פטיפון חדש וציוד נלווה

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
alonak (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

פטיפון חדש וציוד נלווה

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים,
אני רוצה חקנות פטיפון /נגן תקליטי ויניל עם רמקולים כמובן ואם צריך עוד משהו שאני לא מודעת אליו.
אני ממש לא בעניינים אבל אני מאלה שאוהבים לקנות מוצרים איכותיים.
התקציב שלי גמיש אבל לא הייתי רוצה לעבור את ה-10k.

אני אשמח לשמוע המלצות על מוצרים שווים.
תודה :)

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: פטיפון חדש וציוד נלווה

נושא שלא נקרא #2 

יש שתי אפשרויות מרכזיות:
1) זוג רמקולים פסיביים + מגבר + פטיפון.
יש יחסית מגוון שילובים אפשרי במחירים שונים ביד שנייה גם. אם אין למגבר הגברת פטיפון מובנית אז צריך להוסיף גם פרה-אמפ קטן לזה.

2) זוג רמקולים מוגברים + פטיפון.
יש רמקולים מוגברים ביתיים (להבדיל ממוניטורים מוגברים אולפניים) עם חיבור לפטיפון, סטרימינג, סאב. החסרון שהם לרוב רמקולים קטנים ופחות מתאימים לחלל גדול, במיוחד אם רוצים לשמוע בווליום גבוה. לחברות כמו למשל KEF, Kanto, SVS, Klipsch יש כאלו.

לגבי פטיפון: יש המון חדשים וסביר להניח שרובם פחות טובים מוינטאג' טוב (תלוי בדגמים והמחיר). מצד שני, יד שנייה זה תמיד סיכון, אבל יש מקומות שגם מתקנים כאלו שאולי מחזיקים פטיפונים שעברו טיפול ועם אחריות מסויימת. בנוסף יש הרבה סוגי מחטים ברמות איכות ומחיר שונים.
יש פטיפונים עם הנעה ישירה (עם מנוע חשמלי) וכאלה עם הנעת רצועה (עם רצועת גומי שצריך להחליף פעם באיזו תקופה).
Jack of some trades, master of none

alonak (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #3 

תודה!
נשמע ממש לא פשוט בשביל מי שלא מבין בזה כמוני.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

18/07/2021 1:06  
alonak כתב:
תודה!
נשמע ממש לא פשוט בשביל מי שלא מבין בזה כמוני.
...
זה נשמע יותר מסובך ממה שזה באמת.
פטיפונים חדשים ברובם מגיעים כבר עם מחט מצורפת שהיא לרוב סבירה (אורטופון וכו).
רמקולים מוגברים יפשטו את התהליך גם.

השאלה בשביל מה להכנס לעניין התקליטים. יש היום סטרימינג באיכות הרבה יותר גבוהה מתקליט ובעלות חודשית כמעט אפסית (יש כמובן גם דרכים חינמיות). אני מאוד אוהב תקליטים ודיסקים כי אני טרח זקן, אבל לא הייתי נכנס לזה היום.

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לא מצליח להבין את הנהירה הזאת לויניל וחזרה לאיכויות הסאוד הנחותות של פעם ....
מה כל כך כיף בערמות תקליטים גדולים מגושמים מעלי אבק בסיפריה ופטפון גדול שתקוע ...למה לעשות את זה ?

גם בסוג שאלה דומה רק בעניין שונה לא מבין את החזרה לפילם ששומעים אליה בזמן האחרון ,
הרצון לצלם כמו פעם במצלמות פילם ולפתח בחנות פוטו בעלות לא קטנה ....למה ? באמת למה ?

winner
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לכל דבר יש את הקסם שלו

יש שירים שכשאני שומע אותם, אני יכול לראות את המחט נעה בחריצים של התקליט המסתובב (וגם לדמיין את הקפיצות והתקיעות...) יש לי בבית ערמות של תקליטים שמחכים לפטפון שיגאל אותם מהאבק והשכחה...

צילום בפילם זה סרט אחר (תרתי משמע...) - כמות התמונות המוגבלת, העלויות פר תמונה וחוסר המיידיות שבצילום הדיגיטאל, מחייבים מחשבה ותכנון - לראות את התמונה לפני שלוחצים, חוויה שונה לגמרי מהדיגיטאלי.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

18/07/2021 9:10  
גלובל כתב:
מה כל כך כיף בערמות תקליטים גדולים מגושמים מעלי אבק בסיפריה ופטפון גדול שתקוע ...למה לעשות את זה ?

גם בסוג שאלה דומה רק בעניין שונה לא מבין את החזרה לפילם ששומעים אליה בזמן האחרון ,
הרצון לצלם כמו פעם במצלמות פילם ולפתח בחנות פוטו בעלות לא קטנה ....למה ? באמת למה ?
...
טרנד היפסטרי שפרץ של נהירה אחרי וינטאג' ואנלוג. הבעיה שהרבה מתקליטים היום מודפסים באיכות ירודה וממקור דיגיטלי (בניגוד לפעם שהיו נחתכים ממסטר אנלוגי), כך שאפילו את ה"חמימות האנלוגית" עלאק לא מקבלים יותר. האטרקציה היחידה מבחינתי היא בעיקר העטיפה הגדולה והמרשימה יחסית. גרוע מזה אפילו - יש גם טרנד של קסטות...

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

18/07/2021 9:20  
Avi_Dagan כתב:
גלובל כתב:

...
טרנד היפסטרי שפרץ של נהירה אחרי וינטאג' ואנלוג. הבעיה שהרבה מתקליטים היום מודפסים באיכות ירודה וממקור דיגיטלי (בניגוד לפעם שהיו נחתכים ממסטר אנלוגי), כך שאפילו את ה"חמימות האנלוגית" עלאק לא מקבלים יותר. האטרקציה היחידה מבחינתי היא בעיקר העטיפה הגדולה והמרשימה יחסית. גרוע מזה אפילו - יש גם טרנד של קסטות...
...
ועדין לא דיברנו על מיקום הפלטה בחדר אחד והמנוע בחדר שני ולחבר עם רצועה אודיופילית חחחחח
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

winner כתב:
לכל דבר יש את הקסם שלו

יש שירים שכשאני שומע אותם, אני יכול לראות את המחט נעה בחריצים של התקליט המסתובב (וגם לדמיין את הקפיצות והתקיעות...) יש לי בבית ערמות של תקליטים שמחכים לפטפון שיגאל אותם מהאבק והשכחה...

צילום בפילם זה סרט אחר (תרתי משמע...) - כמות התמונות המוגבלת, העלויות פר תמונה וחוסר המיידיות שבצילום הדיגיטאל, מחייבים מחשבה ותכנון - לראות את התמונה לפני שלוחצים, חוויה שונה לגמרי מהדיגיטאלי.
...
טיפ שלי ולא משנה עם איזו מצלמה, תצלם תמיד 2-5 תמונות מכל צילום ותבחר את ההכי טובה.
זה באמת משונה שאנשים לוקחים סיכון ותהליך ארוך מבלי שיראו תוצאות באופן מיידי ויש אחוזי פיקשוש שצריכים לקחת בחשבון כגון: מחסור בתאורה, איבוד של פוקוס העדשה (וכנראה עוד)
Avi_Dagan כתב:
גלובל כתב:

...
...
לדעתי רוב העניין נוצר בגלל המחירים הגבוהים של הציוד שמשאירים לו את המעמד.
השאר זה באמת בזבוז זמן,
הסיבה היא בגלל שרוב הסיכויים שבן אדם יקנה את הציוד, כמה תקליטים ו:
- יתבאס לקנות עוד לאוסף שגם ככה מעיק לשמור
- מדיות פיזיות לא נוחות, קשה לשלוף את התקליט הרצוי, קשה לשמור עליהם במצב תקין
- יראה שזה סיפור כל פעם להריץ את התקליט
וכנראה תוך חודש-חצי שנה כל ההובי יעלם

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

כמו בכל התלהבות יש כאלו שיתמידו וכאלו שינשרו.

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אני מצטרף לגישה שתוהה איך אנשים מוכנים לשלם ממיטב כספם כדי לנגן תקליטים. יש לי חבר מבוגר ב-14 שנים ממני שיש לו אוסף עצום של תקליטים ועצום עוד יותר של דיסקים. דיסקים זה כבר יותר מתקבל על הדעת, למרות שגם בתחום הזה סטרימינג באיכות LOSSLESS מפשט את העניין.

עם תקציב של 10K ומחשבה על מוזיקה בלבד (ללא טלויזיה או קלנוע ביתי) הייתי רוכש רמקולים כמו KEF LS50 META WIRELESS II שאפילו כנראה יחרגו מהתקציב, אבל מדובר ברמקולים סופר איכותיים עם שפע אפשרויות חיבור וכמובן סטרימינג. כל עוד לא מדובר בחלל מאוד גדול זה יכול להיות מושלם.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”