שרשור תגובות: מבט על המסכים שהוצגו ב- 2017 CES מעבר לתוכן הפרסומי, ודגשים ל

חדשות ועדכונים של HT Magazine
rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 257 פעמים

שרשור תגובות: מבט על המסכים שהוצגו ב- 2017 CES מעבר לתוכן הפרסומי, ודגשים ל

נושא שלא נקרא #1 

למאמר: מבט על המסכים שהוצגו ב- 2017 CES מעבר לתוכן הפרסומי, ודגשים לקניית מסך חדש

תמונה
אחרי כל התוכן הפרסומי שיצא מ-CES בתחום המסכים החדשים והיכולות שלהם, נשאלת השאלה מה מתוך כל אותו התוכן הפרסומי הזה נכון ובאמת יש לו השפעה מורגשת על איכות המסכים, וכיצד הדברים הללו צריכים להשפיע,
אם בכלל, על בחירת מסך חדש?

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

גיל !
סיכמת יפה את התערוכה בכל הקשור ל-TV וטכנולוגיות !
(Y)

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מה היה שם משהו חוץ מOLED? ואללה לא שמתי לב אפילו

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תודה גיל. (Y)

אכן, נאלץ לחכות למדידות ביצועים בפועל כדי לדעת מי יותר טוב ממי בכל תחום ותחום ומהם הפערים.
סמסונג תכננו מחדש את פאנלי ה- LCD במסכים החדשים שלהם, בעיקר כדי לשפר משמעותית את זווית הצפייה בצורה ניכרת. קצת אכזב אותי לראות שהם חזרו השנה למסכים עם תאורה מסגרתית גם בסדרות העילית, אך שוב - נראה מה יהיה איתם בפועל במדידות. אני לפחות, סקפטי לגבי התצורה הזו. מה שכן, יתרון אחד לפחות שיש עם זה הוא שלא יוכלו להביא לארץ דגמים עם תאורה מסגרתית כשבמקומות אחרים בעולם הם משווקים תחת אותו שם דגם מסך עם תאורת FALD. שזה גם משהו.
לגבי מיתוג ה- QLED.. נו שיהיה.. זה מה שיש לי לומר בערך. שנה הבאה הם בטח יעברו לאיזה SUPER QLED ושנה לאחר מכן הם בכלל יצאו עם ULTRA QLED ואז עם PREMIUM QLED PRO.. (או בקיצור - QLED זה לא. אני גם די בטוח על פי מה שקראתי שהם עדיין עם QDEF ולא עברו לשיטת QDCF.)
אגב, סוני הציגו מסכי CLEDIS מדהימים בתערוכה, אך אף אחד לא דיבר עליהם בגלל שסוני כיוונו אותם למגזר העסקי ולא לתחום הביתי. אולי בשנים הבאות הם יזלגו גם אלינו, לא ידוע כרגע.

מה שבטוח זה שהשנה ילחמו קשה מאד על נתח שוק ועל הכיס שלנו. כולם בערך, למעט סמסונג, יציעו גם מסכי OLED לצד מסכי ה- LCD. לסמסונג יהיה די קל להציע את המסכים שלה במחירים מאד נמוכים (יחסית כמובן). ראינו את הירידה הגדולה בתמחור שלה בשנה החולפת וכנראה שהמגמה הזו תמשיך גם השנה. מהצד השני, גם בגזרת ה- OLED נראה ירידות מחירים. סיבה ראשונה היא פשוט מפני ש- LG כל הזמן משפרים ומייעלים את תהליכי הייצור מה שמביא לפחות פסילות ומאפשר להם להוריד מחירים. סיבה שניה היא כמובן שהשנה כבר תהיי לה תחרות בהיצע ה- OLED ו- LG כבר לא תהיי היחידה שתציע מסכים בטכנולוגיה הזו.

עוד טרנדים של השנה -
1) התלת מימד הביתי מת, כנראה סופית. (בהנחה שהעצומה הזו לא תניב שום דבר)
2) המסכים הקעורים גוססים ולקראת מוות. כמעט כל היצרנים עשו פרסה ממסכים קעורים.
3) דולבי ויז'ן. כמעט כולם (למעט סמסונג ופנסוניק) יצרו שת"פ עם חברת דולבי ומציעים השנה תמיכה בטכנולוגיה שמתחילה לתפוס תאוצה.
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

jacko-il כתב: עוד טרנדים של השנה -
1) התלת מימד הביתי מת, כנראה סופית. (בהנחה שהעצומה הזו לא תניב שום דבר)
2) המסכים הקעורים גוססים ולקראת מוות. כמעט כל היצרנים עשו פרסה ממסכים קעורים.
...
·החדשות הכי טובות ששמעתי השנה בתחום.
חיכיתי ליוםם הזה שכולם יאכלו את הכובע
אז בבקשה תאכלו (מי מכם שהשקיע בתלת ומסך קעור)

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #6 

@gkatz
·
מה כיף בזה? שאחרים שאוהבים את זה נפגעים? איזה כובע יש לאכול פה בדיוק?
סורי, לא מצליח להבין דעה/תגובות מהסוג הזה.. באמת.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

jacko-il כתב:@gkatz
·
מה כיף בזה? שאחרים שאוהבים את זה נפגעים? איזה כובע יש לאכול פה בדיוק?
סורי, לא מצליח להבין דעה/תגובות מהסוג הזה.. באמת.
...
·מי בדיוק נפגע? לקחת את זה קשה קצת
גם לייזר דיסק נעלם מן העולם. מי שהוא ארלי אדפטור לפעמים נכווה (לא הייצתי אומר נפגע).
אבל כשמנסים למכור לנו שטויות כמו curved ואנשים אוכלים את זה כי איזה סוכן מחירות יודע לדבר יפה זו כבר בעיה של הצרכנים. וכנראה שהרוב חכם יותר כי אם זה היה נמכר כמו לחמניות לא היו מחסלים את הטרנד

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #8 

@gkatz
·
לא לא לקחתי זה את קשה.
פשוט בשנים האחרונות שמעתי כאן בפורום לא מעט אנשים שממש פצחו בחגיגות כשתלת המימד החל לרדת ולצאת אט אט מהמסכים. בהשקה של סמסונג שנה אחורה למשל שמעתי כמה כאלה שממש התלהבו מכך כי "הם אף פעם לא התחברו לגימיק הזה". אז אני בהחלט מבין שיש כאלה שאוהבים ויש כאלה שממש לא, לגיטימי אנחנו כולנו שונים אחד מהשני סה"כ, אבל בין זה ללשמוח שלאלו שאוהבים לא יהיה את זה יותר..

אני יכול להבין שמחה שעושים עבורך משהו שאתה אוהב או הולכים לכיוון מסויים אותו אתה מעדיף, אבל לשמוח בגלל שלמישהו אחר לא יהיה משהו שהוא אוהב..? לא ברור לי..
זה דומה למה שקורה אצל ילדים קטנים שאם נשבר להם הצעצוע הם דורשים מההורים שישברו גם לאח או לחבר את הצעצוע כדי שלא יהיה גם להם. אם אני לא נהנתי ולא אהבתי אז שאצל כולם יהיה ככה.

gkatz
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

jacko-il כתב:@gkatz
·
לא לא לקחתי זה את קשה.
פשוט בשנים האחרונות שמעתי כאן בפורום לא מעט אנשים שממש פצחו בחגיגות כשתלת המימד החל לרדת ולצאת אט אט מהמסכים. בהשקה של סמסונג שנה אחורה למשל שמעתי כמה כאלה שממש התלהבו מכך כי "הם אף פעם לא התחברו לגימיק הזה". אז אני בהחלט מבין שיש כאלה שאוהבים ויש כאלה שממש לא, לגיטימי אנחנו כולנו שונים אחד מהשני סה"כ, אבל בין זה ללשמוח שלאלו שאוהבים לא יהיה את זה יותר..

אני יכול להבין שמחה שעושים עבורך משהו שאתה אוהב או הולכים לכיוון מסויים אותו אתה מעדיף, אבל לשמוח בגלל שלמישהו אחר לא יהיה משהו שהוא אוהב..? לא ברור לי..
זה דומה למה שקורה אצל ילדים קטנים שאם נשבר להם הצעצוע הם דורשים מההורים שישברו גם לאח או לחבר את הצעצוע כדי שלא יהיה גם להם. אם אני לא נהנתי ולא אהבתי אז שאצל כולם יהיה ככה.
...
·תשמע, במשך שנים פה הבעתי את דעתי נגד התלת והקעור. לא הבנתי למה גם היצרנים וגם חלק מהאנשים פה התפתו כמו ילדים לפיצ'רים האלה. אני חושב שמגיע לי קצת לשמוח שהתעשיה החליטה לקבור את זה. יש פה גם עניין כלכלי - עלות היצור סביר להניח תרד ואולי (רק אולי) זה יתגלגל לכיס שלנו. ובלי קשר, שיתמקדו בתמונה ולא בקשקושים אחרים - גם זה טוב.

rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

@jacko-il

באמת נסיון המיתוג הזה של סמסונג הוא מגוחך וגם אני כתבתי על זה בשירשור שלך על QLED:
https://www.hometheater.co.il/vp2562504#2562504

בכלל אם כבר מדברים על תוכן פרסומי אז לדעתי סמסונג הם החברה שהכי מגזימה בנושא זה. זו חברה שבאמת יש לה
מוצרים טובים, ובמקום שבמחלקת הפרסום שלה ידברו בצורה רצינית על הטכנולוגיות שלהם ואולי מעט על האסטרטגיה
של החברה מבחינת מסכים, שלדעתי יש בה הרבה הגיון ודיבור רציני עליה יכול להביא להם יותר לקוחות, הם מרגישים את
הצורך לנסות וליצור הייפ פרסומי לגמרי מוגזם למוצרים שלה עם כל מיני מושגים מגוכחים שהם ממציאים שבמקרה
הטוב לא אומרים הרבה על המוצרים ובמקרה הפחות טוב (כמו הפעם) גורמים לאנשים פשוט לא לשים לב למוצרים שלה
כי הם מבינים שמה שהנציגים של החברה הזו מנסים למכור להם זה בעיקר תוכן פרסומי.

אני גם מסכים אתך לגבי מסכי ה- CLEDIS של סוני. נראה לי שהם עשו שימוש באחד הסוגים של טכנולוגיית µLED
ליצירת התצוגה הזו, ואם זה נכון אז באמת יש אפשרות שהיא נראית מדהים כמו שאנשים שראו אותה מקרוב מדווחים.
אבל לטכנולוגיה זו שידוע שיכולה ליצור תמונה מדהימה יש כמה חסרונות שכנראה מונעים ממנה להתחרות בתחום
הבייתי אפילו שכמו ב- OLED היא יכולה להגיע לרמות שחורים עמוקים ואחידים מאוד, ובאותו הזמן לספק רמות
הארה שגבוהות משמעותית מ- OLED. הבעיה העיקרית בה היא צריכת האנרגיה הגבוהה שלה (גבוהה ביחס לזו של
OLED או LCD עם QD ), שגורמת לה כרגע כנראה בעיקר להיות מותאמת לשימוש שסוני מציעים אותה. ובנוסף
בכל הקשור לעתיד, היא סובלת מאותה הבעיה שגם OLED סובלת ממנה וזה הקושי ביצירת אור בספקטרום צר
יותר לכל צבע.

בקשר לעניין ה- FALD שאתה כותב עליו, גם אני מאוד הייתי רוצה לראות מסך LCD שמשלב תאורת FALD
כמו של סוני ב- ZD9 ופאנל VA עם זוויות צפיה טובות כמו זה שכנראה סמסונג הציגו במסכים שלהם השנה
ושמשתמש גם בטכנולוגיית QDCF (שמאוד יכול להיות שעוד לא ממש נכנסה לשימוש במסכים השנה),
אני חושב ששילוב כזה יכול להיות שילוב מנצח עד להופעת מסכי QLED אמיתיים. אני מבין מאוד את
הסקפטיות שלך לגבי מסכים עם תאורה צידית, אך אני חושב שאם הצליחו במסכים השנה (או יצליחו בשנים
הבאות) להביא את עניין זליגת האור בפאנלים כאלה לרמה מינימלית ואחידה, אז יהיה למסכים כאלה עוד הרבה
מה להציע אפילו בהשוואה ל- OLED (ואני מבין שכשאני כותב דבר כזה יהיו לא מעט אנשים שיחשבו אני הולך
רחוק מידי בדברים שלי).

אני גם מסכים אתך לגבי התחרות שתהיה השנה על הכיס שלנו, יכול מאוד להיות שתהיה ירידה במחירי
מסכי ה- OLED השנה, אבל אני לא יודע אם התחרות שיש ל- LG במסכים כאלה תהיה גורם מרכזי
בירידת המחירים. ואני גם מקווה שבגזרת מסכי ה- LCD האיכותיים תהיה ירידת מחירים, גם במסכי סמסונג,
אך גם במסכים של היצרנים האחרים. ואני בעיקר מקווה שאם באמת יהיו ירידות מחירים כאלה של מסכים אז אנחנו
בארץ גם נזכה להרגיש אותם, אבל כאן אני מבין שזה חלום לא פשוט.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

ה- CLEDIS מדהים. קולטים את זה מרחוק ופשוט עומדים ובוהים בזה. אין אחד שלא דמיין לעצמו קיר בבית עם זה. גם די קשה לראות ממרחק צפייה של 2 מטרים את התמזגות הפאנלים ובטח לא את הפאנלים. גודל המסך שהוצג היה ברזולוציה של 8K על 2K ובגודל של כמעט 10 מטרים רוחב על 2.75 מטרים גובה. זה מוצר ברמה של Production, לא אב טיפוס.
בהחלט מרשים מצד Sony.

שני קטעי הוידאו שצילמתי למטה לא ממחישים את הגודל ואיכות התמונה המרשימה לגודל כזה.

https://goo.gl/photos/9FHU5LygnR3kH76r9

https://goo.gl/photos/hveupJHaD5P4V6on8

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

rwg1 - תודה על הסקירה !

שמחתי לקרוא ולהתעדכן , לגבי האקסיומה :

התקופה שבה אנו נמצאים, שהתחילה לפני כשנה ותמשיך בשנים הקרובות,
היא תקופת מעבר בתחום המסכים שיכולה להקשות מאוד על ההחלטה בקניית מסך איכות
י.

אני כבר יושב שנה על הגדר (!) ולא מחליף מסך
ועכשיו לפי מה שאתה כותב צפויה לי עוד ישיבה ממושכת על הגדר :(
הפלזמה שלי עדיין סוחבת תודה לאל ואני נהנה ממנה כל ערב אבל הרצון להתחדש מכרסם בי ..

שבת שלום

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

התלת ממד מת ? יש יש יש אני מכין מסיבה איזה כיף שלא הלך הטרנד המטומטם הזה . פסיק אל תדאג אחי אין לך עוד הרבה זמן אם הפלזמה .
Sony 1040
Monitor mass

rwg1 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

@pessik

הישיבה על הגדר תלויה בך. את הפלאזמה קנית בזמן שנתוני אות הוידאו היו קבועים (חוץ מהשינוי ברזולוציה שהיה
כנראה כמה שנים לפני הקניה) למשך שנים רבות, והיה לך מושג מאוד טוב מה חשוב שהמסך שאותו אתה רוצה לקנות יוכל
לעשות בצורה טובה כדי להראות כמה שיותר טוב את אותו האות. היום בגלל השינויים הגדולים שעוברים הפרמטרים
שאות הוידאו מוכן לפיהם, ושבמצב זה נראה שמסך צריך להיות טוב בשני פרמטרים מנוגדים שכל טכנולוגיית מסכים
שקיימת כרגע טובה רק באחד מהם ופחות טובה בשני, עניין קניית המסך הנכון שיוכל לעשות את הכל בצורה טובה הופך
לדעתי להיות מעט יותר קשה. זו הסיבה שאני כותב שלדעתי הכי כדאי למי שרוצה לקנות עכשיו מסך זה לחפש מסך שטוב
כמה שיותר בכל אותם פרמטרים, ומכיוון שכרגע אין מסך שלדעתי נותן תשובה טובה במיוחד לשני סוגי התכנים בשוק,
צריך לדעתי לבחור את המסך שנותן את שיווי המשקל שנכון לנו אישית בין היכולות בשני סוגי התכנים.

אז אתה יכול להמשיך ולשבת על הגדר ולחכות שיצא מסך שעושה את כל הדברים בצורה טובה מספיק, אבל זו יכולה
להיות ישיבה של כמה שנים, או כמו שכתבתי, לנסות למצוא את המסך שמספק בצורה הכי טובה את שיווי המשקל שנכון
לך בין סוגי התכנים.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #15 

@עופרפולק
·
למה זה כיף? על מה החגיגה בדיוק?
איך ביטול תלת המימד במסכים ישפר לך את איכות החיים?

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”