שרשור תגובות: מהיום עושים שיחות דרך רשת ה-WiFi

חדשות ועדכונים של HT Magazine
crusader
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

Shed,
לא מכיר את היישום ש AT&T ביצעו, אבל תהיה בטוח שבגזרת היצרנים הגדולים, ומה לעשות שסמסונג ו LG בתחום ציוד הקצה, גדולים הרבה יותר מ AT&T, זה עובד אחרת.
ישנה הרבה עבודה, ואני חלילה לא בא לסנגר על פרטנר.
הם בהחלט חלוצים בתחום בארץ ישראל, וחבל שכל דבר גם אם הוא לא 100% מבחינת ההיצע, נתקל תמיד בחומה של ביקורת.
If the best things in life come for free, I wonder what I could get for money

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

crusader,
לא הצלחתי להבין את הטענות שלך.
1. הטענה הראשונה היתה שהפתרון של פרטנר מוגבל מאוד במכשירים הנתמכים מכיוון שנדרש צ׳יפ מיוחד במכשיר, או יכולת חומרתית מיוחדת. אני טוען שזה פשוט לא נכון. מכשיר הקצה צריך בסך הכל לקחת סטרים אודיו ולקודד אותו לפאקטים לפי קידוד מסויים, בין אם זה g711 הישן והפשוט ובין אם זה קידוד מתקדם יותר.
2. הטענה השנייה שלך היא ששירות כזה דורש עבודה בצד של ספקית הסלולר מבחינת רכיבי הרשת שלה. זה נכון, אבל זה לא קשור למכשיר הקצה ובטח לא מביא להגבלה כל כך גדולה ואבסורדית על המכשירים הנתמכים.
3. הטענה השלישית שלך היתה שאני לא מבין בנושא ושלחת אותי לגגל קצת. גם טענה זו אינה נכונה. במקרה אני מכיר את התחום על בוריו, בוודאי בצד אנדרואיד.
4. לא הבנתי את המשפט ״תהיה בטוח שבגזרת היצרנים הגדולים, ומה לעשות שסמסונג ו LG בתחום ציוד הקצה, גדולים הרבה יותר מ AT&T, זה עובד אחרת.״ ואיך הוא קשור לנושא. הטענה שלי, שוב, היא שכל מכשיר שיוצר אחרי 2012 יכול להתמודד עם המשימה הזו בקלות.

שורה תחתונה: יופי לפרטנר שהשקיעה כל כך הרבה אנרגיה ורעש בשירות זניח כי הוא פשוט לא זמין. זה בדיוק כמו שחברת mobileye תכריז מחר שהיא פיתחה מערכת לנהיגה אוטונומית מלאה, שיכולה לעבוד רק עם מכוניות בצבע ורוד פוקסיה עם נצנצים. גם במקרה הזה התגובה שלי תהיה זהה.

לסיכום, פרטנר אינה חלוצה בתחום, היו כאן כמה חברות (כמו וייבר, yallo ואפילו בזק) שעשו את זה טוב יותר, עם הרבה פחות משאבים. אם אתה באמת חושב שיש סיבה אמיתית להגבלה ההזויה הזו, ושאכן יש צורך בצ׳יפ או יכולת חומרה ספציפית - אתה מוזמן להביא לי את ה-opcode הנדרש או היכולת המיוחדת הנדרשת ואני מבטיח לאכול את הכובע.
You are never fully dressed without a smile

שלגון
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 681 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

יש שירות דומה/מקביל בגולן?
ואין לך "געוואלד געצרוכען"
שאין לו את ה-"פארפאלן" שלו...

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

הדבר האחרון שגולן מתעסקים איתו עכשיו זה שיפור טכנולוגי.
אלעד

crusader
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

Shed,
אין לי כוונה להתווכח מי צודק או מי לא, אני יכול לומר לך בוודאות, שאתה טועה, אני מכיר את הנושא מקרוב מאוד בגזרת אחד היצרנים ונעצור פה, כי זה לא מוביל לשום תובנה טכנית עמוקה, כאשר אתה בשלך ומשווה לי פתרונות שאינם מושתתים רשת סלולארית ומכשירי ציוד קצה כמו שציינתי לעיל.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

ממש לא ברורה ההתרגשות מה"חידוש" שיש לנו כאן, כי הטכנולוגייה הזו כבר בשימוש יותר מעשור שנים. וגם לא מובן הדחף הבלתי מוסבר של פרטנר, להגביל את השרות למכשירים ספיציפיים, או לפתח אפליקצייה ייחודית ולנסות להמציא את הגלגל, והפעם בצורה של משולש.
התמיכה בשימוש של שיחות על גבי IP ( וזה ממש לא קשור במציאות, אם זה על גבי WIFI או על גבי LTE או UMTS ) , התמיכה ברמת המערכת ( ללא צורך באפליקציות חיצוניות מיותרות ) בתוך ציודי קצה קיימת עוד מהתקופה של שימוש במכשירי NOKIA עם מערכת ההפעלה symbian ואפילו עוד לפני זה במכשירים שמריצים את Windows Mobile 5 . כבר בתקופה של תחילת שנות האלפיים, לא רק שמפעילות רט''ן השתמשו בחידוש המהפכני המדובר, אלה גם בחברות רבות השתמשו בטלפונים ניידים כשלוחות של המרכזיית IP ארגונית, לשיחות גם בארץ וגם בחו''ל, לצורך ביטול של תשלומי נדידה הלא היגיוניים ולזמינות של השלוחות המשרדיות. כבר בתקופה הרחוקה ההיא, הייה נפוץ ביותר לרכוש מתאם שמשמש כמרכזייה IP ביתית זעירה וגם השיחות מהקווים של בזק ניתן הייה לבצע גם דרך אותו טלפון נייד על גבי IP כ DATA לכל דבר, מבלי לשלם תשלומים מיותרים. כמובן שניתן עוד למצוא עדויות שנשתמרו ברחבי האינטרנט לזמנים הרחוקים ההם. למשל :
Samsung Galaxy S II T-Mobile Wi-Fi Calling שנת 2011 :
תרשים סכמתי של כמה מהמנגנונים של השרות המדובר.
 תרשים סכמתי של כמה מהמנגנונים של השרות המדובר.

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 517 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

זה העניין, שמצד אחד הם משווקים את זה כ"פתרון שלא זקוק לאפלקציה חיצונית" אבל מצד שני אתה צריך שהקושחה בטלפון תתמוך במפורש בשירות שלהם.
JBL LSR305| IsoAcoustics Aperta Stands | Audio-GD NFB-11.28 | Beyerdynamic T1.2
| sennheiser hd58x jubilee |
Galaxy Note 9 | Gear S3 |

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

crusader כתב:אין לי כוונה להתווכח מי צודק או מי לא, אני יכול לומר לך בוודאות, שאתה טועה
...
:lol:

אני רק רוצה לציין שבאופן כללי נדיר מאוד ש-Shed טועה, ולדעתי יש לו ידע וניסיון מקיף ביותר במיוחד בתחום הזה...

Batnun

.

MartinHSabag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: מרטין סבג
נתן תודות: 858 פעמים
קיבל תודות: 1619 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #24 

יש שירות של חבר אתר ותיק בשם Meucci שעושה בדיוק את זה ואפילו דברים שאחרים לא מצליחים כל כך כמו שיחות ועידה בלחיצת כפתור.
Making Products, Mentor, Lecturer
twitter facebook linkedin
About.me

Shed
גורו HTPC
גורו HTPC
קיבל תודות: 135 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

crusader כתב:Shed,
אין לי כוונה להתווכח מי צודק או מי לא, אני יכול לומר לך בוודאות, שאתה טועה, אני מכיר את הנושא מקרוב מאוד בגזרת אחד היצרנים ונעצור פה, כי זה לא מוביל לשום תובנה טכנית עמוקה, כאשר אתה בשלך ומשווה לי פתרונות שאינם מושתתים רשת סלולארית ומכשירי ציוד קצה כמו שציינתי לעיל.
...
·דווקא נתתי דוגמא מרשת סלולרית ״קצת״ יותר גדולה ומורכבת משל פרטנר. גם אני מכיר את הנושא מאוד מקרוב ועסקתי בו במשך שנים רבוץ מכיוונים רבים (הן מצד הרשת והן מצד מערכת ההפעלה של ציוד הקצה, אנדרואיד במקרה הזה).
השוויתי מספר פתרונות זהים (yallo, בזק, at&t ) וכמו שאמרו פה נוספים - אין כאן שום דבר חדש.
הטענה שלך היתה שיש צורך בצ׳יפ ספציפי, השאלה שלי היא מאוד פשוטה: מה צריך הצ׳יפ הזה לעשות? באיזה opcode הוא צריך לתמוך? האם מדובר במעבד גרפי? ב-dsp כזה או אחר? איזו חומרה בדיוק חסרה לנקסוס 5x כדי להשתתף בחגיגה הזו?
You are never fully dressed without a smile

crusader
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

Shed,
לדוגמה סמסונג עובדת עם ערכת שבבים של Exynos לעומתה LG כוללת ערכת שבבים של קוואלקום, תסכים איתי שכל אחת מהן דורשת פיתוח שונה לחלוטין? הפתרון של שתיהן דורש התאמה של התוכנה מבחינת מודם, כולל התאמה רשתית (שבהתחלה לא ציינת אבל הסכמת שצריך), כל זאת על בסיס גרסה ייעודית, שפרטנר לא מפתחת, אלא מפותחת ע"י היצרנים עצמם.
זה גם דורש אישור סוג, כי זה הרי לא שוק, ועוד שלל ירקות רגולטוריות, שלא הוזכרו לעיל.
אז אתה אולי חושב שעבור ישראל לא מפתחים דברים במיוחד, אבל אתה טועה, נעשה הרבה מאוד פיתוח, עבור השוק המקומי.
נ.ב למען הסר ספק, אני לא עובד בפרטנר ולא נציג מטעמה.
ויאללה, מיצנו, אם גם אחרי זה אין מזור, נסכים שאנחנו לא מסכמים.

ra
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 156 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

Batnun כתב:
...
...
:lol:

אני רק רוצה לציין שבאופן כללי נדיר מאוד ש-Shed טועה, ולדעתי יש לו ידע וניסיון מקיף ביותר במיוחד בתחום הזה...

Batnun

.
...
·+1

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

רק ש yallo נסגרה, חבל זה היה מושלם, הייתי בטוח שסוף סוף יוסי הצליח כבר:?
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

havishay
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

שלום חברים,
אני מסכים עם Shed שברמה העקרונית בסוף הכל קידוד של אודיו לפקטות (G711 או G722 וכו'), אבל לספק הסלולר יש עוד כמה נקודות שהוא צריך לפתור ברמתו:
1. Handover - תהליך מורכב יחסית שבו מתנהלת השיחה בפרק זמן קצר בשני הערוצים - גם WiFi וגם בסלולר. בזמן הזה צריך לסנכרן את ה Timestamps של שני הערוצים שמתנהלים ב Delay (השהיות) שונים/שונות. עקרונית לרוב חברות הסלולר יש API's מסודרים לחיבור ה Backbone שלהם למערכות ה Femtocells - אבל במקרים כאלו השיחה מתנהלת כולה דרך האינטרנט (כלומר בין ה femtocell ל backbone) ולא חצויה בין לבין.
2. Registration - מאיפה מגיעה השיחה - במקרה של ה Femtocell אין בעיה מאחר וזה מוצר קצה של חברת הסלולר עצמה. ה Femtocell בעל הרשאת גישה ל backbone וכל שעליו לעשות הוא לתרגם בין הערוץ הסלולארי לערוץ האינטרנטי(שדרכו הוא מתחבר ל backbone). במקרה כזה הטלפון הסלולארי נרשם מול ה Femtocell לשיחה מלאה (קליטה ושידור סלולאריים), כאשר ה Femtocell רשום מול ה backbone. לעומת זאת כאשר חברת הסלולאר בונה אפליקציה ייעודית היא צריכה להירשם אל מול ה backbone (בדיוק כמו ה femtocell) לצורך תקשורת אינטרנטית, וכן לנהל את צורת התקשורת היעילה ביותר - דרך הסלולאר או דרך האינטרנט - וכפי שציינתי בסעיף 1 לשלוט על ה Handover בין האחד לשני בצורה חלקה - שלא תורגש במהלך השיחה.כמו כן היא צריכה להחליט מהי צורת התקשורת הטובה ביותר על פי פרמטרים שהיא בוחרת - למשל איכות השיחה - BER - Bit error rate, עוצמת קרינה משודרת וכו'.

הדיון לגבי אפליקציות(אחרות) שיודעות לעשות VOIP (כמו skype וווטסאפ) פחות רלוונטיות לדעתי מאחר וכל התקשורת שלהן נעשית יותר ב High Level - סביב פקטות של אינטרנט שעברו את כל השכבות, ואינן מעורבות בסלולר. הדוגמא של Yallo אכן מאד מעניינת והם בכל מקרה היו חייבים gateway שיתחבר (בדומה ל femtocell) לרשת הסלולארית.
כמובן שכל העסק הזה ידוע ופתיר מזה הרבה שנים, אבל עדיין לכל חברת סלולר יש את המערכות שלה, את ה backbone שלה, את API שלה לחיבור אינטרנטי ולכן לא כ"כ פשוט ליצור אפליקציה גנרית שתתאים לכולם (לכל חברות הסלולאר).
עם זאת אני ממש סקפטי לגבי השאלה מדוע רכיב של G4 כן תומך לעומת S7 שלא תומך...
זה אמור יותר להיות קשור להתאמה של מערכות ההפעלה (לפחות לעניות דעתי),
בברכה,
אבישי

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 517 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

havishay כתב: עם זאת אני ממש סקפטי לגבי השאלה מדוע רכיב של G4 כן תומך לעומת S7 שלא תומך...
זה אמור יותר להיות קשור להתאמה של מערכות ההפעלה (לפחות לעניות דעתי),
בברכה,
אבישי
...
·

ה-G4 עם מעבד ה-Snapdragon 808 משתמש במודם המובנה של Qualcomm במעבד. ה-S6 משתמש במודם ה-Shannon 333 שמובנה במעבד ה-Exynos 7420, אבל אם ללכת מנקודת המחשבה שהם תומכים בשני המודמים האלו, אפשר להניח שמודם ה-Shannon החדש ומהתקדם יותר במעבד ה-Exynos 8890 ב-S7 צריך לאפשר את אותם יכולות ואף יותר, כנ"ל לגבי המודם שמגיע מובנה עם מעבדי ה-Snapdragon 820/810.
מה שכן מעניין שה-Note 5 לא נתמך כרגע שכן הוא מבוסס על אותה הפלטפורמה כמו ה-S6..

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”