מבחן צפייה עיוורת - OLED VS. The World

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

למה השרשור הזה לא בפורום OLED?

shealtieljkwak (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@oferlaor
·
השרשור עוסק בשתי הטכנולוגיות. הוא מתאים לשני הפורומים.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

@ice2k
·
גם אם ניסית להעלות נקודות שיתרמו לדיון, קברת אותן תחת הרים של ארס, סרקזם ולעג. קשה מאוד להקשיב לך ככה.

yarin153
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@shealtieljkwak
·
לא בטוח שתקבל פה המון תגובות נייטרליות. אני מניח שהרבה מאוד אנשים כאן רוצים לקנות את הטוב ביותר.
ולא בדיוק יסכימו להודות שאולי קנו משהו שיכלו לקבל במוצר אחר תוצאה זהה בחצי ואולי שליש המחיר.

כמובן שאני לא טוען שכולם כאן משקרים לעצמם ובטוח שיש אנשים שבאמת מצליחים לראות את ההבדל !

(לי אישית אין דעה עדיין, OLED זה אצלי ב wishlist)

אבל הדיון שהעלת כאן מנסה לכוון דווקא לקהל הסטנדרטי (סטנדרטי שקונה OLED חחח) שבאמת רוצה תמונה טובה אבל לא אינו בעל ראייה חדה או מקצועית שבאמת יוכל להבחין בהבדל.

אני כן תוהה אם המבחן שעשית נעשה בתנאים הנכונים. אני חושב שראוי לבחון בתנאי צפייה נכונים אך מספיק שיהיו סטנדרטים כמו חושך וזווית נכונה. לטעמי אין צורך לחפש מקרה קצה כדי לנסות להציג את הפערים בין הטכנולוגיות מאחר ורוב האנשים לא יעמדו בתנאי המבחן האלו.

אני חושב שהנושא הזה דורש מבחן גדול יותר וזה יהיה ממש מעניין לדעת את התוצאות שלו.
הייתי שמח לשמוע יותר. זה בטוח יכול לחסוך לי כמה שקלים בטלוויזיה הבאה :)

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

yarin153 כתב:אני כן תוהה אם המבחן שעשית נעשה בתנאים הנכונים.
...
·
בהחלט לא. אני גם לא מתיימר לקרוא לזה מבחן.
ראיתי מסך LED שאהבתי ורציתי, סתם בשביל השעשוע, לראות מה עוד 20K שקלים יכול לקנות לי.
לשמחתי, לא הבחנתי בשום הבדל. אבל זה עורר בי את השאלה אם, ובאילו תנאים רואים הבדל כעושים מבחן אמיתי.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #21 

מי שקונה טלוויזיה ע"מ לראות ערוץ 2 וחדשות אחרות בהחלט יכול להסתדר גם עם הלד הכי פשוטה.
יש תכנים, כמו סרטי HDR (לא כולם, אבל חלקם) שדורשים מסך עם יכולות מתקדמות. ולא כל מסך LED או QLED (מהזולים) יכול לעמוד בהן.
אז לאנשים שונים יש דרישות שונות, ויש יכולות כלכליות שונות.
ויש אנשים שרוצים את הטוב ביותר, גם אם הם לא תמיד מסוגלים להבחין בהבדל, הם פשוט רוצים את הטוב ביותר. יש כאלה שיכולים להרשות לעצמם את זה, ויש כאלה שקונים מוצרים יקרים עבור ה"סטטוס" כפי שהוזכר קודם בשרשור.
לכל אחד יש את הדרישות שלו.
אישית קניתי OLED, ועברתי אליו ממסך LED עם FALD שנחשב דיי טוב בזמנו. ובהתחלה היה לי קצת קשה להבין על מה שילמתי כל כך הרבה כסף. אבל לאחר שצפיתי בו כמה זמן, הבנתי עד כמה קרובה לשלמות התמונה של המסך הזה.

לכל דבר יש dimishing returns, גם במסכים. השיפור באיכות התמונה מול מחיר יותר גבוה הוא בד"כ אקספוננציאלי, כמו בכל דבר אחר. אם אתה יכול לקנות מסך A ב-X ש"ח, ומסך B ב-2X ש"ח, לא מחייב שמסך B בהכרח חייב להיות פי 2 יותר טוב. יכול להיות שהוא יהיה רק 1.2 יותר טוב, ולרבים זה יהיה מספיק ע"מ לשלם את ההפרש במחיר.

בדוגמה הבאה אני מקצין, כי כנראה ברכבים יהיה יותר קל להרגיש בהבדל לבן אדם הפשוט מאשר מסכי טלוויזיה, אבל הלוגיקה היא אותה לוגיקה.
לפי ההגיון שלך כולם אמורים לנסוע במזדה 3 (או כל דגם "עממי" אחר) - למה? כי זה אוטו מספיק טוב להגיע איתו מנקודה A לנקודה B, ומרבית האנשים לא ישימו לב להבדלים בן מזדה 3 לדגם טוב הרבה יותר "על הנייר".

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

TheCoolest כתב:מי שקונה טלוויזיה ע"מ לראות ערוץ 2 וחדשות אחרות בהחלט יכול להסתדר גם עם הלד הכי פשוטה.
...
מסכים. לכן דווקא לקחתי את הדיון ל: "נניח לצורך הדיון שבוחנים תכנים איכותיים ולא שידורי חדשות וכו'."

ויש אנשים שרוצים את הטוב ביותר, גם אם הם לא תמיד מסוגלים להבחין בהבדל, הם פשוט רוצים את הטוב ביותר. יש כאלה שיכולים להרשות לעצמם את זה, ויש כאלה שקונים מוצרים יקרים עבור ה"סטטוס" כפי שהוזכר קודם בשרשור.
...
הדיון לא רלוונטי לאנשים האלה. אבל זה לא אומר שהוא לא רלוונטי בכלל.
הדיון צריך לדבר לאלה שרוצים את המידע הזה כדי לקבל החלטה צרכנית נכונה (כמוני למשל).

לפי ההגיון שלך כולם אמורים לנסוע במזדה 3
...
לא. גם לא נקטתי עמדה בנושא. אני רק מחפש יותר מידע. יכול מאוד להיות שבמבחן כזה OLED תנצח בגדול.

yarin153
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

@TheCoolest
·
הדוגמאות שנתת גרועות וממש לא מתאימות לסיטואציה.
בין רכבים יש עולם שלם של הבדלים מוחשיים שכל אחד שם לב אליהם.
ולשם דיוק : אף אחד כאן לא אמר שהמטרה היא לקנות משהו ממוצע כי זה מספיק. וכי זה עונה על הצרכים, הטענה כאן היא:
איכות (בצורה המיטבית שלה !) שאני אחפש בטלוויזיה. יכולה להתקבל גם מטכנולוגיה שעולה שליש ולאו דווקא ע"י הטכנולוגיה היקרה ביותר. וזאת משום שהפערים אינם נתנים לזיהוי על ידי עין לא מקצועית

"ויש אנשים שרוצים את הטוב ביותר, גם אם הם לא תמיד מסוגלים להבחין בהבדל, הם פשוט רוצים את הטוב ביותר"

אגב אני מסכים לגמרי עם האמרה הזאת ! אין לי שום תלונות אליהם.
אני חושב שאתה או לא לגמרי שלם עם האמרה הזאת או שאתה פשוט מפספס את נושא הדיון.

הנושא הוא לא למה מישהו מכם בזבז עשרות אלפים ולמה אתם פרייארים כביכול .. ממש לא.
הנושא הוא האם עין לא מקצועית (של חובב קולנוע מושבע שהאיכות חשובה לו !) יבחין בהבדלים.
זה כל הנושא כאן. לא צריך להכנס לפן האישי.

כמובן שמתוך כך עולה התהייה של אם התשובה היא שלילית אז למה לקנות ואת זה אני משאיר לכל אחד מאתנו להחליט.
אני מוריד רק מוזיקה FLAC כי אני לא מתפשר על איכות וממש לא בא לי להתחיל לברור קבצי MP3 לפי איכות.
האם אני צריך מוזיקה במשקל של 40 מגה לשיר? כנראה שלא.

yarin153
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

TheCoolest כתב:מי שקונה טלוויזיה ע"מ לראות ערוץ 2 וחדשות אחרות בהחלט יכול להסתדר גם עם הלד הכי פשוטה.
י
...
· נראה לי שכולנו מתכוונים לצפייה בסרטים לחובבי הקולנוע.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2381 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #25 

@yarin153
·
אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו. בסופו של דבר בוחרים מסך לפי הרבה מאד פרמטרים, ולא תמיד לאיכות התמונה האבסולוטית יש משקל גבוה במיוחד.
יש כאלה שישימו לב ויש כאלה שלא. בדיוק כמו שקורה עם מערכות סאונד.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

אם היתה תשובה חד משמעית למה המסך הכי טוב, אז רק הוא היה נמכר.

אני מסכים לגמרי עם TheCoolest, לכל אחד יש העדפות משלו. לכל אחד יש סביבה משלו, תוכן שהוא צופה בו ואין טכנולוגיה מושלמת בעולם. יש trade offs ומה שמושלם לאחד לא טוב בכלל לאחר.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

אני לא יודע אם בתנאים רגילים (כלומר לא בהשוואה ישירה של טלוויזיות זו לצד זו) יהיה הבדל כלשהו שישפיע על רמת ההנאה של הצופה. האם למשל מישהו שקנה OLED ואז עבר ל-Q90 יהיה מאוכזב בנקודת זמן כלשהי ויתגעגע ל-OLED?

אני כן יודע שכשאפשר להבחין בצריבות ההנאה של הצופה בהחלט נפגעת, ויש הרבה דיונים בפורומים שפתחו אנשים שקנו OLED ומאוכזבים מהבעיה הזו. בפעם הבאה שארכוש טלוויזיה הנושא הזה צריך להיות פתור לחלוטין. ברמה כזו שאפשר להשאיר מסך עם לוגו קבוע (בטעות או שלא) מבלי שתהיה לזה השפעה כלשהי - לא צריבה ולא צבירה.

bony1234
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

לגביי הצבירה כן זה הפריעה לי מאוד כשצפתי בלד ,תמונה לא נקיה וחדי העין כן רואים את זה.

ice2k
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

shealtieljkwak כתב:@ice2k
·
גם אם ניסית להעלות נקודות שיתרמו לדיון, קברת אותן תחת הרים של ארס, סרקזם ולעג. קשה מאוד להקשיב לך ככה.
...
·

אם כבר אקדמיה, אז:

לא קשה להקשיב לי, נוח לך לא להקשיב לי. ולא ניסיתי להעלות נקודות - אלא העלתי נקודות. ועיוות העובדות לא שונה במהותו מסרקזם - שניהם כלים לא מוסריים במהותם.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7 ... 7%A8%D7%97

אז אחרי שהשתוונו, ואחרי שברחת מתגובה כי זה פחות מתאים לך (למרות שמדובר בזמן שלנו גם כן). אני קורא לדיון לחזור לנושא המקורי שהוא בשפה פשוטה: "יכול להיות שהבחירה שלכם בOLED היא לא שכלתנית ואתם הולכים כמו עדר אחרי מה שאחרים אומרים" ולא להגרר לדיון של איזו טכנולוגיה טובה יותר, מה שלא מפתיע שקרה עקב ניהול כושל של הדיון (שוב, מצטער על הסרקזם - אבל זה כלי ביקורתי חשוב שחוסך המון בבל"ט, ומה לעשות החיים קשים וצריך לדעת להתמודד. זה לא פורום אקדמי - זה פורום ענייני).

תודה לכולם 8)
YAMAHA RX-A3030| Audiovector S3 Signature| Audiovector SC Signature | Audiovector Ki1| SVS SB3000

mark13
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

ועוד פעם אני לא מבין מה בדיוק מצפים מניסוי עיוור. אם ייצא ש-LED יותר טוב לרב האנשים שהשתתפו בניסוי זה אומר משהו לגביי ?
לא, ולא
ואם ייצא ש-OLED יותר טוב? גם לא
כמו שכמה אנשים ציינו כבר בדיון זה תלוי בהרבה פרמטרים וחלק מהם מאוד סובייקטיביים

אם ב- IMDB יש ציון גבוה לסרט זה אומר שאתה תאהב? (רמז, לא) אותו דבר, מי שנותן ציון שמה יכול להיות חתך דמוגרפי שונה לגמרי ממך וכנ"ל עם הניסוי העיוור על טלויזיות.
לניסוי כזה יהיה ערך מועת בעיניי
אם, לאומת זאת, האנשים המשתתפים בניסוי דומים לי בצרכים ובטעמי צפיה אז היה יותר שווה.
:מה?!: לעולם אל תיסוג! תסתובב ותמשיך להתקדם!

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”