שילוב MAGNI 3 עם רסיבר דנון X6400H

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

שילוב MAGNI 3 עם רסיבר דנון X6400H

נושא שלא נקרא #1 

שלום

בהמשך לשרשור קודם בנושא שיפור איכות האזנה למוסיקה עם אוזניות ללא שימוש במחשב עם DAC ומגבר אוזניות, אלא שימוש ברסיבר שנחשב איכותי.

אז לקחתי בהשאלה מחבר מגבר MAGNI 3. יש לי כרגע אוזניות HD558. בחיבור שלהם ישירות ליציאת האוזניות של הרסיבר - סכינים באוזניים. יש אמנם כמה קטעי מוסיקה אודיופיליים שנשמעים די טוב, אבל הרוב כגורם לי להסיר את האוזניות לאחר 2 דקות האזנה.

אז לקחתי בהשאלה MAGNI 3 מחבר וחשבתי לחבר אותו ליציאת ZONE 2 שלא ניתנת להגדרה כ LINE OUT אלא אפשר רק לעקוף את ה TONE CONTROLS שלה ואם בקרת הווליום.

התוצאה פחות או יותר כמו עם חיבור האוזניות ליציאת האוזניה של הרסיבר - סוועה.

לקחתי שוב את ה MAGNI 3 מאותו החבר והפעם ערכתי ניסוימשונה לחלוטין, חיברתי אותו ישירות ליציאת ה LINE OUT של נגן המוסיקה שלי VOLUMIO PROMO. הפעם שמעו מצויין!

אז אכן ה MAGNI 3 נשמע טוב יותר מהגברת האוזניות של הדנון.

לאחר נדנוד בשאלות למחלקה הטכנית של דנון הודות הרסיבר, הם שחחחרו לי את כל המידע שרציתי.

יציאת האוזניה מבוססת על נגד טורי מנחית שלוקח את הסיגנל מיציאת ההגברה הקדמית. הנגדים מבטיחים 1V RMS על עומס של 16 אוהם ב 0.005% עיוותים בתדר 1 קילוהרץ וכניסה של 200 מיליוולט ועוצמה של 0 דצי בל בחוגה הראשית ובטרימרים לבקרת עוצמה של האוזניה.

מחישוב שלי, ליציאת האוזניה יש עכבה מאד גבוהה של כ 466 אוהם (אני יודע כי מתח ה RAIL למגבר ההספק הוא 30 +/-). זה אומר שהרסיבר הזה דווקא יהיה יותר יעיל בלדחוף אוזניות בעלי עכבה גדולה, נניח 500 אוהם מה שיבטיח הספק מרבי פחות או יותר. זה אולי מסביר את איכות הסאונד הירודה שכנראה נובעת מ DUMPING FACTOR נמוך מ 1 !!

אז מדוע בחיבור ה MAGNI ל ZONE 2 שומעים גם על הפנים? הניחוש שלי היה אולי ש ב ZONE 2 נעשה שימוש ב DAC פחות איכותי. גם על זה נדנדץי לדנון במשך שבועות עם הצפה של הודעות. בסוף הם נשברו ואמרו לי ש ה DAC הראשי של הרסיבר הוא מסוג AKM AK4458VN שנחשב ל DAC איכותי מאד ברמה כמעט אודיפילית. וה DACים של ZONE 2 ו ZONE 3 הם של חברת TI מסוג PCM5100A שלפי דפי המפרט, גם נשמעים דיי טובים:

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/pcm5100a.pdf

הם אומנם עולים 3 דולר לציפ בודד (לעומת 7 דולר לציפ מסוג AKM עבור ה ZONE הראשי). אז טכנית, לא אמור להיות הבדל, כפי שגם משתמש פלאפי אמר.

אז למעה לעזאזל חיבור של MAGNI 3 ליציאת ZONE 2 נשמעת גרוע בדיוק כמו חיבור האוזניות ליציאת האוזניה של הדנון? מה אני מפספס כאן? נראה שאין לי שום ברירה אלא לרכוש MAGNI 3 וגם לרכוש אקולייזר איכותי, ולחבר אותם באופן משורשר ליציאת ה LINE OUT של הסטרימר שלי מה שייתן פתרון למוסיקה בלבד באוזניות. בכל פעם שאני ארצה לשמוע איתם טלויזיה, אני צריך לנתק אותם ולחבר ישירות לרסיבר.

אבל בכל זאת, מה עוד יכול לגרום לאיכות ירודה בחיבור בין ZONE OUT ל MAGNI שאינו קורה בחיבור LINE OUT של הסטרימר ל MAGNI?

טוב, לפחות יצא דבר אחד טוב מזה. קבלתי המון אינפורמציה טכנית הודות הרסיבר. פשוט בזיון מצד דנון שלא לכלול מגבר אוזניות ברסיבר יקר כזה. לא חסר שם מקום ועוד 50$ למחיר לא משנה כלום... נגדים של 460 אוהם?

אגב האם כדאי קודם לנסות אוזניות עם עכבה גדולה מאד, נניח 600 אוהם? בהתחשב בעכבת מוצא הגבוהה של הדנון, זה אולי ישפר את העוצמה והאיכות?

תודה

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

היי גדי.
למה אתה מחבר את ה MAGNI ל- ZONE2?
תעשה נסיון לחבר ל Front L/R - סביר להניח שזו יציאה קצת יותר איכותית מבחינת ה- DAC כי מיודעת לסראונד מאשר ה ZONE2.
לגבי השוני ברכיבי ה DAC - הרבה תלוי ביישום של כל המערכת סביב רכיב ה DAC כמו CLICK, JITTER רגישות להפרעות וכמובן ההגברה.
נערך לאחרונה על ידי KSE1500 ב 27/08/2019 4:38, נערך פעם 1 בסך הכל.

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #3 

וכשאתה רואה סרט - בחיבור L/R כמו שהצעתי, שים באפקטים למצב סטראו.

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #4 

עוד רעיון!
הרסיבר שלך יש לו BT.
קנה יחידה כזו :
https://www.radsone.com/earstudio
מכשיר מאוד איכותי מבחינת סאונד - תוכל לחבר אליו גם את ה- 558 שלך בלי בעיות בכלל !! תהנה מסאונד טוב ולא תהיה תלוי בכבל ארוך + EQ שיש ב- Earstudio וגם לא תלוי בהדברה של המגבר.
לשיפור נוסף - תחליף אחרי זה את הכבל של 558 לבאלנסד.

יעקב.
050-3037326

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אם כבר אתה מצליח לקבל תשובות מדנון, אז תחקור גם לגבי היציאת zone2 הזאת. מה עכבת היציאה שם, כמה Vrms זה מוציא כששמים על ווליום קבוע, וכן הלאה (יכול להיות שגם שם יש בעיה של DUMPING FACTOR). גם הייתי סקרן לדעת מה עוצמת הכניסה המומלצת בVrms למאגני, כי באתר שלהם לא מצויין את זה.
אני עדיין די בטוח שענייני הDAC הם לא המקור של הבעיה.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

תשאל ישר, איך אני מחבר בנפרד אזניות לרסיבר? (איך שאתה רוצה)

אפשר הסבר לגבי ה Vrms בכניסה למכשירים וביציאה מהם, לא הבנתי את החלק הזה.
מה ההבדל נגיד בין 100m Vrms ל 200m ?

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

תודה

לגבי חיבור אוזניות ליתיאות PRE OUT של ה FRONT זה לא יעזור כי הרמקולים ימשיכו לעבוד במקביל. הורדתי SERVICE MANUAL של רסיבר דומה ה X6100 ושם ראיתי שהאוזניות מחוברות להגברה הראשית עי נגד טורי של 470 אוהם. אז אכן התנגדות המוצא היא כ 470 אוהם אולי יותר.

אז כרגע מה שאני רוצה לבדוק זה עם אוזניות שיש להן התנגדות של 600 אוהם. אני מנסה למצוא כאלו לבדיקה. אולי כך אני אקבל סאונד נורמאלי כי אז הנצילות תעלה משמעותית.

ChesterYonany
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אני לא חושב שלהתאים את האוזניות למקור זה הפתרון הנכון.

לדעתי אתה צריך למצוא אוזניות שאתה אוהב ואז לשבור את הראש איך לחבר אותן ככה שישמעו כמו שהן אמורות להישמע.

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

בכל מקרה אני אצטרך לשמוע אותם. כרגע אני מאד רוצה לבדור את ה DT990 EDITION שהם 600 אוהם. יש להן ביקורות מעולות למרות עקומת ה V. אומרים שהם בכל זאת מספקים צליל מאוזן. השאלה היכן בארץ אני אמצא אותם במחיר הוגן (200 דולר עם המשלוח באמזון). בחלילית יש רק את ה 250 אוהם והם יקרים מאמזון ב 400 שח.

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #10 

שמעתי את ה DT990 אצל חבר שלי, סאונד פאנצ'י אופייני ל BD, אכן V שייפ חזק ומצריכה תיקון EQ. לא מתאימה לסרטים -SPEACH ללא נוכחות.

ChesterYonany
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

@Gad007
·
אני חושב שגם באוזניה של 600 אוהם עדיף שהיציאה תהיה עם עכבה נמוכה.

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

תודה

טוב האמת שמשתמש אחר מ AVS גם שלח לי הודעה ואמר שלו יש את ה DT990 והוא מצטער שרכש אותם, כי הם מאד בהירות ונשמעות יותר מידי HARSH בשירים מסויימים גם לאחר תיקון EQ. אז סופית מ BD אני יורד.

אני כנראה הלך על סנהייזר מסדרת 600 עם התנגדות הכי גדולה שיש. אם זה ישמע מספק אז מצויין, אם לא אז אני אזמין MAGNI 3 ואחבר אותו ליציאה האנלוגית של הסטרימר. זה אומר שבכל פעם שאני ארצה לשמוע סרט באוזניה, אני אצטרך להעביר את האוזניה מה MAGNI לרסיבר. לא הכי נוח אבל לפחות פותר את כל הבעיות. השאלה כרגע היא איזו דגם של סנהייזר מסדרה 600 מומלץ? האם 6XX מדרופ או 600\660 מקוריות מאמזון?

אני אנסה למצוא חנות מתמחה שמחזיקה אותם ושיש להם גם רסיבר דנון

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

בזיון של רסיבר.

נושא שלא נקרא #13 

טוב, לא יכולתי להתאפק ורכשתי את ה SERVICE MANUAL המלא של ה X6400H שלי ממוכר ב EBAY תמורת 12 דולר. נראה שכלום לא השתנה כמעט מאז ה X6100W. מכירים את זה שלא מומלץ להכנס למטבח של מסעדה כי זה מוריד את החשק לאכול שם? זה כנראה גם תקף לצפיה במדריכי תכנאי של רסיברים. פשוט בזיון, שכן לא מדובר ברסיבר כניסה, אלא דגם אחת מתחת לספינת הדגל שלהם. מתברר שה DAC PCM5100APWR הוא דגם יותר זול ופשוט של משפחת ה PCM5100 שבא נעשה שימוש ב ZONE 2 ו 3 ובעוד מקום שתחילה לא הבנתי מהו כי אין יצאת ZONE 4 אבל לאחר מכן הבנתי שזו יציאת HDMI משנית ללא ה ARC. גם היא ניזונה מ DAC שמתברר שנמצא בשימוש בבמימיר HDMI ל RCA אנלוגי עבור אודיו שנמכרים ב 3 דולר בעליאקספרס. גם לפי אתר TI מדובר ב LOW COST לשימוש המוני בכל מיני מכשירים ניידים כמו טלפונים סלולאריים סיניים. זה מה שהם בחרו לשים עבור ZONE ים אחרים.

וגם יציאת ה אזניה שמסתכמת ממסר ושני נגדים טוריים של חצי וואט בערך 470 אוהם המוחברים למגבר ההספק של ה FRONT (כן, כל המגברים הם CLASS AB פשוטים ביותר מסוג SINGLE ENDED עם זוג טרנזיסטורים ביפולאריים, אפילו לא MOSFET שאמור להיות יותר ליניארי. הגברת המתח של כל המגברים היא 33 דציבל לפי המדריך לטכנאי. שם גם נחשפים המון נתונים טכניים מביכים שמוסתרים מהמשתמש כגון עכבת מוצא של המגברים שעומדת על 6 אוהם ב 1KHz שזו פשוט בדיחה. העיקר שהרסיבר מתומחר ב 2000 דולר.

אני כרגע פניתי למוכר באיביי בכדי שישיג לי את המדריך טכנאי של המרנץ 7013 המגביל ושל ימהה A2080. מעניין מה המצב שם? אולי אני גם אבדוק מה המצב בחברות בוטיק כמו ANTHEM. האם גם שם יציאת האוזניות היא שני נגדים ו DUMPING FACTOR אפסי?

ראו צילומי מסך מתוך המדריך של X6400H שלי.

ללא ספק אני מרגיש מרומה מדנון. מזל שלא שלמתי עבור הרסיבר הזה מחיר מלא של יבואן רשמי... תכלס, כל הרסיברים הללו לא שווים את המחיר שלהם.

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

להבא - רק ימהה!!

נושא שלא נקרא #14 

טוב

מצאתי SERVICE MANUAL של דגם מקביל של ימהה - ה A2070 אולי אפילו חצי דגם מתחת ל X6400H. מתברר שבניגוד לדנון,ימהה לא מזלזלים בלקוחות. יציאת האוזניה מבוססת דרגת הגברה ואפילו מעבד נפרד משלה עם התנגדות מוצא של 0.1 אוהם בלבד, ממש כאילו יש MAGNI 3 מובנה. ראו תמונה.

אז לפחות אני אדע להבא כשיגיע הזמן לשדרג רסיבר, להעדיף את ימהה על דנון...

אולי כדאי לפתוח שרשור חדש לכל הממצאים הללו.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

מה לגבי SONY ?
http://sportsbil.com/sony/STR/STR-D/STR ... 0_v1.0.pdf

אין לZONE 2 שלך תמיכה ביציאה דיגיטלית/ בלוטוס ?
אני גם לא מבין מאיפה מגיע האות ההתחלתי ל ZONE 2, מהטלוויזיה/מחשב ...?
אתה יכול לפרט לאן מחוברת כל המערכת שלך?, מה המקורות? (שאתה כל כך רוצה שגם אשתך תשמע חצי וגם אתה חצי ועוד עם רסיבר אחד)

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”