מנסה להריץ DTS/DOLBY דרך המחשב צריך עזרה

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
CampofMusic (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

מנסה להריץ DTS/DOLBY דרך המחשב צריך עזרה

נושא שלא נקרא #1 

אהלן חברים, יש לי טלוויזיה OLED CX עם מחשב RTX 2070 ורסיבר V6A של ימאהה,
יש לי HDMI מהמחשב מחובר לרסיבר, הרסיבר מחובר EARC לטלוייזיה,
אני מנסה להריץ סרטים דרך תוכנות שונות בעיקר ב VLC רק כדי לנסות את הפורמטים, כל פעם שאני בודק את הINFO של ה Audio ברסיבר אני רואה שהוא כותב לי PCM למרות שאני מריץ סרט על DTS X/HD או DOLBY,
בדקתי בהגדרות של המחשב וכתוב שהוא תומך בכל הפורמטים הדרושים ללא בעיה אבל לא מראה לי INFO ברסיבר על זה.
מה שכן אני כן שומע את ה5 רמקולים עובדים בצורה של 5.1 בלי בעיה, זאת אומרת זה כן עובד אבל השאלה שלי אם זה עובד על DTS או DOLBY?

קרה לי גם מקרה שפתאום עבד לי ה DTS אחרי כיבוי הטלויזיה הוצאת HDMI והכנסתו או סגירת הרסיבר ופתיחתו ופתאום עבד, אבל מסתבר שזה עבד רק DTS רגיל כי בINFO כתוב לי רק 48HZ.

רציתי לדעת מהמשתמשים איך עושים את הצעד להפעיל DTS X/HD או DOLBY TRUE בלי בעיה דרך המחשב עם HDR, בנוגע להגדרות ב NVIDIA אני על 24Heartz 4K RGB 12BIT.

קצת חפירה אשמח אם מישהו יעזור לי בזה שוקל אולי לקנות בסוף Shield Pro אם זה יותר מידי בלאגן לסדר את זה.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: מנסה להריץ DTS/DOLBY דרך המחשב צריך עזרה

נושא שלא נקרא #2 

אין לי ולא התעסקתי עם טלויזיות של LG הרבה זמן אבל אם תכנס להגדרות אודיו בVLC אז יש אפשרות של Passthrough לאודיו ככה שבמקום שהטלויזיה תפענח את האודיו הוא יילך ישירות לרסיבר ואז תוכל לראות את אם זה על DTS או ATMOS או כל הגדרה אחרת. חייב לציין שהטלויזיה שלך דווקא כן תומכת בכל הפורמטים אז לא אמורה להיות בעיה מלכתחילה ובגלל שהפענוח קורה בטלויזיה זו הסיבה שאולי שברסיבר לא מופיע לך מידע למרות שכל ה5.1 ערוצים פועלים.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

02/01/2021 0:41  
Haimbin כתב:
אין לי ולא התעסקתי עם טלויזיות של LG הרבה זמן אבל אם תכנס להגדרות אודיו בVLC אז יש אפשרות של Passthrough לאודיו ככה שבמקום שהטלויזיה תפענח את האודיו הוא יילך ישירות לרסיבר ואז תוכל לראות את אם זה על DTS או ATMOS או כל הגדרה אחרת. חייב לציין שהטלויזיה שלך דווקא כן תומכת בכל הפורמטים אז לא אמורה להיות בעיה מלכתחילה ובגלל שהפענוח קורה בטלויזיה זו הסיבה שאולי שברסיבר לא מופיע לך מידע למרות שכל ה5.1 ערוצים פועלים.
...
זה הבעיה שלא, ה CX אפשר רק DOLBY ללא DTS אם אתה רוצה דרך ה media player שלהם, זה מימה שהבנתי וניסיתי..
ניסיתי עם ה VLC לעשות Passthrough עדיין עושה לי PCM, אולי אני עושה טעות אז תוכלו לתקן אותי בעיקרון עושה ככה:
מחשב >> רסיבר >> טלוויזיה, עשיתי Passthrough בהגדרות של VLC.

אבל מוזר, ניסיתי עוד ניסוי אבל אני צריך לסגור את המחשב והטלוויזיה והרסיבר כדי לבדוק שזה עדיין עובד,
פתחתי רק תריסבר, בהגדרות של ה windows נוסף לי הרסיבר אבל שאני מדליק טלוויזיה הוא נעלם ואין יותר תרסיבר בווינדוס,
בקיצור ניסיתי לפני שפתחתי את הטלוויזיה להריץ סרט ובום! עבד פיקס ניסיתי 2 פורמטים, אחד DTS X MA הראה ברסיבר ואחד DD+ עבד והראה לי,
אחר כך פתחתי תטלוויזיה והכל פיקס ממש ממש מוזר, כנראה דפקה עם המערכות מזכיר לי את הבעיה עם ה EARC וה-ARC שעושה בעיות.

עריכה:

אני חושב שהבעיה המרכזית היא שהרסיבר כל הזמן קלט PCM לא משנה אם שמתי פורמט אחר, בדרך כלל אם אין סאונד אז הרסיבר אומר לי Decoder Off אם אני שם משהו אז הוא משדר את הפורמט אתה מבין?, כנראה הוא היה תקוע על משהו מסוים במחשב שעשה סאונד, אבל עכשיו הכל תקין אני מאמין.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

טוב אני לא רוצה לפתוח עם שרשור כי זה די דומה לנושא שלי,
אז ככה עשיתי בדיקה עם madVR כאטרנטיבה לShield TV Pro לבינתיים עד שיהיה הורדת מחירים או שאמצע אותו בדיל טוב,
אחרי שעשיתי השוואה בין madVR לPLEX או אפילו בVideo Player של LG שמתי לב שאין הרבה הבדל משמעותי אולי קצת יותר חשוך ב MadVR אבל לא בטוח בזה כי לא עשיתי השוואה אחד לאחד.

מי שמתעסק עם MadVR ויכול להגיד לי למה הHDR עובד מצוין אבל הכתוביות גם עובדות עם HDR וזה הופך את הכתוביות ליותר מידי בהירות ואיך מתקנים את זה, תודה על העזרה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

02/01/2021 14:38  
CampofMusic כתב:
אז ככה עשיתי בדיקה עם madVR כאטרנטיבה לShield TV Pro לבינתיים עד שיהיה הורדת מחירים או שאמצע אותו בדיל טוב,
אחרי שעשיתי השוואה בין madVR לPLEX או אפילו בVideo Player של LG שמתי לב שאין הרבה הבדל משמעותי אולי קצת יותר חשוך ב MadVR אבל לא בטוח בזה כי לא עשיתי השוואה אחד לאחד.

מי שמתעסק עם MadVR ויכול להגיד לי למה הHDR עובד מצוין אבל הכתוביות גם עובדות עם HDR וזה הופך את הכתוביות ליותר מידי בהירות ואיך מתקנים את זה, תודה על העזרה.
...
אתה משתמש בMADVR בtonemapping? דרך איזה נגן?
הכתוביות אני מניח בSRT? בגלל שHDR "מאיר" את המסך זה הופך גם כתוביות טקסט פשוטות לבוהקות. בנגנים מסויימים אפשר לבחור צבע אחר לכתוביות טקסט (אפור כהה עובד הכי טוב). כתוביות SUP שכלולות בדיסקים UHD הם כבר מראש באפור בגלל זה.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

02/01/2021 15:30  
Avi_Dagan כתב:
02/01/2021 14:38  
CampofMusic כתב:

...
אתה משתמש בMADVR בtonemapping? דרך איזה נגן?
הכתוביות אני מניח בSRT? בגלל שHDR "מאיר" את המסך זה הופך גם כתוביות טקסט פשוטות לבוהקות. בנגנים מסויימים אפשר לבחור צבע אחר לכתוביות טקסט (אפור כהה עובד הכי טוב). כתוביות SUP שכלולות בדיסקים UHD הם כבר מראש באפור בגלל זה.
...
השתמשתי במדריך הזה להתקנה של MADVR עם MPC HC וXySubFilter:

אני יכול לעשות התקנה חוזרת אשמח אם תוכלו לעזור לי אולי אחד ההתקנות גרמו ל HDR להיות יותר עם אפקט חזק בכתוביות.

עריכה:
הבנתי מה שאמרת על האפור עם SUP וSRT בהיר, הראי סרט שהוא HDR הוא הופך הכל להיות בהיר יותר כולל כתוביות, לצערי ה SRT שיש לו הוא בהיר בשביל SDR אני מאמין אבל שאתה שם את זה בסרט HDR זה פשוט יותר מידי בהיר, לעומת זאת ב PLEX או אפילו בנגן אחר זה לא גורם לזה להיות יותר מידי בהיר מוזר, בכל מקרה עכשיו התקנתי MPC רגיל לא גרסה אחרונה, אני מנסה לגרום ל כתוביות להיות אפורות לא ממש הבנתי איך.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

02/01/2021 18:28  
CampofMusic כתב:
הבנתי מה שאמרת על האפור עם SUP וSRT בהיר, הראי סרט שהוא HDR הוא הופך הכל להיות בהיר יותר כולל כתוביות, לצערי ה SRT שיש לו הוא בהיר בשביל SDR אני מאמין אבל שאתה שם את זה בסרט HDR זה פשוט יותר מידי בהיר, לעומת זאת ב PLEX או אפילו בנגן אחר זה לא גורם לזה להיות יותר מידי בהיר מוזר, בכל מקרה עכשיו התקנתי MPC רגיל לא גרסה אחרונה, אני מנסה לגרום ל כתוביות להיות אפורות לא ממש הבנתי איך.
...
לי SRT בסרט עם HDR תמיד בוהק מידי, בכל נגן.
כנס להגדרות בMPC ותנסה לשנות את האחוזים בPrimary כמו בתמונה המצורפת. הדיפולט זה 100%, תוריד לסביבות 60% --> OK --> סגור את MPC ותתחיל מחדש. או אפילו יותר פשוט/טוב: תלחץ על ריבוע הצבע הלבן ותבחר אפור כהה במקום.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

02/01/2021 19:45  
Avi_Dagan כתב:
02/01/2021 18:28  
CampofMusic כתב:
...
לי SRT בסרט עם HDR תמיד בוהק נידי, בכל נגן.
כנס להגדרות בMPC ותנסה לשנות את האחוזים בPrimary כמו בתמונה המצורפת. הדיפולט זה 100%, תוריד לסביבות 60% --> OK --> סגור את MPC ותתחיל מחדש. או אפילו יותר פשוט/טוב: תלחץ על ריבוע הצבע הלבן ותבחר אפור כהה במקום
...
עשיתי את זה עם האפור וזה עבד פשוט לא יודע לא אישר לי בפעם הראשונה שניסיתי עכשיו עובד פיקס,
הבעיה המרכזית שלי שכל פעם שאני מנסה להפעיל DTS X זה עדיין מופיע ברסיבר PCM אין לי מושג כבר מה הבעיה בהתחלה איכשהו הצלחתי עכשיו עוד פעם כלום רק PCM

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

02/01/2021 20:16  
CampofMusic כתב:
עשיתי את זה עם האפור וזה עבד פשוט לא יודע לא אישר לי בפעם הראשונה שניסיתי עכשיו עובד פיקס,
הבעיה המרכזית שלי שכל פעם שאני מנסה להפעיל DTS X זה עדיין מופיע ברסיבר PCM אין לי מושג כבר מה הבעיה בהתחלה איכשהו הצלחתי עכשיו עוד פעם כלום רק PCM
...
אז בעיית הכתוביות נפתרה? קח בחשבון שאם תראה סרט רגיל, הכתוביות יראו כהות יותר. אני התרגלתי לזה.
לא יודע לגבי הPCM. אתה מדבר ספציפית על DTS:X או על כל DTS?

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #10 

02/01/2021 20:23  
Avi_Dagan כתב:
02/01/2021 20:16  
CampofMusic כתב:
...
אז בעיית הכתוביות נפתרה? קח בחשבון שאם תראה סרט רגיל, הכתוביות יראו כהות יותר. אני התרגלתי לזה.
לא יודע לגבי הPCM. אתה מדבר ספציפית על DTS:X או על כל DTS?
...
DTS X ספציפית זה קורה לי גם בעוד פורמטים יש בעיה הוא תקוע רק ה PCM למרות שאין סאונד במחשב הוא עדיין נותן לי PCM אפילו לא Decoder Off

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

02/01/2021 20:34  
CampofMusic כתב:
DTS X ספציפית זה קורה לי גם בעוד פורמטים יש בעיה הוא תקוע רק ה PCM למרות שאין סאונד במחשב הוא עדיין נותן לי PCM אפילו לא Decoder Off
...
DTS:X זה פורמט אודיו דומה לTrueHD Atmos. הוא כולל יותר ערוצים מה5.1 הסטנדרטי. נדמה לי שאמרת שהכרטיס שלך תומך ב5.1? אולי זה קשור לזה. לא ניסיתי לעבוד בצורה כזאת. אם אני לא טועה, אחת הצורות להעביר פורמטים כאלו זה לפשט אותם למספר ערוצי PCM. זה לא משהו בעייתי כי PCM זה פורמט Raw אודיו לא מקומפרס עם תמיכה גלובלית.
תעשה ניסיון עם פסי קול שהם לא יותר מ5.1. האם במצב הזה גם מופיע PCM?
נערך לאחרונה על ידי Avi_Dagan ב 02/01/2021 20:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
Jack of some trades, master of none

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #12 

02/01/2021 20:43  
Avi_Dagan כתב:
02/01/2021 20:34  
CampofMusic כתב:
...
DTS:X זה פורמט אודיו דומה לTrueHD Atmos. הוא כולל יותר ערוצים מה5.1 הסטנדרטי. נדמה לי שאמרת שהכרטיס שלך תומך ב5.1? אולי זה קשור לזה. לא ניסיתי לעבוד בצורה כזאת.
...
נכון הוא תומך 7.1 אבל DTS X יכול לזרוק לך רק 5.1 בלי ה2 הנוספים לא אמור להיות בעיה בכלל לשדר, כמו שכבר אמרתי עבד לי כמה פעמים עכשיו פשוט לא עובד, כאילו הוא תקוע PCM ואי אפשר לשנות אותו לא משנה איזה פורמט.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

02/01/2021 20:48  
CampofMusic כתב:
נכון הוא תומך 7.1 אבל DTS X יכול לזרוק לך רק 5.1 בלי ה2 הנוספים לא אמור להיות בעיה בכלל לשדר, כמו שכבר אמרתי עבד לי כמה פעמים עכשיו פשוט לא עובד, כאילו הוא תקוע PCM ואי אפשר לשנות אותו לא משנה איזה פורמט.
...
אוקיי. אין לי ממש תשובות, אני לא מנוסה בזה מספיק. יש לך GPU תומך 4K אני מניח? אולי תנסה Kodi 19? נראה לי שיהיה יותר פשוט מMADVR ויש לו אופציות של passthrough שהמון משתמשים בהם בהצלחה רבה.

חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #14 

02/01/2021 20:55  
Avi_Dagan כתב:
02/01/2021 20:48  
CampofMusic כתב:
...
אוקיי. אין לי ממש תשובות, אני לא מנוסה בזה מספיק. יש לך GPU תומך 4K אני מניח? אולי תנסה Kodi 19? נראה לי שיהיה יותר פשוט מMADVR ויש לו אופציות של passthrough שהמון משתמשים בהם בהצלחה רבה.
...
ניסיתי להתקין KODI 18.9 לא עבד לי ה HDMI בצורה טובה וגם לא עבר לי הסאונד, את KODI 19 לא ניסיתי אני אנסה .
כמו שכבר אמרתי יש לי RTX 2070 יותר ממספיק להריץ.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

02/01/2021 21:02  
CampofMusic כתב:
ניסיתי להתקין KODI 18.9 לא עבד לי ה HDMI בצורה טובה וגם לא עבר לי הסאונד, את KODI 19 לא ניסיתי אני אנסה .
כמו שכבר אמרתי יש לי RTX 2070 יותר ממספיק להריץ.
...
לא זכרתי, בגילי קשה :)
ב18 אין תמיכה בHDR, ב19 כן, הוא אמנם עדיין בבטא אבל אני מניח שאחרי כל הזמן שהם כבר עובדים עליו הוא יציב מספיק. בכל מקרה שווה לנסות.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”