התלבטות בין טלפון למוסיקה למגבר נייד בלוטות'. איך אתם שומעים מוסיקה בדרכים?

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
holyj (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

התלבטות בין טלפון למוסיקה למגבר נייד בלוטות'. איך אתם שומעים מוסיקה בדרכים?

נושא שלא נקרא #1 

אני מתכנן להחליף את הLG V10 בקרוב.
והאופציה הדיי יחידה שעולה לי אם אני רוצה טלפון עם כניסת אוזניות איכותית זה הLG V30. (ואולי הוואוי הונור 10 שהוכרז עכשיו)

אני שומע מוסיקה דרך טידל והרוב online אז DAP שתלוי בוויפיי לא עונה לי על הצרכים.

חושב על מגבר נייד כגון הFiio Q5 או הIFI iDXD בשילוב עם טלפון ללא כניסת אוזניות אבל א, זה יוצא יקר בשילוב עם טלפון חדש וב,
זה עוד מכשיר להיסחב איתו.

מעניין אותי איך אתם שומעים מוסיקה בחוץ ועל מה אתם ממליצים.
ד"א תמונות של הסטאפ הנייד שלכם יתקבלו בשמחה.

freedom_il
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 196 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אני חייב להגיד שיש לי מגברי אזניות ניידים לא רעים בכלל ואני ממש מופתע מהאיכות של גלקסי S9+. כל עוד אני לא צריך ווליום גבוה ומשתמש ב IEM אני כבר לא משתמש במגבר.
הקטע החדש מהטלפון הזה הוא, שבשימוש באזניות גדולות יותר שמעדיפות מגבר אני עכשיו מתלבט אם להשתמש ב DAC של המגבר או רק בהגברה.
הטלפונים החדשים, ספינות הדגל של סמסונג ו LG מספקים איכות מספקת לדעתי לאזניות קטנות.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

Re: התלבטות בין טלפון למוסיקה למגבר נייד בלוטות'. איך אתם שומעים מוסיקה בדרכים?

נושא שלא נקרא #3 

@holyj
תדפדף קצת בgsmarena.com, הם עושים מדידות לביצועיי יציאת האזניות בכל פלאפון שהם סוקרים. אתה תופתע לגלות שכמעט כל טלפון נורמלי שיוצא היום נותן ביצועיים מצוינים בתחום הזה.
מגבר אזניות יעודי קונים אם המגבר המובנה לא מספק מספיק ווליום או יש בעיות אחרות כמו עקבת יצאיה גבוהה (לא ממש קורה בפלאפונים), אין סיבה לקנות אחד סתם מבלי תכלית.

alonwa
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@holyj
ל-V30 יש DAC איכותי של ESS, וה-DAC תומך ב-MQA שרלבנטי להזרמת אלבומים בטיידל באיכות מסטר. מומלץ

avilior
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

evgenetic כתב:@holyj
תדפדף קצת בgsmarena.com, הם עושים מדידות לביצועיי יציאת האזניות בכל פלאפון שהם סוקרים. אתה תופתע לגלות שכמעט כל טלפון נורמלי שיוצא היום נותן ביצועיים מצוינים בתחום הזה.
מגבר אזניות יעודי קונים אם המגבר המובנה לא מספק מספיק ווליום או יש בעיות אחרות כמו עקבת יצאיה גבוהה (לא ממש קורה בפלאפונים), אין סיבה לקנות אחד סתם מבלי תכלית.
...
·

לא מדויק. זה שהווליום יהיה חזק לא אומר שהשליטה בסאונד תהיה טובה יותר.
לטעמי מגבר אוזניות משפיע משמעותית גם על אוזניות עם עכבה נמוכה, וזה משימוש באייפון 6splus.

holyj (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אבי, אני מסכים אבל אל תתווכח איתו.. לevgenetic יש מה שנקרא "שמיעה גראפית".
אם הגרף נראה אותו דבר, זה נשמע אותו דבר. אין שם מקום לוויכוח.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

@avilior
מה זה "שליטה בסאונד"? אני לא ממש בקיא במושגים הממוצאים האלה מhead-fi ודומיו.
כשאני מדבר על בעיתיות של עקבת יציאה גבוהה אני מתכוון לתופעה בה המגבר יכול לשנות את הFR של האוניזות בצורה די מורגשת, וזה באמת ניכר יותר באוניות עם עקבה נמוכה, אבל בד"כ לסמארטפונים יש עקבת יציאה נמוכה ככה שזה לא ממש בא לי ביטוי.
הסבר קצת יותר טכני: https://www.reddit.com/r/headphones/com ... _matching/

avilior
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

שמע, להיסחב עם עוד מכשיר זה באמת לא להיט. הזמנתי עכשיו את הjimmy case לאייפון. זה קייס שבגב שלו יש גומיית בד גמישה שאמורה להחזיק כסף, אבל ראיתי באיזה פוסט בהד פיי שמישהו הכניס בתוך הגומייה את האופו ha2, וזה אמור להיות הרבה יותר נוח ופרקטי מאשר לחבר לטלפון את המגבר עם גומיות רגילות (שאגב מסתירות תמיד את המסך..). אם המגבר שתבחר יהיה דק זה יכול להיות פתרון מעניין עבורך.
נערך לאחרונה על ידי avilior ב 28/04/2018 21:55, נערך 3 פעמים בסך הכל.

avilior
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

evgenetic כתב:@avilior
מה זה "שליטה בסאונד"? אני לא ממש בקיא במושגים הממוצאים האלה מhead-fi ודומיו.
כשאני מדבר על בעיתיות של עקבת יציאה גבוהה אני מתכוון לתופעה בה המגבר יכול לשנות את הFR של האוניזות בצורה די מורגשת, וזה באמת ניכר יותר באוניות עם עקבה נמוכה, אבל בד"כ לסמארטפונים יש עקבת יציאה נמוכה ככה שזה לא ממש בא לי ביטוי.
הסבר קצת יותר טכני: https://www.reddit.com/r/headphones/com ... _matching/
...
·

אז זה הופך את שנינו ללא בקיאים :)
אני יודע רק מה שאני שומע. וזה הבדל מורגש ולא סמנטי בין עם מגבר לבלי מגבר.
את המילה ״שליטה בסאונד״ לא לקחתי מאיזה ז׳ורנל, זו פשוט הדרך שלי לתאר מה המגבר עושה טוב יותר מהנייד. יש הפרדה טובה יותר בין הכלים וכל כלי מקבל את הכבוד הראוי לו.
מה איכפת לי לוותר על המגבר אם איכות הסאונד זהה? זה סתם לא נוח לחבר אותו, הייתי בהחלט מעדיף לוותר עליו.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

@holyj
אהה...אז למה לא אמרת שאתה כבר משתייך לכת של האנשים שאוהבים לדמיין דברים כשהם מחברים מכשירים יקרים יותר לאוזניות? הייתי מדלג על השרשור הזה.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

@avilior
אני באמת לא ממש בקיא בחשמל ואלקטרוניקה אבל אני בכל זאת משתדל להיות ביקורתי כלפי כל מיני אמירות מהסוג "חיברתי X ל Y ואז קרה Z!" מבלי לבדוק למה, האם זה בכלל קיים או האם אני רק מדמיין את התופעה. מאד קל להכניס את עצמך לסרט לאחר שאתה מחבר קופסא נוצצת כלשהי לאוזניות שלך.

אגב, יש סיכוי טוב מאד שהמגבר איתו החלפת את האייפון שלך הרבה יותר גרוע. אייפונים ידועים בביצועים המעולים שלהם בתחום הסאונד. לדוגמא: https://kenrockwell.com/apple/iphone-6- ... asurements

avilior
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

עזוב שטויות יבגני. אני לא אודיופיל. רחוק מזה. סתם אחד שנהנה ממוזיקה ובמיוחד שהיא איכותית.
אני אנטי כל מה שקשור לכבלים ושות׳. במקרה הזה שמעתי עם ובלי במשך כמה שעות וההבדל קיים. לא בדימיון כי אם בסאונד. אני מדבר איתך על a/b test, שהוא לא מושלם כי אני לא עובד במעבדה, אבל זה הכי טוב שיכולתי לעשות במשך כמה שעות טובות.
ואגב, הקופסא לא נוצצת. היא אפילו לא נוחה בכלל. אתה יודע מה, היא אפילו יקרה באופן לא פרופורציונלי לאוזניות.
בסופו של יום אנחנו רוצים למקסם את הסאונד שאנחנו מקבלים, במקרה שלי אני נהנה יותר עם מגבר.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

a/b test צריך לעשות עם השוואות ווליום מאד מדויקת ועל עיוור, אחרת זה לא שווה הרבה. כיוון שהiphone 6+ בעל ביצועי סאונד לא פחות ממושלמים (וזאת עובדה, לא משהו שנתון לויכוח), אם באמת קיים הבדל בינו למגבר אוזניות יעודי אז הוא בטח לא לטובת המגבר. אבל אם אתה אוהב את התוצאה - לבריאות.

avilior
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

יבגני, שמעת פעם אוזניות עם ובלי מגבר?

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

avilior כתב:יבגני, שמעת פעם אוזניות עם ובלי מגבר?
...
אני לא יודע למה אודיופילים חוויתיים תמיד נגררים לשאלה הזו בויכוחים האלה. מה זה משנה מה אני שמעתי? אתה חושב שאראה את האור אם אחבר מגבר אוזניות כלשהו שעולה פי 10 ממה שהוא אמור לעלות לאוזניות שלי?
זה אתה צריך לשאול את עצמך האם אי פעם עשיתי מבחן עיוור רציני עם הציוד שאתה חושב שמביא לשיפור ניכר.

זה לא נראה לך מסקרן שאנשים שבאמת עושים את המבחנים האלה ומאתגרים את עצמם לרוב נוטים לרדת מהטענות כמו "חיברתי X ל Y והסאונד השתפר פלאות 111!!" ועוד דבר מסקרן, למה אתה חושב שבפורום שמבלים בו בעיקר אנשי מקצוע רלוונטיים לתחום, מפתחי קודקים ואלקטרוניקה הכניסו את הכלל הזה?: https://hydrogenaud.io/index.php?PHPSES ... #post_tos8

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”