הקפיצה להיי אנד - מה נדרש לפני ?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'

קופץ ונהנה בכיף
16
40%
לומד את התהליך בשביל להגיע מוכן, ואז קופץ
24
60%

סך הכול הצבעות: 40

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #1 

בוקר טוב, אני חבר בקבוצת ווטסאפ של כמה חברים פה מהפורום (פחות מעשרה) ובימים האחרונים אנחנו חווים דיון סוער וטעון במיוחד לגבי הנושא של הקפיצה לפרוססור היי אנד ומה נדרש לפני ?
מדובר במשתמשים פשוטים (לכאורה), ולצורך העניין בעלי הבנה סבירה פלוס בכיול שהם בעלי רסיברים מיינסטרים מהמותגים כדוגמת: ימהה / דנון שרוצים לעבור לפרוססור היי אנד ולצורך העניין לטרינוב / לינגדרוף שנחשבות (לפחות כיום) כמובילות בתחום ה-RC האקטיבי.

חלק מהמשתמשים טוענים שאי אפשר לעשות קפיצה כזו ארוכה כי צריך לעבור דרך באמצע, ללמוד את הנושא, להתנסות בשילובים וסטאפים שונים ורק אז לקפוץ. במילים אחרות ללמוד גם לדוגמא מערכות כיול של ARC או דיראק בשביל למצות את היכולת והלמידה העצמית.
לעומתם, יש כאלה שאומרים שאין בעיה והלמידה תהיה תוך כדי התהליך עצמו.

כמובן שעלו דוגמאות מעולם הרכב, האם ניתן לקנות מחר בבוקר פרארי ? או שמא צריך לעבור בדרך בכמה GTi, או RS או AMG לפני ? מובן כי האנלוגיה היא לא בדיוק נכונה שכן בתחום הרכב נדרש להראות יכולת שליטה אחרת הפרארי "תהיה על עמוד". זאת בניגוד לתחום הסאונד שבו אף ניתן לשלם נקודתית למישהו שיעשה את הנדרש בפעם הראשונה ואחר כך רק לזכור איפה לוחצים ON ואז PLAY. וכשרוצים לכבות איפה נמצא ה-OFF.

לצורך העניין הועלה סקר מתאים שיכריע את הנושא בצורה חד משמעית (בתקווה).
שימו לב, כי אנחנו לא מדברים על היכולת הכלכלית שהיא מחוץ למשוואה והנחת היסוד היא כי יש את האמצעים הכספיים לבצע את התהליך הזה.
מטרת הדיון היא גם כמובן לא לעשות תחרות בין מערכות הכיול השונות ומי יותר טובה.
אלא לקבוע האם ניתן ואפשר לעשות קפיצה ממינסטרים להיי אנד בדגש על כאלו שעושות RC אקטיבי מבלי לעבור בדרך כמה תחנות נדרשות.

נשמח לדעתכם... (Y)
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

זה לא חוכמה להביא מישהו שיכוון הכול ואז יגיד לי זה להדליק זה לכבות וזהו חוץ מזה לא לגעת בכלום הכול מכוון לך . זה אומר שיש לך טרינוב ואתה לא יודע אפילו רבע מה יש לך בבית.
Sony 1040
Monitor mass

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אתה מזכיר לי כשרציתי לקנות קאווסקי נינג'ה אמרו לי שאני צריך לעשות זאת בשלבים, אז לשאלתך...אפשר.

לדעתי פיספסתם את אופציה ג'.

קניית פרוססור היי אנד צריכה להעשות כשיש לך בסיס טוב, קרי הגברה ורמקולים בהתאם, אני אישית לא הייתי מבצע רכישה כזו.

Sourc3
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 120 פעמים
קיבל תודות: 138 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לא בקטע מתריס,
מי קובע מה זה הייאנד?
מה קובע מה זה הייאנד?

אופי הצליל? תג המחיר? רמת הגימור? משהו שהוא איזוטרי? כמה שנים השקיעו עליו במחלקת r&d?

אני עדיין זוכר פעם תגובה של מישהו ישראלי בעלים של ווילסון שאמר על הדגם היקר של JBL dd67000 שזה לא הייאנד, שאין לו את הצליל המתאים.

בכל אופן, אני חושב שזה נהיה קצת עולם מוזר, ומלא אגו כשרוצים לשדרג ציוד....ושלא מעט אנשים רוצים להראות למי יש יותר גדול.

לכל אחד שיעדיף משהו x תמיד יהיו כאלה שיעדיפו y (גם ברמקול,גם במערכת כיול,כבלים וכו׳ וכו׳).

אני חושב ש-the law of diminishing returns קיים, משלב מסויים, זה לא בדיוק ״שדרוג״ אלא ״שינוי״ עם אופי שונה של צליל, לטוב ולרע.

בעניין RC ״הייאנד״-
לפי שהבנתי מהפוסטים המעניינים של RanMoyal פה, יש וויזארד שגם משתמש פשוט יכול להשתמש בו ולהגיע לתוצאות מעולות, אבל כדי למקסם את הטרינוב , היה צריך להביא איש מקצוע מחו״ל.
לא יודע לאמד באחוזים כמה בעצם ניצול מהיכולות אתה מנצל עם הוויזארד, 70%?60%?

בכל אופן, הנקודה היא שסאונד הוא דבר סובייקטיבי, ועד היום אתה חי בשלום עם יאמהה ו-SVS ואפילו טוען שאתה מאוד מרוצה.

אז תשאל את עצמך למה רוצה לשדרג? להחליף? מה אתה מנסה להשיג.

יש לי עוד הרבה מה להגיד על הנושא, אבל מעניין איך הדיון יתפתח.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #5 

@yarino
צודק בהחלט.
לא ציינתי זאת כי זה נטחן בווטסאפ אז היה לי ברור, אבל הרכישה של הפרוססור (כזה או אחר, לא משנה אפילו המותג), כמובן צריכה להיות מותאמת לשאר הציוד בצורה שקולה על מנת שכל הרכיבים בסטאפ יהיו מאוזנים ברמתם (ושוב אין פה שיקול כספי).
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@Sourc3
·
כמה שאתה צודק...
ראינו את זה שוב בתערוכה האחרונה לפני שנה שציוד הייאנד במחירים אסטרונומי נשמע גרוע והתירוצים היו רבים .
מדובר בתחום כלכלי בצורה קיצונית כאשר הבדלי המחירים אף פעם לא יצדיקו בתוצאה.
לקבל סאונד טוב יש הרבה מאוד גורמים הרבה לפני הציוד הפיזי,כמו אקוסטיקה ,איכות התכנים ,אופן הקלטתם ועוד.

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #7 

@Sourc3
אתה צודק בגדול לגבי מי קובע ומי מחליט.
אבל יש מוסכמות מובנת בין כולם לגבי מהו ציוד היי אנד. אם זה נכון או רק שאלה של אגו, או של מי יותר גדול - נעשה את זה בדיון אחר.
רמת ציון שמות המותגים הספציפית, כלל אינה משנה.
מבחינתי שיקראו לזה משה זוכנר ובניו.
מדברים על פרוססורים שנמצאים בקצה בסקאלה, יש כמה בודדים שהרוב מכירים (נגיד 25 אלף וצפונה).

אני לא מתכוון לשדרג כרגע להיי אנד, כי לא טוען, אלא אומר בפה מלא שאני מאוד מרוצה מהתוצאה שקיימת אצלי (מוזמן אתה ומי שרוצה לשמוע ואז לשפוט).

הסוגייה שכל הויכוח הזה נוצר התחילה מאמירה שלי שלאור ניסיוני (הדל והמצומצם אם תרצו), לשדרג את הסטאפ הקיים שלי מימהה למשהו אחר, זה יהיה ברמת החלטה של לעשות את זה בהינף יד לקצה (ולא משנה מה הקצה כרגע וכמה כסף אצטרך להשקיע).
התובנה שכרגע הגעתי אליה (אולי תשתנה בעתיד), גורסת כי אין לי טעם לעבור בתחנות ביניים אם אני יודע מה המטרה הסופית שלי ולכן אדלג על שלבי הביניים וישר אקפוץ למטרה הסופית.
ומפה התחילו מאות הודעות עד ההצעה לפתוח סקר ודיון בפורום. הגענו עד הלום.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

לא חייבים רמקולים והגברה שמוגדרת כהיי אנד כדי להנות מפרוססור איכותי אצלי למשל ההגברות והרמקולים לא מוגדרים כהיי אנד ובהחלט הרגשתי שינוי במעבר בין פרוססורים כשהשינוי הגדול ביותר דווקא הורגש ברכישת הפרוססור האחרון שמערכת הכיול שלו לא נכללת, לפי הגדרתו של אבי , כהיי אנד וזה בסדר ,כי זה רק מוכיח שזו הגדרה רחבה מאוד.

מה שקובע בסופו של יום אלו 3 דברים עיקריים

1.מערכת הכיול והגמישות שלה
2.כח עיבוד
3.אופציית שליטה בפרוססור
על הוויסינג (זו מנסיוני
יכולת קריטית לאחר סיום
ביצוע הכיול).

מקווה שעזרתי

eyosha
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 105 פעמים
קיבל תודות: 102 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

@avihuli
· אני מסכים אתך אבי, אתה יכול ללמוד גם עם ציוד היי אנד ישר.

אבל חושב שכדי לשמוע שיפור צריך להשקיע קודם ברמקולים ואח"כ בשאר, מניסיוני הרמקולים הם המרכיב בקביעת סאונד ולא משנה איזה כיול יש לך, דבר נוסף אלא אם יש לך סלון אקוסטי ממש מתאים לקולנוע ביתי ויש לך ילדים שקטים מאד (ואין לך :))
או אתה יכול שהם ישנים לשמוע בווליום חזק, ולשבת במרכז הסלון לא ממש תבחין בהבדלים.
ללא קשר אתה יכול לשנות באופן ידני בכל מגבר סביר כל פרמטר ולהתאים את הסאונד למה שנשמע טוב עבורך, זה מה שאני עושה. אפילו היתה תקופה שהחלטתי לוותר על הסנטר אבל במקרה שלי דווקא זה לא עזר, שיש סנטר זה נשמע טוב יותר.
מה שאני מנסה להגיד זה שאתה יכול לעשות הרבה באופן ידני לפני שמוציאים עוד כסף. ואם כבר להוציא אז רמקולים רצפתיים טובים יתנו לך הנאה גדולה הרבה יותר

avihuli (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #10 

קובי, תסביר בבקשה למה לא היית עושה את המהלך.

יואב, חידדתי את הכוונה שלי. אני דיברתי על מערכות בדגש של אלו שעושות RC אקטיבי ואז הוספתי שמבחינתי גם כל פרוססור שהוא עם תג מחיר של 25 אלף וצפונה (לצורך הדוגמא נגיד שיש כזה של ימהה שזו העלות שלו).
הדיון פה הוא עקרוני ברמת ההחלטה על הדרך בלבד (לא על מותג ספציפי כזה או אחר).

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

השאלה היא לא איזה ציוד עברת בדרך ( לדעתי אין לזה משמעות
חשובה,) אלא מה עשית בחדר כדי שזה יצדיק ציוד היי הנד.

מביקורים בכמה חדרים במהלך שנותי הלא מעטות בתחום,
שמעתי חדרים שנשמעים סוף הדרך וכאלה שנשמעים בסדר..
המחיר, או המותגים של הציוד שם לאו דווקא היה בקנה אחד
עם התוצאה.

במילים אחרות, אם היה לי את הממון הייתי בראש וראשונה
משקיע בחדר ייעודי מטופל, לא סלון שיש לו בעיות מפה ועד
הודעה חדשה.
ולא משנה כמה הסטאפ שלך עולה.

לסיכום ותשובה קצרה לשאלה -
נדרש לפני בסיס טוב, חדר או סלון מטופל למופת.
על זה מלבישים ציוד הי הנד, לא ההפך.
נערך לאחרונה על ידי LiorShap ב 29/08/2020 10:45, נערך 2 פעמים בסך הכל.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

Sourc3

מרצדס, במוו,אאודי וכיו' זה היי אנד, אותו כנ"ל באודיו.

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אני חושב וכבר הזכרתי בעבר
האוזן האנושית מוגבלת (יחד עם החשבון בבנק..)
לכן כל שרשרת חוזק שלה נמדד לפי החוליה החלשה שלה ..
אוזן תמיד תהווה מגבלה גם אם התקציב לא..
יש גבול מסויים שאם נעבור האוזן לדעתי כבר לא תרגיש
לכן היא מהווה חלק חשוב מהסטאפ ומשום מה מתעלמים ממנה
לדעתי מעבר לגבול הזה
העיין כבר אוכלת והאגו
לא הצורך האמיתי
פסיכולוגיה בגרוש

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

אגב גם זה לא אומר זה לא לגיטימי הכל בסדר

eyosha
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 105 פעמים
קיבל תודות: 102 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@ADICT
· יש אנשים שאוהבים לשרוף אלפי שקלים ויותר ללא קשר אם התוצאה מצדיקה את ההוצאה.
מבחינתם רכישת הציוד זו ההנאה, למשל אנשים שקונים אופני הרים בשווי של מעל עשרת אלפים ש"ח ורוכבים בסוף בפארק הירקון

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”