שרשור תגובות: נטפליקס לוחצת על הברקס - תוריד איכות ורוחב פס בכדי למנוע עומס

נטפליקס, אמאזון פריים, דיסני+, יס+ סלקוםTV, פרטנרTV, סטינג טיוי, הוט נקסט+, HBO-max, peacock, paramount plus
bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

יש לי חבילת אינטרנט של 500/10 דרך הוט שבימים כתיקונם עובדת מצויין.
לצורך גיבוי, עשיתי גם מנוי לבזק (ממילא יש לי קו טלפון שלהם).
עדיין לא ניסיתי להתחבר, אבל אולי זה באמת רעיון ששווה לבדוק.
יתכן באמת שהקצב שם יהיה מהיר יותר, למרות שמדובר רק בחבילה של 100 מגה.

יחד עם זאת, אני בכל זאת חושב שהנתון הקריטי בטורנטים, זה מספר המקורות.
כי נניח פרק חדש של westword עם 300 סידרים, יכול לרדת תוך דקות ספורות.
מצד שני עונה ראשונה של "סמוך על סול" ששודרה לפני מספר שנים, כבר אינה מספיק פופולארית כנראה, ולכן כאשר רק סידר אחד, מכסימום שניים זמינים- קצת קשה לצפות שהעסק יטוס...

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

oferlaor כתב:
...
...
·

ממש לא מסכים. יש כמובן מקומות שבהם IPTV תפס (מלונאות, איזורים גאוגרפיים או ספקים מוקדמים כמו Verizon למשל) אבל בגדול, OTT לקח ובענק. מרבית השירותים המשמעותיים בעולם לא דורשים ולא משתמשים ברשת יעודית אלא פשוט משתמשים ב-OTT. אם זה בישראל, אז אין אף ספק שעובד ב-IPTV (בזק ויס רצו להשתמש בכזה אבל לא קיבלו אישור רגולטורי וטוב שכך). אפילו הוט, שהיא זו בעל הכי הרבה פוטנציאל לנהל משהו כזה, משתמשת ב-OTT.

בחו"ל זה גם המצב עם מרבית התכנים שמשודרים בטלויזיה. יתר על כן, אחוז השידורים החיים באופן עקבי יורד כבר שנים, מה שמוריד עוד ועוד את הכדאיות של שידורים מהסוג הזה.

אם אני טועה, צרף מספרים ושמות של ספקים ספצייפים שהם גדולים ומוכרים כמו Netflix, Hulu, אמזון פריים, דיסני+, ודומיהם שהם כבר כל אחד בפני עצמו גדול משמעותית מכל ספקית תקשורת או חברת כבלים / ספקית רב ערוצית בעולם.

אני לא אומר ש-IPTV לא ממשיך לגדול באופן אבסלוטי, אלא שהוא כמעט ונעלם כשמשווים אותו למה שקורה בעולם ה-OTT.

לגבי מה שאמרת על טורנטים ו-BD כמדיה. לצערי הרב זו מדיה שממש קיבלה מכה בכנף מהסטרימינג. התוכן שמשוחרר כיום לבלוריי הוא במרביתו *** טהור. תסתכל על ה-release schedule:
https://www.blu-ray.com/movies/releasedates.php

היתרון לסטרימינג הוא עצום מבחינת איכות התוכן.
...
·

כמובן שהמצב הוא הפוך לגמרי. כמובן שבתי מלון לא יכולים להרשות לעצמם להקים מערכת IPTV תקנית אמתית. כי רק המחיר של המוקד של מערכת כזו הוא דבר שיהיה "טיפה" יקר לרשת חלוקה קטנה של בית מלון. על מחיר של מערכת גישה מותנת, לרשת עם כמויות של ציודי קצה שיכולים להיות בבית מלון בודד, אפילו כבר אין מה לדבר.

אבל כל הספקים הארציים או אזוריים של שירותים המשולבים של גישה לאינטרנט, טלוויזייה רב ערוצית, קווי טלפון נייחים וניידים, אפילו, אם מסתכלים רק על הרוב המדינות האירופאיות, עוד לפני עשור וחצי סיימו לפרוס את הרשת Metro Ethernet שלהם ומאז שידרגו אותה כבר מספר פעמים וכל השנים האלה מקבלים ממנה רווחים שוטפים. כמובן שאותה רשת פרטית שלהם כוללת גם את אפשרות של IPTV , שמסופק ללקוחות כאחת השירותים על גבי התשתית של הספקים אלה. ואני אפילו לא מדבר על מדינות כמו גרמנייה, צורפת, מדינות סקנדינביות ואפילו לא על הרפובליקות הבלטיות של ברה''ם לשעבר, אלה, שזה מה שקיים כבר מתחילת שנות ה 2000 בפדרציה הרוסית.
ובחמש שנים אחרונות בכל הפרויקטים שאני מנהל הלקוחות מחוברים עד הדירה עם קו של 10G שממנו בתוך הבית לשירות של אינטרנט בדרך כלל מנוצל 1G ב VLAN נפרד ובעוד VLAN עוד 1G של רשת IPTV, שכוללת בדרך כלל יותר מעשרה של ערוצים באיכות 4K עם BITRATE בין 30M ל 90M לפי הדינאמיות של הסצנה, ועוד מאות של ערוצים באיכות באיכות HD עם BITRATE בין 13M ל 25M , גם VBR . המעבר בין הערוצים בציוד קצה הוא מיידי, לא קיים שום דילי בין ערוצי לוויין לערוצים שמשודרים ב IPTV, ולא משנה כמה לקוחות יצפו בכמה טלוויזיות בכמה ערוצים ברשתות אלה, זה לא יוסיף שום עומס על רשת זו.

ואשר למה שקיים לנו כאן. גם כאן המצב הפוך לגמרי. הסיפורים שבזק ו YES לא קיבלו אישור רגולטורי לשימוש ב IPTV , זה בידיוק כפי הסיפורים שבזק לא מפעילה את הרשת של הסיבים האופטיים שלה ללקוחות הפרטיים או את רשת נחושת קיימת שלה ל G.Fast , בגלל... שלא קיבלה אישור רגולטורי לצורך כך. והאמת היא פשוטה ביותר. בכדי שבזק תפעיל את הרשת שלה לצורך שירותי IPTV לטובת YES , היא צריכה לזרוק לפח את כל הרשת הקיימת שלה, שהיא השקיעה בה מיליארדים במשך שני עשורים, מבלי שרשת זו הייתה מתוכננת עם אפשרות של הספקה על גבייה את שירותי IPTV . ולא מדובר רק על המייל האחרון ללקוח, אלה גם עמוד השידרה של רשת זו, גם כל צמתים שלה וגם כל המערך שו''ב שלה.
בהוט מצב עוד יותר גרוע. שם לא רק הם לא יכולים לספק שירותים נוספים על רשת קיימת או לשדרג אותה, אלה שגם שירותים קיימים כבר שנים בה הם כבר לא יכולים לספק בצורה תקינה. ובשביל להביא אותה למצב מבצעי, אפשרות היחידה היא, לבנות את כל הרשת מחדש בטופולוגייה אחרת לגמרי, בטכנולוגייה אחרת לגמרי ואפילו עם תשתיות פסיביות אחרות לגמרי.

ובקשר לטורטנטים ול BLURAYS . היום כל סרט חדש במשך כבר יותר מחמש שנים שהופץ כבר כ BLXL ובאיכות 4K וישר אחרי ההפצה שלו הוא זולג לאינטרנט, ששם אפשר למצוא אותו כבר ב TORRENTS הרבים, שכל אחד מהם, הוא בנפח של כ 120GB , בידיוק כפי שמדייה BDXL מספקת. ואין בכלל מה להשוות תכנים איכותיים כאלה עם העיסה של פיקסלים שמקבלים אלה שמנסים לצרוך שירותי סטרימינג מגמגמים ועם BITRATE הזוי.
למשל אתמול אחרי ששמעתי סיפורי זוועות של NETFLIX מאחד החברים, שניסה לצפות בסדרה שהמליצו לו, סדרה בשם The Crown ושכמובן איכות התמונה שהוא מקבל על טלוויזיה, זה יותר גרוע ממה שהוא זוכר משנות השמונים מכבלים פירטיים מקולקלים, פשוט הורדתי לו את כל העודות של סדרה זו תוך פחות משעה באיכות HD עם BITRATE של יותר מ 11M והוא בבוקר התקשר לספר לי, שפעם אשונה מזה הוא רואה את התכנים בהפקה של NETFLIX באיכות הטובה ולא כפי שזה משודר בסטרימינג העלוב שלהם. צירפתי את הצילומי מסך של ה BITRATE ושל ההורדות.

oferlaor (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

1. אם הכל הפוך ממה שכתבתי אז ספר לנו על החברות המובילות בתחום בישראל, בארה"ב וכיוצ"ב. אלה השווקים שאני מכיר

2. לא הבנתי לגבי המצב כאן. כתבת שהמצב הפוך לחלוטין ממה שכתבתי ואז הסברת מדוע אין כאן שום תשתית של IPTV וגם לא תהיה... מה שכתבתי הוא שנדרשת השקעה משמעותית ושאין אף אחד שיעשה אותה (אני גם טוען שזה לא יסייע בכלום כי כל עוד VOD חזק כל כך, ולינארי יורד כל כך בפופולריות, אין ממש צורך יותר ב-IPTV ובתשתיות של multicast).

3. תסתכל על השחרורים החדשים ב-BD, ותראה בעצמך שהם משחררים המון *** ומעט מאוד תוכן משמעותי. תכנים ב-HDR וב-4K הם יחסית נדירים ובאחור משמעותי.

הסיבה שאתה יכול להוריד תכנים באיכות טובה היא הם הורדו מ-Netflix או אמזון בתקופה של לפני הקיצוץ בקצבי הנתונים. תכנים חדשים שזמינים בכל הספקיות, כולל נטפליקס וכמובן שגם שירותים שמזרימים סרטים חדשים (אפל למשל, או אמזון) ירדו דרמטית באיכות התמונה שלהם בעקבות הקורונה ולכן אם אתה עכשיו תנסה להוריד סדרה או סרט שיצאו ממש עכשיו לשירותים האלה תקבל איכות דרמטית נמוכה יותר ממה שהיה זמין לפני חודש.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #49 

הסיפור הוא מאוד פשוט. מה שקורה בישראל לא מייצג בכלום את המצב שקיים בחו''ל. בישראל כל מה שקשור לתחום של תשתיות התקשורת או לטכנולוגיה בכלל, הוא נשאר כשני עשורים מאחורי מה שקיים בתחום בחו''ל ולא צריך להשוות אפילו למקומות כמו יפן או קוראה הדרומית ואפילו לא למדינות כמו מדינות אירופאיות כמו גרמנייה, צורפת איטליה ומדינות סקנדינביות. אפילו לא למדינות הבלטיות.
המצב זה בישראל הוא בגלל שכאן בתחום זה לא קיים שוק חופשי, שבמסגרתו היו יכולים להיכנס כוחות כלכליים וליצור תשתיות שעומדות בסטנדרטים עכשויים. זה לא קשור כלל ל IPTV, שהוא דבר שצריך לרכב על תשתית נדרשת שלא קיימת כאן ולא צפויה לקום. היום לבזק אין שום תחרות מבחינת ספקית תשתיות, דבר שגורם לה לא להשקיע גרוש בתחזוקת הרשת שלה, שמראש היא נבנתה בידיעה ברורה שזה המצב. גם הוא, שבזק כלל לא רואה אותה כמתחרה או כגורם מאיים על השירותי תשתיות תקשורת שהיא מספקת. גם אותה הוט מבססת את הרשת חלוקה שלה על תשתית שלא הוקמה בכלל על ידע, אלה שעל ידי חברות כבלים שונות, שהוט ירשה מהן את רשת עתיקה זו. גם את רשת זו לא ניתן להסב לתשתית שניתן לתת על גבייה שירותי נתונים מתקדמים כלשהם, ולא רק לא את IPTV.

המצב כאן בתחם של תשתיות תקשורת דומה למה שראינו אלצינו עד סוף שנות התשעים בתחום הסלולר. עד לפני שנכנסה חברה צרפתית לכאן בשם אורנג' עם תקן אירופאי GSM, פעלו כאן שלושה חברות, כל אחד בטכנולוגיה קיקיונית אחרת, אחת מהן, חברת בת של תדיראן, בשם פלאפון, פעלה על גבי רשת AMP ואחרי זה כבר כחברת בת של בזק על גבי רשת CDMA שלא ניתן להתקדם איתה לשום מקום. השחקנית השנייה היתה כאן סלקום, עם רשת TDMA הבעייתית ביותר שגם אותה הביאו מאמריקה. הרשת הנוספת היתה כאן MIRS, גם בטכנולוגיה אמריקאית iDEN , שלא ניתן היה לעשות בה כלום.
בכל שלושת הרשתות אלה המחירים היו בשמיים, שירות מתחת לכל ביקורת ולא ניתן הייה להתקדם לשום מקום עם רשתות אלה.
רק אחרי כניסת אורנג' עם הרשת GSM התקנית האירופאית גם החברות סלולר האחרות כאן הבינו שהם צריכים לזרוק לפח את הרשתות פח שבנו ולהתחיל מאפס בבניית רשתות חדשות. כמובן הם חיפשו קיצורי דרך, דבר שמתנקם בהם עד עכשיו. אבל, גם את זה הם לא היו עושים, אם לא הייה נכנס לכאן שחקן מתחרה עם תשתית תקנית.

גם בכל מה שקשור לנושא של שידורים שונים כאן הוא דבר זהה. כל עוד שאין תחרות אמתית בתחום של טלוויזייה רב ערוצית או של שידורי רדיו, אנו לא נראה כאן לא שידורי DVB איכותיים לא מלוויין ולא קרקעי וגם לא נשמע כאן שידורי רדיו DAB דיגיטליים, כאלה שקיימים באירופה עוד משנות התשעים, אלה שנשאר עם השידורי FM האנלוגיים מהאלף הקודם.

ועכשיו נעבור לנושא של BLU RAY. ההפקות מקור של NETFLIX ושל AMAZON PRIME מופצות במקביל לתזרימים באיכות גרועה דרך אינטרנט גם בהפצה ב BLU RAY , באיכות טובה ועם BITRATE סביר. כך שגם, אם האיכות של תזרימים אלה, דרך רשת אינטרנט ציבורית תרד עוד יותר, זה לא ישפיע על מה שמשוחרר על גבי מדיות BLU RAY . ומה שקשור להפצות BLU RAY באיכות 4K, אז בשנים אחרונות, לא רק כל סרטים הקופתיים משוחררים במקביל ל HD גם ב 4K, אלה שגם הסרטים הישנים הקלאסיים עוברים רימאסטרינג ודיגיטצייה ל 4K .

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #50 

bariko כתב:יש לי חבילת אינטרנט של 500/10 דרך הוט שבימים כתיקונם עובדת מצויין.
לצורך גיבוי, עשיתי גם מנוי לבזק (ממילא יש לי קו טלפון שלהם).
עדיין לא ניסיתי להתחבר, אבל אולי זה באמת רעיון ששווה לבדוק.
יתכן באמת שהקצב שם יהיה מהיר יותר, למרות שמדובר רק בחבילה של 100 מגה.

יחד עם זאת, אני בכל זאת חושב שהנתון הקריטי בטורנטים, זה מספר המקורות.
כי נניח פרק חדש של westword עם 300 סידרים, יכול לרדת תוך דקות ספורות.
מצד שני עונה ראשונה של "סמוך על סול" ששודרה לפני מספר שנים, כבר אינה מספיק פופולארית כנראה, ולכן כאשר רק סידר אחד, מכסימום שניים זמינים- קצת קשה לצפות שהעסק יטוס...
...
·

בדקתי כרגע את הסדרה הספציפית זו, של "סמוך על סול" את אותה העונה הראשונה ו... מן הסתם שהיא ירדה בפחות מ 8 דקות ( TORRENT של יותר מ 50GB ) . כמובן גם יש בשבילה מאות מקורות. כך שאם מדובר על קו של 500M, ההורדה הייתה צריכה לקחת פחות מרבע שעה. מן הסתם שכל המקורות שיש בשנים אחרונות הם על גבי חיבורים של IPv6 ובגלל זה, מי שאין לו קישוריות IPv6 תקינה, גם לא יכול להשתמש ב TORRENTS בצורה סבירה. צירפתי את הצילומי מסך הרלוונטיים. מיותר לציין גם שהסידרה זו זמינה עם BITRATE של יותר מ 11M.

[imgbig]https://i.ibb.co/dpndjyh/torr11b.jpg[/imgbig]

MarioMan
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: יונתן פת-יה
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 195 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

הבעיה שאתה מתייחס רק למה שיוצא על BD. מה קורה למשל עם סדרות מקור של NF שלא הגיעו ל-BD / שיצאו רק לאחרונה בסטרימינג ויקח להם עוד כמה חודשים להגיע ל-BD?

לאלו אין מענה פרט לנושא הסטרימינג. לגבי הורדות ״WEBRIP״ - שם יש עוד בעיה והיא שלא כל התכנים שהורדו ב-4K הורדו גם עם HDR וזה מבאס.

ועל WEBRIPים לתכני Netflix עם Dolby Vision אין בכלל מה לדבר (וגם אם היה - אין ממש בנמצא אמצעי שיודע בכלל לאכול קבצים עם DV ולהוציא אותם הלאה פרט ל-Oppo ז״ל ול-Apple TV 4k או nVidia Sheild החדש, רק שבשני האחרונים DV ממומש להבנתי רק באפליקציות ספציפיות כמו למשל אלו של Netflix ו-Apple עצמן).
Vermoze - Innovative Technology Solutions Ltd.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 917 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

אני לא נתקלתי בשום בעיה עם איכות השידור בנטפליקס. לפעמים לוקח לתמונה להתייצב על האיכות המירבית אבל חוץ מזה לא שמתי לב לבעיה.

אני מחובר בחבילת 500 מגה בסלקום פייבר (די בטוח שאחד הבודדים בביניין שמחובר אליהם)

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #53 

sys_admin

סביר להניח שהמקור שלך שונה משלי.
אני נוהג להשתמש ב טראקרים רוסיים, בעיקר בגלל שמרבית הקבצים הם תחת קטגוריה של הורדה חופשית.
בלתי אפשרי מבחינתי להשיג את העונה הראשונה של "סמוך על סול" מאתר כמו torrentleech נניח, בו יש תחשיב קפדני של רטיו.

אם מישהו מכיר טראקר אחר, עם הורדות חופשיות, אשמח לעדכון במסר פרטי. :)

זה מאוד מצער שעליי לחפש הורדות פיראטיות, למרות שאני משלם לנטפליקס בצורה חוקית, אך אינני מוכן להתפשר על איכות...

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #54 

@bariko
·
טוב. בדקתי כרגע את אותו ה TORRENT גם בטראקרים הרוסיים, ואפילו באלה שחינמיים ואלה אפילו שלא דורשים מהמשתתפים שלהם לתרום לקהילה, וגם לא לשמור על יחס הורדה \ שליחה שוויוני. בידיוק אותן שמונה דקות של הורדה, אותו סדר גודל ( של מאות רבות ) של מקורות זמינים, שרובם, גם, אם יישארו כמקור בודד להורדה, יוכלו לספק מהירות הורדה של 1GBPS, דבר שיהיה מספיק להוריד את הקבצים אלה בזמן של פחות מעשר דקות. כמובן שבמקרה זה, רוב המקורות הם מהפדרציה הרוסית ומאוקרינה וגם הם פועלים אך ורק על גבי תקשורת IPv6 . בגלל שאפילו ברוסייה כבר לפני עשור וחצי עברו להשתמש ב IPv6 , דבר שגם לצורך טורנטים , כמו גם לפרוטוקולים וישמים רבים אחרים נותן ביצועים אחרים לגמרי, בגלל שמדובר על חיבור ישיר מקצה לקצה, ללא המרות ומתווכים בדרך. צירפתי צילומי מסך רלוונטיים גם של Peers וגם של Tracker החופשי.

rbh3
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

חברים שדרגתי לחבילת ה4K ורואים משמעותית(!!!!) יותר טוב (גם בטלוויזיות לא 4K)
ממליץ בחום

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #56 

sys_admin

1. מתנצל על חוסר הידע, אבל כיצד באפשרותי לדעת אם האינטרנט המסופק לי, זה תקשורת IPv6 או פחות מכך?
2. האם יש משהו בהגדרות µTorrent שעליי לבדוק, אולי שם מקור הבעיה?
3. שלחתי לך הודעה פרטית :)

תודה

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #57 

@bariko
·
1. אם אתה הזמנת והגדרת את התקשורת IPv6 ברשת שלך או, אם בקשת לעשות את זה מבן אדם שמסוגל לעשות דבר זה, אז אתה בטח יודע. אם לא עשית את זה לבד או לחילופין, לא ביקשת מאיש מקצוע לעשות את הדבר זה, אז אתה יכול לדעת שאין לך קישוריות IPv6 תקינה שאתה יכול להשתמש בה. זה כל הסיפור. כמובן, אם חיברת קישוריות IPv6 והגדרת אותה, אז בטח גם רכשת נתב וכל הציוד רשת מתאימים לכך והגדרת אותם לפי הצורך. כי מן הסתם הציודי קצה שנמכרים בישראל כברירת מחדל לשוק הביתי ובטח אלה שמחולקים על ידי ספקי תשתיות או ספקי אינטרנט לא תומכים בכל מה שנדרש לעבודה עם פרוטוקול IPv6 . זה כל הסיפור. היו על נושא זה כאן בפורום לפני שנים אינספור שירשורים, שבהם הסברתי את הכל עד לפרטי פרטים. מן הסתם שבנושא זה, כמו גם בנושאי תקשורת, תשתיות וטכנולוגיות אחרים, בעשור אחרון בישראל המצב יציב, ללא שינוי. :lol:

2. עד שלא יהיה לך בתוך הרשת קישוריות תקינה של IPv6, אין לך מה לחפש בהגדרות של לקוח TORRENT בהקשר זה.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 917 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

חברים יקרים - אולי תפתחו שירשור נפרד לנושאי טורנטים.. חג שמח

bariko
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה