Ryzen כבר פה - מחפש המלצות למחשב/שילוש חדש

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Ryzen כבר פה - מחפש המלצות למחשב/שילוש חדש

נושא שלא נקרא #1 

הי חברים.

לפני כשלוש וחצי שנים שידרגתי מחשב בעזרתכם:

https://www.hometheater.co.il/modules.p ... sc&start=0

עכשיו עם השקתו של רייזן 2 הגיע הזמן להשתדרג שוב.

מה שאני משדרג זה מעבד (רייזן 3700X), לוח אם (ופה ישנה התלבטות) ואולי זיכרון. מה שיעבור מהמחשב הנוכחי לחדש הם הרכיבים הבאים:

מארז (מה שהומלץ ונרכש בת'רד קודם היה ועדיין הינו מעולה).
ספק כח (כנ"ל).
מאיץ גרפי (שמאז שודרג ל RTX 2080)
כנראה זיכרון (יש לי 32 גיגה בתדר 2600MHZ ואני עדיין מנסה להבין אם זה לא יצור צוואר בקבוק למעבד הנ"ל, עדיי לא יצאו סקירות רציניות בנושא).
דיסק קשיח SSD 970 PRO.

המחשב ישמש לגיימינג ולשימוש יומיומי סטנדרטי (גלישה באינטרנט לדוגמא) ולניגון סירטי 4K REMUX.

אשמח להמלצות בנושא כגון איזה לוח כדאי והאם לדעתכם שווה לשדרג גם זיכרון (אשמח כמובן לאסמכתה בנושא).

תודה מראש.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תדר הזכרון בהחלט משפיע כפי שאתה יודע ועוד יותר משמעותי מעל מעבדי AMD ולא חסר השוואות ברשת.
הגבלתי את המהירות של G.SKILL Trident Z Royal מ- 3600 ל- 3000 במשחק GTA V מעל רזולוצית 2K, ה- FPS השתנה מ- 118 לכדי 105 עם הגדרות גרפיות מקסימליות. השתמשתי ב- Radeon RX 5700 יחד עם Ryzen 9 3900X.
עם סדרת ה- X570 יש ניצול טוב יותר של הזכרון ממה שהיה עם X470 והקודמים, קיים הסבר מקיף לדבר באתר AMD.

חוץ מזה, PCIe 4.0 נתמך רק מעל X570, אז לקנות מעבד AMD Ryzen 3000 בלי לוח אם כזה רק בשביל לשמור על ה- NVMe הקודם, נראה מעט פספוס.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

זיו - זהו שמהשוואות שמתחילות לצוץ ברשת נראה שדווקא ברייזן 2 מהירות הזיכרון לא משפיע כ"כ הרבה כמו בקודמים:

https://www.techpowerup.com/review/amd- ... ark/5.html

הפרשים של 3-5 אחוז בממוצע, לא מצדיק לדעתי רכישה של עוד 16GB זיכרון (שלא לדבר על 32GB).

לגבי ה NVME, לא מאמין שאראה שיפור אמיתי (ולא מדבר על תוצאות בנצ'ים אלא על הפרשים אמיתיים ביישומים העולם האמיתי כגון גיימינג וכו) בין NNME איכותי שיש לי (ה Samsung 970 PRO) לדור החדש שינצל את ה PCIe 4.0. אם המצב ישתנה בהמשך הדרך, אשדרג.

ZUMARA
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

Re: Ryzen כבר פה - מחפש המלצות למחשב/שילוש חדש

נושא שלא נקרא #4 

@Huber
·
פה יש סקירה יחסית מקיפה על השפעת מהירות הזיכרון על הביצועים של הדור החדש:
https://www.techpowerup.com/review/amd- ... benchmark/

לגבי לוח אם אין עדיין יותר מדי ביקורות ללוחות מסדרת X570 הייתי ממתין קצת לפני הקנייה.
במידה ואתה לא רוצה לחכות לביקורות לדעתי חפש את הלוחות בעלות של עד מקסימום 1300-1400 שקל מסדרת ה-X570 .
https://www.tms.co.il/90MB1160-M0EAY0?search=X570
https://www.tms.co.il/index.php?route=p ... earch=X570

.גם במידה ואתה לא חושב שתשדרג לזכרונות עם תדר יותר גבוה וNVME שתומך בPCIE4 אין ממש הצדקה לX570 על X470.
נערך לאחרונה על ידי ZUMARA ב 08/07/2019 13:27, נערך פעם 1 בסך הכל.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #5 

תסתכל קצת אחרי דקה 10 של הסרטון, בהחלט יש הבדלים בביצועים ב- PCIe 4.0 בהתקני SSD, בכל זאת, הכפילו את רוחב הפס:

מספיק לעשות כמה דברים במקביל מעל ה- SSD וההבדלים משתקפים.
לגבי הבדלים של 3-5 אחוזים, זה התבטא במקרה שלי ב- 13fps, הבדל לא מבוטל וכמובן שתלוי במשחק.

עוד משהו, לוחות של X570 מגיעים ממה שראיתי עם כיסוי להתקני ה- NVMe עבור פיזור החום, שהוא חלק מלוח האם (כמו למשל ב- ASRock X570 Taichi) או ממש פלטות אלומיניום נפרדות תואמות ללוח (כמו למשל ב- Gigabyte X570 AORUS Master), הן שם כי PCIe 4.0 מאוד מתחמם ויש הגיון שמי שקונה לוח כזה, ישתמש בהתקן כזה. לא תמיד אפשר לעבוד ללא הפלטות (כמו ב- ASRock X570 Taichi) ובשאר המקרים, התוצאה תהיה פחות אסתטית.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #6 

ZUMARA כתב:@Huber
·
פה יש סקירה יחסית מקיפה על השפעת מהירות הזיכרון על הביצועים של הדור החדש:
https://www.techpowerup.com/review/amd- ... benchmark/

לגבי לוח אם אין עדיין יותר מדי ביקורות ללוחות מסדרת X570 הייתי ממתין קצת לפני הקנייה.
במידה ואתה לא רוצה לחכות לביקורות לדעתי חפש את הלוחות בעלות של עד מקסימום 1300-1400 שקל מסדרת ה-X570 .
https://www.tms.co.il/90MB1160-M0EAY0?search=X570
https://www.tms.co.il/index.php?route=p ... earch=X570

.גם במידה ואתה לא חושב שתשדרג לזכרונות עם תדר יותר גבוה וNVME שתומך בPCIE4 אין ממש הצדקה לX570 על X470.
...
·

לגבי השוואת הזיכרונות, נתתי אליה קישור תגובה מעליך :wink:

בכל מקרה אמתין שהמלאי יתייצב (כרגע אין זמינות ברב המקומות למעבדים) ולא, אין מצב שארכוש לוח של 1300 ש"ח (יש כבר כרגע לוחות X570 בכ 800-900 ש"ח). מאותה סיבה בדיוק אני לא רואה הצדקה ללכת על לוח X470, ההפרש במחיר לא כזה רציני שמצדיק ירידה בדור אחורה (ההבדל הוא לרק רק ב PCIe4 אלא גם בדברים כגון תמיכה NATIVE בהרבה יותר יציאות USB 3.1 וכו). בנוסף ארצה לשמור לי את היכולת העתידית לשידרוג, גם במערכת הנוכחית שלי ב 4 שנותיה שידרגתי כונן SSD מ SATש ל NVME למשל, שידרגתי מאיץ גרפי פעמיים וכו.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #7 

ziv_r כתב:תסתכל קצת אחרי דקה 10 של הסרטון, בהחלט יש הבדלים בביצועים ב- PCIe 4.0 בהתקני SSD, בכל זאת, הכפילו את רוחב הפס:

מספיק לעשות כמה דברים במקביל מעל ה- SSD וההבדלים משתקפים.
לגבי הבדלים של 3-5 אחוזים, זה התבטא במקרה שלי ב- 13fps, הבדל לא מבוטל וכמובן שתלוי במשחק.

עוד משהו, לוחות של X570 מגיעים ממה שראיתי עם כיסוי להתקני ה- NVMe עבור פיזור החום, שהוא חלק מלוח האם (כמו למשל ב- ASRock X570 Taichi) או ממש פלטות אלומיניום נפרדות תואמות ללוח (כמו למשל ב- Gigabyte X570 AORUS Master), הן שם כי PCIe 4.0 מאוד מתחמם ויש הגיון שמי שקונה לוח כזה, ישתמש בהתקן כזה. לא תמיד אפשר לעבוד ללא הפלטות (כמו ב- ASRock X570 Taichi) ובשאר המקרים, התוצאה תהיה פחות אסתטית.
...
·

לא אמרתי לרגע שלא יהיה הבדל, מה שכן ואני עדיין דובק בזה, לא יהיה הבדל ברמת השימוש שלי (בקושי ראיתי הבדל במעבר בין SSD SATA ל NVME). ד"א, באופן אירוני דווקא בלינק שנתת הם משתמשים בכונן NVME "רגיל" (960 PRO) בתור הכונן הראשי של המערכת בדיקה :wink:

בנוסף, שים לב שבווידאו הם בודקים מה? בנצ'ים סינטטיים (CrystalDiskMark) ולא בדיקות זמן אמת כגון טעינת משחקים, השפעה על פריימרייט, השפעה על קידוד בתוכנות כגון WINRAR, זמני טעינה של תוכנות וכו - כל הדברים שאני ואתה ושאר העולם נעשה בפועל.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #8 

תסתכל שוב, יש השוואה בין PCIe 3.0 ל- PCIe 4.0 - והאחרון מוביל.
התוכנה הוא אומנם תוכנת Benchmark, אבל היא מריצה גם כתיבה וקריאה רציפה - זה שימוש תדיר ומקובל ורואים את ההבדלים לטובה שמביא עימו ה- PCIe 4.0
אבל עזוב, כבר החלטת וזה בסדר גמור (Y)

ZUMARA
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@Huber
מסכים לא רואה סיבה להשקיע בלוח יותר מ-900 שקלים לפחות בשביל ה-3700X.
מאמין שהדור הבא של רייזן יהיה הדור האחרון שיתמוך בתושבת AM4 (הם הבטיחו תמיכה עד 2020).
בכל מקרה AMD שיחקו אותה ללא רייזן כנראה עדיין היינו עם 4 ליבות ופשוט היו מעלים את התדר ל 5.5GHz.
:lol:

toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

ערן, ממה שרשמת בתחילת הפוסט לא הבנתי כל כך למה לשדרג מחשב שנחשב גם עכשיו כמחשב גיימינג חזק?

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אני מבין שרק אני מחכה לספטמבר ל3950, ולשדך לו לוח כמו Aorus Master (למרות שמפריע לי הקירור האקטיבי, אולי אבחר ב Extreme עם הקירור הפסיבי)

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #12 

toxin כתב:ערן, ממה שרשמת בתחילת הפוסט לא הבנתי כל כך למה לשדרג מחשב שנחשב גם עכשיו כמחשב גיימינג חזק?
...
·

שלוש סיבות:

1. המחשב הנייח השני שלנו בבית (השלישי האמת, אם לא מחשיבים את הניידים) כבר "עייף". מה שאני עושה זה לשדרג את הראשי ואת הנוכחי משמיש כ"מישני".

2. המעבד 6700K יצא בתקופה לפני שאינטל התעוררה והבינה שהדרך לשיפור ביצועים היא לא לדחוף בכל דור את המעבד ב 200MH אלא להגדיל את מספר הליבות, ולכן זה אולי I7 אבל 4/8 ליבות "בלבד". אז אולי כרגע הוא לא מהווה צוואר בקבוק קריטי אבל אני לא משדרג רק ברגע שהמחשב כבר הופך למיושן לגמרי אלא עושה שידרוג אקטיבי כל 3-5 שנים (בהתאם לשיפורים בין דור לדור, וכרגע בהחלט יש שיפור משמעותי עם יציאת הרייזן 2).

3. אני תמיד אוהב להישאר בקידמת הטכנולוגיה (עד גבול מסויים כמובן), אם זה במחשב, בפלאפון וכו. לא תמיד השידרוגים נובעים מצורך בוער אלא מרצון לשיפור. בגלל זה גם בטווח של ה 3-5 שנים של השדרוג הראשי אני עדיין ממשיך בשידרוגים משניים (במחשב הנוכחי מאז שהוא נרכש עברתי כבר מ SSD SATA ל SSD NVME והחלפתי כבר 2 מאיצים גרפיים).

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #13 

moog כתב:אני מבין שרק אני מחכה לספטמבר ל3950, ולשדך לו לוח כמו Aorus Master (למרות שמפריע לי הקירור האקטיבי, אולי אבחר ב Extreme עם הקירור הפסיבי)
...
·

אתה מבין שהשאלה המתבקשת היא מה השימושים שלך במחשב שאתה זקוק למפלצת הזו?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag

נושא שלא נקרא #14 

את הצורך במעבד תמיד אפשר להצדיק על ידי גיימינג, אבל את הצורך בלוח אם יקר - רק אם אתה OC.
חוץ מזה, לא ראיתי לוח אם של ASUS בשם כזה.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@Huber
·
התחום שלי הוא מחשבים.. עושה הרבה פעולות בו זמנית (VM סיוע מרחוק קידודים ואפילו גיימינג לילד)
אני לא כל שנה שנתיים מחליף מחשב, אצלי זה בדרך כלל כל 4 שנים אז לכן אני מעדיף להשקיע

זיו התכוונתי ללוח של גיגהבייט Aorus Xtreme
מקווה שהיבואן יביא אותו לארץ כי כרגע כל הלוחות קיימים במחירון אבל הוא חסר
יש לי טראומה מהמאוררים הקטנים האלה, לכן היתרון שלו בין היתר שהוא עם קירור פסיבי (לפני 15 שנה גם קניתי ABIT עם קירור פסיבי שעלה הרבה יותר מלוחות אחרים).
נערך לאחרונה על ידי moog ב 09/07/2019 12:56, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”