העברת אודיו דיגיטלי (אופטי) דרך כבל רשת או דרך הרשת?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
NeatNit (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

העברת אודיו דיגיטלי (אופטי) דרך כבל רשת או דרך הרשת?

נושא שלא נקרא #1 

מסיבות מורכבות (שאפרט בסוף הפוסט), אני רוצה להעביר אודיו מהיציאה האופטית של הטלוויזיה בסלון אל חדר השינה שלי. כרגע בין הקצוות האלה יש רשת קווית מחוברת (סוויץ׳ לסוויץ׳), וגם בנפרד עובר כבל רשת שהיה בשימוש פעם אבל עכשיו לא מחובר לכלום אז אפשר לגייס אותו למשימה. אורך הכבל באזור 20~30 מטר.

המטרה: לקבל את האודיו בחדר השינה בחיבור אופטי או תוכנתית במחשב.

חיפושים בנושא באינטרנט מגלים שקיים דבר כזה Audio over Ethernet , וזה אפשרי גם דרך IP (כלומר על גבי הרשת הביתית שלי) וגם דרך כבל ייעודי. הבעיה היא שאני לא מוצא לזה את הציוד המתאים (כמעט).

הדבר היחיד שמצאתי שיכול לעשות את העבודה הוא באמאזון:
ב-$72 (אחרי משלוח):

ב-$115 (אחרי משלוח):

אלה יכולים להשתמש בכבל הנפרד.
אבל זה יותר יקר משציפיתי, ולא מצאתי כזה דבר בשום אתר אחר (AliExpress, Banggood). האם מישהו מכיר או מצליח למצוא אפשרויות נוספות? אולי קצת יותר זול? מאוד יכול להיות שלא חיפשתי עם המילים הנכונות.

באופן עקרוני אני מעדיף לא לקנות מאמאזון אלא אם ממש אין אפשרויות אחרות.

אז למה אני צריך את זה?

למחשב האישי שלי בחדר שינה מחוברות אוזניות אלחוטיות. הן משתמשות בפרוטוקול משלהן (לא Bluetooth) ואני מקבל קליטה מצוינת בכל הבית, גם בסלון. לפעמים אני רוצה לדבר עם חברים בדיסקורד בזמן שאני משתמש בטלוויזיה (למשל בזמן משחק), אז אני רוצה לשמוע את הטלוויזיה גם דרך האוזניות.

קניתי במיוחד אוזניות שיכולות להתחבר ב-Bluetooth במקביל למחשב, בדיוק בשביל המטרה הזאת. הרעיון היה להתחבר לטלוויזיה עם BT ולהשאיר את המחשב דלוק. הבעיה - הקליטה של ה-BT מהטלוויזיה על הפנים, כנראה בגלל המיקום של הסאונד בר שחוסם את הסיגנל. הסאונד קטוע לגמרי (תלוי איפה אני עומד) ואי אפשר להשתמש בזה.

אז הרעיון החלופי שלי עכשיו הוא להעביר את הסאונד מהטלוויזיה אל המחשב, ומהמחשב להשמיע אותו דרך האוזניות. או, להעביר את הסאונד מהטלוויזיה אל תחנת השידור של האוזניות (יש כניסה אופטית). בשני המקרים התוצאה תהיה זהה - האוזניות ישמיעו את הטלוויזיה בו-זמנית עם המחשב, הכל דרך המשדר (בלי BT) ועם latency מינימלי.

טיפה מצחיק שאני רוצה להעביר אודיו מהסלון לחדר שינה רק כדי לשמוע אותו בסלון, אבל זה המצב :)

NeatNit (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: העברת אודיו דיגיטלי (אופטי) דרך כבל רשת או דרך הרשת?

נושא שלא נקרא #2 

חבר הצליח למצוא אחד בחצי מהמחיר:

נראה לי שאני אזמין אותו וזהו

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 119 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לדעתי כל ההעברות ושינויי הפורמט האלו יוסיפו לאג לסאונד אל מול הוידאו.
למה לא לקנות כבל מאריך USB של מטר ודונגל bluetooth ולהוציא את הדונגל מעל הטלוויזיה?

NeatNit (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

כי הטלוויזיה לא תומכת בדונגל חיצוני למיטב ידיעתי. אפילו אודיו דרך USB היא לא מוציאה. מדובר על LG OLED C8.

אני לא חושב שיש שינויי פורמט, זה מעביר S/PDIF טהור ללא שינויים, הוא פשוט מעביר אותו דרך כבל רשת במקום אופטי/קואקסיאלי. תחנת הבסיס של האוזניות מקבלת את הכניסה האופטית, להבנתי הדיליי עד לשלב הזה הוא פחות מ-1ms. ומשם זה כבר דיליי של השידור האלחוטי - שהוא מאוד נמוך (50ms לפי rtings), והרבה יותר טוב מהדיליי שהייתי מקבל עם BT.

NeatNit (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

עדכון: חיברתי ועובד! 🎉

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”