האתר שלנו מבוסס על פרסומות. ללא פרסומות לא נוכל להתקיים כלכלית.
כנראה שנעשה שימוש בדפדפן שלך בחוסם פרסומות אשר פוגע בנו כלכלית
אנחנו מבקשים שתוסיף אותנו לרשימה הלבנה Whitelist בתוסף חוסם הפרסומות שלך

תודה והמשך גלישה נעימה באתר!
מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

אישור ממשרד התקשורת לרסיבר Onkyo 646

עמוד 4 מתוך 7
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  הבא 
   פורומים > אודיו > אודיו רב-ערוצי (ק''ב)
מחבר הודעה
gal-cohen (גל)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 04, 2006

הבעות תודה: 432
מספר הודעות: 3089

#46  נשלח: ב' 09/01/2017 10:00

jacko-il

כל הכבוד על היוזמה והעקשנות, אני יודע שגם לי זה היה מפריע אישית אם זה היה נופל עלי.
יותר מדי סיפורים על UPS והעיכוב+תשלום המיותר.
במקום להתהדר במהירות משלוח, הם הפכו לצדיקים יותר מהאפיפיור ומנתבים את המוצרים דרך צינור ביורוקרטי רק בכדי לספק את היצר הגזלני שלהם, אין כאן כבר שום ראייה בטובת הלקוח.
(1) הבעות תודה: amirss
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
jacko-il (שחר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007
הבעות תודה: 819
מספר הודעות: 6643

#47  נשלח: ב' 09/01/2017 21:52

טוב אז ככה. עדכון.
אחרי יום די ארוך של התעסקות בעניין הזה, כולל לא מעט אימיילים וגם כמה טלפונים, אנסה לתמצט.
לשמחתי, לפחות בעניין תקשורת מול UPS הכל עבד בקלות ובמהירות. שלחתי על הבוקר שוב אימייל לנציג עמילות המכס שלהם ביבוא עם הטענות שהעלתי כאן קודם, בצירוף המסמכים שצירפתי כאן קודם ובבקשתי הבהרות בעניין. מטעם מנהל התחום אצלהם או ממחלקה משפטית שלהם.
הוא החזיר לי מאד מהר תשובה שזה הועבר למי שאחראי על הסיווג אצלהם ושיחזרו אליי בהמשך היום. תוך שעות בודדות יצרה איתי קשר בטלפון מי שאחראית אצלהם על סיווג הציוד מיבוא. ניהלנו בדיוק את אותה שיחה (כל מה שפרטתי ורשמתי כאן קודם). היא בהחלט הכירה את כל החוקים והתקנות שציינתי, רק שהטענה שלה היא שהכל טוב ויפה רק שזה לא חל על ציוד כמו זה שייבאתי. ביקשה ממני להעביר לה את החוק אליו אני מתייחס ואת כל החומר על הרסיבר שיש לי ושהיא תבדוק את העניין ותוודא שוב ותחזיר לי תשובה.
חשוב לי לציין שגם הנציג וגם היא היו סופר שירותיים ומאד קשובים ואדיבים, גם באימיילים וגם טלפונית ובשום שלב לא ניסו לנפנף אותי. ענו מהר ועניינית ובאמת ניסו להבין אם הם מפספסים משהו בתקנות שהם לא מכירים בחוק.

מצ"ב מטה הפנייה שלי באימייל עם הטיעונים והתשובה שקבלתי. (היו עוד שיחות לפני ולאחר מכן, אבל זו הרלוונטית)

ציטוט:
היי xxx, צהריים טובים,
חזרה אליי מישהי נחמדה בשם xxx.
בהמשך לשיחה איתה אני מצרף כאן את חוק צו התקשורות העדכני.
מה שרלוונטי עבור הפטור למוצר שלי הוא סעיף 2 וכל תת סעיפיו - "פטור לאשור סוג".
הסעיפים בהמשך כבר מתייחסים למקרה של פטור מרשיון סחר וכו' - שלא רלוונטים במקרה הנ"ל.
המוצר עסקינן עומד בכל תת הסעיפים של סעיף 2. אפנה את תשומת ליבכם לתת סעיף הראשון:
"בציוד מתקיימות דרישות הדירקטיבה האירופית Directive 1999/5/EC , והוא נושא סימון המעיד על כך;"
תחת התקינה האירופאית הזו נכנס כמעט כל מוצר צרכני אלקטרוני חשמלי לשוק הביתי/פרטי.
מצ"ב גם אישור על עמידה בכל דרישות התקן הרלוונטיות אשר חתומה על ידי היצרן עצמו עם פירוט. מצ"ב גם פרוספקט של המוצר.

מקור למסמכים:
http://www.moc.gov.il/327-he/MOC.aspx
http://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/def/products/vsx-1131

בנוסף לעי"ל, מצב גם חתימה שלי על המסמכים שהעברתם אליי - חתמתי מראש.
*ניתן לשים לב מכל הסעיפים אותם מחקתי בהצהרה שאין להם שום קשר וחצי קשר למוצר לשוק הפרטי הביתי. מדובר סה"כ במגבר עבור רמקולים. מתחבר לטלויזיה וכו' בשביל לשמוע מוזיקה וכיוצא בזאת. רכיבי התקשורות שבו הם לצורך דברים כמו חיבוריות עם אזניות סטריאו וחיבור עם ציוד כמו סמארטפונים וכו'. לא ברור לי מדוע דווקא הרסיבר הללו, בהם יש בדיוק את אותם רכיבי תקשורות כמו בכל מחשב נישא, טלויזיה, סמארטפון ובעצם כמעט בכל מוצר אלקטרוני שנמכר כיום, הם ודווקא הם מועברים לאישור מול משרד התקשורת. נשאלת שאלה פשוטה - מדוע? ומה שונה בהם? כאמור, מצ"ב כל המסמכים המוכיחים שהם עומדים תחת אותן הגדרות ותחת אותן תקינות המעוגנות בחוק ובפטור מאישור הסוג של משרד התקשורות.

בברכה ותודה על הטיפול, גם אם כרגע אנחנו לא מסכימים,
שחר

תשובה

ציטוט:
שלום שחר,

שמי xxx ואני שוחחתי איתך טלפונית, אני המסווגת.

כל ההתייחסויות ששלחת של משרד התקשורת נוגעות ליבוא מסחרי ולא ליבוא אישי (המקרה שלך).
"אישור סוג" עליו מדבר הפטור הוא לא סוג האישור שביקשנו ממך על מנת לשחרר את הסחורה ממכס ועל כן לא רלוונטי שיש "פטור מאישור סוג" כי זה לא האישור שביקשנו ממך.

אני מבינה את הקושי בעמידה מול כל הצווים והחוקים הללו וברור לי מאיפה נובע הבלבול.

אתה כיבואן נדרש לעמוד בדרישות "צו יבוא חופשי" ויש גם את "צו הטלגרף האלחוטי" שדורש בעצם אישור של משרד התקשורת לכל מוצר בעל יכולת אלחוטית לפי התדרים המפורטים בו.

בשנת 2013 באמת יצאה הקלה ליבואנים גם פרטיים וגם מסחריים ביבוא של ציוד תקשורת אבל הקלו במוצרים מאוד ספיציפים כגון: יחידה אחת של מחשב נייח/ נישא/ כף יד, קורא ספרים אלקטרוני וכדומה. ועד 3 מכשירי טלפון סלולארי ביבוא אישי/ מסחרי - ללא עמידה בדרישה לאישור תקשורת.

עד אותו הוצאת פטור כל מכשיר סלולארי ביבוא אישי – דרשנו אישור תקשורת. היית מאמין?

ראה הפטור המצורף, במידה וה receiver שנשלח אליך היה מכיל רק אפשרות של תקשורת בלוטוס – יכולתי לשחרר ממכס ללא דרישה לאישור תקשורת לפי סעיף 2.ג. למסמך, אבל בגלל שיש לו גם יכולת WIFI הוא כבר אינו עומד בהקלות ונדרש בגינו אישור תקשורת לשחרור ממכס (ולא אישור סוג, אליו מתייחס כל החומר ששלחת לי מעלה).

במידה ותרצה שאשוחח עימך שוב, שלח לי מייל ואדאג לחזור אליך טלפונית.

מתנצלת על האי נעימות, אך זוהי דרישת החוק, ואלו ההקלות הקיימות ויש לעמוד בתנאים שלהם על מנת לקבל אותן.

בברכה,
xxx

**כאשר המסמך אותו צירפה הוא http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/8/1368.pdf המסמך הזה**

בקיצור, מה אגיד לכם. לא יודע מה לומר. אני אנסה אולי לבקש פה עוד חוו"ד ממישהו שבקיא יותר בזה. לי זה היה נראה ברור כשמש שחור על גבי לבן. לא יודע להגיד אם אני טועה (לדעתי לא. רק קשה לי להוכיח את זה כרגע.) אבל נראה. אני אבדוק את זה יותר לעומק בהמשך. כרגע, בכל אופן חתמתי להם להמשיך עם ההליך ולשחרר לי אותו.

עריכה - מה שעלה בעיקר מהשיחה זה שהם מאד מתנצלים שזה עובד ככה אבל שלצערם זה החוק. שמשרד התקשורת באמת דורש לאשר כל מוצר ומוצר ביבוא אישי בנפרד, (בעיקר בגלל ה- WiFi אחרת זה היה עובר יותר בקלות) וזה שייבאו אלפים כאלה בדיוק לארץ לא מעניין אותם. הבנתי ממנה שזה הליך מאד פשוט וכו' ושזה לא שמישהו באמת בודק את הציוד. פשוט המכס דורשים אישור ממשרד התקשורת שמאשר להם לשחרר לי את הציוד הזה. זאת אומרת שמבחינתו אין בעיה איתו. סוג של כאילו המכס אומר "אני לא מבין בזה. משרד התקשורת מבין בזה אז תציג לי אישור עקרוני ממנו שזה בסדר מבחינתו להכניס את זה לארץ". משהו כזה.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2005

הבעות תודה: 167
מספר הודעות: 3323

#48  נשלח: ב' 09/01/2017 22:25

jacko-il

כן, אתה טועה והיא צודקת.

באופן כללי, הגישה של המחוקק בכל מה שקשור ליבוא היא כזו: יש רשימה של דברים אסורים וכל מה שלא נמצא שם טעון אישור לפי איזשהו חוק\צו\פקודה.

זאת אומרת, אין שום דבר שהוא בבסיסו פטור "ככה". כל מה שפטור זה מתוקף החוק\צו\פקודה ולמעשה איננו "פטור" אלא "מאושר" וההבדל בין השניים הוא גדול.

במקרה שלנו, יש צורך לפנות לצו יבוא חופשי ומשם עולה כי יש לפנות לצו תעריף המכס על מנת למצוא את מספר פרט המכס הרלוונטי לרסיבר.

במקביל, כל מה שקשור ל"פעולות בזק" הוא קודם כל אסור מתוקף חוק התקשורת (בזק ושידורים) ואז ישנן החרגות - זה באופן כללי בכל מה שקשור לתקשורת.
לאחר מכן, היות שמדובר בתקשורת אלחוטי אז יש גם את פקודת הטלגרף האלחוטי שמונעת ממך כל שימוש\יבוא\הפצה של ציוד אלחוטי.

אח"כ בא "צו הטלגרף האלחוטי (אי תחולת הפקודה)" שתפקידו להחריג מהפקודה הנ"ל מוצרים מסוימים.

בשורה התחתונה: כל יבוא של ציוד תקשורת בכלל וציוד תקשורת אלחוטי בפרט טעון אישור. לכן הטענה שלכאורה הדיון מול משרד התקשורת מיותר היא פסולה מיסודה.

במקרה שלנו, "צו הטלגרף האלחוטי (אי תחולת הפקודה)" כנראה מתיר את היבוא שלך (לפי מה שאתה אומר, שלו אני מאמין אך לא בדקתי בעצמי) אך צריך להבין שזה שהמוצר חוקי ליבוא לא פוטר את היבואן מהגשת המסמכים הנדרשים וקבלת האישור.

כל עוד שזה לא קרה המוצר הוכנס לארץ שלא כחוק.

בקיצור כל הקייס שלך כאן נפל כמו שאתה יכול להבין - זה שבדואר ישראל\דואר שליחים הפרוצדורה הזו לא מתרחשת זה כי הם סובלים ממחסור בכוח אדם כבר בשלב בדיקת המכס והיקף החבילות שלהם גדול מדי בשביל לבדוק פרטנית כל מוצר ואח"כ לטפל בו. זו סוג של העלמת עין מצד המדינה וכבר שנים המכס מתלונן בנושא הזה אך אין ממש מה לעשות בלי כסף.

ב-UPS מצד שני מחירי המשלוחים יותר גבוהים, יש מנכ"ל שצריך לתת דין וחשבון לכמה גורמים ולא איזה אוכל חינם תורן שקיבל קביעות, ככה שיש תקציב ויעילות ביחד ולכן אין להם ממש בעיה לשמור על החוק.

נערך בפעם אחרונה על-ידי MarioMan בתאריך ב' 09/01/2017 22:37, נערך בסך הכל 2 פעמים
jacko-il (שחר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#49  נשלח: ב' 09/01/2017 22:36

כן, מה שרשמת זה בערך מה שהבנתי במהלך היום.

מה שהיא גם אמרה זה שזה שיש חברות שילוח שמעגלות פינות ולא מעבירות את כל האישורים הללו בשחרור מהמכס זה פשוט כי הן מעגלות פינות וככה UPS לא עובדים. היא לא אחראית למה שאחרים בוחרים לעשות, אבל עם כמה שהיא מזדהה איתי שהחוק באמת מעט טיפשי במקרים כאלה - לצערה זה החוק בארצנו.

הבעיה כאן מתחילה אולי בגישה של משרד התקשורת.
בזה שהם דורשים לאשר שוב ושוב את אותם המוצרים, כל פעם מחדש, ולא עושים לפחות איזשהו DATA BASE מתעדכן עם ציוד שכבר אושר וכך לפחות להוריד משמעותית את העבודה מול משרד ספקטרום התדרים. שלא לדבר על מקרים בהם הם נדרשים להנפיק אישור עבור מוצרים שמיובאים ומשווקים בארץ באופן שגרתי, כל ידי היצרן/יבואנים מקומיים. איזה הגיון יש בזה בכלל שצריך לבקש מהם אישור על מוצר שגרתי שכבר יובא ונמכר פה?

אני בהחלט מבין את מטרת החוק. בהחלט דרוש חוק שימנע שלא יהיה פה ג'ונגל של ציוד לא מורשה שיכול לגרום להרבה בעיות. זה מתבקש. אבל הין זה לבין לבקש אישורים כל פעם מחדש על אותם הפריטים. זה פשוט אחד הדברים הטיפשיים.

חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  May 28, 2005

הבעות תודה: 167
מספר הודעות: 3323

#50  נשלח: ב' 09/01/2017 22:43

jacko-il כתב:
הבעיה כאן מתחילה אולי בגישה של משרד התקשורת.
בזה שהם דורשים לאשר שוב ושוב את אותם המוצרים, כל פעם מחדש, ולא עושים לפחות איזשהו DATA BASE מתעדכן עם ציוד שכבר אושר וכך לפחות להוריד משמעותית את העבודה מול משרד ספקטרום התדרים. שלא לדבר על מקרים בהם הם נדרשים להנפיק אישור עבור מוצרים שמיובאים ומשווקים בארץ באופן שגרתי, כל ידי היצרן/יבואנים מקומיים. איזה הגיון יש בזה בכלל שצריך לבקש מהם אישור על מוצר שגרתי שכבר יובא ונמכר פה?

אני בהחלט מבין את מטרת החוק. בהחלט דרוש חוק שימנע שלא יהיה פה ג'ונגל של ציוד לא מורשה שיכול לגרום להרבה בעיות. זה מתבקש. אבל הין זה לבין לבקש אישורים כל פעם מחדש על אותם הפריטים. זה פשוט אחד הדברים הטיפשיים.

הם לא דורשים לאשר את המוצר אלא דורשים לאשר את היבוא הספציפי וזה לגיטימי מאוד. אני גם דיי בטוח שהם יודעים היטב איזה מוצרים אושרו כבר ואיזה לא אבל הם לא הבעיה אלא רק עוד אגף שמוסיף לסחבת ושבמקרה הזה לא נגיש טלפונית.

הבעיה מתחילה בחוק - החוק הוא זה שמחייב אותך לעבור את ההליך מולם.
מה ההיגיון? זה החוק.

אגב המטרה של החוק היא לא ממש רלוונטית בנוגע לציוד שבו אנחנו עוסקים. לחוק יש 2 מטרות:

1. למנוע סיכון של בטחון טיסות, כלי שיט ומערכות צבאיות.
2. להסדיר מבחינת רישוי את הנושא של שימוש בתדרים, שזה משאב ובהיותו כזה למדינה יש אינטרס לסחור בו למטרות רווח.
Nemesis
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jun 29, 2005
הבעות תודה: 275
מספר הודעות: 2972

#51  נשלח: ג' 10/01/2017 1:48

וכמובן, תמיד צריך לזכור שבמוצר מסויים ניתן להתקין קושחה X שמסרסת את יכולות האלחוט לפי התקנים הישראלים, או קושחה Y שפותחת כל דבר אפשרי. מסיבה זו גם יכול להיות בעייתי לאשר באופן גורף מוצר שכבר מיובא.
mayeast
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 10, 2005
הבעות תודה: 48
מספר הודעות: 1130

#52  נשלח: ג' 10/01/2017 20:29

שאלה פשוטה שיש לשאול את UPS - (וגם את MARIOMAN שכתב: "בשורה התחתונה: כל יבוא של ציוד תקשורת בכלל וציוד תקשורת אלחוטי בפרט טעון אישור. לכן הטענה שלכאורה הדיון מול משרד התקשורת מיותר היא פסולה מיסודה. (

למה מוצר כמו XBOX שיש לו את אותו WIFI/ Bluetooth לא דורש אישור משרד התקשורת ?
אנשים קיבלו פה עשרות מכשירים כאלו בלי שום עצירה ע"י UPS. למה ?
mayeast
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 10, 2005

#53  נשלח: ג' 10/01/2017 20:39

jacko-il
·
מה לגבי מה שאני כתבתי יותר מוקדם בשרשור ?
לגבי אי תחולה של צו הטלגרף ?

היא כתבה לך
"אתה כיבואן נדרש לעמוד בדרישות "צו יבוא חופשי" ויש גם את "צו הטלגרף האלחוטי" שדורש בעצם אישור של משרד התקשורת לכל מוצר בעל יכולת אלחוטית לפי התדרים המפורטים בו."

אבל צו הטלגרף האלחוטי החריג
http://www.moc.gov.il/sip_storage/FILES/3/293.pdf

הוראות הפקודה לא יחולו על -
(1 (מכשירי טלגרף אלחוטי אשר המנהל כהגדרתו בתקנות הטלגרף האלחוטי
(רשיונות, תעודות ואגרות), התשמ"ז-1987) להלן - המנהל), אישר כי תכונותיהם
הטכניות תואמות אחד מן המפורטים להלן:

י2 (הפועלים בתוך פס תדרים 400,2 עד 5.483,2 מה"ץ בתנאים אלה:
;e.i.r.p מיליוואט 100 על עולה אינו הספקם) 1)
,ETSI EN 300-440 או ETSI EN 300-328 אירופאי תקן לפי) 2)
או IEEE 802.11b תקן, 2001 במרס 12 מיום ERC/DEC/(01)07 החלטה
11g.802 IEEE ,או תקן אחר שיאשר המנהל ויפרסמו באתר האינטרנט של
משרד התקשורת (להלן - אתר המשרד);

ומה לגבי המסמך הבא
http://www.moc.gov.il/sip_storage/files/1/1061.pdf
כללי השימוש בתדרים בתחומים 4.2 ו- 5 גה"ץ

לא ראיתי במסמכים ששלחת לה התיחסות לעיל
jacko-il (שחר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#54  נשלח: ג' 10/01/2017 21:02

mayeast
·
זה בדיוק העניין וכן - ראיתי ועיינתי גם בשני המסמכים שצירפת. בשום שלב לא נאמר לי שמשרד התקשורת לא מאשר ודורש ממני לפנות אליו להוציא רשיון לפריט. המכס דורש לראות אישור עקרוני ממשרד התקשורת שהפריט אכן עומד בהגדרות האישור הזה שבחוק. כנראה שלאף אחד אחר אין את הסמכות לומר אם זה כן והאחר לא. תסתכל לאיזו רזולוצייה נכנס החוק, מבחינת תדרים ועוצמות. מי בכלל מבין בזה? בטח שלא המכס או המסווג בלוגיסטיקה. כל הפריטים שצויינו במפורש כפטורים מאישור, כמו סמארטפונים וכו' (מה שצירפתי כאן קודם) לא מעבירים לאישור. פשוט כי שם אין ספקות ואין מקום לתמרון - הגדירו להם מה מותר לפי תיאור במילים של הפריטים ולא בתדרים, תקנים ועוצמות.

תעיין במסמך השני שצירפת, ההודעה ליבואנים הזו.
אחרי שמגדירים בדיוק מה מאושר לשימוש בארץ נותנים הסברים בסעיף 8 איך מגישים את בקשת האישור (שגם מצורפת של בהמשך. שני הדפים שם אלו בדיוק הדפים שקבלתי לחתימה מ UPS) למשרד ניהול ספקטרום התדרים במשרד התקשורת. זו חתימה עקרונית שלו כדי שהמכס ישחרר הלאה.

חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 10, 2005

#55  נשלח: ג' 10/01/2017 21:13

בכל מקרה ,
למה אתה לא שואל לגבי XBOX ?
מה ההבדל ?
גם הוא לא מופיע במסמך הספציפי לסלולרים וכו
Nemesis
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jun 29, 2005

#56  נשלח: ג' 10/01/2017 21:39

התשובה לגבי ה- XBOX פשוטה. עמיל המכס פשוט לא מזהה שיש בו רכיב אלחוטי בשנייה וחצי שהוא בוחן את המסמכים.
אם תתקשר ותודיע שיש שם רכיב אלחוטי, חיש מהר ידרש אישור משרד התקשורת.

לחלופין אפשר לטעון שזה דומה עד זהה למחשב, ולכן פטור - אולם אני בספק שעמיל המכס יכנס לשיקולים כאלה.
mayeast
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  May 10, 2005

#57  נשלח: ד' 11/01/2017 9:29

Nemesis כתב:
התשובה לגבי ה- XBOX פשוטה. עמיל המכס פשוט לא מזהה שיש בו רכיב אלחוטי בשנייה וחצי שהוא בוחן את המסמכים.
אם תתקשר ותודיע שיש שם רכיב אלחוטי, חיש מהר ידרש אישור משרד התקשורת.

לחלופין אפשר לטעון שזה דומה עד זהה למחשב, ולכן פטור - אולם אני בספק שעמיל המכס יכנס לשיקולים כאלה.

·יכול להיות שאתה צודק...

בכל מקרה מזכרוני ב INVOICE שאמזון שולחת, בשם המוצר כתוב WIFI, וזה מקפיץ להם את כל הנורות
Nemesis
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jun 29, 2005

#58  נשלח: ד' 11/01/2017 10:08

ברסיבר עם וויפי במקרה אחד שאני ראיתי בהחלט היה כתוב Wifi. ב- Xbox שהזמנתי לא היה כתוב כלום.
gal-cohen (גל)
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Jul 04, 2006

הבעות תודה: 432
מספר הודעות: 3089

#59  נשלח: ד' 11/01/2017 10:11

מסקנה?
להזמין משלוח רגיל, מה שיצמצם סיכוי לקבל עם UPS?
jacko-il (שחר)
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

הצטרף בתאריך:
  Apr 16, 2007

#60  נשלח: ד' 11/01/2017 12:20

חבר'ה, הרבה מכשירים שאמורים על פי החוק לקבל אישורים לא נעצרים לביקורת ולא מבקשים עבורם כלום. לדעתי זה פשוט נובע מכך שלא חושדים בהם ככאלה וסה"כ כולם די מבינים מה זה טלויזיה ומה זה פלייסטיישן וכל מיני מוצרים שמוכרים יותר במיינסטרים. כמו שנאמר גם לא מצויין על המוצרים האלה בשום מקום ב- Invoice שהם NETWORK ו- WiFi בכזה אופן מפורש.
דמיינו גם מישהו שאין לו מושג בכלום לגבי אלקטרוניקה וציוד ופתאום רואה קופסא של איזה 10-20 ק"ג עם משהו שחור שנקרא RECEIVER (היינו מקלט) ויש לו אנטנות ואיזה 12,000 חיבורים מוזרים מאחורה. מישהו שלא מבין מה זה, לא יודע איך לסווג את זה ולמה זה משמש כנראה. וזה שרשום על האריזה את התיאור המלא שזה עם WiFi ובלוטוס וטיונר ומה לא - בטח לא עוזר לו לעבור חלק.
החוק דורש להעביר הכל לאישור, למעט אלו שקבלו פטור מפורש. רסיבר לא קיבל פטור מפורש (גם אם לדעתנו זה טיפשי לגמרי) ולכן עבורו אולי פשוט קשה להעלים עין או "להחליק אותו הלאה" בקלות יותר.

מה שאני למדתי מזה ומה שהייתי מציע גם הלאה לאחרים זה פשוט להוציא את אישור משרד התקשורת לפריט לפני ההזמנה שלו בכלל. ואז גם חוסכים זמן לעצמכם ואת ההתעסקות הזו כשהמוצר עוצר פה בהגיעו למכס וגם חוסכים סכום כסף מכובד, בין אם הנמען משלם ובין אם השולח משלם. דבר נוסף הוא ש- UPS גם ציינו בפניי עוד בשיחה הראשונה שאני יכול לעשות את הכל בעצמי בלי שהם יתערבו ואז רק להעביר להם את האישור. או שאני אתן להם את ייפוי הכח הזה והם יעשו הכל עבורי.

פורומים > אודיו רב-ערוצי (ק''ב) עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  הבא 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:
  קוד: קוד אבטחה
  הקש קוד:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה