לא מבסוט מ ה onkyo 696 אשמח לעזרה בבחירת רסיבר :)

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: לא מבסוט מ ה onkyo 696 אשמח לעזרה בבחירת רסיבר :)

נושא שלא נקרא #16 

נשמע לי מוזר. אולי קשור לזה שהחלפת רמקולים? ניסית את הרמקולים האלו לאחרונה עם שני המגברים?
הרבה טוענים שרוב האנשים אפילו לא יצליחו להבדיל בין מגברים בהשוואה עיוורת ואתה מדבר על הבדלים אדירים.
Jack of some trades, master of none

ron505 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: daniel
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

01/05/2021 19:48  
עופרפולק כתב:
המגבר הראשון שלי היה פיוניר . אחריו שניים שלושה ימהה ועכשיו כבר 3 שנים אם הסוני . ברור שיש טובים יותר אבל לרמת מחיר שלהם ולא קשור הסאונד שלהם אחר. אבל אתה צריך לשמוע בעצמך ולהחליט מה טוב לך
...
כן זה הכי טוב,חבל רק שאין אפשרות בחנויות..
לפי דעתך מבים השלושה שהיו לך הסוני נותן את הסאונד הטוב מבין השלושה ?

ron505 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

01/05/2021 21:19  
Avi_Dagan כתב:
נשמע לי מוזר. אולי קשור לזה שהחלפת רמקולים? ניסית את הרמקולים האלו לאחרונה עם שני המגברים?
הרבה טוענים שרוב האנשים אפילו לא יצליחו להבדיל בין מגברים בהשוואה עיוורת ואתה מדבר על הבדלים אדירים.
...
לצערי לא ,בוא נגיד שעם הרמקולים של פיוניר שהיו לי לפני שמעתי איתם ברסיבר גם של פיוניר ושמעו מעולה ושהחלפתי לאונקיו שמעו בבירור פחות טוב.
פשוט שהחלפתי לרמקולים של klipsch היה הבדל עוד יותר גדול בין הרסיברים...
יש אפשרות להעלות לכאן סרטונים?

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

01/05/2021 14:53  
ron505 כתב:
זאת אומרת שבמידה ואני רוצה הגברה כמו ב פיוניר שלי אני צריך ללכת על דגם vsx ? ולא על הדגמי יוקרה lx ?
...
מנסיוני ההגברה של דגמי היוקרה משמעותית טובה יותר מזו של דגמי הביניים, ובטח מזו של רמת הכניסה.
(זה לא היה כך בדור הראשון והשני של הגברה דיגיטאלית, אבל אילו בעיות שעברו מהעולם עם הדורות החדשים)
ron505 כתב:
לפי מה שכתבת שיש לרסיברים אותה הגברה,אז יכל להיות שאני פשוט לא מתחבר לאיכות שהרסיבר מוציא לרמקולים.
אבל חד משמעית וגם חלק מהאנשים שבאו לשמוע הבדל ברסיברים אמרו שפיוניר מוציא סאונד יותר איכותי.
איך זה? אני באמת לא יודע אבל פשוט אני מבואס מהסאונד של האונקיו..
...
מגברים שונים משפיעים שונה על התוצאה המושמעת, אבל זה לא אמור להיות ברמה של שמיים וארץ.
איך אתה משווה את שני הרסיברים כדי שאתה וחבריך תגיעו למסקנה כל שהיא?
לדוגמה, כשאתה מחליף רסיבר, מספיק שהווליום טיפה יותר גבוה ברסיבר אחד כדי שכולם יצאו בתחושה שהוא נשמע טוב יותר.
צריך לבצע השוואת ווליום כדי שהבדיקה תתבצע באותו ולליום בדיוק.
ron505 כתב:
בגלל שאני לא בקיא כל כך בחומר ואני לא רוצה סתם לקנות על עיוור אני אשמח אם תוכל להמליץ לי על הגברה קלאס ab כמו בפיוניר הישן שיהיה סאונד דומה או אפילו יותר טוב..אם אתה מכיר רסיבבר שיצא לך לשמוע דרכו או משהו ויש לך להמליץ לי זה יהיה נפלא.
לגבי הכיול כמובן שעשיתי את הכיול והכל.
...
לא מכיר את הכיול של האונקיו, ואיזו רמה של משחק הוא נותן לבצע לאחר הכיול האוטומאטי.
השאלה אם ביצעת כיול בדיוק לפי ההוראות - מיקום נכון של המיקרופון, אתה לא נמצא בשטח שבין המיקרופון והרמקולים, חדר שקט בזמן הכיול,
האם יש כיול מתקדם יותר מהאוטומאטי, וכו'
ron505 כתב:
אחרי זמן מה שהסאונד לא היה להיט הגדרתי כבר ידנית את ה crossover וה db ב level distance .
...
כאן כבר חשוב לדעת...
איזה רמקולים מחוברים לרסיבר, דגם מדוייק.
יש סאב? איזה?
כמה היה הקרוסאובר שהכיול הגדיר, ולאיזה ערך שינית.
אותו דבר לגבי דברים אחרים ששינית.

ron505 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

01/05/2021 23:09  
Amir64 כתב:
ron505 כתב:
זאת אומרת שבמידה ואני רוצה הגברה כמו ב פיוניר שלי אני צריך ללכת על דגם vsx ? ולא על הדגמי יוקרה lx ?
...
מנסיוני ההגברה של דגמי היוקרה משמעותית טובה יותר מזו של דגמי הביניים, ובטח מזו של רמת הכניסה.
(זה לא היה כך בדור הראשון והשני של הגברה דיגיטאלית, אבל אילו בעיות שעברו מהעולם עם הדורות החדשים)
ron505 כתב:
לפי מה שכתבת שיש לרסיברים אותה הגברה,אז יכל להיות שאני פשוט לא מתחבר לאיכות שהרסיבר מוציא לרמקולים.
אבל חד משמעית וגם חלק מהאנשים שבאו לשמוע הבדל ברסיברים אמרו שפיוניר מוציא סאונד יותר איכותי.
איך זה? אני באמת לא יודע אבל פשוט אני מבואס מהסאונד של האונקיו..
...
מגברים שונים משפיעים שונה על התוצאה המושמעת, אבל זה לא אמור להיות ברמה של שמיים וארץ.
איך אתה משווה את שני הרסיברים כדי שאתה וחבריך תגיעו למסקנה כל שהיא?
לדוגמה, כשאתה מחליף רסיבר, מספיק שהווליום טיפה יותר גבוה ברסיבר אחד כדי שכולם יצאו בתחושה שהוא נשמע טוב יותר.
צריך לבצע השוואת ווליום כדי שהבדיקה תתבצע באותו ולליום בדיוק.
ron505 כתב:
בגלל שאני לא בקיא כל כך בחומר ואני לא רוצה סתם לקנות על עיוור אני אשמח אם תוכל להמליץ לי על הגברה קלאס ab כמו בפיוניר הישן שיהיה סאונד דומה או אפילו יותר טוב..אם אתה מכיר רסיבבר שיצא לך לשמוע דרכו או משהו ויש לך להמליץ לי זה יהיה נפלא.
לגבי הכיול כמובן שעשיתי את הכיול והכל.
...
לא מכיר את הכיול של האונקיו, ואיזו רמה של משחק הוא נותן לבצע לאחר הכיול האוטומאטי.
השאלה אם ביצעת כיול בדיוק לפי ההוראות - מיקום נכון של המיקרופון, אתה לא נמצא בשטח שבין המיקרופון והרמקולים, חדר שקט בזמן הכיול,
האם יש כיול מתקדם יותר מהאוטומאטי, וכו'
ron505 כתב:
אחרי זמן מה שהסאונד לא היה להיט הגדרתי כבר ידנית את ה crossover וה db ב level distance .
...
כאן כבר חשוב לדעת...
איזה רמקולים מחוברים לרסיבר, דגם מדוייק.
יש סאב? איזה?
כמה היה הקרוסאובר שהכיול הגדיר, ולאיזה ערך שינית.
אותו דבר לגבי דברים אחרים ששינית.
...
גם כשהאונקיו ב 10 ווליום יותר ואפילו 15 ואני לא מגזים יותר מהפיוניר,האיכות שמע והעוצמה בפיוניר גבוהה מזו של האונקיו.
עשיתי לזה סרטון ואפילו בפלאפון שמים לב להבדל מטורף.
השאלה שלי היא האם יש רסיברים חדשים של 7.1 או 5.1.2 שהם הגברה אנלוגית כמו פעם ולא דיגיטלית?
כן עשיתי בדיוק שלב אחרי שלב כיול.הדבר היחידי זה שאיפה שאני ממוקם לשם לקחתי את המיקרופון וזה לא זיהה לי את הכיול כמו שצריך.
אז הוא עשה לי את הקידמיים על fall band שזה מתחת ל 40hz .
בגלל זה שיניתי ידנית.
כמובן שלא עשיתי רעש בזמן הכיול.
אלה רמקולים של קליפש ה ריפרנס הסטליתיים תלויי קיר 5.1.לא יודע בדיוק מה השם שלהם אבל יש להם רק דגם אחד כזה של ריפרנס.
הסאב גם של קליפש גודל 8 אינ'ץ להערכתי.
הרסיבר הגדיר fall band את הקידמיים את ה סנטר 100 hz והאחוריים וה lpe משהו כזה שניהם על 120 hz.
אני שיניתי את הסנטר ל 180hz.
קידמיים ל 150hz.
והשאר השארתי על 120hz .

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

מניסיון שלי אישי של 15 שנים עםרסיברים שונים...קיים הבדל בסאונד בין רסיברים באופן כללי,ההבדל גודל עוד יותר כאשר מכניסים למשוואה את השידוך לרמקולים.
בסטראו המצב בולט יותר ,יתכן שרמקולים ומגבר יקרים מאוד ישמעו טוב יותר עם מגבר זול משמעותית בגלל השילוב מגבר רמקולים.
בעזרת כיול נכון ברסיברים מתקדמים ניתן לצמצם משמעותית את הבדלי הסאונד בין החברות והרסיברים.
כאשר בכיול של סט 5.1 עם סטליטים מקבלים full band אז הכיול לא הצליח.
כיום יש לי רסיבר בכיר יחסית של דנון ובעקבות תקלה של כמה ימים חיברתי רסיבר ישן ופשוט של פיונייר שלרגעים רבים היה נשמע לי טוב יותר מהדנון,לאחר מספר דקות הבנתי שאת צליל הדנון אני אוהב יותר.
כאשר עולים מעבר לרמה של אונקיו 696 מגיעים למכשירים ברמה גבוה יותר ,עם כיול טוב יותר.
לרסיבר של פיוניר שציינת יש צליל דק יותר,מכאני יותר,טוויטרי יותר ,ישיר יותר מהאונקיו 696 ואם אתה אוהב את גוון הצליל אז תחפש פיוניר חדיש יותר.
חנויות לא מאפשרות משחק גדול מדי עם רסיברים ורמקולים בחנויות כי האפשרויות הם אינסופיות .
ב15 שנה האחרונים היה לי ימאה ,דנון ,אונקיו,מרנץ,פיוניר ,ולטעמי הדנון והמרנץ היה להם את האלמנט הנוסף ,פיונייר נשאר בחדר שינה ומקבל עדיין כבוד רב,הימאה היה הפחות .

zeev78
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

תבדוק קודם כל את הכיול, בדרך כלל הגדרה לא נכונה מחרבשת את הסאונד.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

02/05/2021 0:48  
ron505 כתב:
אלה רמקולים של קליפש ה ריפרנס הסטליתיים תלויי קיר 5.1.לא יודע בדיוק מה השם שלהם אבל יש להם רק דגם אחד כזה של ריפרנס.
הרסיבר הגדיר fall band את הקידמיים את ה סנטר 100 hz והאחוריים וה lpe משהו כזה שניהם על 120 hz.
קידמיים ל 150hz.
והשאר השארתי על 120hz .
...
הקרוסאוברים האלה נשמעים לי גבוהים מידי, אבל אף פעם לא היו לי רמקולים סטלייטים.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

ron505 כתב:
גם כשהאונקיו ב 10 ווליום יותר ואפילו 15 ואני לא מגזים יותר מהפיוניר,האיכות שמע והעוצמה בפיוניר גבוהה מזו של האונקיו.
...
אם אתה לא בסקאלה שמציגה את הווליום בדציבלים, אין לך מה להשוות בין המספרים שמציג הווליום, זה סתם מספר שלא ניתן להשוואה לאותו מספר ברסיבר אחר.
השוואת ווליום עושים עם מד SPL (אפשר אפילו להשתמש באפליקציה כזו לסמרטפון)
כמו שאמרתי, אתה אומר שהעוצמה בפיוניר גבוהה יותר, זה מסביר למה הוא נשמע טוב יותר.
ron505 כתב:
השאלה שלי היא האם יש רסיברים חדשים של 7.1 או 5.1.2 שהם הגברה אנלוגית כמו פעם ולא דיגיטלית?
...
זה לא "כמו פעם"
ההגברה של הרוב המכריע של הרסיברים החדשים היא הגברה "כמו פעם" (הגברה class AB)
עד כמה שאני יודע, רק הרסיברים הבכירים של פיוניר, וגם 2 הבכירים ביותר של אונקיו מכילים הגברה דיגיטאלית.
סוג ההגברה כשלעצמו הוא לא שיקול אם לקנות רסיבר מסויים או לא.
בכל הרסיברים בתחום מחיר של הרסיבר שלך יש הגברה class AB, אז אתה לא יכול לחפש רסיבר לפי פרמטר זה.
ron505 כתב:
כן עשיתי בדיוק שלב אחרי שלב כיול.הדבר היחידי זה שאיפה שאני ממוקם לשם לקחתי את המיקרופון וזה לא זיהה לי את הכיול כמו שצריך.
בגלל זה שיניתי ידנית.
קידמיים ל 150hz.
והשאר השארתי על 120hz .
...
שמת את המיקרופון בגובה הראש שלך בישיבה במיקום המרכזי?
יש בכיול מדידה של מקום אחד או יותר?
אם יש יותר, עשית את כולם?

אלו הרמקולים?
https://www.klipsch.com/products/refere ... duct-specs
לדעתי הרמקולים שלך לא צריכים הגדרה של קרוסאובר מעל 120 הרץ.
180 זה כבר יותר מידי, ומוריד מהאיכות המורגשת מהרמקולים.
ואם אתה משווה עם הפיוניר, כששם ערכי הקרוס שונים, זה גם משפיע על תחושת השוני בהשוואת הרסיברים.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

מוזר מאוד מה שכתבת
נשמע כמו כיול לא תקין, זה סה"כ רסיבר מוצלח

אם הרסיבר לא מזהה נכון את הרמקולים שי בעיה בכיול ואתה לא יודע עד כמה הכיול שביצעת תקין או לא תקין

ron505 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

02/05/2021 8:44  
claudia5 כתב:
מניסיון שלי אישי של 15 שנים עםרסיברים שונים...קיים הבדל בסאונד בין רסיברים באופן כללי,ההבדל גודל עוד יותר כאשר מכניסים למשוואה את השידוך לרמקולים.
בסטראו המצב בולט יותר ,יתכן שרמקולים ומגבר יקרים מאוד ישמעו טוב יותר עם מגבר זול משמעותית בגלל השילוב מגבר רמקולים.
בעזרת כיול נכון ברסיברים מתקדמים ניתן לצמצם משמעותית את הבדלי הסאונד בין החברות והרסיברים.
כאשר בכיול של סט 5.1 עם סטליטים מקבלים full band אז הכיול לא הצליח.
כיום יש לי רסיבר בכיר יחסית של דנון ובעקבות תקלה של כמה ימים חיברתי רסיבר ישן ופשוט של פיונייר שלרגעים רבים היה נשמע לי טוב יותר מהדנון,לאחר מספר דקות הבנתי שאת צליל הדנון אני אוהב יותר.
כאשר עולים מעבר לרמה של אונקיו 696 מגיעים למכשירים ברמה גבוה יותר ,עם כיול טוב יותר.
לרסיבר של פיוניר שציינת יש צליל דק יותר,מכאני יותר,טוויטרי יותר ,ישיר יותר מהאונקיו 696 ואם אתה אוהב את גוון הצליל אז תחפש פיוניר חדיש יותר.
חנויות לא מאפשרות משחק גדול מדי עם רסיברים ורמקולים בחנויות כי האפשרויות הם אינסופיות .
ב15 שנה האחרונים היה לי ימאה ,דנון ,אונקיו,מרנץ,פיוניר ,ולטעמי הדנון והמרנץ היה להם את האלמנט הנוסף ,פיונייר נשאר בחדר שינה ומקבל עדיין כבוד רב,הימאה היה הפחות .
...
כן לגמרי פיוניר זה רסיבר הצגה
המון מהחנויות המליצו לי על marantz 5015 .כששאלתי אם זה הגברה דיגיטלית או אנלוגית חלק אמרו ככה וחלק ככה.
לפי דעתי זאת הגברה דיגיטלית..

ron505 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #27 

02/05/2021 9:45  
zeev78 כתב:
תבדוק קודם כל את הכיול, בדרך כלל הגדרה לא נכונה מחרבשת את הסאונד.
...
אני אגיד לך מה כשהנחתי את המיקרופון מאיפה שאני שומע הכיול כשל.
ניסיתי כמה פעמים וראיתי שזה לא עובד טוב.
כששמתי את המיקרופון ליד הרסיבר זה עשה כיול אבל בגלל שהמיקרופון היה קרוב לרמקולים זה לא נתן לי את הכיול המתאים אז הגדרתי ידנית כבר.

ron505 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

02/05/2021 10:34  
Avi_Dagan כתב:
ron505 כתב:
קידמיים ל 150hz.
והשאר השארתי על 120hz .
...
הקרוסאוברים האלה נשמעים לי גבוהים מידי, אבל אף פעם לא היו לי רמקולים סטלייטים.
...
האמת שאין לי ניסיון עם זה ,פשוט שיחקתי עם זה כל פעם ושמתי את אותו השיר עד שהגעתי לסאונד שהכי מתאים לי מבחינת הקרוסאובר.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

לפי מה שתארת הכיול לא היה נכון. המקרופון צריך להיות במקום שאתה יושב בגובה האוזניים שלך. כמו כן בשירים אין סנטר (אלא אם מדובר במיקס 5.1), אז לא נכון להחליט על קרוסאובר לסנטר בצורה הזאת.

ron505 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #30 

02/05/2021 11:33  
Amir64 כתב:
ron505 כתב:
...
אם אתה לא בסקאלה שמציגה את הווליום בדציבלים, אין לך מה להשוות בין המספרים שמציג הווליום, זה סתם מספר שלא ניתן להשוואה לאותו מספר ברסיבר אחר.
השוואת ווליום עושים עם מד SPL (אפשר אפילו להשתמש באפליקציה כזו לסמרטפון)
כמו שאמרתי, אתה אומר שהעוצמה בפיוניר גבוהה יותר, זה מסביר למה הוא נשמע טוב יותר.
ron505 כתב:
...
זה לא "כמו פעם"
ההגברה של הרוב המכריע של הרסיברים החדשים היא הגברה "כמו פעם" (הגברה class AB)
עד כמה שאני יודע, רק הרסיברים הבכירים של פיוניר, וגם 2 הבכירים ביותר של אונקיו מכילים הגברה דיגיטאלית.
סוג ההגברה כשלעצמו הוא לא שיקול אם לקנות רסיבר מסויים או לא.
בכל הרסיברים בתחום מחיר של הרסיבר שלך יש הגברה class AB, אז אתה לא יכול לחפש רסיבר לפי פרמטר זה.
ron505 כתב:
בגלל זה שיניתי ידנית.
קידמיים ל 150hz.
והשאר השארתי על 120hz .
...
שמת את המיקרופון בגובה הראש שלך בישיבה במיקום המרכזי?
יש בכיול מדידה של מקום אחד או יותר?
אם יש יותר, עשית את כולם?

אלו הרמקולים?
https://www.klipsch.com/products/refere ... duct-specs
לדעתי הרמקולים שלך לא צריכים הגדרה של קרוסאובר מעל 120 הרץ.
180 זה כבר יותר מידי, ומוריד מהאיכות המורגשת מהרמקולים.
ואם אתה משווה עם הפיוניר, כששם ערכי הקרוס שונים, זה גם משפיע על תחושת השוני בהשוואת הרסיברים.
...
הסקאלה שמציגה בדציבלים זה אני פחות מבין.
בדקתי לפי מספר הווליום ב פיוניר זה עד 80 ובאונקיו עד 100.
זאת אומרת שב 50 באונקיו אני צריך לשים על 40 בפיוניר.. וכומבן שהפיוניר מנצל מבחינת חוזק סאונד איכות באסים וכל מה שצריך בשביל להינות מהסאונד..
אז זהו לגבי ההגברה ממה שהבנתי מהמוכרים זה שכל מה שחדש זה כבר הגברה דיגיטלית.
אנלוגית פעם היה 130w לערוץ והיו לך חמישה.היום יש לך 7 9 11 ואפילו 13 וכל ערוץ מהם מוציא לך את ה 175 180w אז כמובן שזה הגברה דיגיטלית.וכל החוזק הזה לא שווה אם שורה תחתונה הסאונד לא איכותי ונקי מספיק.
את המיקרופון שמתי ליד הרסיבר כי כששמתי אותו במיקום שאני יושב זה פשוט לא עבד,הכיול כל פעם חזר לא עצמו עם הודעה של שגיאה...
לפי הכיול שלהם יש מקום אחד רק צריך להיות בשקט וזהו.
כן אלה הרמקולים בדיוק.
אני דווקא ממש מבסוט עליהם מבחינת מחיר לתמורה ולא מצטערק שהחלםתי אותם ברמקולים של הפיוניר

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”