שרשור ריכוז ביקורות מסכים דגמי 2017-2018

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
איתמר123
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #91 

לפי סקירות ברשת, סוני מנסים להשיק השנה את ליין הטלווזיות מוקדם מהמתחרים ומכוונים להשקה לפני הקיץ (בחודשיים הקרובים סביר להניח)
מעניין אם השיווק יחל במקביל בארץ.

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #92 

@Eliran15
·
עברתי על הביקורת (יחסית ברפרוף אני מודה) ונראה על פניו שאין כאן איזו קפיצת מדרגה רצינית. סה"כ שיפור מינורי (לדעתי) ביחס לדגם של השנה הקודמת. קצת יותר אזורי הארה (אבל כמה בודדים, זה לא שיש קפיצה בסדר גודל), מעבד עדכני יותר וכו' ועוד כמה דברים יחסית שוליים..
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

חושחאש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 90 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #93 

חבל שלא יצא ל940 דגם חדש

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 147 פעמים

נושא שלא נקרא #94 

RTINGS קנו את הטיוי הכי פופולארית של סוני X900F ביקורת בשבועיים הקרובים

עונת הביקורות החלה רשמית

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #95 

@Eliran15
·
תודה אלירן,
אמתין כמה שבועות טובים שיהיו יותר ביקורות ואז ארכז הכל בשרשור חדש לשנים 2018-2019

lamama
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם
יצירת קשר:

השוואת טלוויזיות LED 4K 2018

נושא שלא נקרא #96 

[interest]קידום עצמי בפורום אסור! - מרטין [/interest]

kaze1
טרול
טרול
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

Re: השוואת טלוויזיות LED 4K 2018

נושא שלא נקרא #97 

@lamama
את האתר הצולע הזה תשים בפורום תפוז לא פה..
אתה במקרה הבעלים של האתר הזה?

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #98 

RTINGS קנו C8 ביקורת בשבועות הקרובים

ZenZen
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #99 

שלום לחברי הפורום,

קודם כל, שחר כל הכבוד ותודה גדולה על הפוסט הזה! מקום נהדר להתחיל בו את החיפוש אחרי הטלוויזיה הבאה (למי שלא עוקב כבר כמה שנים טובות...)

שאלה לגבי ההבדלים בין הדגמים בארץ ובחו"ל,
אני כבר לא אשאל לגבי סמסונג (קראתי בפורום וראיתי כמה בלאגן יש עם השמות שלהם... :evil: ), אני רוצה לשאול על שניים אחרים:

יש ביקורת על LG 55SJ8500 אבל מה שאני רואה נמכר בארץ זה 55SJ800Y. לפי חיפוש גוגל ההבדל ביניהם אמור להיות רק בעיצוב והשמע (2.2 40W מול 2.0 20W). האם זהו ההבדל היחיד באמת או שקיים גם הבדל באיכות התמונה או פרמטרים אחרים??
אם יש למישהו את הדגם הנ"ל (אחד מהם..) אשמח לשמוע חוות דעת, המסך הזה הוא אחת האופציות שלי כרגע.

המסך השני הוא LG OLED55B7. ההבדל במחיר בין 7P ל-7Y הוא ~2500 ש"ח... מה ההבדלים בין שני הדגמים האלה?

כמו כן, האם ניתן להשיג את 7A בארץ (שעליה ממליץ RTING)?

תודה מראש

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #100 

@ZenZen
·
ה- SJ8000 וה- SJ850Y אמורים להיות מסכים דומים עם איכות תמונה דומה או זהה לחלוטין. גם אם תמצא הבדלים, הם ככל הנראה יהיו מינוריים ו/או עיצוביים.

לגבי ה- B7,
כפי שנרשם מאות פעמים בפורום, ה- P דגם של צפון אמריקה (מגיע לארץ ביבוא מקביל) וה- Y דגם של ישראל שמגיע לכאן ביבוא הרשמי של ח.י. ה- Y מותאם לארץ מבחינת הקושחה (עברית למשל) ואילו אלו שביבוא המקביל לא.
אין לך שום אינטרנט לקנות דגם שהוא לא מהיבוא רשמי במקרה של ח.י אלא אם היבואן המקביל מציע מחיר ממש (אבל ממש) אטרקטיבי (וגם אז הייתי מציע לשקול בשנית ובשלישית בגלל היבט תקופת והיקף האחריות). אותה התשובה גם לגבי ה- 7A שכלל לא רלוונטית לישראל.

ובכל מקרה ובלי קשר ליצרן או דגם כזה או אחר, ממליץ לך לקחת ביקורות והמלצות כנקודת מוצא ולא לוותר על בחינת המסך בעיניים שלך ובתנאים שלך כדי לוודא שאתה אכן מתחבר למוצר (מבחינת איכות תמונה/תנועה, מערכת הפעלה, עיצוב וכו')

בהצלחה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #101 

שימו לב שכאשר מדובר בסמסונג וב-LG, בגלל המאסה שהם מייצרים כל שוק מקבל לעיתים מודל עם פאנל מעט שונה. כלומר, יתכן מאוד שבעולם איכות התמונה מודל שנמכר במקום אחד יצא שונה למדי במקום אחר בגלל השינוי הזה. זה גם משפיע על יבוא ישיר מול יבוא מקביל - שני מודלים עם שמות דומים אבל מיועדים לשווקים אחרים לעיתים מקבלים פאנלים מיצרנים שונים או עם הגדרות או פרמטרים שונים.

ZenZen
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #102 

תודה על התגובות!

@jacko-il האמת שדווקא היבוא המקביל (P) הוא היקר יותר לפי זאפ... :roll:
עוד שתי שאלות לגביה:
- האם יש לצפות לירידת מחירים על דגמי 2017 ברגע שהסדרה של 2018 תגיעה לחנויות?
- עד כמה אני יכול באמת להסתמך על הביקורת של 7A ב-RTING גם לגבי הגרסה הישראלית (7Y)?

בכל מקרה, כמובן שאלך לראות את המסך בחנות. כרגע אני רק בשלב של סינון, מנסה לצמצם לכמה דגמים בודדים שיכולים להתאים.

@oferlaor
אני מודע לבעיה הזאת של מסכים שונים במדינות שונות... האם יש מקור כלשהו שמאפשר לראות את ההבדלים בין הדגמים? או לפחות מאפשר לראות מפרט מפורט של כל תת-דגם?
האם ישנם דגמים מסויימים שידועים כנחותים ממש לעומת הדגם המקביל בחו"ל? אני זוכר בזמנו (כמה שנים טובות) דיברו על כמה דגמים של סמסונג ופנסוניק (אם אני זוכר נכון...) בייבוא מקביל שהיה ידוע שהם עם פאנלים שונים ונחותים.

תודה

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #103 

@ZenZen
·
זאפ לא ממש פרמטר בבדיקת מחירים אמיתיים בתחום הזה. מטלויזיות, דרך רסיברים ועד רמקולים ומקרנים - מחיר אמיתי, בארץ, צריך לקבל בשיחת טלפון עם החנות או ממש להגיע פיזית להתעניין/להתמקח.

אין ממש מקור כלשהו לבדוק מהם ההבדלים בין דגמים ובין אזורים בעולם. לפעמים הבדלים כאלו עולים פשוט בביקורות מקצועיות (ראה ערך מסכי סמסונג בשנים האחרונות ששיווקו לכל אזור בעולם מוצר אחר תחת אותו שם דגם).

מבחינת OLED - כל הפאנלים מיוצרים במפעל LGD בדרום קוריאה. דגמי P מורכבים סופית במקסיקו (בגלל שיקולים כספיים של היצרן וכו') ומשווקים לצפון אמריקה. יש גם דגמי V לאירופה ו- T לאוסטרליה ולדעתי עוד כמה וריאציות. לא ממש אמור לעניין אותך כי כאמור, אין סיבה בארץ להסתכל על דגם שהוא לא Y שמגיע ברשמי מח.י, ציינתי גם קודם מדוע.
מבחינת פיצ'רים ואיכות תמונה - אין הבדלים. מבחינת איכות התמונה אתה יכול להתבסס על ביקורות של מי שבא לך וזה לא ממש משנה אם הביקורת היא ל- Y, ל- P, A, V וכו', הכל היינו נך.

מבחינת מה שעפר רשם,
זה נכון, רק פחות קיים בדגמי עילית (ספינות הדגל) של החברות ויותר נפוץ בדגמי כניסה או ביניים. וגם אז, יש חברות בהן מגוון פאנלים זה עניין נפוץ יותר ויש חברות בהן זה פחות נפוץ (היו אפילו דגמים מסויימים בהם בידול הפאנל היה מגוחך ברמה שאותו דגם יכול היה להיות משווק גם עם פאנל VA וגם עם פאנל IPS, אפילו באותו השוק. קיים אבל די נדיר). ב- LG בדגמים הגבוהים לא חושב שתתקל בהבדלי פאנלים מפני שהיצרן נוטה כמעט תמיד (למיטב ידיעתי) להשתמש בפאנלי ה- IPS שהוא מפתח ומייצר IN HOUSE במפעל בדרום קוריאה, לטוב ולרע.

רק אדגיש שוב שהתייחסתי בדבריי בעיקר לדגמים הגבוהים בליינאפ ופחות לדגמי כניסה/ביניים. בדגמי כניסה ממש לא יפתיע אותי לראות מגוון פאנלים שונים ממגוון יצרני משנה שהיצרן בקשר איתם.

Eliran15
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #104 

ספינת הדגל של סמסונג בRTINGS נגודיות 19018 : 1

לא ראיתי דבר כזה אף פעם בלד

jacko-il (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #105 

@Eliran15
·
כן, סה"כ נראה מסך לא רע. הניגודיות באמת מרשימה למסך לד.
מה שאני פחות אוהב בגישה שלהם זה שהמשתמש לא יכול לבטל את המנגנון בהגדרות ומחוייב להשתמש בו גם במידה והוא לא אוהב את התוצאה. והתוצאה לא תמיד תהיה מושלמת בעיניי כולם, ואני מצטט משם למשל:
"The algorithm is very aggressive at reducing blooming, which creates excellent deep blacks, but some detail may be lost in very dark scenes."
יש משתמשים שיעדיפו להתפשר מעט על עומק השחוק בתנאי שהם מקבלים בתמורה יותר פירוט בתמונה הכהה, אך כאמור, לא יהיה נותן להחלטת המשתמש עם המסך הזה.

ובנוסף, הריג'קטים הרגילים כמו DSE לא מלהיב וזווית צפייה מאד מוגבלת.

אבל אחרי הכל, נראה כמו אחלה מסך. ביקום מקביל, בו היבואן ונותן השירות טובים, הוא כנראה היה נכנס חזק לרשימת ההמלצות שלי לחברים.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”