מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

גילוי מסעיר: אחרי עשרים שנה של עבודות בשטח רק שני אחוז מבתים מחוברים לסיבים

עמוד 5 מתוך 5
עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5 
   פורומים > HTPC ומחשוב > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber
מחבר הודעה
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 435
מספר הודעות: 2279

#61  נשלח: ד' 12/06/2019 0:48

uh99
·

א. ברור שלא קראתי את הרישיון, זה 180 עמודים ומנוסח בצורה שאי אפשר להבין כלום !!!

ב. לי אישית הציטוטים שהבאת נראים בסדר גמור ואין שום הפרה שלהם. כאמור אני ממש לא עורך דין ואתה יכול להתווכח איתי עד מחר אבל לא יצא מזה כלום.

ג. אם אתה כזה בטוח בהפרות הבוטות של תנאי הרשיון ובפגיעה בלקוחות (אחרת מה איכפת לך או לנו), אז אנא ממך, תספיק למלא עמודים על גבי עמודים של שירשורים על גבי שירשורים באמירות ו"ציטוטים" חסרי כל תוכן ופואנטה, תמצא עורך דין שיסכים לקחת על עצמו את התביעה הייצוגית ותריץ את העניין. הרי היו דברים מעולם, כמו לדוגמא תביעות יצוגיות נגד נטויז'ן (למיטב זכרוני אפילו היו כמה וכמה תביעות כאלה רק נגד נטויז'ן).

עייפתי מהשירשור הזה (צריך אופציה לבטל התראות על שירשור מסויים).
| פרופיל | שלח הודעה | חפש
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010
הבעות תודה: 188
מספר הודעות: 3749

#62  נשלח: ד' 12/06/2019 1:27

eran405 כתב:
@uh99
·

א. ברור שלא קראתי את הרישיון, זה 180 עמודים ומנוסח בצורה שאי אפשר להבין כלום !!!

ב. לי אישית הציטוטים שהבאת נראים בסדר גמור ואין שום הפרה שלהם. כאמור אני ממש לא עורך דין ואתה יכול להתווכח איתי עד מחר אבל לא יצא מזה כלום.

ג. אם אתה כזה בטוח בהפרות הבוטות של תנאי הרשיון ובפגיעה בלקוחות (אחרת מה איכפת לך או לנו), אז אנא ממך, תספיק למלא עמודים על גבי עמודים של שירשורים על גבי שירשורים באמירות ו"ציטוטים" חסרי כל תוכן ופואנטה, תמצא עורך דין שיסכים לקחת על עצמו את התביעה הייצוגית ותריץ את העניין. הרי היו דברים מעולם, כמו לדוגמא תביעות יצוגיות נגד נטויז'ן (למיטב זכרוני אפילו היו כמה וכמה תביעות כאלה רק נגד נטויז'ן).

עייפתי מהשירשור הזה (צריך אופציה לבטל התראות על שירשור מסויים).

א.זה מוכיח שיש איסור העדפה שיש יכולת לשר לכפות שימוש בתשתית לאחר בניגוד לכל מה שנכתב ע"י משרד התקשורת
ב. את האחריות שלי אני עושה יותר מכל אחד אחר בפורום הזה
ג. אני יעשה את מה שנראה לי לנכון אם זה לא מוצא חן בעיינך אתה מוזמן לא הגיב לא אפגע ממך
ד. "שלח לי דואל כאשר יש עדכונים בשרשור הזה" "יידע אותי כאשר יש תגובה חדשה" יש ☑ אתה יכול להוריד את הסימן הזה
sys_admin
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Jan 06, 2014

הבעות תודה: 381
מספר הודעות: 2035

#63  נשלח: ד' 12/06/2019 9:04

eran405 כתב:

ציטוט:
...

·

חחח , ממש מקורות מהימנים יש לך

(לקוח מ-xkcd )

לגבי "הטענה" עצמה, רק לי זה נראה קצת פרדוקסלי לטעון שלפרטנר/סלקום אין רשיון ממשרד התקשורת ושזה תרגיל של משרד התקשורת (כלומר הוא עובד על עצמו?!).

אולי בכל זאת יתכן שמשרד התקשורת אישר את הכל והוא דוחף את התהליך הזה לא פחות מהחברות עצמן:
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
לא נראה לי, זה בטוח fake news, הרי איך אפשר להשוות מקור מדהים כמו Telecom News עם עיתון חסר שם כמו גלובס. הם אפילו לא ציינו בשום מקום שהכל רק "ניסוי" זמני שנחרץ להיכשל.

דרך אגב הנה משהו שמצאתי על הדרך (אחת התוצאות הראשונות בגוגל):
https://www.gov.il/BlobFolder/policy/partner/he/רי...
לשמחתי הרבה אני לא עורך דין ואין לי מושג מאיפה להתחיל להבין משהו ממסמך כזה. חיפשתי את המילה "אופטי" שהביא אותי לפירוש של "תמסורת" שכולל גם "אותות אופטיים או רצף סיביות בין מיתקני בזק של בעלי רישיון" ובנספח ב'1 במספר 7 של רשימת השירותים מופיע "מתן שירותי תמסורת במישק ספרתי ובקצבים שונים". האם זה אומר באופן חד משמעי שיש להם רישיון? האמת, אין לי מושג (מה זה הניסוחים האילו?!).

לא ברור לי מה הספציפית כואב לך (sys_admin) בנושא הזה, כי בנושאים אחרים אתה נצמד (לפחות חלקית) לעובדות ובהחלט יצא לי ללמוד רבות מפוסטים שלך בנושאים שונים. דרך אגב תודה על זה.

אני מקווה שברור שזה שבחור עם שם משתמש eran405, ממורמר, עצבני או כל דבר אחר שתרצה, כותב משהו זה או אחר לא הופך את זה לנכון. למי שיש ראש שיפעיל אותו ויגיע למסקנות משלו. פעם אחרונה שבדקתי לכל אחד יש זכות לדעה משלו.

·

מקורות יש הרבה, למשל כאלה מלפני כמה שנים:

בקרוב: פרטנר תתחיל בפיילוט תשתית של סיבים אופטיים במרכז הארץ
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,73...

מה שבטוח שאני לא אתחיל לפרסם את המסמכים הפנימיים, לא של משרד התקשורת ולא של ספקי תשתיות, כאלה שלא מיועדים לציבור הרחב.

ולהבנה הפשוטה של המצב אפשר רק להסביר בקצרה, שבכל תחום פעילות תקשורת בישראל, אם לא מדובר על ניסוי טכני או שיווקי מצומצם ביותר, מתפרסם לפני תחילת הפעילות מכרז למפעילים עם תנאים מוגדרים וחברות שזוכות במכרז מקבלות רשיון לפעילות מהמדינה, לפעילות בתחום מוגדר מאוד ( במקרה זה, רשיון של הספקת שירותי תשתיות תקשורת נתונים ללקוחות הפרטיים על גבי רשת של סיבים אופטיים ) . מכרז זה ורשיון זה מגדיר בידיוק את התנאים, את החובות של המפעיל או האפשרויות פעילות שלו, את סוג הטכנולוגייה שהוא משתמש וכו'. כך זה היה גם עם ספקי שרותי רט''ן, עם ספק של טל''כ והספקה של שירותי נתונים על רשת זו, עם ספקי מפ''א וכל דבר אחר.
כמובן שלמי שלא נמצא בתחום של תכנון של תשתיות התקשורת בישראל זה לא ברור, אבל זה המצב של הרגולצייה החוקית כאן.
ואם לא התפרסם מכרז כזה, אם לא ניגשו עליו וזכו בו מפעילים מוגדרים, אם לא קיבלו זיכיון ורישון פעילות מוגדר שכולל את החובות וזמני פריסה מוגדרים, אז האפשרות האחרת שנשארת לפעילות היא רק במסגרת ניסיון שיווקי מצומצם ביותר, שגם מראש לא יכול להתרחב ליותר מזה.
מכווה שהסבר זה הייה מספיק פשוט.

ואחרי זה אפשר להגיד כל דבר, כמו למשל, שאם נכתוב מאה פעם בכל מקום שאוטוטו כבר יהיו לנו כאן סיבים לא במסגרת ניסוי בכמה רחובות של כמה ערים, אלה בפריסה סדירה, או, אם נאמין מספיק חזק, אז בבוקר נתעורר עם עבודות תשתית לפריסה של רשת סיבים כזו, אבל על המציאות זה לא ממש ישפיע. וכבר הגיע זמן להבין את זה אחרי כל השנים.
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#64  נשלח: ד' 12/06/2019 10:27

מתוך כתבה "שדרוג הרשת של הוט: מהלך חשוב לשוק התקשורת, שאפשר היה לעשות קצת אחרת." גד פרץ גלובס

מקור בכיר במשרד התקשורת מסר:

ציטוט:
"הקול הקורא מבחינת המשרד הוא תחילתו של תהליך ולא תוצר סופי. במסגרת זו מתקיים שיח בין המשרד לכלל החברות ובהן חברת בזק. כמו כן גובשו מספר צוותי עבודה, ובהמשך יצאו שימועים.

"התוצאה הסופית תוביל לגיבוש מסמך מדיניות שיאושר ויופץ על-ידי השר ויכלול את כלל ההיבטים הנוגעים למדיניות הסיבים, ובתוך זה גם יתייחס לפריסה האוניברסלית ולחבילת החצי ג'יגה של הוט טלקום".

אך לצערנו הצרכנים הפרטיים איין מי שישמע את קול הקורא של הצרכנים הפרטיים אצל משרד התקשורת
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#65  נשלח: ב' 17/06/2019 20:18

uh99 כתב:
מתוך כתבה "שדרוג הרשת של הוט: מהלך חשוב לשוק התקשורת, שאפשר היה לעשות קצת אחרת." גד פרץ גלובס

מקור בכיר במשרד התקשורת מסר:

ציטוט:
...

אך לצערנו הצרכנים הפרטיים איין מי שישמע את קול הקורא של הצרכנים הפרטיים אצל משרד התקשורת

ההחלטה הרגישה של שר התקשורת החדש: רישיונות לפעילות הטלוויזיה והסיבים של פרטנר וסלקום

ציטוט:
בכיר במשרד התקשורת: אין שאלה האם פעילות הטלוויזיה והסיבים של פרטנר וסלקום יוסדרו ברישיון - השאלה היא מתי

·
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#66  נשלח: ו' 21/06/2019 12:23

eran405

יצא המרצע מהשק – משרד התקשורת התוודה על אי-המצאות של רישיונות לסיבים אופטיים של סלקום ופרטנר
(1) הבעות תודה: eran405
eran405
חבר ותיק
חבר ותיק

הצטרף בתאריך:
  Feb 27, 2012
הבעות תודה: 435
מספר הודעות: 2279

#67  נשלח: ו' 21/06/2019 13:06

uh99
·

תודה על הלינק (הלא ישיר) לכתבה עניינית בנושא (גם אם לא מחדשת שום דבר, לפחות לא בשבילי):

אכן הבעיה הכי קשה של מדינת ישראל היום היא שפרטנר וסלקום בתיאום מלא עם משרד התקשורת פורסים סיבים ומתקדמים את האינטרנט בישראל ללא זה שמשרד התקשורת דורש מהם רשיון מסודר בנושא (הניסוח המדיוק מהכתבתה לעיל "פריסת הסיבים של פרטנר ופעילות הטלוויזיה של סלקום ושל פרטנר יחויבו ברישיונות", כלומר עד היום הם לא חויבו). זה מחדל מהמעלה הראשונה והתנהלות לחלוטין לא תקינה שמקדמת את האינטרנט בישראל ופוגעות בכל הלקוחות שרוצים לשלם ביוקר על תשתית אינטרנט של העשור הקודם. בשלב מסויים אפילו יחייבו את פרטנר/סלקום בחכירת התשתית שלהם ואז יהיה אפשר להתחבר עם התשתית שלהם דרך ספקים אחרים (כמו שאפשר היום בתשתית בזק ובמידה מוגבלת בתשתית הוט). היה בהחלט עדיף שמראש היו מטילים מגבלות וקשיים רגולטוריים על החברות כך שכל העניין לא היה כלכלי ושהפריסה היחידה של סיבים ללקוחות פרטיים בארץ תהיה אך ורק של אנלימטד.
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#68  נשלח: ו' 21/06/2019 13:35

eran405 כתב:
@uh99
·

תודה על הלינק (הלא ישיר) לכתבה עניינית בנושא (גם אם לא מחדשת שום דבר, לפחות לא בשבילי):

אכן הבעיה הכי קשה של מדינת ישראל היום היא שפרטנר וסלקום בתיאום מלא עם משרד התקשורת פורסים סיבים ומתקדמים את האינטרנט בישראל ללא זה שמשרד התקשורת דורש מהם רשיון מסודר בנושא (הניסוח המדיוק מהכתבתה לעיל "פריסת הסיבים של פרטנר ופעילות הטלוויזיה של סלקום ושל פרטנר יחויבו ברישיונות", כלומר עד היום הם לא חויבו). זה מחדל מהמעלה הראשונה והתנהלות לחלוטין לא תקינה שמקדמת את האינטרנט בישראל ופוגעות בכל הלקוחות שרוצים לשלם ביוקר על תשתית אינטרנט של העשור הקודם. בשלב מסויים אפילו יחייבו את פרטנר/סלקום בחכירת התשתית שלהם ואז יהיה אפשר להתחבר עם התשתית שלהם דרך ספקים אחרים (כמו שאפשר היום בתשתית בזק ובמידה מוגבלת בתשתית הוט). היה בהחלט עדיף שמראש היו מטילים מגבלות וקשיים רגולטוריים על החברות כך שכל העניין לא היה כלכלי ושהפריסה היחידה של סיבים ללקוחות פרטיים בארץ תהיה אך ורק של אנלימטד.

באשר לפנייתך: אשמח לדעת כיצד מהלך של מנכ"ל משרד התקשורת יגביר את הפריסה בזמן

שסלקום ופרטנר לא מאפשרות שימוש בסיבים שלהם לספקי אינטרנט חסרי תשתית ?

תשובתנו:

ציטוט:
ככל שספקי השירות יפרסו יותר סיבים ובאמצעותם יספקו שירותים, הדבר יוביל את חברות התשתית לפרוס גם הן...ככה מייצרים תמריץ ע"י תחרות.

לגבי מתן שימוש לאחרים בסיבים עצמם, החובה הזו קיימת בתיקי השירות של חברות התשתית.

לאחרונה בחוק ההסדרים הוטלה חובת ההדדיות על כלל החברות אולם הכוונה לתשתיות הפאסיביות קנים, גובים וכיו"ב.

לשאלה כיצד סלקום ופרטנר פורסים סיבים ללא כל רישיון לא התקבלה שום מענה של משרד התקשורת נכון לתאריך של היום
uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#69  נשלח: ב' 24/06/2019 16:44
השאלה מתי יהיה מענה מהגורמים הרלוונטיים

uh99 כתב:

ציטוט:
...

לשאלה כיצד סלקום ופרטנר פורסים סיבים ללא כל רישיון לא התקבלה שום מענה של משרד התקשורת נכון לתאריך של היום

ציטוט:
שלום,

מאשרת קבלת הפנייה.

הפנייה הועברה לטיפול הגורמים הרלוונטיים אשר ישיבו לך במישרין.

uh99
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הצטרף בתאריך:
  Aug 05, 2010

#70  נשלח: א' 30/06/2019 18:43
Re: השאלה מתי יהיה מענה מהגורמים הרלוונטיים

uh99 כתב:

ציטוט:
...

קול קורא להגשת עמדות ביחס לעדכון חובות הפרישה ו/או חובות אספקת שירות על בעלי תשתית בזק וביחס לכלים לעידוד הפרישה באזורים שבהם יומלץ כי אין בהם חובות פרישה
כל הזמנים הם שעון קיץ - ישראל (GMT+3) הצג הודעות קודמות:    
פורומים > אינטרנט - ספקים, תשתית, סיבים fiber עבור לעמוד הקודם  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5 

שם משתמש:
נתוני כניסה לכל אתרי HT:

סיסמא:

| 

קפוץ אל: 
לא ניתן לשלוח הודעות בפורום זה
לא ניתן להגיב להודעות בפורום זה
לא ניתן לערוך את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן למחוק את הודעותיך בפורום זה
לא ניתן להצביע לסקרים בפורום זה
לא ניתן לצרף קבצים בפורום זה
לא ניתן להוריד קבצים בפורום זה