מאמרים אחרונים

שתף בפייסבוק שיתוף בפייסבוק
RSS - מאמריםמאמרים
RSS - פורומיםפורומים
דווח למנהל דיווח למנהל
קישור לעמוד זה קישור לעמוד זה
עוד בקבוצת HT

ביקורת סרט DVD שבועית: איון פלקס – Aeon flux

איון פלקס – Aeon flux:
אנגלית ארה"ב.
דרמה, פעולה, מדע בדיוני

בשנת 2011 וירוס קטלני משמיד 99 אחוזים מאוכלוסיית העולם. חמישה מיליון ניצולים חיים
בעיר האחרונה על פני כדור הארץ – ברגנה.
ברגנה נחשבת לשיאה של האנושות, חברה מושלמת, מפותחת טכנולוגית וחברתית שנהנית משפע אין סופי.
אך לא הכל ורוד, שום דבר אף פעם לא מושלם... אנשים מסתובבים ברחובות רדופי צער עמוק ולא מוסבר, אחרים נעלמים ללא כל סיבה.
השלטון לא מוכן לקחת אחריות והממשלה מכחישה את ההאשמות כנגדה – היא מעניקה לאנשים חיים טובים כל עוד לא ירימו את ראשם.
ככה זה, אנשים מוכנים לוותר על החופש שלהם תמורת כלוב מזהב.
אבל לא כולם, 400 שנים לאחר פריצת המגפה קמה קבוצת מורדים בשם – 'המוניקנים' שפועלים להפלת השלטון ונתינת חופש לכל תושבי ברגנה.

שירליז ת'רון התאמנה כשלושה חודשים על מנת להכין את עצמה לתפקיד של "איון פלקס" רוצחת מיומנת (וחתיכה !) שפועלת לצידם של המורדים. ת'רון, זוכת האוסקר לשנת 2004 על משחקה המצויין בסרט "מונסטר", לא מזכירה במשחקה אף לא שמץ מביצועיה בעבר. לא לכל כוכב מתאים לשחק גם בסרטי פעולה. ת'רון, שעל פי התוספות הרבות שנמצאות על גבי הDVD אכן התאמצה ולמדה רבות בכדי לעשות את מרבית הפעלולים שבו בעצמה, לא מצליחה לשכנע, משחקה רובוטי ולא ריאליסטי.

זהו סרט פעולה וככזה הוא מלא סצנות אקשן משופעות אפקטים משוכללים אך אף אחת מהסצנות לא מצליחה באמת לרגש, באף אחת מהן לא בהיתי במסך וקראתי בהתפעלות - "וואו". לעובדה זאת אני חושש שיש להפנות אצבע מאשימה לעבר הבמאית 'קאירה קוסמה' (אגרוף של אישה) שלא מצליחה לייצר אפילו סצנת פעולה שהיא מעבר לבינונית.
שיתוף הפעולה בהפקה עם ערוץ המוזיקה MTV (שהסרט מבוסס על סדרת אנימציה שלו) מורגש בעריכה ובסרט כולו, שנראה כקליפ אחד ארוך ומשעמם. גם בסצנות האקשן, אנו מקבלים עריכה קליפית מבלבלת ומעצבנת, למשל במקום לראות את ת'רון עושה פליק-פלק לאחור ויורה בחייל. אנו מקבלים אוסף של פריימים מעצבנים כמו קליפ של בריטני ספירס.
עלילת הסרט גם היא לא מצליחה להרים אותו לגבהים חדשים, העלילה שבלונית וצפויה – 89 דקות של פיהוק טיפשי כאשר אפילו סצנות הפעולה נראות מאולצות. לראות רק אם ממש אוהבים את שירליז ת'רון או אין משהו אחר לקחת בספריה.

ציון סרט: 3/10

בפתיחת הסרט נשמע זבוב מסתובב בחדרה של 'איאון פלקס', במערכת הנכונה, הזבוב הזה נשמע כל כך אמיתי שזוגתי הפנתה את מבטה מהמסך והכינה את כף ידה בכוונה לתפוס את הזבוב. 'פלקס' תופסת את הזבוב בעזרת ריסיה הארוכים, איכות התמונה בסצנה זאת היא לא פחות ממרהיבה, הזבוב הממוחשב נראה אמיתי עד להבהיל (נתן חשק לגשת למסך ולמעוך אותו). בפריים לאחר מכן, כאשר הקלוז אפ של המצלמה על ידה של פלקס אוחזת בזבוב, כף ידה של ת'רון נראית באיכות גבוהה ומפרטת, ממש עד הקמט האחרון. יוצרי הסרט השתמשו במיטב הטכנולוגיה הממוחשבת שקיימת היום בכדי ליצור אפקטים מיוחדים ותמונה מעולה.

גם מבחינת הסאונד הסרט מצטיין, בסצנת בריחתה של 'פלקס' מהכלא, בזמן פיצוץ הקיר, הרסיסים עפים לעבר הצופה, חולפים על פניו ונוחתים מאחוריו בצורה משכנעת ביותר. הסרט בהחלט יכול להוות רפרנס מעולה לבחינת המערכת ולהתמודדות שלה עם סצנות בעלות סאונד מסובך ודחוס. התמונה בסרט היא טובה, אך לא מושלמת, כפי שכבר נאמר, המון אפקטים טובים ומרשימים אך חסר משהו בכדי שיהיה 'וואו'.
חבל מאוד שרמת הסרט אינה ברמת הסאונד והתמונה. האם שווה לראות את הסרט רק בשביל להנות מאיכותו הטכנולוגית ? לא בטוח.

ציון תמונה וסאונד: 8/10
סאונד: אנגלית Dolby Digital 5.1
תמונה: 16x9, 2.35:1

אבי

נוסף: December 20th 2006
מסקר: אבי מרקדו
דירוג:
קישורים קשורים: אתר הרשמי של הסרט
כניסות: 3000
שפה:

  

[ חזור לרשימת ההמלצות | הוסף תגובה ]

תקנון / תנאי השימוש באתר צור קשר / contact us כל הזכויות שמורות לקבוצת ht