נתב איכותי ויציב , כולל מודם - למומחים /משתמשים רציניים שביננו

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
movieman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נתב איכותי ויציב , כולל מודם - למומחים /משתמשים רציניים שביננו

נושא שלא נקרא #1 

הי חבר'ה ,
ברשותי נתב אלחוטי מסוג D-LINK 7850 שרכשתי בזמנו מחב' בזק.

אני מעוניין להשתדרג למשהו יותר טוב , אמין ויציב.

אל הנתב מחוברים בצורה אלחוטית: מצלמות (FOSCAM) , טלפונים ו- 4 מכשירי SMART TV

הנתב חייב לכלול:
1. מודם (תשתית בזק , 012 עם חייגן ו- IP קבוע)
2. 4 פורטים קווים במהירות של 1G

העדיפות היא לחברת TP-LINK אבל לא שולל גם אחרות.

אשמח לחוות דעת גם על הדגמים (VR600,VR400 ,VR900).

תודה מראש !

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

נצל"ש,
אני באותה סירה, אותה תשתית וקליינטים.

כ"כ, במידה וראוטר משולב מודם עלול להוות פיתרון פחות כדאי מבחינת יציבות, אשמח גם לקבל המלצות על ראוטר מומלץ, ולהסב את הראוטר של בזב"ל (vtech 604) למודם בלבד.

המלצות?
מוצרים חדשים בהזדמנות!
https://cutt.ly/xl459TY

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

@movieman
@lasik

אכן הדבר המומלץ הוא להפריד ציוד ולקנות ראוטר ללא מודם ולחבר אותו למודם/ראוטר שיתפקד כראוטר בלבד. גם מקבלים ציוד יותר טוב (לכל הפחות תמורה יותר טובה למחיר והרבה פעמים פשוט ציוד יותר טוב), גם בהרבה דגמים אפשר להחליף קושחה והכי חשוב סביר להניח שבעתיד היותר קרוב או היותר רחוק תחליפו תשתית (הוט, אנלימטד, פרטנר פייבר או אפילו g.fast של בזק) וכל מודם/ראוטר שתקנו היום כבר לא יתאים. לכן לא שווה היום, לדעתי, להשקיע במודם/ראוטר - בתקווה אתם יכולים להפוך את מה שיש לכם היום למודם בלבד או שתקנו משהו זול (נגיד G225 או 9970, רשימה מלאה כאן).

לגבי ראוטר ללא מודם מומלץ יש המון מחבר במחירים שונים ועם אופציות שונות במיוחד אם מזמינים מחו"ל. בארץ אחת האופציות השוות ציון זה לקנות tplink C7 במיוחד אם מתקינים עליו קושחא צד שלישי כגון LEDE (אם אתם מכירים/מסתדרים עם LEDE).

מחו"ל שווה לחפש אופציות שזמינות להזמנה לארץ באזמון ארה"ב ובאמזונים באירופה. לדוגמא לפני כמה שבועות היו מבצעים ממש שווים לכבוד החגים באמזון ארה"ב. עכשיו כביכול אמזון ארה"ב לא שולחים לארץ (קראתי כאן בפורום לא באמת בדקתי) אבל כנראה שאפשר למצוא אופציות באמזונים באירופה. ראוטרים של asus נחשבים אחלה, שווה גם להסתכל על netgear ואולי אפילו linksys אם יש מספיק תקציב בשביל בדגמים הטובים שלהם.

movieman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #4 

קודם כל תודה על ההתייחסות ,
שנית - אני לא ממש מעוניין להתחיל להתעסק עם שינוי נתב של בזק למגשר (הפיכתו ל- BRIDGE).

סה"כ אני מכיר קצת את ה-D LINK שלי והוא בגדול מספק את הסחורה.
פשוט יש לי הזדמנות לרכוש במחיר ריצפה (70 אחוז פחות ממחירי חנויות) את מוצרי TP LINK (בעיקר דגם VR600 , VR400 וחבריהם וגם את ה- AC1900)

במידה ואלך על פיצול כלומר הפיכת ה- D-LINK7850 ל- BRIDGE:

1. כמה מסובך יהיה אח"כ לפתוח פורטים , והגדרת מצלמות וכו'...
2 האם אצטרך להגדיר גם בנתב (של בזק שהפך למגשר) הגדרות כאלה .
3. מה קורה מבחינת ה- WIFI? האם של בזק מתבטל אוטומאית במצב BRIDGE או שצריך לבטל אותו

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

@movieman
הפיכת הנתב של בזק ל bridge כולל ניטרול הרדיו היא סיפור של דקה.
כל ההגדרות לאחר מכן נעשות על הנתב החדש.
היתרון הברור הוא גמישות רבה יותר בבחירת נתב שכן רק חלק זניח של הנתבים הם גם משולבי מודם.
אם יש לך ממילא כבר מודם / נתב ברשותך אז אין בכלל מה להתלבט !

…… היות והפנית את השירשור למומחים ולמבינים חשבתי להציע לך לשקול פלטפורמת pfSense בנוסף למודם שכבר ברשותך.
התגובה לנושא ה bridge הבהירה לי שאין על מה לדבר :lol:
בכל מקרה ספר לנו מה בחרת ונשמח לעזור (Y)
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

שבלול
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 73 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

היי,
יש לי תצורת רשת די מאתגרת למדי והייתי בסירה דומה לפני זמן מה.
כאוהד של Tp-Link החלטתי להזמין את VR2600 המשוכלל והמפואר מחו"ל ואני עובד איתו כבר תקופה די ארוכה.
מאז שאני איתו הגעתי לכמה תובנות עד הרכישה הבאה:

- אני לא מוצא יתרון גדול במיוחד לראוטר שמשולב עם המודם. למעשה זה אפילו די מעצבן מנטלית. שקלתי למשל לעבור לתשתית סיבים של פרטנר ואז בשביל מה אני צריך מודם VDSL כחלק מהמכשיר שלי ?

- למרות שדרוג מורגש והמון דברים טובים - הראוטר אכזב אותי ויותר לא ארכוש Tp-Link .. כל מיני צרות ותופעות מוזרות שמקורן בבאגים.. אפס יחס בפורום שלהם והתמיכה לא ממש מתייחס לדברים שמעלים מולם

- אני מצפה ממכשירי דגל שכאלה לקבל עדכונים שוטפים .. אני מזמין אותך לבדוק ממתי ה firmware האחרון ביחס לתאריך ההכרזה של הראוטר... Tp-Link כמעט תמיד על הפנים בנושא הזה כאילו אין יותר באגים בראוטר והעולם נעצר אחרי 2-3 עדכונים שלו (סמוכים למועד היציאה של המכשיר)
אני מציע שתדגום כמה ראוטרים שלהם ותבדוק את הנושא הזה כדי להבין את התסכול שלי

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #7 

movieman כתב: 1. כמה מסובך יהיה אח"כ לפתוח פורטים , והגדרת מצלמות וכו'...
2 האם אצטרך להגדיר גם בנתב (של בזק שהפך למגשר) הגדרות כאלה .
3. מה קורה מבחינת ה- WIFI? האם של בזק מתבטל אוטומאית במצב BRIDGE או שצריך לבטל אותו
...
·

ברגע שאתה מצליח להפוך את המודם/ראוטר למודם בלבד (סיפור של מצאית מדריך מתאים + עוד דקה אחת לבצע אותו) הכל נהיה מאד מאד פשוט כי המודם/ראוטר העלוב והמסורבל הפך להיות רק מודם כלומר כל ההגדרות נעשית אך ורק בראוטר האמיתי (הגדרת חייגן, פתיחת פורטים, הגדרות wifi כו'). כרגיל שאתה קונה ראוטר ללא מודם טוב תהיה לו קושחה נוחה ויהיה לך הרבה יותר קל לבצע את כל ההגדרות האילו. והכי חושב אם אתה עובר תשתית או אפילו סתם עובר ספק והם מחליפים לך את המודם/ראוטר אתה פשוט גם הופך את המודם/ראוטר החדש למודם בלבד וכל שאר ההגדרות הם בראוטר הפרטי שלך אז לא צריך לגעת בכלום (לדוגמא אתה יכול לעבור להוט, להפוך את ההוטבוקס למודם בלבד מעדכן את החייגן וגמרת כי כל ההגדרות "הישנות" הם בראוטר הפרטי שלך).

ספציפית לגבי הפיכה של ה-7850 ל-bridge, לא היה לי אף פעם אז אני לא יכול לדבר מניסיון אישי אבל הסרטון הבא נראה רלוונטי:
(בסרטון הוא מגדיר את החייגן במחשב, דבר שאמנם אפשר לעשות אבל כמובן הרבה יותר מומלץ לחבר לראוטר אחר ולהגדיר את החייגן בו).
למיטב הבנתי במקרה של ה-7850 התהליך לא מכבה את ה-wifi אז כדאי להכנס להגדרות wifi ולכבות (עוד כמה לחיצות של העכבר לא אמור לקחת יותר מ-10 שניות נוספות).

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

אודה לכרישים בבחירה:
חשבתי על דגמי הדגל של החברות שהזכרתם אולם ראיתי שלא כולם מקבלים משוב חיובי שמצדיק את המחיר.
Linksys EA9500 קיבל רק 3 כוכבים
NETGEAR R9000 קיבל 4
ASUS RT-AC5300 קיבל 3.5
רציתי כיסוי רחב כמה שיותר, רשת קוית ו- wifi זמין ויציב וזהו פחות או יותר
מה לדעתכם מומלץ?
יש כאן דגם פיבוריט שזוכה לאהדה?
מוצרים חדשים בהזדמנות!

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #9 

@lasik
·

יש סיבה שאתה מסתכל על "מפלצות" כאלה? למיטב הבנתי ראוטרים כמו אילו שציינת בעיקר מתאימים לסביבה שיש המון מכשירים אלחוטיים שצריך לשרת בו זמנית (ולכן חשוב ריבוי הערוצים). אם אתה לא מכיר את הנושא תקרא לדוגמא את זה:
https://www.howtogeek.com/220509/htg-ex ... fi-faster/

בהנחה שזה בעיקר לשימוש ביתי ושאין לך צורך לשרת המון מכשירים אלחוטיים בו-זמנית אנסה לכוון אותך קצת: חשוב לי לציין שאין לי היכורות ספציפית עם הדגמים שציינת או אם (רב) הדגמים שאציין בהמשך אז תיקח את מה שאני אומר בעירבון מוגבל.

אצל linksys לדוגמא הייתי מעדיף משהו מסדרת ה-WRT שלהם (המידע שאני ראיתי על סדרת ה-EA שלהם כגון ה-EA9500 לא כזה חיובי). יש עכשיו מבצע על ה-WRT1900ACS שהוא מכשיר מצויין ממה ששמעתי (או אתה יכול להסתכל על WRT3200ACM אם אתה רוצה משהו שתומך ביותר מכשירים במקביל).
ה-R9000 לדעתי כן מכשיר טוב אבל שוב כנראה שאתה לא צריך מפלצת כזו וחבל על הכסף, תסתכל נגיד על R7000. וגם אצל asus יש דגמים במחירים יותר שפויים כמו ה-RT-AC3200 (שיש עליו מבצע עכשיו) או ה-RT-AC68U שניהם דגמים פופלריים שנחשבים טובים וכנראה יותר מתאימים לצרכים שלך.

אם אתה חייב לכסות שטח גדול תחשוב יותר לכיוון של 2 או יותר ראוטרים ב-mesh (וחיבור קווי כמובן) מאשר על מפלצת עם 17 אנטנות (שלא באמת עוזר לכסות שטח יותר גדול או לקבל קצב יותר טוב למכשיר הבודד).

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 385 פעמים
קיבל תודות: 637 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

הנתבים האלו הם ״מפלצות״ רק במחיר …(i) בזבוז מוחלט של כסף …(n)
כל מחשב צנוע שמריץ תוכנת נתב / חומת אש , יכה אותם שוק על ירך !!
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

תודה על המשוב!
אם כן, מבין netgear R7000, Linksys WRT3200ACM, ASUS AC3200, מי עדיף?
לנטגיר 2 בנדים וחומרה חלשה יותר. במחשבה שניה אולי עדיף להשוות את R7800 לאחרים?
הלינקסיס ניראה עם חומרה חזקה יותר אבל דירוג מעט נמוך יותר
לפי המשובים והדירוג, נראה ש- R7800 הוא הפייבוריט.
על מה אתם הייתם הולכים?
מוצרים חדשים בהזדמנות!

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אני רכשתי rt-ac88u שהוא הנתב הטוב ביותר שהיה לי אי פעם

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

חפרתי בסקירות והשוואות ונראה לי שה- ASUS RT-AC3200 יענה לי על הדרישות.
תודה לעוזרים.
מוצרים חדשים בהזדמנות!

movieman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #14 

בחזרה לשרשור :
במחשבה נוספת - אני לא פוסל רכישה של נתב ללא מודם !!

הנה רשימה של נתבים שנמצאים על הפרק מבחינתי , בנושא (גם נתבים ללא מודם) אשמח לעזרתכם:

TP LINK:
VR400, VR600, ARCHER C7 , ARCHER MR200 , ARCHER C9 ,

EDIMAX:
RG21S AC2600

CISCO:
RV130W -E-K9-G5

אשמח להכוונה שלכם (לא חייב את הכי יקר - אבל אם יש הבדל רציני אז אין בעיה)

rafid
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

לפני חודשיים "הוכרחתי" ע"י ספק הטלפוניה שלי להחליף נתב של לינקסיס בנתב של MICROTIK וזה פשוט סוס עבודה עם 000 תקלות.
הרבה פשוט לה מכירים את החברה הזו אבל אני יכול לאמר מנסיון שהיא פשוט מעולה ויחסית לא יקרה.
הדבר היחיד שעלול להיות בעיה הוא האין סוף הגדרות שאפשר להגדיר וזה דורש טיפה לימוד

מומלץ בחום!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”