שירות תמלול ל-ZOOM

בשנה ששעברה יצאה חברת גוגל עם אפליקציה בשם RECORDER עבור ניידי ה-PIXEL מתוצרתה, המאפשרת הקלטה ותמלול מיידי ובאופן די מדוייק של דוברים באנגלית גם במקרים שאנגלית אינה שפת אמם.

בסוף השבוע האחרון הכריזה חברת Otter.ai על אפליקצייה חדשה ושיתוף פעולה עם תוכנת ה- ZOOM שהפכה כל כך פופולרית ומבוקשת בימים אלו של סגר עולמי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. את האפליקציה ששמה הוא: Otter Voice Meeting Notes ניתן להוריד לנייד, ובעזרתה להקליט ולתמלל שיחות זום באנגלית, ולאחר מכן להפיק טקסט מלא של כל השיחה. בהודעה לעיתונות שיצאה ממשרדי החברה שהיא בפועל סטארטאפ שנמצא בלוס אלטוס שבקליפורנייה, אמר המנכ"ל והמייסד סאם ליאנג שהשימוש של האפליקציה וזום קפץ לפי 5 מאז החל משבר הקורונה, וכן שבעזרת OTTER תומללו יותר מ- 25 מיליון פגישות(שיחות ) זום, ויותר מ-750 מיליון דקות תומללו (transcribed).תמלול אוטומאטי באנגלית לשיחות זום

צילום מסך של אפליקציית התמלול

השירות החדש של Otter כולל:
  • כל המשתתפים בפגישה יכולים בזמן השיחה להיכנס לשירות של התמלול, בתפריט ה-ZOOM, לסמן, להעיר ולצרף תמונות לשיחת הזום. 
  • האפליקצייה מאפשרת לכל הרשומים אליה, להוריד תמלול מלא של השיחות. 
  • האפליקצייה מאפשרת ללכוד (CAPTURE) את שני צידי השיחה כשמשתמשים באוזניות. 

לחברה יש שירותים נוספים, והיא מחלקת את פעילותה לשלושה סקטורים: אישי, קבוצות, וארגונים גדולים. כרגע OTTER נותנת חודשיים חינם לניסיון לקבוצות (teams) ע"י שימוש בקופון: OTTER_RELIEF. חלקם מהשירותים השונים הוא בתשלום וניתן גם להפעילם דרך המחשב. הנה הדגמה של השירות החדש:לדיון בנושא: תמלול אוטומאטי באנגלית לשיחות זום

עוד מ: idm

דרגת קושי: 1
דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

5.0

בהקשר זה

 עוד על טכנולוגיה כללי


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טכנולוגיה כללי:
תחנת עבודה HP Z4 G4
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht