שאלה לגבי שתי עוצמות אום?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
big007 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: חיים
נתן תודות: 631 פעמים
קיבל תודות: 192 פעמים

שאלה לגבי שתי עוצמות אום?

נושא שלא נקרא #1 

האם ישנה בעיה לרסיבר להתמודד עם מערכת רמקולים שחמישה מהם עובדים על 8אום ועוד שניים נוספים שעובדים על 6אום?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: שאלה לגבי שתי עוצמות אום?

נושא שלא נקרא #2 

כן יש בעיה ,בגדול עדיף שכולם יהיו באותה התנגדות. לעניין שלך, אי אפשר לדעת כי אנחנו לא יודעים מה הציוד שברשותך, ממליץ לך לחפש את הספר של הרסיבר( פיזית או באינטרנט) ולקרוא את המפרט שם יהיה רשום בדיוק באיזה תצורות הוא יכול לעבוד והאם בכלל ניתן לחבר רמקולים שהם לא 8 אום.

big007 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: חיים
נתן תודות: 631 פעמים
קיבל תודות: 192 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

16/03/2021 10:45  
Haimbin כתב:
כן יש בעיה ,בגדול עדיף שכולם יהיו באותה התנגדות. לעניין שלך, אי אפשר לדעת כי אנחנו לא יודעים מה הציוד שברשותך, ממליץ לך לחפש את הספר של הרסיבר( פיזית או באינטרנט) ולקרוא את המפרט שם יהיה רשום בדיוק באיזה תצורות הוא יכול לעבוד והאם בכלל ניתן לחבר רמקולים שהם לא 8 אום.
...
עד שאמצא את הספר של הרסיבר.מדובר ברסיבר של YAMAHA RXA2080 רמקולים של mission שכולם עבודים על 8אום.רציתי להוסיף עוד שניים לאטמוס אבל הם 6אום.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

16/03/2021 11:15  
big007 כתב:
עד שאמצא את הספר של הרסיבר.מדובר ברסיבר של YAMAHA RXA2080 רמקולים של mission שכולם עבודים על 8אום.רציתי להוסיף עוד שניים לאטמוס אבל הם 6אום.
...
לא נראה לי בעייתי במיוחד, אבל אני לא מקצוען.
היום יש כל חוברת בנט:
https://usa.yamaha.com/files/download/o ... _En_D0.pdf
Jack of some trades, master of none

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אין שום בעיה עם זה
כל הרסיברים תומכים ברמקולים בעלי עכבה 6-8 אוהם
הרסיבר שלך עובד בקלות גם עם רמקולים בעלי עכבה של 4 אוהם.

בניגוד למה שאמר Haimbin, אין שום עדיפות שכל הרמקולים יהיו בעלי אותה עכבה.
ממש לא משנה לרסיבר אם כל רמקול יהיה בעל עכבה אחרת, כל עוד היא לא נמוכה מידי עבורו, ועכבה של 6 אוהם היא לא עכבה נמוכה.
אתה יכול לחבר גם רמקולים עם עכבה של 4 אוהם ביחד.
https://www.cnet.com/news/how-to-stop-w ... impedance/

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #6 

@Haimbin
רק לצורך ההמחשה, אתה אומר שרמקול כזה, שהוא מוגדר גם 8 אוהם וגם 6 אוהם (ליחידת האטמוס שבו) לא טוב לחבר לרסיבר?
https://www.focal.com/sites/www.focal.f ... 6_d_en.pdf

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@Amir64אני לא מכיר את התחום של ק"ב ביתי לעומק אבל יצא לי לעבוד קצת עם מגברים ורמקולים ברכב, שם יש תמיכה ב4 או 2 אוהם, במגברים יקרים בערוץ נפרד רק לסאב 1/2 אוהם(תלוי בסלילים שלו) ועוד כל מיני וריאציות. במגברים זולים יש תמיכה רק בהתנגדות אחידה, כמו כן גם הWatts מושפע מהההתנגדות ולכן אם זה רמקולים עוצמתיים או שפותח האשכול צריך עוצמות שונות אז צריך לקחת את זה בחשבון.
תראה את הבחור הזה עם מערכת קולנוע ביתי אבל בחיבור מיוחד עם רמקולים בעקבה של 3 אום בפוסט הזה:
viewtopic.php?f=1&t=357555&hilit=SONY

אני מקבל את זה שלא הייתי מדוייק מספיק, אבל פותח האשכול לא נתן שום מידע על המערכת ולכן נתתי הכוונה כללית(לפי הידע שלי) וכמובן הפנתי אותו לספר היצרן ששם מפורטת התשובה לשאלה שלו,אבל אף פעם לא אמרתי שלא טוב לחבר אלא שצריך לבדוק. בשביל זה הפורום קיים וגם אני לומד תוך כדי🙂

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #8 

@Haimbin
1. זו עכבה, ולא התנגדות.
בניגוד להתנגדות, העכבה היא לא מספר יחיד, אלא היא משתנה בתלות בתדר, ויש שונות גבוהה מאוד בעכבה לכל תדר.
לדוגמה,
ברמקול שכתוב עליו עכבה 8 אוהם, בפועל העכבה יכולה להיות לדוגמה בין 4 אוהם ל- 35 אוהם.
ברמקול שכתוב עליו עכבה 6 אוהם, בפועל העכבה יכולה להיות לדוגמה בין 2 אוהם ל- 30 אוהם.

2. השרשור שקישרת אליו
אם לא שמת לב, אני כתבתי שם שהעכבה של הרמקולים היא 3 אוהם.
מקובל במערכות HTIB שהעכבה שהיצרן שם במערכת היא עכבה מאוד נמוכה.
זה פטנט המאפשר הצגת הספק מאוד גבוה, במערכת קטנה שלא באמת יכולה להגיע להספק גבוה.
דרך אגב, ההגברה שם זהה להגברה הקיימת במגברים לרכב.

3.אין בהוראות ההפעלה של רסיבר אף מילה עם חיבור רמקולים עם עכבות שונות ביחד, וגם לא צריך שתהיה.
האזכור של עכבה הוא רק לידיעה מה העכבה הנומינאלית המינימאלית המומלצת לשימוש עם הרסיבר.
ברסיבר חלש (רמת כניסה) בד"כ לא מומלצת עכבה של 4 אוהם, כי ההגברה לא מסוגלת לספק את הזרם הדרוש, בלי להגיע לחימום יתר או הכנסת עיוותים להגעה לקליפינג.

העוצמה של הרמקול בהספק מסויים (ה- SPL שהוא מפיק) היא שילוב של העכבה ושל הנצילות, ולא נכון להתייחס רק לעכבה כשמדברים על העוצמה שתקבל מהרמקול.
יכול להיות רמקול עם עכבה 8 אוהם, ונצילות 95dB
ויכול להיות רמקול עם עכבה 8 אוהם, ונצילות 83dB.
כמובן שהרמקול השני יישמע הרבה יותר חלש כשיקבל את אותו הספק כמו הרמקול הראשון, למרות שהעכבה זהה בשניהם.

בכל מקרה, מערכת הכיול ברסיבר בודקת את ה- SPL המתקבל מכל רמקול, ומשנה את ההספק שמקבל כל רמקול בווליום מסויים, כך שכל הרמקולים יישמעו באותה עוצמה במקום הישיבה המרכזי, למרות שנתוני הרמקולים שונים.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”