בזק משדרגת את קצב ה-VDSL ל-עד 250 מגה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
NACHUM37
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

צר לי לאכזב אני דווקא לא רואה את ההישג הגדול במעבר מ 30 ל 60 למעט ה upload

kobi_lo
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 153 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

guy9322 כתב:אם אכן הם יעשו את זה, זה מהלך מבורך למקומות שבהם פרטנר, סלקום ו unlimited לא יגיעו בשנים הקרובות.
האפשרויות היחידות שלי פה בירושלים זה או בזק או הוט, ולהוט אני לא מתקרב. אז אם אני אקבל כמה עשרות mb נוספים בבזק (היום אני מקבל כ-30 מגה), זה יהיה הבדל עצום בעבורי, ובעבור הרבה אנשים נוספים שנמצאים בבזק.
...
·אני דווקא אופטימי לגבי פריסת התשתיות של פרטנר, לא יודע לגבי אונלימיטייד/סלקום.
אתה מתחיל הכי מהר שלך ואז אתה לאט לאט מגביר.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

נקודה נוספת שלא ידועה למי שלא עוסק בתחום הטלקום, היא שבזק כבר לפני עשור וגם היום יכולה להכפיל את המהירות גישה הניתנת ללקוחות הפרטיים הקיימים שלה וכל זה ללא שום השקעה פיזית או כספית מצידה ( ללא החלפה של כרטיסים ב MSAGs וללא החלפה של המודמים אצל הלקוחות). מדובר על זה שניתן לעבור בלחיצת כפתור בין פרופיל 17a לפרופיל 30a שקיים כבר בכל הציוד של בזק וכך להכפיל את המהירות. אבל לבזק היום אין שום תמריץ לבצע את זה וגם בעתיד הקרוב גם לא יהיה.

כך, אם בזק לא מבצעת מהלך שזמין לה במידי ובחינם כבר שנים רבות וכזה שהוא לא יעלה לה גרוש כהשקעה בתשתיות, אז בטוח שהיא תבצע מהלך שיעלה לה הון עתק בהתחשב בזה שנדרש להשקיע ברכישת רכיבים הנדרשים להחלפה ב MSAGS ,של המודמים החדשים בצד הלקוח ושל שעות עבודה של כל המהלך זה. :lol:

מצורפת טבלה שמדגימה את הנתונים ושל מודם בזק ישן שסופק לפני שנים רבות וכבר אז תמך בזה:

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

"ל"גלובס" נודע כי הציוד החדש נפרס בכל חלקי ישראל, אך הוא עדיין לא הופעל, מה שצפוי ככל הנראה בעוד מספר חודשים".

"מבזק נמסר כי, "בזק בוחנת כל העת אפשרויות שונות לשיפור ושדרוג תשתית התקשורת שלה, וכך גם במקרה זה. מדובר בשלבים מקדמיים בלבד של בחינת הטכנולוגיה ויכולותיה, ואין כל תכנית מפורטת לגבי השימוש בה"."

המשפט הזה אומר שהכל כרגע דיבורים ורק אלוהים יודע מתי זה באמת יכנס לתוקף או היכן. בנוסף כפי שצויין פה בזק וחבריה גובות אלפי שקלים מלקוחות עזקיים על קווים סימטריים ולכן ל אנראה בעתיד (אפילו הרחוק) קו סימטרי ללקוחות פרטיים מבית בזק.

EyalAmit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 6 פעמים

למה לחכות??

נושא שלא נקרא #20 

עברתי לאחרונה לפרטנר אחרי שנים רבות בהוט וחייב לומר שאני מאוד מרוצה.
הסיבים של פרטנר הגיעו אלינו לשכונה (קרית השרון, נתניה) וקצב חיבורי הדירות יחסית מהיר.

גם לבזק כידוע יש סיבים פרוסים כמעט בכל המדינה, אבל היות והרגולטור אוסר עליהם לחבר אותם לבתים ולא ידוע מתי יאפשר זאת - עדיף להתארגן מול סלקום / פרטנר.
אנחנו בבניין פנינו אליהם באופן מאורגן וכשהם רואים שיש כדאיות בחיבור הרבה דיירים בבניין הם מזרזים את חיבור הבניין לסיב.
אצלנו מועד התקנה עוד 14 יום.

איל

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

הסיפור הזה שלבזק "אסור" להפעיל את הרשת האופטית שלה הוא בולשיט אחד גדול.
אלעד

EyalAmit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לא בולשיט

נושא שלא נקרא #22 

@Elad8
·
נכון לעכשיו שר התקשורת, איוב קרא, עצר את בזק מלהפעיל את רשת הסיבים במסגרת התחרות בין המפעילים, רפורמת "השוק הסיטונאי" וכו'. כלומר עד שלמתחרות (סלקום, פרטנר ועוד) תהיה תשתית תחרותית לבזק, האחרונה לא תוכל להפעיל את רשת הסיבים.

בזק הגישה חודש שעבר לשר התקשורת בקשה "להדקלת הרשת" ולא נענתה בחיוב.

זה המצב. לנו כצרכנים, אם אנחנו יכולים, עדיף כיום להתחבר לסיבים של חברות אחרות היות ומצבה של בזק בנושא אינו ידוע.
זו אגב הסיבה שהם מנסים להעלות את המהירויות ב DSL כדי לתת איזשהוא מענה..

Chris_Barnes
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

Re: לא בולשיט

נושא שלא נקרא #23 

EyalAmit כתב:@Elad8
·
נכון לעכשיו שר התקשורת, איוב קרא, עצר את בזק מלהפעיל את רשת הסיבים במסגרת התחרות בין המפעילים, רפורמת "השוק הסיטונאי" וכו'. כלומר עד שלמתחרות (סלקום, פרטנר ועוד) תהיה תשתית תחרותית לבזק, האחרונה לא תוכל להפעיל את רשת הסיבים.

זה המצב. לנו כצרכנים, אם אנחנו יכולים, עדיף כיום להתחבר לסיבים של חברות אחרות היות ומצבה של בזק בנושא אינו ידוע.
...
איפה קראת שהם נענו בשלילה?

אני יודע שבמשך שנים שמשרד התקשורת הוא זה שניסה לגרום להם להפעיל את רשת הסיבים שלהם, אבל בזק ביקשו בתמורה לבטל את ההפרדה המבנית. קראתי לאחרונה שבזק הגישה את הבקשה להפעיל את הרשת מיוזמתם עם תנאי לאיזושהיא הגנה מבחינת התמחור שלה לחברות ש"ירכבו" עליה, אבל על תגובה של משרד התקשורת לא שמעתי

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Re: למה לחכות??

נושא שלא נקרא #24 

EyalAmit כתב: הסיבים של פרטנר הגיעו אלינו לשכונה (קרית השרון, נתניה) וקצב חיבורי הדירות יחסית מהיר.
...
·

למה לחכות? כי אחוז הפריסה שלהם כיום לא גדול במיוחד. בעיר בה אני גר הם לא קיימים. פשוט.

Internetforstuff
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים

Re: למה לחכות??

נושא שלא נקרא #25 

@Huber
·אצלי דווקא יש אותם באיזור אבל הם לא מוכנים לחבר ...

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

·

...
אני לא מתייחס לקשקושים של telecom news. הסיבה היחידה שבזק לא מפעילה את הרשת שלה היא כי אין סיבה.
אלעד

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1147 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

·

...
די מוזר הרי סלקום ופרטנר נשענות על אותם סיבים של בזק במודל "שוק הסיטונאי" :roll:

מי שבאמת לא רוצה להפעיל זו רק בזק בלבד אם באמת הייתה בקשה של בזק אל משרד התקשורת
זה היה כבר מאשור 8O
כי בזק קיבלה אישור לניסוי לכן ואיין שום צורך באישור/בבקשה "להדקלת הרשת" :שורק:
אלא רק הודעה למשרד התקשורת לפי הרישיון של בזק (i)

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #28 

...
·מאיפה המידע הזה :?: :roll:

EyalAmit
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

ממשרד התקשורת

נושא שלא נקרא #29 

אני עובד בחברה שעובדת גם עם גורמי בזק השונים ועם משרד התקשורת ושבוע שעבר פגשתי מישהו שאני עובד איתו שסיפר לי על זה.
לא ראיתי בינתיים תגובה רשמית בעניין.

uh99
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Re: ממשרד התקשורת

נושא שלא נקרא #30 

EyalAmit כתב:אני עובד בחברה שעובדת גם עם גורמי בזק השונים ועם משרד התקשורת ושבוע שעבר פגשתי מישהו שאני עובד איתו שסיפר לי על זה.
לא ראיתי בינתיים תגובה רשמית בעניין.
...
·אז מישהו שמסר לך את המידע הזה לא דייק אך זה לא מפליא :roll:

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”