מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

קניית מצלמה DSLR חדשה. על מה אתם ממליצים?

עמוד 5 מתוך 6
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 
   פורומים > HT Home > מוצרי חשמל לבית
מחבר הודעה
uris (אורי שמאי)
מורעל האתר
מורעל האתר

הצטרף בתאריך:
  Nov 16, 2005

הבעות תודה: 247
מספר הודעות: 6788

#61  נשלח: ד' 29/09/2010 18:20

אני עם d90 + עדשת 18-200 נותן מענה רחב לרוב המצבים , עדשה מצוינת!
אין לי עוד עדשות אבל אני בהחלט יכול להבין את עופר שמפחיד להחליף/להוציא עדשה בחוץ , בתנאי שטח.
אגב תמיד משתמש בעינית live view מבחינתי מיותר , צילום תוך הסתכלות במסך זה לדעתי תכונה שטובה ורצויה למצלמות זולות בלבד, במצלמות רציניות זה טוב רק כדי לצפות בתמונות שצילמת(לדעתי)

*** אגב גם לדעתי השימוש בגלגלים ב d90 הוא מצוין לניווט וקביעת פרמטרים בתפריט , יש מלא אופציות וכדאי ללמוד (מה שאני עדיין לא עשיתי)

Lior_M (ליאור)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

הבעות תודה: 303
מספר הודעות: 7279

#62  נשלח: ד' 29/09/2010 18:32

uris כתב:

אגב תמיד משתמש בעינית live view מבחינתי מיותר , צילום תוך הסתכלות במסך זה לדעתי תכונה שטובה ורצויה למצלמות זולות בלבד, במצלמות רציניות זה טוב רק כדי לצפות בתמונות שצילמת(לדעתי)

גם לי לא ממש ברור איך מצלמים עם הדבר הזה. זה מוציא את כל החשק לצלם. אחד הדברים החשובים בצילום הוא מהירות התגובה של המצלמה. חיכית שניה, פיספסת את התמונה.

ליאור

harari (דניאל)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 16, 2007

הבעות תודה: 267
מספר הודעות: 4030

#63  נשלח: ד' 29/09/2010 20:54

ufffnick כתב:
harari כתב:
f מסמל את מפתח הצמצם המקסימלי של עדשה מסויימת. ככל שהמספר קטן יותר-המפתח גדול יותר.
יותר גדול = יותר אור נכנס לחיישן = אפשרות לצלם בחשיפה קצרה יותר ובתנאים חשוכים יותר. (יש עוד השלכות אבל זה לא קריטי עכשיו)

רק חידוד:
f יותר קטן=מפתח יותר גדול = יותר אור נכנס לחיישן = אפשרות לצלם בחשיפה קצרה יותר ובתנאים חשוכים יותר

התכוונתי למפתח גדול יותר ולא ל-f גדול יותר אבל תודה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
ufffnick
חבר כבוד
חבר כבוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 14, 2008

הבעות תודה: 490
מספר הודעות: 4558

#64  נשלח: ד' 29/09/2010 21:04

harari
כן, הבנתי את זה באיזשהו שלב,
אבל אם לי לקח כמה שניות עד דקות להבין שלכך התכוונת,
אז הסקתי שזה יכול להתפרש לשני מובנים וחשתי צורך לחדד.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
snad (ישי)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Sep 10, 2005
הבעות תודה: 37
מספר הודעות: 452

#65  נשלח: ה' 30/09/2010 0:03

Lior_M כתב:
uris כתב:

גם לי לא ממש ברור איך מצלמים עם הדבר הזה. זה מוציא את כל החשק לצלם. אחד הדברים החשובים בצילום הוא מהירות התגובה של המצלמה. חיכית שניה, פיספסת את התמונה.

ליאור

יש מספר מצבים שבהם הרבה יותר נוח לצלם עם המסך האחורי, בעיקר כשהמצלמה על חצובה ועם פוקוס ידני, למשל בצילומי לילה או תנאי חושך כשבעזרת המסך אתה יכול לקבל בהירות גבוהה יותר של התמונה, להגדיל את התמונה פי 10 ולפקס במדיוק. כמו כן צילומי מאקרו או סטודיו של אוביקטים סטאטיים עם צמצם פתוח ואזור פוקוס קטן.
אולי לא רלוונטי לפותח הדיון אבל חשוב למי שמצלם ככה לפעמים.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
harari (דניאל)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 16, 2007

הבעות תודה: 267
מספר הודעות: 4030

#66  נשלח: ה' 30/09/2010 0:15

טיפ : חשוב לזכור לכסות את העינית כשמצלמים עם הLIVE VIEW כי נכנס לשם אור ומשבש את המדידה (היה נחמד אם היתה חסימה אוטומטית מובנית במצלמה כאשר נכנסים למצב LIVE VIEW...)

HomeTheater Over-Dose
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 596

#67  נשלח: שבת 02/10/2010 18:28
מצלמות ללא מראה, פנסוניק אולימפוס Micro43

אם אתה מבולבל מה לקנות אז תן לי בלבל אותך עוד יותר
לצילומי נופים אתה צריך מצלמה בעלת חדות גבוהה, ולטיולים מומלץ מצלמה כמה שיותר קטנה ונוחה, מה שהכי יענה לך לדרישות זאת היא מצלמה ללא מראה, או כמו שקוראים לה בלועזית SLD (במקום SLR)
דגמים אופציונלים E-PL1 של אולימפוס או GH1 של פאנסוניק,
אלו למעשה מצלמות עם חיישן בגודל של SLR ועדשות מתחלפות ז"א איכות צילום זהה לDSLR אבל "באריזה קטנה ונוחה" לא רק הגודל קובע, המצלמות האלו יותר פשוטות לשימוש וללמידה ומציעות יתרונות מסויימים.
הE-PL1 פשוטה יותר עם פחות שליטה וצילום בעיקר בעזרת מסך אחורי (עם אופצייה לעינית) אך היא קטנה וזולה
הGH1 נראת כמו DSLR קטנה היא בעלת עינית ומסך מפרקי, המצלמה נהדרת מבחינת שימוש עם כפתורים לכל פונקציה שתרצה, בעלת מצב Ai (אוטומט) שימושי ויעיל הרבה יותר ממצלמות SLR אחרות
אם אתה מעוניין בוידאו אז למצלמות SLD כמו GH1 עם עדשת קיט אין כיום תחרות,1080p24 פיקוס אוטומטי מהיר וחירשי בוידאו עם צמצם הדרגתי מיוחד (כדי שלא יהיו קפיצות בהירות בצילום)
ישנו דיל מיוחד לGH1 בAMAZON במקום 1,500$ 999$ בלבד זאת בגלל שלפני כשבוע יצא הדגם החדש GH2, הדיל כולל עדשת קיט 14-140 שזהו זום X10 מבחינת איכות העדשה היא טובה יותר מדגמי 18-200 של קנון וניקון

הנה השווא שביצעתי של 14-140 על GH1 מול ניקון 18-200 D90

מרכז הפריים:

ושוליים העליונים של הפריים:

ישנם הרבה ביקורות וסרטונים ברשת, בהצלחה

*יש לציין שביצעתי את הצילומים בהפרש של שנה לכן תנאי תאורה קצת שונים

נערך בפעם אחרונה על-ידי Frosti7 בתאריך שבת 02/10/2010 22:52, נערך סך הכל פעם אחת
(1) הבעות תודה: sagyle
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sagyle (שגיא לוי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 02, 2008

הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 2304

#68  נשלח: שבת 02/10/2010 22:07

מישהו מחברי הפורום מחזיק את המצלמה הזו?

כפי שכבר טענתי בעבר, במקום לפשט את העניינים אני רק מסתבך יותר ויותר...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Lior_M (ליאור)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Mar 07, 2006

הבעות תודה: 303
מספר הודעות: 7279

#69  נשלח: שבת 02/10/2010 23:49

sagyle כתב:

אתה יכול לקרוא עליה פה

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmcgh1/

האמת, לא מכיר את המצלמה והדגם שלה אף פעם לא עלה בפורומים של ניקון או של קנון כמשהו תחליפי למרות שמבחינת נתונים hard core היא לא נופלת מה 55D של קנון ומה D90 של ניקון ..
האם זו חלופה ראויה ? אין לי מושג.

ליאור

איתי_הגיתי (איתי בכר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Nov 12, 2004
הבעות תודה: 81
מספר הודעות: 5967

#70  נשלח: א' 03/10/2010 10:35

הללא מראה הן בהחלט אופציות טובות.
זה DSLR חצי/שליש גודל, כי אין מערכת אופטית/עינית. (לא צריך לקרוא לזה כבר רפלקס, צריך שם חדש.)
החסרון - אין מערכת אופטית עינית... (יש עיניות LCD אבל הן יקרות, גדולות, לא טובות כמו אופטיקה רגילה).
עם עינית חיצונית/תוספת כזו, המצלמה כבר לא קומפקטית כ"כ.
יש גם את הסוני NX, שיש לה חיישן APC ולא 4:3 קטן יותר.
המבחר בהחלט מבלבל, אני במקומך הייתי נגנב מהכמות...
מאד עוזר להחזיק ביד, אבל אני לא יודע איזו חנות מאפשרת את זה.
זו היתה ההמלצה שלי לך עכשיו.
לך תמשש ותתרשם בגוף ראשון.
כל המצלמות שעלו פה יהיו לך מעולות, אגב.
גם צנועות יותר יתנו תשובה טובה.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Oct 07, 2005

הבעות תודה: 122
מספר הודעות: 4490

#71  נשלח: א' 03/10/2010 22:19

אחד החסרונות הגדולים של המצלמות הנ"ל (ללא מראה) הן האחיזה המוזרה והלא כל כך נוחה - דומה למצלמת P&S רגילה עם עדשה גדולה מודבקת מלפנים.
לדעתי כל חווית הצילום נפגעת בצורה זו או אחרת עקב כך וזאת ביחס למצלמת DSLR ממוצעת.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
Frosti7 (רוסטיסלב)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הצטרף בתאריך:
  Dec 16, 2007

הבעות תודה: 7
מספר הודעות: 596

#72  נשלח: ב' 04/10/2010 1:15

nils3373 כתב:
אחד החסרונות הגדולים של המצלמות הנ"ל (ללא מראה) הן האחיזה המוזרה והלא כל כך נוחה - דומה למצלמת P&S רגילה עם עדשה גדולה מודבקת מלפנים.
לדעתי כל חווית הצילום נפגעת בצורה זו או אחרת עקב כך וזאת ביחס למצלמת DSLR ממוצעת.

אתה מדבר על דגמים הקומפקטיים יותר, הם מגיעים ללא עינית (ישנה עינית אופציונלית שניתן להוסיף) מצלמות כגון:
1.אולימפוס E-PL1, שליטה יחסית מוגבלת אבל טובה מהסוני
2.אולימפוס E-P2, שליטה כמעט כמו של DSKR אבל קומפקטית, גוף מתכתי רטרו, מגיע עם יענית (ניתנת להסרה)
3.פאנאסוניק GF1, שליטה כמעט כמו של DSLR אבל קומפקטית
4.סוני (מצלמה חדישה עם סנסור חדיש ו3D אבל לדעתי קטנה מידי ולא מעניקה מספיק שליטה)
5.סמסונג NX100 (נחמד, אבל לא שווה את ההשקעה כי אין מספיק משתמשים ועדשות, תאבד ערך מהר)

לעומתם הGH1 ו-GH2-החדשה הן בנויות בצורה של SLR ויש להן עינית מובנת, ויש להם גם גריפ,
כמו nils3373 אני גם חשבתי שהמצלמות הקומפקיות יותר הן כבר קטנות מידי, עד שניסיתי את ה GF1 עם העדשה הגדולה יחסית 14-140, זה נכון שהעדשה כבדה יותר מהמצלמה אבל מאוד הופתעתי כמה טבעי ונוח היה להחזיק ביד סט כזה בגלל שבטביעיות אתה מחזיק בעדשה עצמה ולא במצלמה!

היה לי קנון 40D עם עדשות 17-55 2.8, 70-300 ו10-20, לאחר שנה שהייתה ברשותי דיי נמאס לי לסחוב את התיק הגדול והכבד ובגלל סרבול יצא שהרבה פעמים, לארועים פחות חשובים, לא הייתי לוקח את המצלמה בכלל,
לפני שנסעתי לטיול ארוך בחו"ל הבנתי שאני רוצה מצלמה קטנה יותר אבל לא רציתי להתפשר באיכות,
דחיתי את הטיול שלי בחודש וחיכיתי לרכוש את הGH1, המצלמה יושבת אצלי ביד כמו כפפה והסתדרתי איתה מצויין, השליטה בה יותר נוחה לי מאשר בקנונים שהיו לי (20D, 300D, ו40D), בלי לדבר על וידאו בכלל,

ישנם יתרונות לDSLR, אבל לצילום שלי ישנם יותר יתרונות במצלמות ללא מראה, המצלמה הטובה ביותר היא המצלמה שנמצאת איתך מתי שאתה צריך.
אני מוסיף כמה צילומים:

[/img]
פרופיל | שלח הודעה | חפש
טלHD
חבר במועדון 10K
חבר במועדון 10K

הצטרף בתאריך:
  Nov 15, 2008
הבעות תודה: 977
מספר הודעות: 13183

#73  נשלח: ב' 04/10/2010 4:12

sagyle כתב:

סליחה על ההתפרצות...אני עוקב אחרי השרשור הזה ומבין שאתה כבר מבולבל ומסובך לגמרי....
אני חייב לתת לך עוד זווית למחשבה....

לאחרונה טיילתי טיול משפחתי בחו"ל עם כמה מצלמות....בינהן D90 של אבי.
אני חייב לומר שאיכויות התמונה והאופציות במצלמה הזו באמת ברמה מאוד גבוהה....אבל
לטעמי, מעל ומעבר למה שצריך ואפילו יותר מידי.
אני אסביר: לסחוב מצלמה כזו זה לא פשוט. צריך תיק גדול וכבד למצלמה+ עדשה+ עזרים ונילווים וזה מסרבל את העסק. לצלם עם מצלמה כזו במשך יום שלם זה ממש קשה והופך לעול לא קטן. המצלמה כבדה !!! היד מתעייפת ומצאתי את עצמי מחזיר לאבי את המצלמה כמה וכמה פעמים אחרי שעה-שעתיים של "סחיבה" +צילום וחזרתי לCANON דמוי SLR באהבה ושמחה רבה...

אני חושב שמי שאיכות התמונה + אופציות צילום ללא פשרות, משחק אצלו תפקיד מקום ראשון במעלה (כמו צלם מקצועי העוסק בזה לפרסתו...) צריך להתפשר ו"לסבול" את החסרון של המשקל והסרבול הנלווה לזה.

אבל...רובנו ככולנו, אינם צלמים מקצועיים ומעוניינים בנוחות וכיף לצלם לפחות כמו רמת ואיכות התמונה.
מצלמות הדמוי SLR מאוד התקדמו לאחרונה ומציעות איכויות תמונה מעולות ואפשרויות צילום מגוונות (דומות לאלה שהיו שמורות רק ל SLR אמיתיות במשקל כבד) בשילוב גודל ומשקל קומפקטיים יחסית ובונוסים נוספים כמו מחיר נוח יחסית, זום ענק ועוד.

לדוגמא:
http://www.dpreview.com/news/1009/10091411sx30is.a...

http://www.imaging-resource.com/PRODS/SX30IS/SX30I...

אני שוקל לקנות אחת כזו לעצמי בקרוב...
פרופיל | שלח הודעה | חפש
sagyle (שגיא לוי)
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Oct 02, 2008

הבעות תודה: 45
מספר הודעות: 2304

#74  נשלח: ב' 04/10/2010 7:39

טלHD - מצלמה דמויית SLR יש לי כבר היום, זה לא הכיוון שלי . אני מחפש קצת יותר מזה.
frosti - תמונות מדהימות, התרשמתי לטובה. אני שוקל בחיוב לקנות אחת כזו אבל בשביל קניה בארה"ב אני אצטרך להתאפק עד דצמבר, רק אז יוכלו להביא לי "מוצרי טובין" ללא ביקור במכס ...
בינתיים קראתי עליה רק ביקורות טובות, ואלף דולר כולל עדשה זה באמת לא מחיר יקר.
פרופיל | שלח הודעה | חפש
oferlaor (עפר לאור)
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך:
  Nov 10, 2004

הבעות תודה: 3841
מספר הודעות: 69753

#75  נשלח: ב' 04/10/2010 10:18

החזקתי מצלמה דמויית SLR, וקשה לי לדמיין (למרות שהיא חצי גודל מה-D5000) לחזור למצלמה כזו כיום.

או האייפון (כלומר, פשוט לתפוס את מה שאני רואה כרגע, בלי איכות טובה) או DSLR.

לגבי משקל, יש לזה פתרונות, כגון רצועות חכמות יותר, רצועת יד (HAND STRAP) ותיק עם קליפים שמאפשרים העברה של המשקל לגב במקום לצוואר.

פורומים > מוצרי חשמל לבית עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה