מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

דיסקים לשיפור סאונד מרמקולים - זה עובד?

עמוד 2 מתוך 6
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו דו-ערוצי (סטריאו)
מחבר הודעה
tnsilver
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2012
הבעות תודה: 1339
מספר הודעות: 4166

#16  נשלח: ו' 20/09/2013 17:08

במאה ה-21 התופעות היחידות שלא מוסברות על-ידי המדע הן תופעות שהמדע לא סבור כלל שהן 'תופעות'. הויכוח המדעי לא קיים סביב הסיבות ל-burn-in. מבחינת המדע, הויכוח עוד בשל הרבה פחות מכך. המדע בכלל לא סבור שיש תופעה כזו ולכן אין שום טעם לחקור אותה.

נערך בפעם אחרונה על-ידי tnsilver בתאריך ו' 20/09/2013 17:18, נערך בסך הכל 2 פעמים
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
Trendin
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 17, 2012
הבעות תודה: 4
מספר הודעות: 152

#17  נשלח: ו' 20/09/2013 17:13

אני גם מצטרף לבקשה של הסברים מדעיים קונקרטיים. עכשיו שאני חושב על זה, גם היצרנים בעצמם מצהירים על תקופת ברן אין. אבל מצד שני, זה באמת יכול להיות פסיכולוגי שכן אם תתאכזב תדע שבעוד X שעות זה יבטח ישמע יותר טוב, אז אתה לא מחזיר את המוצר..
אגב, בינתיים הרצתי 4 שעות של הדיסק הזה, לא שומע ממש הבדל..
Trendin
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הצטרף בתאריך:
  Mar 17, 2012
הבעות תודה: 4
מספר הודעות: 152

#18  נשלח: ו' 20/09/2013 17:15

יש מצב אתה מעלה את התמונות האלה? זה ממש מעניין האמת
אילפור
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Feb 03, 2005

הבעות תודה: 17
מספר הודעות: 1029

#19  נשלח: ו' 20/09/2013 17:36

tnsilver כתב:
במאה ה-21 התופעות היחידות שלא מוסברות על-ידי המדע הן תופעות שהמדע לא סבור כלל שהן 'תופעות'. הויכוח המדעי לא קיים סביב הסיבות ל-burn-in. מבחינת המדע, הויכוח עוד בשל הרבה פחות מכך. המדע בכלל לא סבור שיש תופעה כזו ולכן אין שום טעם לחקור אותה.

את מה שאתה כותב אמרו גם במאה ה - 20, גם במאה ה - 19 ואפילו הייוונים במאה - האני - לא - יודע כמה. מעולם זה לא היה נכון.

אם לפני מאה שנה הייתי אומר שהזמן הוא יחסי .... טוב, אני יכול לתאר לעצמי את התגובות. לעומת הרעיון ה"הזוי" הזה, , האפשרות שמבנה גבישי של מתכת מושפע בצורה זעירה על ידי מעבר קבוע וממושך של זרם נראית קצת יותר מסבירה .... לא?

עובדתית, הפילוסופיה של המדע היא חד משמעית: כל תופעה שאינה מנוגדת לתיאוריה המדעית המקובלת או ניתנת להכחשה מדעית - לא ניתן להגיד שהיא לא יכולה להיות קיימת.

אני אפילו הייתי יכול להגיד בשנת 1900 דבר מגוחך כמו: "היקום מורכב מאינסוף מימדים", הפסאודו מדענים היו מציעים לאשפז אותי, אבל המדענים האמיתיים היו אומרים "די לא סביר, אבל לא ניתן להגיד שלא אפשרי".

הנושא של הרצת כבלים, או בכלל ההבדלים בין כבלים מורצים לא נחקר מעולם בצורה מדעית. זה פשוט לא מעניין את עולם המדע, חשוב הרבה יותר למצוא תרופה לסרטן או הסבר לבעיות מדעיות שלהן השלכה כלכלית אמיתית.

עכשיו בבקשה לא להביא לי דוגמאות של סיפורי שדים ורוחות, או קיום אלוהים, זה יהיה מיותר.
Soli
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jul 18, 2009
הבעות תודה: 70
מספר הודעות: 1080

#20  נשלח: ו' 20/09/2013 17:50

Trendin כתב:
אני גם מצטרף לבקשה של הסברים מדעיים קונקרטיים. עכשיו שאני חושב על זה, גם היצרנים בעצמם מצהירים על תקופת ברן אין. אבל מצד שני, זה באמת יכול להיות פסיכולוגי שכן אם תתאכזב תדע שבעוד X שעות זה יבטח ישמע יותר טוב, אז אתה לא מחזיר את המוצר..
אגב, בינתיים הרצתי 4 שעות של הדיסק הזה, לא שומע ממש הבדל..

מדעי פלסבו או שדים ורוחות.
לא יודע מה ההסבר תכלס,קח כל כבל איטנרקונטקט או כבל רמקול חדש מהאריזה.
חבר למערכת ותקשיב,מצא זוג אחר שכן עברו שעות של השמעה,תקשיב שוב ואז אני רוצה לשמוע מהן המסקנות שלך

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2012

#21  נשלח: ו' 20/09/2013 18:27

ציטוט:
האפשרות שמבנה גבישי של מתכת מושפע בצורה זעירה על ידי מעבר קבוע וממושך של זרם נראית קצת יותר מסבירה .... לא?
לא! האפשרות הזו נראית מאוד לא סבירה (זה כמובן הנימוס האמריקאי שלי מדבר כאן. הישראלי שבי אומר 'מופרכת') כשמדובר בכבלי אותות שמבמקרים קיצוניים מעברים מתח AC של 2 וולט בזרם של 200 מיקרו-אמפר. אלקטרונים, הם לא פוטונים - והם לא משאירים סימנים.

גם הכלים המדעיים המודרניים לא פועלים בצורה שתארת, למרות הדוגמאות המשעשעות. כדי שהמדע 'יטריח' את עצמו במתודולוגיה המקובלת, ראשית, חייבת להיות הסכמה שיש תופעה. אחר כך אפשר לדון בתאוריה ובהסברים לתופעה ואחר כך אפשר לתכנן נסיונות אמפריים להוכחתה. אנחנו לא שם! אין תופעה. Sorry.

אני לא אתייחס יותר לתופעת ה-burn-in בכבילה כמו שלא אתייחס כאן לטענה שהעולם הוא שטוח. לסיכום עמדתי בעניין אתרגם קטע ממאמרו של רוד אליוט מ-ESP שעוסק בנושא זה:
ציטוט:

Beware! If there is any suggestion that the cable needs to be 'broken in' before you hear the difference, the salesperson is lying! At this point, you should immediately let them know that you know that they are lying, and leave the shop. Cable 'break-in' is a myth, and is perpetuated by those with something to hide - no-one has ever been able to show that there is any scientific justification to the claim, nor shown that the performance has changed in any way whatsoever. Cable break-in is real, and occurs between the ears of the listener - nowhere else (most certainly not in the cable).

הזהרו! אם עולה הטעון שהכבל צריך הרצה לפני שתוכלו לשמוע את ההבדל - המוכר משקר! בשלב הזה תנו למוכר להבין שאתם יודעים שהוא משקר ועיזבו את המקום. break-in של כבלים זו אגדה המשומרת על-ידי אלו שיש להם מה להסתיר. אף אחד לא הצליח מעולם להראות שיש איזושהי הצדקה מדעית לטענה, או להדגים שיש איזה שינוי בביצועים בכלל. תקופת הרצה של כבלים היא אמיתית ופועלת אך ורק בין אזניו של המאזין ולא בשום מקום אחר - בודאי לא בכבל.

הערה המאמר נכתב ב-2004. אם חלו שינויים אקדמיים מאז בתחום ה-break-in של כבלים, אם נמצאה תרופה לסרטן, אם נמצא האלוהים באיזה חלקיק פיזיקאלי או נמצאה הוכחה מדעית לקיומם של שדים ורוחות - נא לעדכן אותי. אחרת - נא לא להטריד אותי יותר בנושא break-in בכבלים.
(1) הבעות תודה: DigiSUN
אילפור
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Feb 03, 2005

#22  נשלח: ו' 20/09/2013 18:59

אני מסכים לחלוטין שכל מי שמנסה למכור מוצר בטיעון שהוא ישמע יותר טוב ממה שהוא נשמע כרגע בגלל BRAKE IN, אינו פועל כשורה, גם אם הוא מאמין בכך.

אני לעולם לא מדגים מוצר לא מורץ, וכל יבואן או בעל חנות בעל הגינות מינימלית עושה כך.

אבל מה הקשר בין זה ובין נושא הדיון?

אז .... אין שום קשר, זה ניסיון להטות את הדיון.

נושא הדיון הוא: האם יש הבדל בין מוצרים לאחר הרצה.

מבחינה מעשית, אני בדקתי ולדעתי יש. כמו כן, כל אחד מוזמן לבדוק בעצמו, כפי שהציע HYBRID.

מבחינה מדעית, יש כאן חוסר הבנה מוחלט מה הוא מדע ומה היא תופעה מדעית.

תופעה יכולה להיות קיימת, גם אם המדע לא חוקר אותה. יכול להיות שהוא לא חוקר אותה כי אין בה עניין לאנושות ותקציבי המחקר לא ממש יינתנו למחקר כזה, יכול להיות שהיא לא מוכרת למדענים כי היא תופעה שולית יחסית, יכולול להיות עוד סיבות.

האם לפני גילוי תורת היחסות היא לא היתה קיימת?
האם לפני גילוי האלקטרון הוא לא היה קיים?
האם לפני גלוי משוואות מקסוול הן לא היו קיימות?

להמשיך?

להבין במדע זה מעבר להיות טכנאי טוב או אפילו מהנדס מצוין.

להבין במדע זה להבין את המתודה המדעית ומה משמעותה.

לכן, על דוקטורט במדעים רשום "תואר דוקטור לפילוסופיה". לא "תואר דוקטור בפיזיקה, למשל".

אני מציע למי שמתעניין במתודה המדעית ובמשמעותה לקרוא קצת בנושא, אפשר להתחיל מקרל פופר.
tnsilver
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2012

#23  נשלח: ו' 20/09/2013 19:14

ציטוט:
אבל מה הקשר בין זה ובין נושא הדיון? אז .... אין שום קשר, זה ניסיון להטות את הדיון.
שאלת תם באמת. מי שהעלה כאן את הנושא הוא אתה. פעם אחת כאן:
ציטוט:
אז מה שאתם כותבים הוא מתוך הנחה תיאורטית, שאינה מגובה בניסיון או אפילו, מן הסתם, בידע הנדסי על התנהגותם של רכיבים ושל מוליכים.
ומייד אחר-כך, כאן:
ציטוט:
ראיתי תמונות במקרוסקופ אלקטרוני שמראות כבל לפני ואחרי הרצה. אני אנסה למצוא אותן ולסרוק. אפשר לראות שם בפירוש שאחרי ההרצה יש שינויים במבנה הגבישי, ממש כאילו האלקטרונים "סימנו" שם מסלולים.
זו בהחלט הסחת דעת, לא פעם ראשונה אגב. מצדדי ה'תופעות הבלתי מוסברות על-ידי המדע' משום מה, יורים ובועטים לכל הכיוונים בנסיון סרק להתפזר על פני מגוון נושאים רחב תוך טעונים ריקים מתוכן בדבר התנהלות יריביהם בנסיון לפזר מסך עשן על המחסור בטעונים הגיוניים ונימוקים רציונאליים לטענותיהם.

ואגב, הנה מספר תשובות טכניות לשאלות חשובות שהעלת:
ציטוט:

האם לפני גילוי תורת היחסות היא לא היתה קיימת?
האם לפני גילוי האלקטרון הוא לא היה קיים?
האם לפני גלוי משוואות מקסוול הן לא היו קיימות?

א. בדיוק כך. תורת היחסות לא היתה קיימת לפני שאיינשטיין הגה אותה
ב. נו באמת... בטח שהיה.
ג. לא! עד שג' מקסוול לא כתב אותן הן לא היו קיימות.

עוד משהו שרצית לדעת? לא? טוב - אז אני רוצה לשמוע עכשיו הסבר מלומד לגבי burn-in ברכיבים (לא במוליכים) מבלי להזכיר את אלוהים, את תואר הדוקטור ומה כתוב לו בתעודות, את המאה ה-19, את המילה 'מדע' או אותי בתשובה.
(2) הבעות תודה: DigiSUN , yosihary
אילפור
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Feb 03, 2005

#24  נשלח: ו' 20/09/2013 20:25

לצערי אתה באמת יורה לכל הכיוונים, אבל העניין העקרוני לא השתנה:

אתה יכול לא להאמין שלהרצה יש חשיבות.

אבל בשום אופן אתה לא יכול לטעון שזו תופעה שהמדע סותר או מכחיש.

לכן, אם יש דיווח מהימן שתופעה זו קיימת, אתה יכול לא לסמוך על הדיווח הזה, אתה לא יכול לטעון שהוא "חייב להיות" לא נכון.

וכאמור, כל אחד יכול לבדוק, ולא ברור לי מה הוויכוח בכלל.
tnsilver
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2012

#25  נשלח: ו' 20/09/2013 20:55

אני יכול לטעון מה שאני רוצה. אני לעומתך, מסוגל להוכיח את הטעונים שלי. הטיעון המרכזי הוא בדיוק כפי שציינת. המדע לא סותר ולא מכחיש. הוא פשוט מתעלם. אין תופעה ואין נגיעה מדעית. איפה ראית דיווח מהימן?

אין כאן שום ויכוח. מה אם כן יש כאן? לדעתי יש כאן 'עוסק בתחום', בתקופת מלפפונים לא קלה כנראה, שעובר פורום פורום באתר הזה ובמסווה של 'סיוע' תמים לשאלות החברים, עושה לביתו בהתהדרות של מקצוענות תוך שהוא משריש אגדות אורבניות, ומדווח על תופעות שנויות במחלוקת בעולם האודיו, יוצר התנצחויות מיותרות בטיעונים שהוא לא מסוגל לנמק ואחר כך שואל ברצינות על מה הויכוח.
אילפור
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Feb 03, 2005

#26  נשלח: ו' 20/09/2013 21:15

התגובה שלך היא, ולא פעם ראשונה לצערי, לגופו של אדם, וכוללת הכפשה אישית ודי מגוחכת.

הייתי יכול לכתוב מה אני חושב על מניעיו של אדם שזו התנהגותו, אבל לא אעשה זאת.

מבחינתי הנושא מוצה.
tnsilver
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2012

#27  נשלח: ו' 20/09/2013 21:20

אני מציע לך בחום ללמוד את נושא argumentum ad hominem וטענות ל'גופו של אדם' שאתה כל כל אוהב. הנה החלק החשוב:

ציטוט:
כאשר הטיעון כולל, במפורש או במשתמע, עדות אישית, אמינותו של הטוען נעשית חלק חיוני בטיעון, ואז תשובה לגופו של הטוען עשויה להיות תקפה מבחינה לוגית (גם אם היא בלתי נעימה). קל וחומר כאשר הטוען מציב את עצמו בחזית הטיעון
(2) הבעות תודה: roeitag , DigiSUN
shigidar (אלכס אלון)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  May 07, 2010

הבעות תודה: 38
מספר הודעות: 433

#28  נשלח: ו' 20/09/2013 21:44

תקופת ההרצה זהו מושג לגבי רמקולים בלבד. אין שום קשר לכבלים או מגברים או נגנים למינהם.
לגבי רמקולים בלבד ההסבר מאוד פשוט וחבל שאנשים פה גלשו לתחום הפסבדו פסיכולוגי. רמקול זהו אלמנט אלקטרומכני בעל חלקים נעים. החלקים הנעים ובמדויק יותר סליל שנע בתוך המגנט, ממברנה שנעה בתוך הרמקול ואפילו הברגים שמחזיקים את הרמקול בארגז כולם בעלי טולרנסים שנקבעו ע"י היצרן על מנת שעם ההפעלה הראשונית ותוך כדי מספר פעמים של עבודה רגילה כל החלקים "יתיישבו" בצורה טובה וטבעית יותר, הוויברציות של הרמקול מפעילות כוחות על כל החלקים הנעים בצורה ששום רובוט או מכונה לא יכולה לעשות במפעל.
אז לסיום יש בהחלט דבר כזה "הרצה" של רמקולים, מדובר במספר שעות בלבד.
לגבי הדיסק אני לא יודע לענות, סביר להניח שאם הוא מכיל טראקים בעלי תדירויות שונות לפי סדר כלשהו הוא יעשה את העבודה, כך גם ניגון של מוסיקה מגוונת בווליום בינוני...
לגבי סוחרים שמבטיחים שהרמקולים ישמעו טוב יותר בבית, אני עושה את רק עם רמקולים ממש ממש יקרים, אז כל האחרים יכולים לבוא אלינו לקנות רגוע
חג שמח

נ.ב.
במהלך השבוע הקרוב אנו בשיפוץ אז מי שלא יענו לו בטלפון זאת הסיבה, למרות שיש עקוב אחרי.
אילפור
עוסק בתחום
עוסק בתחום

הצטרף בתאריך:
  Feb 03, 2005

#29  נשלח: ו' 20/09/2013 21:53

tnsilver כתב:
אני מציע לך בחום ללמוד את נושא argumentum ad hominem וטענות ל'גופו של אדם' שאתה כל כל אוהב. הנה החלק החשוב:

ציטוט:
כאשר הטיעון כולל, במפורש או במשתמע, עדות אישית, אמינותו של הטוען נעשית חלק חיוני בטיעון, ואז תשובה לגופו של הטוען עשויה להיות תקפה מבחינה לוגית (גם אם היא בלתי נעימה). קל וחומר כאשר הטוען מציב את עצמו בחזית הטיעון

ואני מציע לך בחום לא להתייחס אלי יותר באופן אישי.

לגבי מה שאני כותב - כתוב את דעתך, זה המקום.

לגבי מי אני, מה השכלתי, מה לדעתך הסיבות שאני כותב מה שאני כותב, מה לדעתך מצבי הכלכלי או העיסקי וכ"ו - אין לך שום זכות לכתוב מילה וחצי מילה.
tnsilver
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Feb 24, 2012

#30  נשלח: ו' 20/09/2013 22:00

אתה שם לב שאני לא ממש שואל אותך מה לעשות - נכון? במקרה הזה אני דווקא מבטיח לך שאשמע בעצתך ואני אשמיע כאן את דעתי בכל פעם שתציף כאן איזו תאורייה בלתי מנומקת, תעלה פה איזשהו טיעון מסחרי מסווה או סתם כשיהיה לי יום שיער גרוע.
כל הזמנים הם שעון חורף - ישראל (GMT+2) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אודיו דו-ערוצי (סטריאו) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה