קולנוע ביתי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
ozmaoz22 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

קולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב. נכנסתי לדירה חדשה שלא עשיתי בה הכנה לרמקולים אחוריים וגם אין לי ידע בקלנוע ביתי.
האם יהיה מספק 2 קדמיים, סנטר, וסאב? האם אקבל רמה אחרת של שמע בניגוד לרק טלוויזיה? אני שואל כי אחוריים לא אשים מאחר ואין לי הכנה, אז האם זה יהיה שווה את הכסף? או שכל המאמץ לא שווה אם אין גם אחוריים? האם כל המערכת הזו של הרמקולים תפעל טוב עם עוצמת שמע מספקת והנאה מסרטים כשאריץ סרט בסטרימר מהמחשב? (דרך PLEX נניח)?

תודה רבה ונא לא לכעוס עליי עם השאלות. אני פשוט לא מהתחום.
תודה שוב!

CRAZYDIAMOND
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 62 פעמים

Re: קולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #2 

אתה תפסיד את אפקטי הצליל ההיקפי, תקף בעיקר לסרטי פעולה/מד"ב וכו'.
יהיה הבדל משמעותי לעומת שמע רק מהרמקולים של הטלוויזיה.
אם חשוב לך הצליל ההיקפי בסרטים ואולי גם מוזיקה, אז כדאי לך לשקול את העניין, אחרת זה פחות משמעותי.
אני הייתי עושה את זה.

ozmaoz22 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

בלתי אפשרי מבחינתי, אבל בוא באמת נעמיד דברים בפרופורציה. הכל עניין אישי של צרכים, וזה לא שאני סובל כשאני רואה סרט רק מהטלוויזיה כמו עכשיו. פשוט רציתי לשדרג קצת במסגרת האפשרית מבחינתי. הדירה מאוכלסת במלואה וזה לא אפשרי. אז כל הרמקולים פחות האחוריים ימנעו ממני רק את הצעקות מאחורה וכו'??

ועוד שאלה אחרונה, סרטים שמורידים בטורנטים תומכים בכל הטוב הזה?

תודה רבה!!

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

רוב הסאונד מגיע מהסנטר, וגם בלי סנטר לגמרי אפשר אם אתה יושב באמצע. אם אתה בתקציב נמוך מאד עדיין עם 2 רמקולים סבירים וסאב אתה יכול לקבל אחלה סאונד שלא רואה ממטר סאונדברים ובטח שלא רואה ממטר את הסאונד של הטלויזיה. סנטר ייתן לך לשמוע את הדיבור מהאמצע שיגיע באמת מהאמצע, אבל הוא צריך להיות לפחות ברמה של הרמקולים הצדיים או אפילו מעל (רוב הסאונד חוץ מקצת אפקטים ומוזיקה יגיע ממנו בסרטים). ברגע שאתה מנגן משהו שהוא רק בסטראו (כמו רוב התוכן ביוטיוב) רק הצדדיים יעבדו, אז קח את זה בחשבון אם אתה רוצה לחסוך בהם ולהשקיע בעיקר בסנטר.

אם אתה כן רוצה להשקיע קצת יותר ויש לך פתרון לחיווט ותליה, רמקולי סראונד בהחלט תורמים, אם כי רוב הסאונד לא יגיע מהם. אבל כשהם כן תורמים משהו זה מורגש לעומת אם אין לך אותם. לדעתי לגמרי שווים את הכסף כל עוד יש אפשרות, אבל לגמרי אפשר להינות גם בלעדיהם אם אין יכולת. שים לב שהם לא צריכים להיות יקרים, אבל ברוב ההמלצות ברשת רושמים לא ללכת על רמקול היקפי קטן ומעפן מדי שלא יוכל להתחרות בעצמה של הקדמיים, גם אם האיכות שלו לא עומדת באיכות של הקדמיים. ושוב, לא הייתי מוותר בכלל על המערכת אם אין אפשרות לרמקולים היקפיים, כי גם רק 2 רמקולים וסאב באיכות סבירה+ זה כבר חוויה אדירה לעומת סאונדבר או רמקולים של הטלויזיה. מה שאמור להגיע מאחור יגיע מקדימה במקום, שזה פחות כיף אבל ממש לא נורא כמו לשמוע הכל מהטלויזיה...

העצמה המספקת תגיע מאיכות מספקת של רסיבר רמקולים וסאב, ולא מכמות הרמקולים.

בעיקר סרטים שמורידים בטורנטים תומכים בכל זה (בד"כ, צריך לוודא לפני ההורדה). וגם סטרימינג פרמיום כמו נטפליקס תומך (לפחות בחלק מהתכנים).

ozmaoz22 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה רבה רבה!!! עשית לי לגמרי סדר!!! שני קדמיים סאב וסנטר טוב בתוכניות שלי.
תודה לשניכם!

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

02/08/2021 16:16  
ozmaoz22 כתב:
תודה רבה רבה!!! עשית לי לגמרי סדר!!! שני קדמיים סאב וסנטר טוב בתוכניות שלי.
תודה לשניכם!
...
אם יש מקום ותקציב תשקול 2 סאבים :) (בהנחה ומראש זה סאבים מספיקים איכותי שנותנים עצמה טובה גם ב-20 הרץ)
זה לא סתם פי 2 עצמה. עם קצת עבודה בכיוונון הם יכולים להשלים אחד את השני, כשלסאב בודד יהיה קשה לתת עוצמה טובה בכל התדרים בגלל ההשפעות של החדר שניתן לצמצם קצת ברגע שיש 2.

https://subwoofer101.com/best-subwoofers/

https://subwoofer101.com/ported-vs-sealed/

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

02/08/2021 13:54  
ozmaoz22 כתב:

האם יהיה מספק 2 קדמיים, סנטר, וסאב? האם אקבל רמה אחרת של שמע בניגוד לרק טלוויזיה?
...
ברור שזה יכול להספיק, ושזה הרבה יותר טוב ממה שהטלויזיה נותנת.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אני עם קדמיים וסנטר בלבד
סאב יגיע בהמשך.
ללא אחוריים

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

קח בחשבון שצריך גם מגבר.
אם אין שום סיכוי שתרצה או תוכל להוסיף עוד רמקולים, גם זוג רמקולים מוגברים + סאב עשוי להתאים, יש בזה חסרונות, אבל לא צריך מגבר.
אחוריים אפשר גם לשים על סטנדים, אבל זה לא מתאים לכל דירה.
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

האם אתה צופה לבד? האם הצפיה היא מהמרכז?
אני אישית, כרווק בדירה קטנה שמארח פה ושם אבל לא הרבה, השקעתי בקדמיים, מגבר וסאב מאשר הרפתקה של סנטר, קדמיים, סאב ורסיבר.
שים לב שאם אתה שם סנטר אז גם הסנטר עליו עולה לך בכסף וגם תצטרך הגברה רב ערוצית לעומת קדמיים וסאב שצריך הגברה דו ערוצית בלבד. מגבר סטראו למשל.
כל זה תקף רק במידה ואתה צופה בעיקר לבד ובמרכז. כפי שצויין מקודם כל מגבר סביר יוכל לייצר אפקט כאילו יש לך סנטר אם תשב במרכז ותשים קדמיים שנותנים עבודה.
באשר לסאונד עצמו, תצטרך להציב רמקולים מאוד אומללים כדי לא לחוות שינוי מאוד משמעותי.
בניגוד לתמונה, שם טלויזיה יכולה לעלות לא מעט ולא לתת חוויה שונה או טובה בהרבה מהמסך שקדם לה, בסאונד כל שקל שתשקיע תכפיל ב4 לגבי שיפור הווייה הכללית.

ozmaoz22 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

חברים, תודה על העזרה. אני שוב אומר, הבעיה זה לא כל כך כסף. הבעיה שאין לי הכנה לאחוריים ולא אשקיע בחציבות ואהפוך את הבית. שבענו מזה כבר. 😊

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

לא צריך לעשות חציבות ולא להרוס מחדש . יש לך קירות מאחורה או ששטח פתוח .
Sony 1040
Monitor mass

ozmaoz22 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

שטח פתוח. 15 מטר מאחורי הסלון זה המטבח.
אגב, יכולים להמליץ לי על חנויות של רמקולים ורסיברים? מאיפה קונים היום? איפה יש חבר'ה שיוכלו להסביר לי מקצועית כל דבר?
תודה שוב!

ozmaoz22 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

ודבר אחרון אחרון מבטיח - האם לקנות מקרן קול כתחליף לסראונד או להמתין קצת ואולי עוד שנה-שנתיים לשכנע את האישה לחציבה ל2 רמקולי סראונד?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

למה חציבה, אפשר סטנדים ואפשר גם תלייה.
חנויות יש לא מעט, מאיזה איזור אתה? בכל מקרה תזכור שהמחיר הרשמי באתר, בחנות, בזאפ וכו' הוא רק נקודת פתיחה למיקוח. הסנדרט בסקטור הזה הוא מחיר רשמי גבוה כדי שיהיה אפשר לתת הנחה "מיוחדת/חד פעמית/רק היום/תאמין לי זה עולה יותר".
Jack of some trades, master of none

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”