Immersive sound

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

Re: Immersive sound

נושא שלא נקרא #76 

מצטער לא מבין את הויכוח בחיי.

גם סרטים שמקודדים ב dts hd 7.1 המוןןן פעמים ערוצי הסראונד לא ממש משתתפים בחגיגה אז יש פה מישהו שחשב אולי לעבור ל 3.1 ? אני מניח שלא.

שוב, עזבו אתכם מהגדרות כאלו ואחרות, תתיחסו לאטמוס האלו כסראונד לכל דבר וענין.
יש לכם אפשרות להתקין, בלי לפרק את הבית ולהעמיד את הנישואין במבחן ? לכו על זה אין אפשרות ? ותרו.

מנסיוני הניוראל x והארו 3D משדרגים מאוד תכני DTS HD 5.1/7.1 רגילים לא חיבים קידוד אטמוס מקורי הפרוססינג הזה עושה פלאים, נסו ותיוכחו בעצמכם
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

Mad (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

22/01/2021 18:33  
istarmini כתב:

גם סרטים שמקודדים ב dts hd 7.1 המוןןן פעמים ערוצי הסראונד לא ממש משתתפים בחגיגה אז יש פה מישהו שחשב אולי לעבור ל 3.1 ? אני מניח שלא.

יש לכם אפשרות להתקין, בלי לפרק את הבית ולהעמיד את הנישואין במבחן ? לכו על זה אין אפשרות ? ותרו.

מנסיוני הניוראל x והארו 3D משדרגים מאוד תכני DTS HD 5.1/7.1 רגילים לא חיבים קידוד אטמוס מקורי הפרוססינג הזה עושה פלאים, נסו ותיוכחו בעצמכם
...
לוקח ממה שרשמת להתחיל לתת צ'אנס לניוראל x, עד עכשיו אהבתי לשמוע straight ללא מצבי dsp למעט סרטים מדובבים של הילדים.
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1230 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

22/01/2021 18:33  
istarmini כתב:

...
בדיוק !!
למה מפרידים את "האטמוס" מהסטאפ ומתייחסים אליו בנפרד ולא חלק מ... ??
לפי כיוון המחשבה הזה אז לא היינו צריכים בכלל לעבור ל-7.1 ומעלה כי 5.1 זה מספיק.
כמו שהסראונד משלים את החוויה ההיקפית מהצדדים ומאחורה, האטמוס משלים את החלק של "למעלה".

שפעיל, אז פעיל.
ושלא פעיל, אז לא.

רן, למרות מה שכתבת כמובן מכבד את דעתך, אבל מניח שזו לא תהיה הפעם הראשונה ששמעת ממני (ואני משוכנע שגם מכמה אחרים) שתוספת אטמוס אצלך (במיוחד שאין הרבה טרחה וזה יחסית פשוט), תשפר את החוויה הקיימת (והמצויינת!!) כאשר האטמוס "יעבוד".
אפילו זוג יספיק, לא חייבים רביעייה.
כאשר הפורמט "עובד", אי אפשר להתכחש לנוכחות שלו.
כמה זה שווה את ההשפעה ? כנראה שאצלך עדיין לא מספיק בשביל לעשות את המהלך (שהוא בסופו של דבר לדעתי יהיה בלתי נמנע).
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #79 

אבי.

העובדה שאתה מחזיק בדיעה מסוימת זה סבבה לגמרי, אבל היא לא בהכרח אמורה להשפיע עליי..:)

אני חושב שהניתוח שלך שגוי ולא לחינם ישנה אכזבה גדולה מהפורמט.
מדובר ב-גימיק, הא ותו לא.

אנשים רצים אחרי ריבוי רמקולים, כאשר המערכת שלהם הייתה יכולה להנות מתוצאה מוצלחת יותר, לו הם היו משקיעים את הכסף האמור במקומות אחרים.

ומשדרגים לדוגמא את הסנטר (הלפעמים) פיצפון שלהם שנאלץ להחזיק על כתפו השבריריות 80 אחוז מהאינפורמציה, או הקדמיים, או הסאב , או באקוסטיקה, במקום להשקיע באטמוס.
זו דעתי.

השקעה כזו הייתה מביאה ל Benefit הרבה יותר גדול.

ומהכלל אל הפרט.
כמו אנשים רבים שמרצים לי שנים על חשיבות הסנטר ואז לאחר שהם מקשיבים, הם נוכחים להבין שהם לא ממש מבינים, אז לאור המיקום הספציפי אצלי של הסראונדים כ- 2 מטר גובה, הפיזור המיוחד של 3 הטוויטרים של Miller &Kreisel והשליטה הוירטואלית במיקום הרמקולים, באמצעות המערכת של Trinnov, קיים ספק מאוד גדול אם תוספת של רמקולים בתקרה, אכן יתרום משהו, חוץ מאשר לפצוע אותה מסכנה...

זו למעשה אינה המסקנה שלי בלבד, אלא אותם "אטמוסטיסטים" שבטוחים שזו חובה, אבל פחות בטוחים, אחרי שהם מקשיבים בפועל לתוצאה אצלי.

כאמור זה גימיק חמוד, יש לו השפעה מאוד קטנה ושולית על הסאונד, האינפורמציה שם היא יחסית זניחה ואם אתה ממצמץ אתה מפספס אותה.

כפי שכתבת, זו לא ממש טרחה גדולה במקרה שלי ויתכן ויום אחד אטרח ואשים רמקולים בתקרת הגבס מעליי, אבל כרגע זה לא בראש מעייני בכל הקשור לשיפור הסאונד.

אני לגמרי שמח עבור אנשים שנהנים מהפורמט, רק חושב שצריך לשים דברים בפרופורציה ולא להסחף עם האימרות השיווקיות.

רן

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #80 

מסכים לחלוטין עם כל מה שכתבת !!
וכן מכבד כמובן (ומאוד) את דעתך.

אין כמובן שום צל של ספק באיכות הסאונד אצלך (ששמעתי אותו בגלגול "פשוט" יותר מהמצב הנוכחי) שלבטח נשמע עוד יותר מדהים.
תחושת "הטביעה" שהרגשתי בפתיח של האיש שנולד מחדש היא חוויה שלדעתי לעולם לא אשכח וזה הקטע הראשון שארצה לשמוע שוב בביקור הבא אצלך.
דווקא בגלל סוג הסטאפ אצלך, שאקרא לו "מזוקק", אז אני חושב שכלל המכלול יוכל להוציא מהפורמט הרבה יותר. הרבה הרבה יותר ולו בגלל היכולות של הפרוססור ואופי החלל.
להזיק - בטוח לא יזיק, מקסימום לא יוסיף.
אני בספק.
אבל איך אומרים: מי שלא מנסה - לא טועה.

לא שמנסה לשכנע אבל #רקאומר.

לנושא הסנטר שהזכרת, באותה דיעה איתך.
אין צורך, לפחות ממה שזכור לי.
אבל נאושש את זה שוב בהמשך אם יש ספקות בקהל למישהו. לא שאתה צריך חיזוק למה שאתה כבר יודע ומכיר בנושא הזה.

נשתמע ידידי, לילה טוב.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Mad (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #81 

בוקר טוב
רן, כתבת ואני מצטט
ײאז לאור המיקום הספציפי אצלי של הסראונדים כ- 2 מטר גובה, הפיזור המיוחד של 3 הטוויטרים של Miller &Kreisel והשליטה הוירטואלית במיקום הרמקולים ײ

שני דברים קופצים לי לראש
1. אני מאוד נהנה לקרוא את שרשורי ההתחדשות שלך ואת תהליך הזיקוק (משתמש בפרשנות של אבי), אולם לא זכור לי שרשור כזה שנוגע לסראונדים. אם היה כזה ופיספסתי אשמח ללינק.

2.מיקום הסראונדים-רשמת שהם ממוקמים בגובה 2 מטר. למיטב ידיעתי, הדעה הרווחת (גם בקרב היצרנים שאני מכיר) שזה גבוה מידי.
עכשיו מהכרות וירטואלית איתך ברור לי ש ײהדעה הרווחת ײ / חוכמת ההמונים וכו' לא באמת משפיעה עליך ובכל זאת אשאל. האם זה לא גבוה מידי? וכפועל יוצא השלכה על ײבועת הסאונדײ?
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #82 

שלומי בוקר טוב,
ברשותך, אני אענה ומניח שרן יוסיף עוד כמובן בהרחבה לבטח.

1. למותג ה-M&K התוודעתי לראשונה בהתאם להמלצת רן, עת חיפש בזמנו סטאפ אחורי חדש שיחליף את הקליפשים הקודמים שהיו לו.
כרגיל ובהתאם למנהגו בקודש, עלו לא מעט מותגים שונים של חברות אחרות, עם בדיקה מעמיקה לכל אחד מהם "ולמזלי" קיבלתי את ההמלצה על מגש של כסף ובדיוק בזמן כאשר גם אני חיפשתי באחד המסעות שלי לשדרג את הסראונד האחורי.
משם הדרך הייתה יחסית קלה עבורי רק למצוא את הדגם הספציפי שבא כמו כפפה ליד ואז התחדשתי ב-M40T.
רן לא פתח שרשור התחדשות ייעודי אבל הזכיר זאת במספר הודעות בשרשור מסעות ההתחדשות שלי.

הלינק הרלוונטי: viewtopic.php?p=3066735#p3066735.
ופה יש גם למה M&K וקצת תמונות ששיתף: viewtopic.php?p=3067267#p3067267
וכאן איך זה התחיל בצד שלי: viewtopic.php?p=3066700#p3066700

2. לנושא גובה התלייה זה מה מופיע במדריך של M&K:
The surround speakers should be located relatively close to the ceiling. Placement above the listeners
heads is important, preferably with the cabinet’s bottom at least two feet (60 cm) above a seated
listener’s head.

הייחודיות בתצורת הרמקולים שיש לרן הינה שיש לו בכל רמקול בודד 3 טוויטרים!! שהפיזור שלהם הוא גבוה לעין שיעור מאשר זה שיש לרמקול "רגיל" שיש בו רק טוויטר אחד. כידוע, הטוויטר הוא מאוד כיווני יחסית באפקט הסאונד שלו.
מכאן, בחישוב מהיר מדובר בסך של 12 טוויטרים שממוקמים רק בבמה האחורית ואלה משתלבים בטונאליות די זהה לטוויטרים שקיימים בוילסונים.
נערך לאחרונה על ידי avihuli ב 23/01/2021 12:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #83 

@Mad
לא פיספסת את השירשור, כי אני לא תמיד פותח שירשור ספציפי למוצר שאני רוכש, לפעמים אני מאזכר אותו בשירשור קשור ולעיתים לא מאזכר אותו בכלל.

הרצון להחליף את הקליפש שהיו לי מספר שנים נבע ממספר עובדות/רצונות:

ראשית- להתאים טונאלית את הרמקולים האחוריים לרמקולים הקדמיים ובכך ליצור טונאליות דומה בין שתי הבמות.

שנית- ליצור פיזור שונה מההורן שמשתמשת קליפש ובכך יוצרת פיזור צר וממוקד, שאומנם תרם לזהות מאיפה יוצא כל צליל, אבל הוא היה לוקאלי מדיי לטעמי ופחות הזכיר חוויה של סראונדים מקולנוע.

ושלישית-לקנות מוצר שיהיה בבירור ובקלות מובחן כ-מוצר עדיף על הקיים.

בזמנו, בחנתי מספר חברות כמו וויזדום אודיו, פרוסלה אודיו, סינטזיס של JBL, סדרה מאוד גבוהה של KEF ועוד מספר חברות אקזוטיות.

למרות שהבדיקות המחמירות שלי טרם רכישה, תמיד מתרחשות בפועל, במציאות, בביתי, כאן הרכישה הייתה מלכתחילה עבור In Wall כך שזה היה מאתגר יותר.

בסופו של יום, החלטתי ללכת על Miller and Kreisel לאור יכולות המוצר הספציפי והעובדה שהדרייברים שלהם מיוצרים על ידי סקן ספיק הדנית, כאשר הטוויטרים שלהם (3 בכל רמקול) , הם almost identical (לטענתם) ל-רמקול הקודם שלי, ה Wilson Sasha 2.

זה למעשה הכי קרוב שהייתי יכול להגיע טונאלית למצב הנוכחי, כל זאת בהנחה שאתה לא רוצה לרכוש את ה On wall של ווילסון, שלא חשבתי על רכישתו, הן בגלל הפיזור שביקשתי ליצור והן משיקולים אסתטיים.

לאחר תחלופת מיילים אינטנסיבית עם מנהל המוצר ואנשים טכניים של החברה, אשר ביקשו תמונות של החלל ומידות של החלל, המליצה Miler &Kreisel, לאחר ביצוע כל מיני סימולציות, לרבות מיקום המאזין, הריחוק מהרמקולים, הקרבה לתקרה וכיוצ"ב, לרכוש את ה 150IW שמחירו 2,000 דולר ליחידה (הרמקול נמכר כיחידה בודדת) ולמקמו כ -2 מטר מעל המאזין, תוך שהוא מוטה מעט כלפיי המאזין (רמקול שקוע, שיצרתי לו הטייה קטנה).

צריך להבין כי ישנם כ- 2.7 מטר בין הסוויט ספוט לבין הרמקולים האחוריים ו כ-2 מטר לצידיים.

באופן הזה, הפיזור המאוד מיוחד שלהם, המיקום שלהם, אמורים היו להכניס אותך לבועה של סאונד, משכנעת הרבה יותר מאותה בועה שהייתי בה (תרתי משמע) עם הקליפש.

https://www.mksoundus.com/collections/s ... k-iii-copy

למרות זאת, ביקשתי בקשה לא שגרתית מאת היבואן והיא, לבדוק את הרמקולים לפני הרכישה אצלי בבית.

הבקשה היא בהחלט לא שגרתית לאור העובדה כי מדובר
בכל זאת ברמקול שקוע.

היבואן, באדיבותו ובעזרתו של דור, נעתר לבקשה והרמקולים הונחו באופן אימפרוביזורי על כסאות, בסמוך לווילסונים ונבחנו במשך ימים ארוכים בקונפיגורציה של סטריאו, כל זאת על מנת לתהות על איכותם, יכולותיהם והטונאליות שמאפיינת אותם.

מדובר במוצר מאוד מאוד מרשים ביכולות שלו.

לאחר מספר ימים ארוכים, נרכשו 4 יחידות כאמור והן הותקנו בגובה המומלץ עם הטייה, תוך שהם אכן יוצרים בועה מאוד מרשימה, תודות לבנייה המיוחדת שלהם והדרייברים שהם משתמשים וכמובן היכולות הייחודיות של Trinnov במיפוי וירטואלי של הרמקולים בחלל.

כל זאת באופן בו עצמים, או ארועים המתרחשים בגובה רב, גורמים למאזין לחוש שזה אכן מתרחש בגובה רב, או בגובה נמוך יותר, בזמן שהרמקולים מציפים את החלל בסאונד.

כל המלל הרב הזה נועד בעצם להסביר שגם אלו שחופרים לי על אטמוס, משנים את דעתם, או נכון יותר כבר לא ממש משוכנעים בדעתם, לאחר שהם שומעים בפועל את התוצאה הקיימת שיוצר המוצר, ביחד עם ה Trinnov בחלל האמור.

העובדה הזו, ביחד עם העובדה שמעולם לא התרשמתי בעשרות הדגמות אטמוס שנכחתי בהן, גורמת לי לא לפצוע את התקרה ולהתקין בה רמקולים, אשר יתכן ולא יביאו לתוצאה ברורה כל כך, במקרה הספציפי הזה.

עם זאת, רק חמור לא משנה את דעתו ויתכן ויום יבוא ואחליט אחרת.

רן

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #84 

רן, שאני קורא שוב את מה שכתבת...
למעשה גם את מה שכתבתי בעצמי, אני חוזר בי.
זאת בהקשר לנחיצות ההתקנה של האטמוס אצלך בחלל ולו בגלל יכולת הפיזור והגובה שה-M&K מותקנים.
אין לי ספק שספציפית בועת הסראונד היא אכן בועה עוטפת 360 מסביב.
לתצורת ההתקנה הנוכחית אין יכולת למעשה לנגן אטמוס כהילכתו כאשר המערכת לא "מוגדרת כך".
לבטח בציר האנכי שהוא בדיוק מעל הראש מלמעלה.
תחושת הבטן שלי היא שזה לבטח יוסיף "ויחדד" את הסאונד האטמוסי.
באיזו מידה ? לא ניתן להעריך עד שלא יבוצע בפועל.
כפי שרשמת, עניין של קבלת החלטה ללכת על זה. הכל מוכן, מניח שגם דגם ייעודי שקוע של M&K יש כמתאים.
רק צריך להגיע לגשר הזה.
השאלה כמה גשרים יש לפניו ואצלך אי אפשר לדעת תמיד מה בקנה, חחח...

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #85 

דעתי שונה, מצטער.
אטמוס, מימד גובה, במרכז החדר יכול להוסיף
בהחלט. אני מודה שלא הייתי אצל רן, לא מכיר
את החלל, אבל מהנתונים שהוא כתב פה,
ישנם מרחקים גדולים בין הבמה הקדמית
לרמקולים האחוריים.
זוג שקועים במרכז החדר, בערך 20/30 סמ
לפני הסוויט ספוט, לדעתי יכולים לתרום.

איך שלא יהיה, משוכנע שגם כך שומעים מעולה.
Paradigm Signature S4 v2
Jl-Audio E-112
SVS Ultra Center
Triangle Comete Surround
Yamaha 3070

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #86 

LiorSharp@
אני חושב שאפשר להסיק מסקנות, כמו לגביי כל דבר בתחום הזה, אחרי ששומעים וחווים ולא לפני...
אתה לגמרי מוזמן לבוא, להקשיב ואז לחוות דיעה.

עם זאת, אני בטוח שיש אמת בדבריך.

ברגע שנוסיף רמקולים לחלל מסוים ולא נכביד על החלל, או נחריף את המגבלות האקוסטיות שלו, אז בוודאי שזה יתרום, השאלה כמה זה יתרום..

אכן, כפי שגם ציין אבי, תוספת של זוג רמקולים בין הסוויט ספוט לרמקולים הקדמיים, הרחוקים כ 4.5-4.8 מטר מהמאזין, בוודאי שיכולים למלא את אותו חלל קדמי, בהנחה שהם בכלל מקבלים אינפורמציה ולא שבבי אינפורמציה once in a blue moon.

השאלה, כמו תמיד, זה כדאיות המהלך ביחס לתוצאה הסופית.

זה מחזיר אותי לדברים שכבר כתבתי ולכל החשיבה והתפיסה שלי לגביי הפורמט הזה, שגובשו לאחר אין ספור הדגמות, חלקן בחדרים מאוד יקרים...
ושנית, חוסר הרצון המובהק שלי לפגוע בחלל ברמה האסתטית.

בסופו של יום מדובר בסלון מאוד מוקפד, שהקדשתי ואני עדיין מקדיש לו (בניגוד לאשתי שתחייה..) תשומת לב קפדנית ומרבית בכל הקשור לנראות שלו.
כל תזוזה ברמה העיצובית, או הכנסת מוצר אליו (לאו דווקא אודיו/וידאו) נשקלת על ידי בכובד ראש...
..מה לעשות, יש גם אנשים כאלה...:)

עם זאת, לפני מספר שנים, חשבתי שאין מצב שאסכים להניח הגברה חשופה בחלל ולא בתוך הנישה הייעודית למוצרי האלקטרוניקה, אבל לאחר שנחשפתי ליתרונות האדירים של אותה הגברה ספציפית, התועלת עלתה על "הפגיעה" האסתטית.

אז אומנם ניתן להפחית את הפגיעה כאן למינימום וניתן לסמוך על טרינוב שזה יבוצע ברמה הגבוהה ביותר, ועדיין, למרות הפשטות בביצוע של זה, אני כרגע לא מרגיש מוטיבציה גבוהה מדיי להוציא את זה לפועל, הן בגלל התוצאה הנוכחית, בה החלל עטוף בסאונד והן בגלל עשרות ההדגמות הלא משכנעות (לטעמי) אליהן נחשפתי.

כאמור, יתכן ויום יבוא והדגמה מסוימת תגרום לי לחשוב לגמרי אחרת...

נראה לי שאפשר לחזור לנושא השרשור...:)

רן

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #87 

ראשית,
תודה רבה על ההזמנה. נעבור את
התקופה המאתגרת והמאוסה שנפלה עלינו,
ננסה לתאם מפגש אצלך. מאוד אשמח (:

משפט אחרון לפני שחוזרים למהות השרשור-
אני מאוד מסכים איתך שבחללים קטנים עד
בינוניים, העמסת רמקולים במרחקים קצרים
תגרע בעיקר מאשר תניב תוצאות טובות.
(נקודה למחשבה גם אצלי)..

תודה
Paradigm Signature S4 v2
Jl-Audio E-112
SVS Ultra Center
Triangle Comete Surround
Yamaha 3070

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #88 

@LiorShap
חללים קטנים / בינוניים (זה גם חלק ממהות השרשור), מחייבים התקנה של רמקולים תואמים בגודלם עבורם בצורה יחסית.
זה נידון פה גם מקודם: בחירת הרמקולים והתאמתם לחלל הספציפי בדגש על המיקום שלהם בשילוב הטיפול האקוסטי וה-RC הדיגיטלי אם נדרש.
בקיצור, חוזר שוב להגדרת "המכלול השלם" שגדול יותר מסכום חלקיו.

RanMoyal
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #89 

בשמחה ליאור. נחכה שהדברים ירגעו.

כשאני קורא שוב את הדברים שכתבתי, אני שם לב שנכתב בטעות שהרמקולים ממוקמים כ 2 מטר מעל המאזין וזה צריך להיות ...מעל הרצפה.
החלק התחתון שלהם ממוקם כ- 2 מהרצפה, בהתאם להמלצה של החברה, לאור הפיזור והמבנה המיוחד שלהם.

רן

Mad (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #90 

היי

רן,
אני אוהב לקרוא שרשורי התחדשות של חברים פה ובמיוחד אם הם מפרטים את תהליך הבחינה, יש סיכוי להיחשף למוצרים חדשים ומעניינים אבל מה שהכי מעניין בעיני, הוא תהליך "הזיקוק" ,איך כל אחד בוחר את הקריטוריונים לבחינה .לדעתי ניתן ללמוד מזה.

ידעתי מתמונות ששיתפת בעבר שהחלל שלך גדול אבל לא חשבתי שגם המרחק בין הסראונדים לסוויט יהווה מפתח גדול שכזה.
מאמין שזאת נקודה מאתגרת עבור רמקולים מסוימים.

חייב לציין שעניין ההטיה לרמקולים כן עושה לי "שכל" ומתיישר עם דעתי (לא שהיא משנה).

אז מה לקחתי עד כה מהשרשור:
imerssive sound - לא החלטתי לעצמי אם זה "נפלאות השיווק" או לא. לדעתי זה כן העתיד.
כן הבנתי שזה בעיקר מתייחס לרמקולים ב TOP LAYER בין עם זה chanel based או object based.
אני מבין קונספטואלית את המחשבה שאבי ציין להתייחס לעניין בועת הסאונד כ"מקשה אחת" אבל אם אני בוחן את מבחן התוכן שבעיני זה המבחן האמיתי, אכזבה בעיקר באיך שדברים נשמעים (A) ובאים לידי ביטוי וכן בכמות התוכן ( B ) .
A - משאיר פה מקום לספק שדורש בחינה , האם החלפת הרמקולים העליונים תשנה משהו ? חייב לציין שברוב המערכות שראיתי לא משקיעים יותר מידי ברמקולים האלה.
B - אתחיל לבחון את התוכן שיש לי בהמלצתו של יואב עם ניוראל X, אולי מתחבא פה GAME CHANGER ?

תובנות אישיות לגבי הדרך שלי והמערכת שלי: מופיעה בחתימה.

*** המערכת שלי מאוד צנועה וממוצעת, ברור לי שהשקעה כספית בכל החוליות (לא בהכרח באופן שווה) יתורגמו לתוצאה טובה יותר.

כבר זמן מה יש לי רשימת מטרות שהצבתי לעצמי שחלקן כבר הגשמתי, רסיבר , אטמוס והחלפת טלוויזיה.

מקננת בי המחשבה כבר זמן מה , מחשבה שהתגברה לנוכח דיונים עם חברים (נפלאים !!!) בקבוצת וואטסאפ מסוימת,ולבסוף בעכבות השרשור הזה המחשבה ששגיתי בסדר המטרות שהצבתי. הרי ידעתי שהקמת מערך 5.1 הוא הבסיס ולמרות זאת עם החלפת הרסיבר לא התאפקתי וקפצתי על עניין האטמוס לפני החלפת הסראונד (מטרה שמתקרבת לביצוע) הרי יש יכולת לרסיבר "אז למה לא לנצל" , בדיעבד טעות.

תודה למגיבים (מאחד שעדיין לומד)
שלומי
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”