עוד אפשרויות

Google translateGoogle translate
RSSמאמרים וחדשות RSS
קישור לעמוד זהLinkback
גרסא להדפסהגרסא להדפסה
del.icio.usשמירה ב del.icio.us
DIGGהמלצה ב-DIGG

מאמרים מהקבוצה

HOT Fiber - הממיר שעושה כמעט הכל

25/05/2014 - 08:00


הקדמה | המאמר המלא | עמוד הבא: טלויזיה >

 
 
 

הקדמה

HOT מכריזה על HOT Fiber - מרכז הבידור של הבית

קשה היה לי להחליט כיצד לפתוח את המאמר הזה. אחרי הכל, זו הביקורת הרשמית הראשונה שלנו באתר על מוצרי הוט. זה לא שלא נחשפנו לממירים של הוט בעבר, אלא שלא ערכנו להם בדיקה מסודרת ויסודית שמצדיקה את צמד המילים "ביקורת HT". ובכן, זו ביקורת לכל דבר - את המוצר בדקנו והפכנו וכהרגלנו הוצאנו לו את המיץ...

בכדי לוודא שאנחנו אובייקטיביים - לא רק שהרצנו את הבדיקה הזו לאורך שבועות רבים, אלא גם בדקנו את התגובות של בני גילאים שונים בכדי להבין עד כמה ה-HOT Fiber אטרקטיבי.

אז נתחיל מהמסקנות - מדובר ללא ספק במוצר הטוב ביותר שהוט הוציאה אי פעם. הוא לא נטול בעיות או מגבלות אבל הוא קפיצה לא רק של דור אחד מהמוצרים הקודמים של החברה אלא הופך את המוצרים האחרים במחי אצבע לחסרי משמעות...

ה-Hot fiber (שם מוזר, שכן אין שום קשר לסיבים אופטים) אמור לתת לנו במוצר אחד את כל צרכי התקשורת של בית מודרני - הוא כמובן ממיר לכל דבר שמאפשר הקלטה של מספר תוכניות במקביל. לממיר יש 4 טיונרים, כאשר 2 יכולים לשמש להקלטה בנוסף לערוץ לינארי נוסף וערוץ שני ב-PiP. מדובר על יכולת חזקה מזו של yes Total שכולל שני טיונרים ולכן יכול להקליט שני ערוצים ולהציג אחד מבין השניים בלבד. גרסאות עתידיות צפויות לעשות שימושים נוספים בטיונרים הללו. הממיר כולל דיסק נשלף של 500GB (לפי הבדיקות של הוט - מדובר בגודל אידאלי כיום),שבו ניתן להקליט את התכנים. ההוט-פייבר גם כולל מודם וראוטר אינטרנטי חזק שמאפשר תקשורת בקשב של יותר מ-100M, כלומר הוא תואם לקצב החדש 200Mbps שהוט הכריזה עליו רק לאחרונה - הוא ראוטר אלחוטי 802.11N וכמובן שכולל 4 חיבורי רשת גיגה-ביט. חוץ מזה יש למכשיר 2 יציאות טלפוניות והוא משמש כסטרימר לכל דבר...

לא שכחנו כלום? אז כן, יש לו גם אפשרות לכלול, תחת פיקדון, כונן בלוריי שמאפשר צפיה של סרטי בלוריי ו-DVD הישר מהממיר...

התקנה

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

תהליך ההתקנה היה ארוך ומתיש במקרה שלי. התשתית בבית ישנה יחסית והטכנאים הצליחו להשחיל חוטים חדשים אך משום מה בעוד שכל השאר פעל, האינטרנט לא עבר באופן אמין והטכנאים נאלצו להשלים את ההתקנה למחרת. למרות הטענות על שירות לוקה, החוויה שלי היתה מצויינת - בכל זמן נתון נתנו לי להחליט אם נמאס לי ואפשרו לי לקבוע את המועד השני בדיוק בשעה שהתאימה לי. נציגי החברה היו כנים ושקופים איתי, גם כאשר היו תקלות ובעיות ושמרו איתי קשר טלפוני רציף (ראוי לציון הנציג לירן שבאמת דאג שאני אהיה מרוצה ווידא שהכל 100% תקין גם כאשר ההתקנה הסתיימה).

תהליך ההתקנה דורש מהממיר לשדרג תוכנה. חשוב לציין שבניגוד לממירים קודמים - אחוז ניכר מהפיתוח נעשה כעת פנימית בהוט, מה שמאפשר עדכוני תוכנה תדירים ומהירים יותר. במהלך הבדיקה שודרג הממיר ואני מניח שצפויים שדרוגים רבים נוספים בהמשך.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

את הממיר רצוי להתקין במרכז הבית שכן הוא מיועד לאפשר גישה לאינטרנט באופן קוי או דרך WiFi. את הבדיקה הראשונה ערכתי על היכולות אינטרנט שלו. את ההגדרות ניתן לעשות דרך דפדפן (הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת) הוא להתחבר למכשיר אלחוטית דרך אייפד ולגלוש לעמוד ההגדרות שלו. סיסמאת ה-Wifi רשומה על גבי מדבקה בתחתית ה-Hot Fiber.

למרות שאין לממיר אנטנות חיצוניות לרשת ה-WiFi, הוא משתמש באנטנות פנימיות (הן חלק מה-PCB) ואיכות הקליטה ברחבי הבית היתה טובה מאוד, למעט הממ"ד שנדרש לחיבור קוי. מהירות הקו שקיבלתי, טרום השקת ה-200M הוא של 100M וברשת האלחוטית הגעתי ל-70Mbps (מול מחשב מהיר בתקן 802.11n).

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

נקודת התורפה של חיבור האינטרנט (הספקית היא HOT.NET) הוא ה-upload שנמדד במקסימם של 2Mbps. אין צורך להסביר את החשיבות של מהירות העלאה, אבל אני מקרה ייחודי - אני מזרים לא מעט תוכן לעצמי (למשל בחו"ל) ומחזיק שרת בבית, מה שהופך את המהירות הזו לממש קטנה. בחיבור ה-200Mbps הוט שידרגה את קצב העלאה ל-5M אבל זה עדיין מעט מאוד ביחס למה שנהוג בעולם (קו 100M ראוי שיהיה לו קצב העלאה של כ-20M).

HOT מכריזה על HOT Fiber - מרכז הבידור של הבית

HOT מכריזה על HOT Fiber - מרכז הבידור של הבית

קצב ההורדה ב-Wifi היה מהיר גם הוא, והגיע לכ-70Mbps ברחבי הסלון וטיפה פחות בקומה השניה של הבית.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

עיצוב וממשק משתמש

HOT מכריזה על HOT Fiber - מרכז הבידור של הבית
כל הממירים המקליטים של הוט

ממשק המשתמש של הוט פייבר הוא נוח למדי ומשתמש ברעיון של תפריטים בשני צירים (שיטת X-bar). התפריט הראשי עולה מצד ימין כאשר תמיד ניתן לראות את התפריט הנוכחי בתחתית המסך ואת שאר התפריטים מעליו. בעיה אחת בעיצוב הזה היא שלא ניתן לראות מה יקרה אם תלחץ על החץ התחתון - מה שיכול לבלבל אנשים כמוני שמעדיפים גלילה כלפי מטה ולא כלפי מעלה. אבל זה זוטות - התפריט בסופו של דבר מאוד ברור ונגיש, גם המהירות שלו גבוה. מבחינה גרפית הוא סביר, אם כי אפשר היה בהחלט לחשוב על עיצובים יותר חדשניים מבחינה עיצובית.

דרך התפריטים ניתן לגשת למרבית הפעולות של הממיר, כאשר פעולות מתקדמות יותר רצוי לעשות דרך ממשק ה-Web שלו.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

הוט פייבר עצמו הוא מכשיר גדול למדי. מבחינת הרוחב שלו הוא צר יותר ממירים של יס אך הוא משמעותית גבוה יותר. הוא נראה יותר כמו שני ממירים שהדביקו אותם אחד מעל השני. כאשר פותחים את המכסה שלו, ניתן לראות את המקום שבו כונן הבלוריי ניתן להכנסה. מכיוון שלא קיבלנו כונן לביקורת, לא נדון בו מעבר לאיזכורו כאופציה שניתן להזמין אותה.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

השלט הוא שלט שבעבר סופק עם ה-Magic HD וכיום יצורף אך ורק לפייבר. השלט נוח למדי, אם כי העיצוב שלו מעט מוזר ויחודי עבורי. פעולות כגון כפתורים מיוחדים נגישים בפינות של ה-D-pad (כלומר באלכסונים). הייתי שמח שכפתורים חשובים כמו MENU ו-ESC (כלומר Back) היו ממוקמים יותר במרכז השלט. סה"כ השלט נוח ומתרגלים אליו במהירות רבה.

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכל

HOT Fiber - הקופסא שעושה כמעט הכליציבות ושימושיות

בעת הכנסת הממיר, חששתי שהרגליהם של תושבי הבית יפריעו לבדיקה. הם רגילים לתוכן ולממשק של יס, האם באמת יתנו להוט פייבר את הצ'אנס שמגיע לו? האם יסתדרו איתו? התשובה היתה חד משמעית - יומיים אחרי ההתקנה אפשר היה לראות את המסך קבוע על מסך ה-VOD של הוט, וכולם מצאו תוכן שהתאים להם. ההתאמה לשלט החדש ולממשק החדש היתה מהירה וללא קשיים מיוחדים.

הקופסא עצמה יציבה מאוד ועושה בדיוק את מה שהיא צריכה לעשות. לא נתקלנו בבעיות של הקלטות מתנגשות - המערכת כוללת מערכת best airing שבאופן תדיר בודקת שאין הקלטות מתנגשות ומתזמנת את ההקלטות מחדש לפי הצורך ולא רק בעת הרישום.

מצד שני, פיצ'ר שהוט הכניסו - שגורם לממיר להכבות במידה ובמהלך 4 שעות לא נגעו בשלט, שיגע אותי אישית. הרעיון הוא לוודא שהממיר ממשיך להיות יציב על ידי אתחול מחדש של הדפדפן (הממשק מבוסס HTML5) ובכך נמנעות בעיות של זיכרון, חוסר יציבות או האטה של הממשק. זה די הציק ועדיף לי שבלילה הממיר יתחיל את עצמו מחדש אבל שלפחות ישאר דלוק אם כך השארתי אותו.

כמובן ששאר פעולות הממיר, כראוטר למשל, וכן פעולות ההקלטה ממשיכות גם כשהממיר "כבוי".


הקדמה המאמר המלא עמוד הבא: טלויזיה >


עוד מ: oferlaor
תגיות

דירוג הכתבה

דירוג ממוצע:

4.7
(3) הצבעות

בהקשר זה

 עוד על טלויזיה מחוברת


המאמר הפופולרי ביותר בתחום טלויזיה מחוברת:
HOT Fiber - הממיר שעושה כמעט הכל
תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht