שמן נחשים או מוצר אודיופילי מחולל פלאים? (מכבלי קומקום, פיוזים , ועד מחזיקי כבלים וקמעות)

כבלים, מתאמים, מחברים, מפצלים, מעמדים וכו'
Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

lggddhv כתב:הי חברים

אני מהמאמינים.

לומר שהנדסית אין הבדלים , זה לא כול כך נכון.
כבל זה לא רק חוט שמעביר אלקטרונים.

כבל יכול לסנן רעשים ולמנוע רעשים.
לכבל יש התנגדות , קיבוליות והשראות שגם משפיעים (על מה ?)
מי שלמד אלקטרוניקה מכיר שלשנאים יש מעגל תמורה ושיקוף של עומסים מצד אחד לצד שני.
באופן אישי לא בדקתי את התאוריה אבל יש.

לחבר gad
אני לא מכיר את התוכנה שאיתה בדקת.

אבל שאלה קטנה ,איך ביצעת את ההשוואה?
סתם לשם הדוגמה, נניח וכבל טוב גורם לכך שיש הפרש של 0.5 sec בין תדר 30hz לתדר 1000hz האם אתה יכול למדוד זאת?

דבר שני יכול להיות והמיקרופון דפק את ההקלטה של הבחור....
...
·

פרטרי כבל חשמל אינם רלוונטיים כאן. פרמטרים שהזכרת רלוונטיים לכבל סיגנל אודיו. מכשיר חשמלי אלקטרוני של ציוד איכותי כולל כמה דרגות של סינון ושיפור איכות החשמל. לפני השנאי AC אם קיים, יש מסנן EMI, לאחר מכן שנאי, ומיישר גשר, ואז קבלי סינון גדולים, ואז מעגליי ייצוב מתח ושוב סינוס, וגם קבלי עקיפה מקומיים לצד כל רכיב או מעגל רגיש לרעש. אם שלמת אלפי דולרים על מגבר, אז למה שהחברה תחסוך בכבל קומקום אם הייתה לו חשיבות? לא חבל שבגלל חסכון בקבל המגבר או ה DAC יקבל ביקורת גרועה?

אמת שאתה "מאמין" מכאן מתחילה הבעיה. אנשים מאינים ומקובעים, רק מקיאים את מה שאמו להם להקיא מבלי לחשוב הרבה.

רשמתי בהודעה קודמת איך בדקתי. כרומקאסט אולטה והאזנה מרמקולים ואוזניות ואז ניתוח של הקטעים במחשב.

רגע, אבל לי בבית אין כבל קומקום באלפי דולראים, אז אם כבל איכותי משפר סאונד, ואני שומע את שני הקטעים על כבל פשוט, אז זה אמור לטשטש את ההבדלים לא? אם כך, מדוע יש המון מגיבים לוידאו שהם שומעים הבדל, ועוד מאיכות שמע AAC128 של יוטיוב....

אי אי שאמונתו יחיה, אני בחרתי להיות אטיאיסט, תרתי משמע... (אבל משתדל לא לטוב הרבה, כדי שאלוהים לא יחליט להעניש אותי ולהפיל את המטוס... :) )

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

אצלי יש הבדלים מאוד שמיעים עם כבלים והתאמה כמעט מוחלטת למחיר שלהם.

מצאתי שברמה של 500-5000$ למטר אני עדיין צריך לחבר את הכבל כדי להנות מכל היתרונות שלו, אבל מהרגע שנחצה רף ה 5000$, מספיק שהרכישה מתבצעת והחיוב בויזה נקלט כדי לקבל שיפור מאוד משמעותי באודיו. השיא זה כשהכבל כבר מגיע הביתה אפשר פשוט להניח אותו באריזה המקורית הסגורה ליד הציוד ועצם הנוכחות שלו בבית כבר תגרום לאישה לצאת מהמטבח כדי להודות שגם היא שומעת את ההבדל.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

אשתך במטבח? בר מזל שכמוך.
אלעד

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

itay123 כתב:
...
...
·אבי
ניסת אצלך?
כבל קומקום של גרוש וחצי לכבל "אודיופילי"..?
במידה ולא,
לצאת בהצהרות "שמן נחשים" זה לא מתאים לך.
...
לא ניסיתי.

"ההצהרה" התייחסה להודעה הקודמת מעליי בהקשר של רגשות לכבלים יפניים.

דעתי הלא מלומדת בנושא גורסת כי כל עוד הכבל לא "מהונדס" ככל הנראה לא יהיו הבדלים שמיעים בין כבל מכסף לכבל מנחושת לדוגמא.
כל עוד האות מצליח לעבור, אני נוטה להאמין שתהיה זהות מוחלטת בסאונד.
זה עדיין לא מונע ממני לשים כסף על כבל שנראה עיצובית ומיתוגית טוב יותר.
אבל בהחלט ייתכן שאם אראה הבדלים ברמת מכשיר מדידה חשמלי, אז יכול להיות שדעתי הלא מלומדת תשתנה.
אין לי דעה מוצקה אלא הנחת יסוד שבהחלט ייתכן ותופרך.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #20 

avihuli כתב:
...
...
לא ניסיתי.

"ההצהרה" התייחסה להודעה הקודמת מעליי בהקשר של רגשות לכבלים יפניים.

דעתי הלא מלומדת בנושא גורסת כי כל עוד הכבל לא "מהונדס" ככל הנראה לא יהיו הבדלים שמיעים בין כבל מכסף לכבל מנחושת לדוגמא.
כל עוד האות מצליח לעבור, אני נוטה להאמין שתהיה זהות מוחלטת בסאונד.
זה עדיין לא מונע ממני לשים כסף על כבל שנראה עיצובית ומיתוגית טוב יותר.
אבל בהחלט ייתכן שאם אראה הבדלים ברמת מכשיר מדידה חשמלי, אז יכול להיות שדעתי הלא מלומדת תשתנה.
אין לי דעה מוצקה אלא הנחת יסוד שבהחלט ייתכן ותופרך.
...
·

שוב, כבל מהונדס או לא מהונדס גם לא רלוונטי לדיון שעוסק בכבל חשמל ולא קבל אינטרקונקט או רמקולים. לכבל חשמל תהיה השפעה על הסאונד רק בתנאי אחד: אם תנסה להאזין לטון ה 50 הרץ ישירות מהשקע. זו כמובן תהיה האזנה חד פעמית...

אודיו-פולים יגידו שכבר כוח אודיופילי מסוגל להעביר זרמים רגעיים יותר גבוהים למגבר, ולכן לשפר את התגובה שלו.. זה כמובן שטות כי הפיקים של הזרם הגבוהים שמגבר צורך לא מגיעים ישירות מרשת החשמל, אלא ממאג הזמני של המגבר - כבלי הכוח במוצא הספק. הם אחריים לטרנזיינטים של זרם של עד 30 אמפר בממוצע. בצד הרשת הזרם הוא אמפרים בודדים במקרה הגרוע.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

@Gad007
אהה, פיספסתי שמדובר בכבלי חשמל (לא צפיתי עדיין בסרטונים).
פה דעתי הלא מלומדת גורסת בוודאות שלא יהיה הבדל.
אבל יחד עם זאת יש לי פאזה נפרדת מהלוח חשמל למק"ב שלי.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

לירן_ב
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 96 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

באתר השכן יש דיון על סוויץ אודיופילי. עולה 9000 שח. הזוי. הם שומעים הבדל
כנראה האינטרנט מחוברת ליקומים מקבילים

lggddhv
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@Gad007
·

נשמה,
אני לא מבין את הגישה שלך "אתם המאמינים".
למה לדבר מגעיל?

תראה,
גם לי בהתחלה היו לי ספקות.
המלצה שלי, לך לחנות מתמחה, תבקש לשמוע הבדלים בין כבלי מתח.
אם תצליח לשמוע -תענוג.
אם לא תשמע - הרווחת , לא תצטרך לבזבז 5000$

כדרך אגב

לא הסברת איך השוואת בין הקבצים.
יש לא מעט דרכים להשוואות.
אם אתה יכול אני אשמח גם לראות גרף.

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #24 

lggddhv כתב:@Gad007
·

אם לא תשמע - הרווחת , לא תצטרך לבזבז 5000$

...
·

זו בדיוק הנקודה, שלא כולם שומעים הבדל, מה שמוכיח שמדובר בתופעה סוביקטיבית ולא משהו עם ביסוס הנדסי. יש אנשים שלעיתים שומעים צליל מונוטוני באוזן בתדר גבוה. זה נקרא טנטון. יש לו סיבות שונות, אבל הסיבה העיקרית היא פסיכולוגית. אין שוב בעיה פיזית באוזן ואת הצליל רק אותו אדם שומע, והוא לא קיים באמת.

לפעמים יש מצב הפוך. לא שאין הבדל מדיד אבל משהו נשמע ששומעים יותר טוב, אלא יש מצב שעל פי מדידות עי מכשירים, יש ירידה באיכות, אבל האוזן לא מרגישה את זה בגלל אפקט פסיכו אקוסטי. אני מדבר כאן על MP3. תשווה MP3 ל FLAC עי מכשירי מדידה, בהחלט תראה הבדל גדול, אבל תשמיע את שניהם ל 90% מהאוכלוסיה, אף אחד לא ירגיש, בגלל מיסוך תדרים.

אגב השוואה עשיתי ע"י טעינת קובץ האודיו לתוכנת עריכה AUDITION במצב MULTITRACK ואז גזרתי שני קטעים אחד מ A והשני מ B שהם זהים, על סמך העין ו ZOOM IN של הגל עד לזיהוי שתי תבניות זהות וסנכרתי את שני הקטעים זה לצד זה. לחצתי על PLAY בכדי לוודא שהם מתנגדים בסינכרון מלא ללא אבחנה ב ECHO. אז שמרתי כל אחד כקובץ נפרד באותו הגודל והאורך. אז ביצעתי ניתוח ספקטראלי ושתי התוצאות זהות במישור התדר. חיסור של אחת מהשניה מאפס את התוצאה פרט לרעש שנמצא ממש נמוך מאד.

lggddhv
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #25 

Gad007 כתב:
...
...
·

זו בדיוק הבעיה של כל מאיני הוודופיליה. הם מסתמכים רק על האוזניים ולא מאמינים או מבינים בהנדסה. מבחינה הנדסית לא תתכן השפעה של הכבל, וזה אני יכול להבטיח לך כבעל דוקטורט בהנדסת חשמל ועל סמך ניסויים שעשינו במעבדה.

כבל חשמל מעביר זרם למכשיר שהוא זרם חילופין. המכשירים ממירים למתח ישר מסונן ויציב. רעש חיצוני שנכנס לכבל לא משפיע על אות השמע. רעש EMI שכן מגיע לאות השמע הוא בתדרים מחוץ לתחום השמע. ולא בניגוד למה שאודיפיליים טוענים, רעש בתדר גבוה לא משנה את תכונות הצליל בשום אופן. יש ניסוי שערכו שבו בכוונה זהמו מקור אודי בתדר של גבוה של מגה הרצים והשמיעו לקבוצה של אודיפיליים. אף אחד מהם לא אבחין בכך או התלונן, כי לא היה מודע לזה.

מקור הבעיה הוא פסיכולוגי. ברגע שאדם מאמין ומחליט להשקיע אלפי שקלים בקבל קומקום, הוא יעשה הכל כדי לשכנע את עצמו שהוא שומע הבדל. בשום אופן אסור לסמוך על האוזניים. עןד ניסוי שנעשה הוא שהחליפו לאודיופיל את כל הכבילה בהכי זולה שיש מבלי שידע. הוא המשיך להינות מהמוסיקה חודשים מבלי להיות מודע לכך.

השוואה בין כבל שהוא למעשה ערוץ העברת אות, צריך להעשות עי מכשירי מדידה בלבד. אם ביחס לכבר פשוט, אין שינוי בתחום תדרים, יחס אות לרעש, הפרדת ערוצים, תחום דינאמי, אז למעשה לאותו כבל אין כל השפעה.

יצא לי להיות נוכח בתערוכות שבהן הדגימו כבלי חשמל ורמקולים באלפי דולרים. הרוב שם הסכימו שהם שומעים הבדלים וחלק שמעו הבדלים עצומים וכמעט הגיעו לאורגזמה. אני לא שמעתי שום הבדל, ובקגע שאמרתי את זה, המתיג הפסיק להתיחס אליי..

אני מניח שגם אתה תגיב בזלזול, כי זה לא מה שאתה רוצה לשמוע. אבל אם כבל קומקום ב 5000 שח עושה לך טוב, ואתה חושב שזה משפר לך את הבמה ופותח לך את הסאונד, מדגיש את הבאסים ועוד, אז תהנה... מציע גם שתנסה לחשוב ולשאול את עצמך או אדם שמבין את ההנדסה, האם בכלל ייתכן שכבל חשמל ישפיע על הסאונד? אם תרצה להבין יותר למה לא, אשמח לפרט...
...
גם אני מהנדס

אני אסביר לך משהו, אודיו שומעים באוזניים.
ועוד משהו, אודיו שומעים באוזניים.
ואם זה לא ברור אז אודיו שומעים באוזניים.

לצורך העניין בכבלי רמקולים, שני כבלים עם התנגדות זהה, לא ישמעו אותו דבר. יש עוד פרמטרים.

עוד דוגמה
ששני כבלים, האחד שזור , השני לא. נשמעים שונה.

אתה מפעיל "כלים" הנדסיים שלא מוצאים את הבעיה.
חשבת שאולי הבעיה היא בכלים?י
מזכיר לי את הבדיחה על הרופא שעשה ניסוי על זבוב.. תלש כנף לזבוב ואמר לו עוף והזבוב עף , אותו הדבר קרה בקנף השניה והשלישית. ברביעית הרופא סיכם שזבוב בלי כנפיים לא שומע.

lggddhv
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

Gad007 כתב:
...
...
·

זו בדיוק הנקודה, שלא כולם שומעים הבדל, מה שמוכיח שמדובר בתופעה סוביקטיבית ולא משהו עם ביסוס הנדסי. יש אנשים שלעיתים שומעים צליל מונוטוני באוזן בתדר גבוה. זה נקרא טנטון. יש לו סיבות שונות, אבל הסיבה העיקרית היא פסיכולוגית. אין שוב בעיה פיזית באוזן ואת הצליל רק אותו אדם שומע, והוא לא קיים באמת.

לפעמים יש מצב הפוך. לא שאין הבדל מדיד אבל משהו נשמע ששומעים יותר טוב, אלא יש מצב שעל פי מדידות עי מכשירים, יש ירידה באיכות, אבל האוזן לא מרגישה את זה בגלל אפקט פסיכו אקוסטי. אני מדבר כאן על MP3. תשווה MP3 ל FLAC עי מכשירי מדידה, בהחלט תראה הבדל גדול, אבל תשמיע את שניהם ל 90% מהאוכלוסיה, אף אחד לא ירגיש, בגלל מיסוך תדרים.

אגב השוואה עשיתי ע"י טעינת קובץ האודיו לתוכנת עריכה AUDITION במצב MULTITRACK ואז גזרתי שני קטעים אחד מ A והשני מ B שהם זהים, על סמך העין ו ZOOM IN של הגל עד לזיהוי שתי תבניות זהות וסנכרתי את שני הקטעים זה לצד זה. לחצתי על PLAY בכדי לוודא שהם מתנגדים בסינכרון מלא ללא אבחנה ב ECHO. אז שמרתי כל אחד כקובץ נפרד באותו הגודל והאורך. אז ביצעתי ניתוח ספקטראלי ושתי התוצאות זהות במישור התדר. חיסור של אחת מהשניה מאפס את התוצאה פרט לרעש שנמצא ממש נמוך מאד.
...
·

אני סובל מטינטון.
זאת ממש לא בעיה פסיכולוגית.
לא מעט חברים שלי שנחשפו לרעש סובלים מטינטון.
עדיין אין טכנולוגיה היום שיכולה להבחן תקלות ברמת העצבים באוזן.
כאשר תיהיה הטכנולוגיה יצליחו להבין מה השתבש ואולי גם יוכלו לתקן.

הדוגמא הזו ממחישה את ההבדלים ביננו.
יש תופעה, אתה מנסה להבחן את הבעיה. אם אתה לא מוצא את הבעיה בסט כלים שלך הבעיה לא קיימת.

דרך אגב
את רוב האנשים לא מעניין אם יש הבדלים, ההאיכות פחות חשובה להם.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

lggddhv כתב:
...
...
גם אני מהנדס

אני אסביר לך משהו, אודיו שומעים באוזניים.
ועוד משהו, אודיו שומעים באוזניים.
ואם זה לא ברור אז אודיו שומעים באוזניים.

לצורך העניין בכבלי רמקולים, שני כבלים עם התנגדות זהה, לא ישמעו אותו דבר. יש עוד פרמטרים.

עוד דוגמה
ששני כבלים, האחד שזור , השני לא. נשמעים שונה.

אתה מפעיל "כלים" הנדסיים שלא מוצאים את הבעיה.
חשבת שאולי הבעיה היא בכלים?י
מזכיר לי את הבדיחה על הרופא שעשה ניסוי על זבוב.. תלש כנף לזבוב ואמר לו עוף והזבוב עף , אותו הדבר קרה בקנף השניה והשלישית. ברביעית הרופא סיכם שזבוב בלי כנפיים לא שומע.
...
·

אפשר בהחלט לטעון שכלי המדידה אינם טובים, אבל צריך גם להוכיח זאת. יש כלים לזה. מבחן double blind.

roberts
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 70 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

Nemesis כתב:

...
...
·

אפשר בהחלט לטעון שכלי המדידה אינם טובים, אבל צריך גם להוכיח זאת. יש כלים לזה. מבחן double blind.
...
Blind בעולם האודיופילים החוויתיים אקוויולנטי לצלחת מיקס פירות ים בארוחת ליל שבת בישיבת פונוביג'
נערך לאחרונה על ידי roberts ב 20/12/2019 15:46, נערך פעם 1 בסך הכל.

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

חשבתם שקבל קומקום ב 5 אלף דולר זה הזוי, הנה מחזיקי כבלים שמחוללים פלאים!

נושא שלא נקרא #29 

אותו בחור הזוי, וכמובן כל תומכיו המגיבים בהתלהבות, הציג התקנים מכאניים המשמשים להגבה וחיזו של כבלי קומקום וכבלי רמקולים. לטענתו, אם השקעת ב 5 אלף דולר בכבל קומקום אודיופילי, זה לא מספיק. הרי הכבל מאד כבד ולכן גורם למחברים בקיר ובמכשיר להיות מוטים בזווית כלפי הרצפה, מה שגורם לשדה אלקטרומגנטי לחדור למכשיר. זה כמובן הורס את הבמה, חונק את המידים, ומעלה את כמות הג'יטר בנגנים דיגיטאליים. אז הפתרון? תשלפו כרטיס אשראי, תפרדו מעוד 1000 דולר, וקבלו ערכה לחיזוק והגבהה של כבלים. למה להגביה כבלי רמקולים? כי כאשר הם שוכבים על הרצפה, והרצפה מוליכה זרמים בגלל הארקות, הזרמים מושרים לתוך כבלי הרמקולים שרכשתם תמורת 1000 דולר למטר, אבל זה לא מספיק, אז צריך להגביה.

בסרטון הראשון הוא מציג את ההתקנים לחיזוק והגבהה, ובסרטון השני הוא מראה שוב מבחן השמעה AB שכמובן לא משנה כלום, אבל לא מונע ממנו להצהיר שהשינוי עצום, או מהמגיבים ההזויים שם להסכים איתו...

האמת שכבר אין לי מילים. מה שכן, חברות שממציאות דברים כאלו הם פשוט גאונות. זו אמנות לדעת לנצל נכות שכלית ובורות של אותה קהילת אודיו-פולים הזויים לצורכי רווחים, וגם לגייס מבקרים שיקדמו את המכירות של המוצרים הללו...

גם בתערוכץ DTOWN האחרונה שיצא לי להיות בה, ראיתי את המגבהים לכבלי רמקולים על הרצפה. חשבתי שזה סתם דקורטיבי, מתברר שלא...

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

בעולם יש מגוון של צבעים ולא רק שחור ולבן.
לא חייבים להיות בצד השחור או בצד הלבן (שכל אחד יבחר לעצמו את הצבע הרצוי בשבילו).
רוצה לומר שלא כל האודיופילים או מי שמכונה בשם הזה פועלים אותו דבר וחושבים אותו דבר.
עד היום לא הכרתי אודיופיל אחד שקיבל החלטה אחת על סמך סרטון או על סמך ביקורת במגזין או אפילו על סמך התרשמות חד פעמית בתערוכה ואם יש מישהו כזה אז לדעתי הוא טעה וייתכן שהיה לו מזל וזה הצליח לו או לא....
הסטיגמות שנכתבות כל הזמן פשוט מגוחכות ולא ראויות להתייחסות.

מי שמחפש הסבר ולא טורח לנסות - שיבושם לו. זכותו המלאה.
מי שלא מבין שבמערכות שונות ובאקוסטיקה שונה אותו כבל יכול כן להשפיע או לא להשפיע ואין לו עניין לבדוק בעצמו - אני האחרון שינסה לשכנע אותו אחרת.
זכותו של כל אחד לבחור את דרכו בתחביב הזה.
מדובר בתחביב, לא בהצלת חיי אדם....
ארז

נעול

חזור אל “כבלים ואביזרים”