עזרה: בעיה באיכות / ווליום של הסאונד ב Denon AVR-X4700H כשהמקור הוא המסך.

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

לא כול ערוץ בממיר שומעים אותו דבר יש יותר חזק ויש יותר חלש . ככה יוטיוב או כונן חיצוני זה או אחר
Sony 1040
Monitor mass

jaksirak (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: קובי כהן
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 70 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@עופרפולק
·הי עופר,
הבעיה היא לא בערוץ כזה או אחר בממיר.
תכלס הבעיה אינה ב מחר עצמו (של הוט במקרה שלי) אלא באפליקציות שמותקנות על הסמסונג. נגיד ספוטיפי.
יש שוני עצום בלשמוע ספוטיפי בסמסונג לעומת בסטרימר או בלוטוס.
בלוטוס, שיגעון
בסטרימר, טוב מאוד
בסמסונג, פח אשפה.
ומה שמטריד זה שבנדון הישנה וחלשה שלי, הבעיה הזו לא היתה קיימת.

מדגיש שהצלחתי להגביר את עוצמת המקור של כל המקורות שנכנסים לרסיבר.
אבל לא את זה שיוצא לטלויזיה.
בברכה קובי כהן

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@jaksirak
אוקיי.
אני אנסה עם אמזון כמו שאמרתי כשאוכל. אבל אם אתה אומר שבקודם מאותה חברה היה שונה אז כנראה שזה לא הטלויזיה. סתם היה כיוון שחשבתי שכדאי לחקור.

jaksirak (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: עזרה: בעיה באיכות / ווליום של הסאונד ב Denon AVR-X4700H כשהמקור הוא המסך.

נושא שלא נקרא #19 

מקפיץ שירשור מלפני שנה. מותר? 😉
אז אני שנה פלוס חודש עם הרסיבר. האמת מרוצה אבל עם כוכבית.
למה כוכבית?
כי משהו בשידוך של הרסיבר עם הטלוויזיה שלי Samsung QLED Q80 לא עובד טוב.
כזכור, אני לא יכול בכלל להשתמש באפליקציות של הטלוויזיה (יותר לא רוצה, טכנית יכול) כי הסאונד לא טוב.
כמה לא טוב? פח אשפה.

מבחינת ווליום יש נפילה של ממש. אולי בחצי.
מבחינת איכות הסאונד, נשמע סגור עם חוסר של באס וחוסר חיים.

לכן, מאז משתמש רק בסטרימר NVIDIA בשביל: STINGTV, ל Spotify , ל Plex , YouTube . כל האפליקציות האלה קיימות בסמסונג כמובן אבל לא משתמש בהן. לצערי.

לא בעייה בטלוויזיה כך נראה. גם שם בדקתי.

מה לא ניסיתי? כל קונפיגורציה אפשרית ברסיבר
החלפתי גם כבלים וכמובן גם ניסיתי כבלים יקרים יותר.

שאלה:
האם ההחלפה של ה DAC שדנון ביצעו אמורה להשפיע? או שזו היתה בעיה שקשורה רק לקידוד 8K?
האם אני רשאי לבקש שיחליפו לי רסיבר?

חבר שלי עם אותו רסיבר (קנינו יחד), גם QLED (אמנם דגם שונה), אותה בעיה.
אשמח מאוד לעזרה וייעוץ מה לעשות.

תודה חברים
בברכה קובי כהן

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

הרסיבר מראה את אותו פורמט גם כשאתה מנגן מהמסך וגם מהסטרימר? אם לא, תלחץ על הכפתור "direct" בשלט כמה פעמים עד שיופיע "auto". ויש בתפריטים עוד כל מיני הגדרות שהן ספציפיות ל-input, כמו למשל ההגדרות audyssey - תבדוק שהן זהות כשאתה מנגן מהסטרימר ומהמסך.

אם ההגדרות של הרסיבר זהות ל-2 המקורות אז זה משהו בהגדרת של הסטרימר/מסך. בגדול הפורמטים גם ככה דחוסים בשירותי סטרימינג לא רואה סיבה שהשילד ייתן סאונד טוב יותר. רק בסרטים כבדים שהמסך גם ככה יקרטע אם תיתן לו לנגן אותם יש יתרון מהותי לשילד (חוץ מזה שהוא פשוט מהיר יותר ועובד על אנדרואיד TV).

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

מנסיון, הבעיה היא בסמסונג ולא בדנון. ברסיבר הקודם איך שהו הצלחת לעלות את ה SOURCE LEVEL של כניסת ה ARC. זה לא פשוט לעשות את זה בגלל באג ביישום בכל הדנונים, כי ברגע שאתה מעלה את ה GUI של דנון, הוא עובר לכניסה אחרת מה ARC כדי להיג את ה GUI ואז אתה מעלה עוצמת SOURCE של מקור אחר שכבר העלית ולא של ה ARC.

אני לא זוכר בדיוק איך להכריח העלאת עוצמה ב ARC, אבל יש כמה צעדים שצריך לעשות. יש על זה שרשור בפורום ASR. מה שבטוח, אין לך כל בעיה ברסיבר. הבעיה היא שעוצמת האות מהסמסונג נמוכה מידי (זה כשלעצמו פוגע ב HEADROOM ובתחום הדינאמי של המוסיקה שמגיעה מהסמסונג). עם קצת סלבנות אתה תצליח לעלות את ה SOURCE LEVEL של כניסת ה HDMI ARC. אחרי שאפסתי את הגדרות הדנון שלי פעם, שוב העוצמה מהטלויזיה ירדה. אבל הפעם לא טרחתי לשבור את הראש. פשוט הפסקתי להשתמש בטלביזיה כנגן. כל סטרימר כמו SHIELD יעשה עבודה הרבה יותר טובה מטלביזיה חכמה.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #22 

זו בעיה ספציפית בסמסונג? כי ב-sony עם android tv לא ממש מצאתי הבדלים בין המסך ל-shield בפורמטים שנתמכים ע"י שניהם, והיתרון של ה-shield היה רק בדברים שמהסך לא תומך או לא מספיק חזק כדי בכלל לנגן בלי לקרטע.

jaksirak (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

29/09/2021 21:11  
GalZohar כתב:
הרסיבר מראה את אותו פורמט גם כשאתה מנגן מהמסך וגם מהסטרימר? אם לא, תלחץ על הכפתור "direct" בשלט כמה פעמים עד שיופיע "auto". ויש בתפריטים עוד כל מיני הגדרות שהן ספציפיות ל-input, כמו למשל ההגדרות audyssey - תבדוק שהן זהות כשאתה מנגן מהסטרימר ומהמסך.

אם ההגדרות של הרסיבר זהות ל-2 המקורות אז זה משהו בהגדרת של הסטרימר/מסך. בגדול הפורמטים גם ככה דחוסים בשירותי סטרימינג לא רואה סיבה שהשילד ייתן סאונד טוב יותר. רק בסרטים כבדים שהמסך גם ככה יקרטע אם תיתן לו לנגן אותם יש יתרון מהותי לשילד (חוץ מזה שהוא פשוט מהיר יותר ועובד על אנדרואיד TV).
...
ההגדרות לא היו זהות, אבל שיניתי. זה קצת שיפר את עוצמת הווליום, אבל אן מה להשוות מבחינת איכות השמע.
תודה!
בברכה קובי כהן

jaksirak (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #24 

29/09/2021 21:51  
ildonaldo כתב:
מנסיון, הבעיה היא בסמסונג ולא בדנון. ברסיבר הקודם איך שהו הצלחת לעלות את ה SOURCE LEVEL של כניסת ה ARC. זה לא פשוט לעשות את זה בגלל באג ביישום בכל הדנונים, כי ברגע שאתה מעלה את ה GUI של דנון, הוא עובר לכניסה אחרת מה ARC כדי להיג את ה GUI ואז אתה מעלה עוצמת SOURCE של מקור אחר שכבר העלית ולא של ה ARC.

אני לא זוכר בדיוק איך להכריח העלאת עוצמה ב ARC, אבל יש כמה צעדים שצריך לעשות. יש על זה שרשור בפורום ASR. מה שבטוח, אין לך כל בעיה ברסיבר. הבעיה היא שעוצמת האות מהסמסונג נמוכה מידי (זה כשלעצמו פוגע ב HEADROOM ובתחום הדינאמי של המוסיקה שמגיעה מהסמסונג). עם קצת סלבנות אתה תצליח לעלות את ה SOURCE LEVEL של כניסת ה HDMI ARC. אחרי שאפסתי את הגדרות הדנון שלי פעם, שוב העוצמה מהטלויזיה ירדה. אבל הפעם לא טרחתי לשבור את הראש. פשוט הפסקתי להשתמש בטלביזיה כנגן. כל סטרימר כמו SHIELD יעשה עבודה הרבה יותר טובה מטלביזיה חכמה.
...
אתה צודק.
הצלחתי גם עכשיו לעלות את ה input source level.
פשוט, בלחיצה על כפתור ה Setup התפריט נפתח רק בצג של הדנון ולא של המסך. ומשם איכשהו הצלחתי.

זה אמנם הגביר את הווליום אבל אין מה להשוות ב sound quality. כאילו מה סמסונג הסאונד סגור יותר, חסר באס ו… וואלה מבאס תתחת.

אז אני מבין שאתה באותה בעיה כמו שלי… מסך QLED ורסיבר של Denon?
ועוד חשבתי שה- QLED Q80 שלי נחשבת למסך פרימיום….

מה שעוד מבאס זה הנטפליקס. התמונה הסמסונג מוציאה טובה יותר מה shield. כן כן בחיי. אבל הסאונד מבאס. אז רואה דרך ה shield.
בברכה קובי כהן

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

01/10/2021 18:48  
jaksirak כתב:
מה שעוד מבאס זה הנטפליקס. התמונה הסמסונג מוציאה טובה יותר מה shield. כן כן בחיי. אבל הסאונד מבאס. אז רואה דרך ה shield.
...
תבדוק אם הרסיבר רק מעביר את הוידאו כמו שהוא או שהוא עושה לו פרוססינג. כמו כן אם הבעיה היא בתוכן 1080 ולא 4K, תבדוק בשילד את תצורת הAI UPSCALER (יש כמה מצבים ככל הידוע לי).
Jack of some trades, master of none

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #26 

אמורה להיות אותה איכות תמונה אם אתה לא נותן לשילד ולרסיבר לעשות upscale או אם התוכן מראש ב-4k.
אתה מקבל אותו פורמט סאונד מהשילד ומהמסך? נשמע מוזר שהמסך לא מצליח להעביר בדיוק את אותו הסאונד שהשילד מעביר בנטפליקס, אבל אני עם סוני ולא עם סמסונג אז לא יכול לבדוק.

jaksirak (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

02/10/2021 1:00  
GalZohar כתב:
אמורה להיות אותה איכות תמונה אם אתה לא נותן לשילד ולרסיבר לעשות upscale או אם התוכן מראש ב-4k.
אתה מקבל אותו פורמט סאונד מהשילד ומהמסך? נשמע מוזר שהמסך לא מצליח להעביר בדיוק את אותו הסאונד שהשילד מעביר בנטפליקס, אבל אני עם סוני ולא עם סמסונג אז לא יכול לבדוק.
...
אני שם לב דווקא ב 4K HDR התמונה טיפה (ממש בנק) טובה יותר באפליקציה בסמסונג על פני האפליקציה בשילד.
אבל שוב, משתמש בשילד בגלל הסאונד.

אגב, יש לי מנוי ל אפל טיוי פלוס. יש לי אפליקציה על בסמסונג. מקרה הזה, אין אפשרות לראות את זה בשילד. אז תכלס, ישנה אפליקציה אחת ובודדת בסמסונג שאני כן משתמש (בלית ברירה)
בברכה קובי כהן

BarryG
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

תודה לפותח השירשור, הייתה לי בעיה זהה עם רסיבר X4400 ו- XH9505 של סוני שמחוברים דרך eARC. בזמן שהטלוויזיה פועלת ניגשתי ל- settings של הרסיבר באמצעות הכפתורים שעליו ושיניתי את ה- source level, זה פתר את הבעיה לגמרי.

jaksirak (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

17/10/2021 9:14  
BarryG כתב:
תודה לפותח השירשור, הייתה לי בעיה זהה עם רסיבר X4400 ו- XH9505 של סוני שמחוברים דרך eARC. בזמן שהטלוויזיה פועלת ניגשתי ל- settings של הרסיבר באמצעות הכפתורים שעליו ושיניתי את ה- source level, זה פתר את הבעיה לגמרי.
...
הצלחתי גם להגביר את ה Source Level של המסך. אמנם שיפר מעט את הווליום, אבל זה ממש לא שיפר את איכות הסאונד.
עדיין, הבדל מהותי מאוד בין Tv Out לבין היציאה דרך הסטרימר.

שמח שזה עזר לך
בברכה קובי כהן

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”