מכשירי הדגל החדשים של DENON & MARANTZ שמיעה ותובנות ראשונות .

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
mbd (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 1809 פעמים

מכשירי הדגל החדשים של DENON & MARANTZ שמיעה ותובנות ראשונות .

נושא שלא נקרא #1 

לפני מספר ימים היתי נוכח ביום עיון ותצוגה של המכשירים החדשים שהתקיימה בעיר KASSEL בגרמניה
עבור בעלי חנויות בגרמניה [הגיעו גם משוויץ אוסטריה הולנד וצרפת] כיוון שהמכשירים עומדים להגיע לחנויות בזמן הקרוב
ויצריכו הדגמות והתקנות מיוחדות היצרנים החליטו על יום עיון. הוזמנתי ע'י חבר בעל כמה חנויות בגרמניה ושמחתי על האפשרות . לפי מיטב ידיעתי זאת ההדגמה הראשונה של המכשירים עצמם עם כל החיבורים האפשריים לכל
הפורמטים הקיימים.
כמה עובדות לפני הכל. המכשירים לא יגיעו עם HDMI 2.1 למרות שכל ה PATHWAYS כבר קיימים בהם. כיוון ש HDMI לא אישרו להם את ההתקנה של הכרטיס עצמו לפני שהם יתכנסו בעוד כמה חודשים כדי
להכריז ולחתום על המפרט / תקן הסופי לייצור [זה כבר אושר ומיוצר אבל יש להם את הסיבות שלהם]
מה שיקרה זה שהמכשירים יגיעו כרגע עם גירסת ה 2.0 ולאחר מכן יתאפשר לרוכשים לשלוח את המכשיר
למעבדות מסוימות להחלפת הכרטיס. זה יבוצע בתשלום [לא ידוע כרגע בדיוק כמה] אני מניח שיש כאלו שזוכרים
שהדבר נעשה עם ה 8802 ולאחר מכן יצאה גירסה בשם 8802A . גם הפעם תצא גירסה נוספת שתכיל כבר את הכרטיס החדש ישירות מהיצרן.
רק כדי להבהיר לכל מי שחושב לשדרג מכשיר רק בגלל ה HDMI החדש זאת טעות. כיוון שלפחות ב 18/24
החודשים הבאים לא יהיה שום דבר משמעותי שזה יוכל לעשות עבורכם. כך שזה כרגע לא אמור להיות שיקול רציני בהחלטת השידרוג.
דבר נוסף הוא שלמרות שהמכשירים עדיין לא יצאו למכירה היצרנים כבר הוציאו עדכון/שדרוג גם עבור מערכת הכיול
[ה APP] ומערכות נוספות במכשירים.
מערכת הכיול חייבת בשדרוג היות ומספר הערוצים ומיקום הרמקולים השונים בפורמטים השונים השתנו.
בהדגמות שנעשו חוברו כל הרמקולים האפשריים בפורמטים השונים. ATMOS 7.2.6 9.2.4 ו AURO 3D 13.1
והדבר הנחמד הוא שניתן לחבר הכל ולהגדיר את השימוש והמכשיר באופן אוטומטי לפי זיהוי הפורמט המנוגן מעבירים את הצלילים למיקום הנכון.
וזה עובד מעולה בזכות היכולת לחבר 15 רמקולים ויכולת פענוח ל 13 ערוצים. המכשירים הודגמו עם כל הפורמטים
האפשריים החל מ 2 ערוצים ועד 13.2 לא היתה אפשרות לעשות השוואה מדוייקת לצלילים בין המכשירים כיוון שה- MARANTZ חובר להגברה חיצונית [זה פרוססור] ה DENON הוא רסיבר עם 13 ערוצי הגברה מובנים.
אבל מאחר והשימוש נעשה עם אותם רמקולים וכפי שנשמע ה DENON נשמע מעולה בקולנוע ביתי בכוחות עצמו
[כמובן שתמיד אפשר להוסיף לו הגברה חיצונית] . ב MARANTZ נעשה שימוש במגברים רבי ערוצים שלהם
והם נשמעו מעולה . בניגון מוזיקה בסטריאו ה MARANTZ נשמע טוב יותר יתכן בזכות ההגברה החיצונית
וגם בזכות היציאות היחודיות לרמקולים הקידמיים [דבר ידוע ב MARANTZ] . ל 2 המכשירים יש כמעט כל חיבור ויכולות אחרות שקיימות כיום. בנוסף ה AURO 3D זה פורמט שלא קיים אצל אף יצרן MAINSTREAM אחר ומסוגל כיום לנגן/לפענח את הפורמטים האחרים [עבור מי שמעונין] דבר נוסף שאני רוצה לציין .6 רמקולים
בתיקרה מספקים חוויה הרבה יותר משמעותית מאשר 4 בחדר בגודל זהה והאמת היא שלא זקוקים לחדר גדול במיוחד. יכולת הפענוח ומעבר הצלילים בחדר משפרת את החוויה בהרבה. [זה מתוך נסיון אישי במשך השנה
האחרונה] עד כמה שהיה ניתן לבחון את המכשירים [הזמן היה קצר יחסית היו הרבה שאלות] שני המכשירים מספקים חווית קולנוע ביתי מעולה והיות והם יוצאים כבר עכשיו למכירה היצרנים האחרים יאלצו לרדוף אחריהם וזה אומר שלקראת
תערוכת CEDIA בחודש ספטמבר הדברים צפויים להיות מעניינים ביותר.
בהדגמה עצמה היו אמורים להשתמש במערכת רמקולים אחת אבל מורכבת מרמקולים של 2 יצרנים שונים כל
הרמקולים העליונים היו JBL PRO 8320 וכל הרובד התחתון היו PSA MT110 [9 רמקולים] שהחנות החלה למכור.
מי שלא מכיר ולא שמע לא באמת מבין איך קולנוע ביתי יכול להשמע. להרכב הזה צורפו 2 סאבים של PSA V3601 [יותר זולים במאות $$ מה SVS PB16 יותר חזקים וטובים] אבל לאחר הדגמות של כשעתיים חלק מהמוזמנים
ביקשו לשמוע עם רמקולים שהלקוחות [במיוחד בגרמניה] מכירים יותר טוב ואוהבים עבור קולנוע ביתי.
העליונים נשארו במקומם אבל הרובד התחתון הוחלף ל 9 רמקולים מדפיים של KLIPSCH מסידרת ה PALLADIUM צורפו 2 סאבים של SVS PB16 . המערכת הזאת נשמעה מעולה אבל כל המוזמנים
הסכימו שהמערכת הזאת נשמעה ''קולנוע ביתי'' לעומת ההרכב של ה PSA שנשמעה ''קולנוע'' מקצועי.
ד.א. ה PSA נשמעים מעולה גם במוזיקה.
נ.ב למי שמעוניינים לשדרג ולא דחוף להם אבל רוצים את היכולות החדשות מומלץ להמתין עד לאחר CEDIA 2018 בספטמבר הקרוב.
ומי שחייב שידרוג בתקופה הקרובה ה DENON X6400 וה MARANTZ 8012 נותנים תוצאות מעולות בקולנוע ביתי [ה DENON טוב יותר] וגם במוזיקה [ה MARANTZ טוב יותר ב 2 ערוצים בלבד] .
מה שכל המוזמנים הסכימו עליו זה שהמכשירים החדשים ואלו שיגיעו בעתיד הקרוב עומדים לשנות את הפערים בין ה MAINSTREAM ל HI-END בקולנוע הביתי.

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

(Y)
מעניין!

Crossover-Shop
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 111 פעמים
קיבל תודות: 227 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

POWER SOUND בהחלט חברה מדהימה בקולנוע

כמו WISDOM AUDIO הם לא נוגעים כלל בעיצוב ונולכים נטו על ביצועים!

חלום שלי לבנות בארץ חדר של WISDOM או שלהם אבל עדיין לא פגשתי את הלקוח שיתן לי

שמעתי את PSA עם פרוססור של טרינוב והגברה של ATI במערכת 9.1 בזמנו ובהחלט היה לי קשה לחזור אחורה
אני תמיד מנסה לגרד את הכיוון הזה שאני חושב קולנוע ביתי

איזה כיף שיש את היכולת לתת מפגן כוח כזה חבל שישראל כה קטנה ואין לנו הצדקה למפגשים כאלה
חנות מתמחה קרוסאובר
אלנבי 128 תל אביב
03-5604600
הפייסבוק שלנו!

itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 479 פעמים
קיבל תודות: 859 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

רועי
נגעת במקום רגיש :wink:

קולנוע = ציוד + חלל.

שמעתי לפני x זמן הדגמה של טרינוב גם עם JBL 8320 בתקרה ו 8340a היו ההקפיים, למען צניעותו ופרטיותו של בעל המערכת שהיה עלכיפאק שארח אותנו (כמה חברים) לא אפרט את יתר הציוד והחלל, כאשר נחשפים לרמה אמיתית של ה"תחביב" (אם זה דו ערוצי או רב ערוצי ) אי אפשר לחזור חזרה...והשאיפות הן גדולות (לפעמים מידי ) ולדאבוני מאוד יקרות...תקציבים שאני עצמי לא יכול לעמוד בהם, אך סופג אותם בהחלט...מוותרים על דברים אחרים בחיים ונהנים מהתחביבים.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 304 פעמים
קיבל תודות: 630 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

יש בארץ יבואן ל PSA ?

mbd (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

לא ידוע לי.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1229 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

תודה... (Y)
מעניין מה שרשמת על המעבר מ-4 אטמוסים ל-6 וההשפעה היותר מורגשת. אבל זה די הגיוני בהתחשב במרחביות והמעטפת שאני מניח שהיא יותר מדוייקת בין נקודת ההאזנה למסך.
את PSA לא הכרתי. לפי מה שראיתי באתר שלהם יש להם "מפלצות" עם 18 אינץ' דרייבר... וואוו...
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 304 פעמים
קיבל תודות: 630 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אהבתי את הביקורות שלו על ה PSA

genvirt
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 80 פעמים

Re: מכשירי הדגל החדשים של DENON & MARANTZ שמיעה ותובנות ראשונות .

נושא שלא נקרא #9 

@mbd
·מה שכל המוזמנים הסכימו עליו זה שהמכשירים החדשים ואלו שיגיעו בעתיד הקרוב עומדים לשנות את הפערים בין ה MAINSTREAM ל HI-END בקולנוע הביתי.

תודה על הסקר.
אבל כול פעם שיוצא דגם חדש (והם יוצאים כול שנה) שומעים את הדברים אלו.....
:)
Heavy Metal Is The Law

freedom_il
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 196 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מחיקה סליחה

mbd (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

genvirt כתב:@mbd
·מה שכל המוזמנים הסכימו עליו זה שהמכשירים החדשים ואלו שיגיעו בעתיד הקרוב עומדים לשנות את הפערים בין ה MAINSTREAM ל HI-END בקולנוע הביתי.

תודה על הסקר.
אבל כול פעם שיוצא דגם חדש (והם יוצאים כול שנה) שומעים את הדברים אלו.....
:)
...
·
עם ידע כמו שלך אתה בוודאי מבין/יודע שעד היום כל המכשירים שמסוגלים לספק 7.2.6 ערוצים או 9.2.4 ערוצים
ובנוסף גם AURO 3D 13.1 הם במחיר של בערך פי 3 מאשר ה 8500 והם כולם PRE/PRO כך שחייבים
להוסיף לפחות 13 ערוצי הגברה . בשנה הקרובה שאר יצרני ה MAINSTREAM יציעו מכשירים עם יכולות
דומות וזה מה שיצמצם את פערי היכולת לעומת מכשירי ה HI-END שנכון להיום רק חלקם מסוגלים לכך.
נ.ב. תודה שחידשת לי שדגמים חדשים יוצאים כל שנה [לא ידעתי חשבתי פעמיים בשנה]
אם כבר לדייק אז DENON לא הוציאו מכשיר דגל כבר 3 שנים ו MARANTZ שנתיים.
וממי אתה שומע כל פעם על צימצום הפערים ?

genvirt
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 80 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אולי השנה יצאה מה שהוא באמת טיפה שונה 13 ערוצים - עקבתי שנתיים אחרונות על דגמים החדשים כרציתי לשדרג וכול פעם נאמר ונכתב - הינה מכשיר סוף הדרך (כמו שהיה בדיוק לפני שנה עם מרנץ 8001) - לא צריך יותר מזה - לזה התכוונתי וזה ימשך, גם בעוד שנה תצאה עוד דגם.
בתפיסתי היי אנד - זה לא כמות הערוצים ולו יצאה בפורמט חדש (שגם מעצבן כי מכריח כול פעם לשנות ע״מ לאפשר צפייה באיזה פורמט חדש (כמובן מי שצריך וחייב)) - אלה חשוב לי איכות הצליל,
טרינוב לא מוציא דגמים חדשים כול שנה - כי הוא יודע שלא ירוצו בעלי המכשיר קודם לקנות - אין צורך.
אך massmarket חייב גישה זו - ע״מ למשוך עוד ועול לקוחות.
אני לא נגד זה אחלה (אני לא ציני כאן) - אך נניח אם היתי הולך על 8001 שנה שעברה - איך היתי מרגיש היום?
לא כול אחד יכול ומחליף לדגם חדש כול פעם שיוצא - אך בטוח היה רוצה לתת למכשיר לרוץ שנה שנתיי בלי לאבד ערך.
זה מה שקרה לי - החלפתי ל89 ובעוד חצי (!) שנה יצאה 901- זהוא במחירה מחיר פשוט נפל וזה נחשף לדגם כמעט זהה למה שיצאה.
על זה דיברתי.
ואגב מי בפועל יכול להשתמש ב13 ערוצים ובטח בארץ? אני בקושי רב שמתי 11 וגם אם היה לי אפשרות לחבר עוד לא היתי יכול כי זה כבר היה די מכער אצלי את הסלון. מה אני רוצה להגיד זה שאם יש מצב לשימוש ב13 ערוצים זה כבר חדר יעודי שלו כול אחד יכול ומי שכן יכול מאמין נוטה לכיוון טרינוב וכו׳
אני אם אפילו היתי יכול לרכוש טרינוב - זה לא היה חכם - לא היתי מנצל את כול העוצמה ויעוד המכשיר.
Heavy Metal Is The Law

mbd (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #13 

genvirt כתב:אולי השנה יצאה מה שהוא באמת טיפה שונה 13 ערוצים - עקבתי שנתיים אחרונות על דגמים החדשים כרציתי לשדרג וכול פעם נאמר ונכתב - הינה מכשיר סוף הדרך (כמו שהיה בדיוק לפני שנה עם מרנץ 8001) - לא צריך יותר מזה - לזה התכוונתי וזה ימשך, גם בעוד שנה תצאה עוד דגם.
בתפיסתי היי אנד - זה לא כמות הערוצים ולו יצאה בפורמט חדש (שגם מעצבן כי מכריח כול פעם לשנות ע״מ לאפשר צפייה באיזה פורמט חדש (כמובן מי שצריך וחייב)) - אלה חשוב לי איכות הצליל,
טרינוב לא מוציא דגמים חדשים כול שנה - כי הוא יודע שלא ירוצו בעלי המכשיר קודם לקנות - אין צורך.
אך massmarket חייב גישה זו - ע״מ למשוך עוד ועול לקוחות.
אני לא נגד זה אחלה (אני לא ציני כאן) - אך נניח אם היתי הולך על 8001 שנה שעברה - איך היתי מרגיש היום?
לא כול אחד יכול ומחליף לדגם חדש כול פעם שיוצא - אך בטוח היה רוצה לתת למכשיר לרוץ שנה שנתיי בלי לאבד ערך.
זה מה שקרה לי - החלפתי ל89 ובעוד חצי (!) שנה יצאה 901- זהוא במחירה מחיר פשוט נפל וזה נחשף לדגם כמעט זהה למה שיצאה.
על זה דיברתי.
ואגב מי בפועל יכול להשתמש ב13 ערוצים ובטח בארץ? אני בקושי רב שמתי 11 וגם אם היה לי אפשרות לחבר עוד לא היתי יכול כי זה כבר היה די מכער אצלי את הסלון. מה אני רוצה להגיד זה שאם יש מצב לשימוש ב13 ערוצים זה כבר חדר יעודי שלו כול אחד יכול ומי שכן יכול מאמין נוטה לכיוון טרינוב וכו׳
אני אם אפילו היתי יכול לרכוש טרינוב - זה לא היה חכם - לא היתי מנצל את כול העוצמה ויעוד המכשיר.
...
·
1. ה 8801 יצא בשנת 2012 ולא לפני שנה. ולאחריו יצא ה 8802 ב 2014 . וה 8802A ב 2015 .
2. ה SC 89 יצא בשנת 2014 וכשאתה רוכש מכשיר בן כמה שנים אתה חייב להבין שייצא דגם חדש יותר.
3. מאז ש TRINNOV הכריזו על ה ALTITUDE 32 הם הוסיפו 3 דגמים/גירסאות שונות.
4. אתה לא חייב לרכוש מכשיר שאתה לא זקוק ולא עומד להשתמש ביכולות שלו.
5. מספר הרמקולים לא חשוב כמו יכולת הפענוח עבור כל הפורמטים הקיימים [כמובן שכדי לנצל את יכולות
הפענוח עבור מספר ערוצים גדול יותר חייבים יכולת עבור מספר רמקולים גדול יותר]
6. איכות הצליל זה דבר שמורכב מכמה גורמים כאשר החשוב בניהם זו איכות הרמקולים. לאחר מכן יכולת
העיבוד והכיול. ואז איכות ההגברה. אם איכות הצליל חשובה לך תרכוש את הרמקולים האיכותיים ביותר
שאתה יכול להרשות לעצמך. [ולא דווקא את הרסיבר היקר/איכותי ביותר] והכלל הוא שרסיבר בינוני
בשילוב עם רמקולים מעולים יספק תוצאה הרבה יותר טובה מאשר רסיבר מעולה/יקר בשילוב עם
רמקולים בינוניים.
אבל אני מניח שאתה כבר יודע את כל הנקודות האלו.

Bi-Amp
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

@mbd
·

תודה רבה על האינפורמציה והתובנות, אני משכיל כל פעם מחדש מהפוסטים שלך. :)

מסקרנת אותי מאוד הסיבה שבחרו להדגמה שילוב של PSA ו JBL, לפני שעברו להדגמה על Klipsch.

האם לדעתך זה נבע על סמך ניסיון המדגימים, שהשילוב עם דגמים אלו יהיה המוצלח ביותר ?

או שהסיבה לכך היא שאלו הרמקולים שהתאפשרו במקום שבו עשו את ההדגמה ?

חבל שלא ניתן להאזין לדגמי PSA בארץ, עוררת את סקרנותי לבדוק אותם.

דבר נוסף - בהקשר ל PSA/JBL ,
אני מחפש מזה זמן רב להוסיף רמקולי סראונד בעלי זווית למערכת שברשותי .

התמקדתי בחיפושיי ב- 8320 JBL ולהתמקדות זו, הוספתי עכשיו גם את ה PSA MT-110SR .

אלו המפרטים שלהם לנוחויתך:

MR-110SR Spec

JBL 8320 Spec

אשמח לדעתך על דגמים אלו. :)

לצערי לא מצאתי מקום שיאפשר לי לשמוע אף אחד מהם.
וקנייה ללא שמיעה מוקדמת , היא נושא בעייתי כידוע לך.

תודה רבה.

mbd (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #15 

D&M בשיתוף אחת החנויות הכינו/הרכיבו את חדר ההדגמה. ה PSA נבחרו בגלל יכולתם הבלתי מתפשרת
בקולנוע ביתי. ה JBL נבחרו כיוון שהם יכולים להשתלב באופן מעולה עם הרבה דגמים/יצרנים אחרים ועובדים
באופן מעולה כ SURROUND .
אני מכיר מצוין את הדגמים שאתה מעוניין בהם. לצערי אני לא חושב/יודע אם ה PSA קיימים בישראל [כנראה לא]
אבל ה JBL קיימים. להבנתי יש יבואן. ולדעתי כמה מחברי האתר משתמשים בהם כ SURROUNDS וכתקרתיים.
כך שניתן להקשיב/לבחון אותם. [לדעתי לא תתאכזב]

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”