VSX-LX305 - עבר למיקום חדש .

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: daniel
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: Pioneer Elite VSX-LX305 - רסיבר חדש .

נושא שלא נקרא #16 

28/08/2021 13:00  
Amir64 כתב:
28/08/2021 11:56  
ron505 כתב:
1.
נניח ה 696 נחשב רמת ביניים?
וה lx 305 נחשב רמה גבוהה ?
2.
איזה רסיבר של פיוניר יצא לך להשוות?ואל מול מי ? ונניח מה הרגשת יותר נוח בפיוניר ברמה הגבוהה ?

3.
האמת שיש לי רמקולים סאטליטיים של קליפש,כרגע הם משרתים אותי.
לקחתי אותם לחנות בפתח תקווה שחכתי את השם.

4.
שמתי אותם אל מול רמקולים ריצפה גדולים והעברנו ביניהם (כמובן שברמקולים הריצפתיים שמעו יותר חזק ויותר פירוט) אבל ממש בקטנה.אני חושב שיחסית לסאטליטיים הם נותנים איכות שמע טובה מאד אם לא מהטובות ששמעתי...
5.
הכיול באונקיו לא 100 אחוז. הגדרתי פשוט ידנית. (שמתי את כולם במרחק 3 מטר) קרוסאובר על בין 80 ל 120 .בדרך כלל אני שם את כולם על 80thx.

6.
מה זאת אומרת סאב אקטיבי? איך אני יודע איזה סאב יש לי ?
וגם לא הבנתי אם צריך לשים את ה hz על יותר גבוה או על יותר נמוך ? אצלי על 80 ברמקולים זה בסדר ?
אני לגבי ההספקים לא מבין כל כך . לא יודע מה זה אוהם הזה. רק ראיתי שיש לי הגדרה לבחור על 4 או 6 .
מה זה ה 20hz 20khz הזה שכתבת ?

7.
בפיוניר שלי אחרי כיול זה בכלל כתב שזה לא הצליח לסיים את הכיול.אז הכל הוגדר אוטומטי על 3 מטר.
בדיוק ככה עשיתי גם באונקיו...
...
1.
כל סדרת NR היא סדרת ביניים.
הסדרה הגבוהה של אונקיו מתחילה באותיות RZ
גם ה- VSX-LX305 הוא רמת ביניים.
הרמה הגבוהה בפיוניר מתחילה באותיות SC-LX.

2.
השוותי המון רסיברים ורמקולים כשחיפשתי לקנות מערכת.
מכל החברות, וברמות ביניים בינונית וגבוהה, עד רסיבר הדגל.
לקח כמעט שנה של חיפוש.
זה היה לפני 9 שנים, אז להגיד דגמים עכשיו לא ממש רלוונטי.
בחרתי בסוף ב- SC-LX56, כי הוא נשמע לי טוב יותר מהמתחרים באותו מחיר.
רסיבר אחד נמוך יותר בפיוניר, כבר נשמע פחות טוב.
במה? דבר ראשון, הפרדה.
כששומעים את אותו קטע, (בדקתי רק בסטריאו, בלי סאב) עם אותם רמקולים, שמעו צלילים ברמת פירוט ומיקום בחלל בצורה טובה יותר.
ברסיבר הזול יותר, הגבוה בסדרת הביניים של אותה שנה, היו צלילים שפשוט נעלמו בתוכן המושמע.
הרסיבר לא הצליח לגרום לרמקולים להפיק את כל הצלילים, בלי שחלקם ייבלעו בתוכן הכללי, ולא יישמעו.
להמחשה, תחשוב על רעש גשם.
אתה יכול לשמוע רעש כללי של גשם, ואתה יכול לשמוע את הצליל השונה שכל טיפה יוצרת.

3. איזה דגם רמקולים בדיוק יש לך?

4. אם שמעו יותר חזק עם זוג רמקולים אחד בהשוואה, אז ההשוואה לא שווה כלום.
חייבים להשוות רמקולים עם אותו ווליום בדיוק, כדי להשוות ביניהם.
רמקולים גדולים יותר ממש לא אומר שהווליום גבוה יותר. זו לא המטרה של רמקולים גדולים.
אתה יכול לקבל את אותו ווליום מהרמקולים 10W של הטלויזיה (לשמוע תוצאה גרועה, אבל הווליום קיים).

5. פה אתה טועה בגדול, ולא מבין בכלל את המשמעות של כיול.
לא קיים כיול 100%. אבל לרוב הוא משפר לעומת המצב ללא כיול.
מכיר את מהירות הקול?
ככל שרמקול רחוק יותר:
מה שהוא מפיק מגיע אליך מאוחר יותר, מאשר רמקול קרוב יותר.
העוצמה המתקבלת במקום הישיבה יורדת, לעומת רמקול קרוב יותר.
כשאתה עושה מה שכתבת, אתה מקבל צליל מרוח, ולא מתחיל ומסתיים בדיוק בזמן בו הוא אמור לעשות זאת.
אתה חייב הגדרת מרחקים נכונה.
הגדרת מרחק קובעת כמה השהייה יקבל כל ערוץ אודיו, כדי שבסוף צליל יחיד שמנוגן מכל הרמקולים יגיע אל האוזן שלך באותו זמן בדיוק, ולא שיגיע מכל רמקול בזמן קצת אחר - זה המתכון לצליל מרוח.
בד"כ ההגדרה האוטומאטית טובה מאוד, אבל אפשר למדוד ולהכניס ידנית.
בסאב זה יותר מסובך, כי צריך התאמת פאזה לרמקולים הקדמיים. מערכות כיול פשוטות לא יודעות לעשות זאת בכלל או לא בצורה טובה.

6. כדאי מאוד לקרוא קצת על אודיו וכיול מערכת אודיו רב ערוצי.
אתה עושה שטויות כי אתה לא מבין את המשמעות של מה שאתה עושה, וזה חבל.

סאב אקטיבי, סאב שיש לו מגבר עצמאי שלו, ולא משתמש במגבר שנמצא ברסיבר.
בגלל שיש לו מגבר פנימי, הוא מחובר ישירות לחשמל, וזו הדרך הקלה ביותר לדעת אם הסאב אקטיבי.

הגדרת ה- Hz (הרץ = תדר) שאתה מדבר עליה, נקבעת בהתאם ליכולת של הרמקולים לייצר באסים בווליום ראוי.
ככל שהרמקולים קטנים הם פחות מסוגלים לייצר באסים, כי כדי לייצר באס צריך להזיז הרבה אוויר.
בודקים מה היכולת של הרמקולים לייצר באסים, ואומרים לרסיבר שאת הבאסים שהרמקולים לא מסוגלים לנגן, צריך לשלוח לסאב, שיעשה זאת טוב יותר.

לא נוגעים בהגדרת אוהם ברסיבר. תמיד להשאיר על המספר הגבוה ביותר האפשרי.

20hz 20khz - התחום המקובל כתחום השמע האנושי.
20 הרץ - הצלילים הנמוכים ביותר
20kHz, או 20,000 הרץ, הצלילים הגבוהים ביותר שניתן לשמוע.
לתדר עליון זה רק ילדים מגיעים, זה דועך משמעותית עם העלייה בגיל.

7. ערך המחדל בפיוניר, לפני כיול הוא מרחק 3 מטר. (סתם מספר שנבחר כממוצע מרחק ישיבה בסלון סטנדרטי)
לא יודע למה הכיול לא עובד לך, אבל זו ממש לא סיבה להגדיר אותו דבר באונקיו.
זה לא "ערך טוב". זה סתם מספר להתחיל איתו.
...
לגבי האוקניו טוב לדעת שהוא ברמת ביניים,בפיוניר הדגם 305 לפי דעתך יהווה שיפור מהרסיבר הנוכחי שלי?
או שאם אני משדרג עדיף לקחת דגם דגל ?
לפי מה שרשמת נראה שבאמת רצוי לקחת דגם דגל,השאלה אם ברמקולים קטנים ישימו לב לפירוט הזה..(זה רק לשמוע בחנות ולבדוק).
לשמוע ככה בפירוט כל טיפה של גשם זה בכלל להיט. זה פירוט ברמה מטורפת...

הרמקולים של קליפש הסאטלייטים Klipsch Black Reference Theater Pack 5.1 זה הדגם במדויק.

לגבי המרחקים נראה לי שרצוי לעשות שוב פעם כיול ואת ה hz אשנה ידנית.כי ה hz שהוא נותן פשוט לא טוב. הוא הגדיר לי אותם פעם קודמת כרמקולים גדולים..
לגבי הסאב אגדיר אותו ידנית ע''י מדידה ידנית.

כן מסכים איתך לגמרי,אני לא מבין האמת בכל ההגדרות שברסיבר.
הסאב שלי מחובר ישירות לחשמל,אז לפי מה שהבנתי ממה שרשמת הסאב לי אקטיבי.

ה אוהם אצלי על 6 שזה הכי גבוה,

אני יכל לאמר לך שברסיבר שהפיוניר היה מחובר, העיגול מסביב לרמקולים של קליפש בווליום של 50 55 היה פשוט בועט,ממש היה אפשר לראות את העיגול יוצא החוצה ומשם נשמע גם עוצמה ובאס שממש אני אוהב,מה שבאונקיו לא קורה (אולי בגלל הגדרה לא נכונה) רק לפעמים נגיעות בעיטה קטנות לקראת ווליום 80 אבל עדיין זה לא אותו הדבר לטעתי בכל אופן..

איך אפשר לדעת כמה כמה hz הרמקולים מסוגלים להוציא ?
ולא מצאתי בהגדרות אפשרות לשינוי ה Hz של הסאב. יש לך מושג איפה אפשר לשנות בהגדרות ?
ומה זה hz איך אני יודע כמה עומצה מעל 60 נזרק לסאב או לרמקול ? איך אפשר לדעת על כמה לשים?
ה hz ברמקולים קטנים על 80thz זאת אומרת שמה שמעל 80 או כמה שהגדרתי ברמקול הסאב יעשה ?
אז אם ככה עדיף להגדיר אותם כמה שיותר גבוהה שזה 200hz ואז רק הסאב יעבוד.. ניסיתי את זה אבל לא היה פירוט טוב מבחינת כלי נגינה וכל זה.

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #17 

28/08/2021 16:36  
ildonaldo כתב:
27/08/2021 2:57  
mbd כתב:

1. ברסיברים החדשים כמו גם ב - VSX 521 משתמשים בהגברת - Direct Energy .
2. רסיבר לא מספק - SOUND . רסיבר מספק הגברה ואות . את ה - SOUND מספקים הרמקולים .
3. שימוש נכון ב - DIRAC בהחלט יספק תוצאות טובות יותר של - SOUND בחלל הנתון .
...
ומה זה Direct Energy? אתה מבין שזה סתם חרטות שיווקי. בעבר פיוניר השתמשו ב CLASS D של ICEPOWER ואז עברו ל CLASS D ממש גרוע משהלם, ובסוף חזרו להגברת CALSS AB. בכל הזמן הזה הם הגדירו את ההגברה כ Direct Energy או איזו חירטות אחר.
...
כי כאילו אנשים חושבים ש calss d זו ההגברה הכי טובה ?רצו לתת להם לחשוב ככה בשביל שייקנו כמה שיותר?
אני לא יודע מה כל הגברה עושה ומה השוני,אבל מקווה שתהיה הגברה טובה ברסיבר החדש שלהם...

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

ה- 305 הוא בוודאי שיפור לעומת מה שיש לך.
עם מערכת רמקולים כמו שלך, אין שום היגיון לקחת רסיבר יקר. הרמקולים יהיו הנקודה החלשה במערכת.

הרמקולים שלך חייבים הגדרה של קרוסאובר על 120 הרץ, ולא שום מספר אחר.
הרמקולים יורדים עד תדר 110 הרץ, והסאב עולה עד ל- 120 הרץ, אז אין כל כך ברירה. כל ערך שונה מ 120 הרץ יהיה פגיעה בשילוב בין הרמקולים לסאב.
תגדיר קרוסאובר על 150 הרץ - הסאב לא מסוגל לנגן טוב את התדרים בטווח 120 -150 הרץ.
תגדיר קרוסאובר על 80 הרץ - הרמקולים לא מסוגלים לנגן את התדרים בטווח 80-110 הרץ.

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

28/08/2021 17:48  
Amir64 כתב:
עם מערכת רמקולים כמו שלך, אין שום היגיון לקחת רסיבר יקר. הרמקולים יהיו הנקודה החלשה במערכת.

הרמקולים יורדים עד תדר 110 הרץ, והסאב עולה עד ל- 120 הרץ, אז אין כל כך ברירה. כל ערך שונה מ 120 הרץ יהיה פגיעה בשילוב בין הרמקולים לסאב.
תגדיר קרוסאובר על 150 הרץ - הסאב לא מסוגל לנגן טוב את התדרים בטווח 120 -150 הרץ.
...
איבדתי אותך
כרגע בקרוסאובר של הרמקולים : כמה hz להגדיר ? והאם לכל המרקולים אותו hz ?

לגבי הסאב : כמה hz לשים בסאב ?
ויש עוד אפשרות של gain על כמה לשים את ה gain ?

וראיתי ליד הרסיבר שיש לי phase משו כזה עם מתג שלמעלה כתוב 0 ואם אני מוריד אותו כתוב 180.
צריך לשים את המתג על 0 או 180 ? או שזה סתם מתג ?
עשיתי עכשיו כיול ושומעים ממש גרוע,הסאב לא נשמע תקין והמרחק של המרקולים נשמע לא טוב כל כך...

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

Amir64 כתב:

...
ולא הבנתי עדיין איך hz עובד ?
מי חותך את מי ? נניח שמתי ברמקולים 80 hz אז צריך לשים בסאב מעל 80 hz בשביל שתדר מעל 80 hz ינוגן על ידי הסאב עם הרמקול ??

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #21 

כתבתי כבר כמה פעמים.
בסאב הכפתור על מקסימום.
לא בשום מצב אחר.
ההגדרה ברסיבר קובעת החל מאיזה תדר, צלילים שמיועדים לרמקולים יועברו לניגון בסאב.
הרמקולים צריכים להיות מוגדרים קטנים גם אם הכיול הגדיר אותם גדולים.

שחו
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 97 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

28/08/2021 18:01  
ron505 כתב:
Amir64 כתב:

...
איבדתי אותך

וראיתי ליד הרסיבר שיש לי phase משו כזה עם מתג שלמעלה כתוב 0 ואם אני מוריד אותו כתוב 180.
עשיתי עכשיו כיול ושומעים ממש גרוע,הסאב לא נשמע תקין והמרחק של המרקולים נשמע לא טוב כל כך...
...
סאב תכוון עד הסוף, בסאב עצמו. בנוסף כוון אותו לשליש או חצי מבחינת הווליום שלו.
לאחר מכן תריץ כיול.
לאחר הכיול כנס להגדרות הרמקולים, שנה את כולם לקטנים והגדר 120 הרץ כחיתוך.
שחר

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #23 

28/08/2021 18:41  
Amir64 כתב:
כתבתי כבר כמה פעמים.
בסאב הכפתור על מקסימום.
לא בשום מצב אחר.
ההגדרה ברסיבר קובעת החל מאיזה תדר, צלילים שמיועדים לרמקולים יועברו לניגון בסאב.
הרמקולים צריכים להיות מוגדרים קטנים גם אם הכיול הגדיר אותם גדולים.
...
אוקיי, אין צורך להתעצבן פשוט ניסיתי כמה קומבינציות ולא שמעו טןב אז רציתי לדעת אם הבנתי טוב.
בכל מקרה ה hz בגב של הסאב שזה טיפה פחות מהחצי זה המקסימום עבורי שאפשר להאזין. על 80hz זה כבר ךא נשמע טוב בכלל. אז אץה כתבת עד הסוף שזה לקראת ה 160 hz. זה פשוט סלתי סביל לשמוע ככה. הבאס חזק מאד, מרעיד את הריצפה וגם באס מלוכלך שעדיף לשמוע בלי כבר.
אז פשוט כרגע הגדרתי את ה gain על 20 בערך, ה hz בגב הסאב על 30hz.שומעים ככה לטעמתי הכי טוב. ושיניתי ל 60hz ברמקולים. אני משלק בזה בין 60 ל 80 hz. אבל כרגע להגביר מעל לחצי ב hz זה לט הגיוני לשמוע ככה...
תודה רבה בכל אופן 😁

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

28/08/2021 21:38  
שחו כתב:
28/08/2021 18:01  
ron505 כתב:

איבדתי אותך

...
לאחר מכן תריץ כיול.
...
אני לא יודע איך אפשר לשמוע שה hz עד הסוף, שזה בחצי זה כבר מוגזם וה gain על חמישית מהעוצמה. אולי משהו ברסיבר לא מוגדר נכון. אבל אני מעדיף לשים על 30 40 hz את הסאב וגם ה gain על 30 בערך. ככה אפשר לשמוע מוסיקה נקייה ולא כל הריצפה רועדת ויוצא באס מלוכלך שמרעחד את הריצפה וכבר בקושי שומעים אץ השיר.
תודה רבה חבר בכל אופן 😁

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #25 

28/08/2021 21:51  
ron505 כתב:
28/08/2021 21:38  
שחו כתב:

לאחר מכן תריץ כיול.
...
אני לא יודע איך אפשר לשמוע שה hz עד הסוף, שזה בחצי זה כבר מוגזם וה gain על חמישית מהעוצמה. אולי משהו ברסיבר לא מוגדר נכון. אבל אני מעדיף לשים על 30 40 hz את הסאב וגם ה gain על 30 בערך. ככה אפשר לשמוע מוסיקה נקייה ולא כל הריצפה רועדת ויוצא באס מלוכלך שמרעחד את הריצפה וכבר בקושי שומעים אץ השיר.
תודה רבה חבר בכל אופן 😁
...
קרוסאובר עד הסוף לא אומר שום דבר על העוצמה בה הסאב מנגן.
רק איזה תדרים (צלילים) הוא ינגן, ואיזה הוא יסנן החוצה ולא ינגן (או ינגן חלש יותר משאר התדרים).
אם אתה שם את הכפתור על 40, אתה לא מקבל מהסאב את תחום התדרים שהוא אמור לנגן.
בפעם ה- 100. כפתור קרוסאובר צריך להיות על מקסימום, ואצלך הגדרת קרוסאובר ברסיבר צריכה להיות על 120 הרץ.

עכשיו לגבי הווליום של הסאב.
יש לך ברסיבר מסך Level calibration.
יש שם תיקון פלוס או מינוס לכל הרמקולים וגם לסאב.
מה הנתונים שיש לך שם?
הטווח הוא 12+ עד 12- .
אם התיקון של הסאב לא באיזור ה- 0, אתה צריך לבצע אחד מהתיקונים הבאים:
1. אם הערך קרוב ל- 12+, זה אומר שהווליום בסאב נמוך מידי. צריך להגביר ווליום בסאב, ולכייל שוב.
2. אם הערך קרוב ל- 12-, זה אומר שהווליום בסאב גבוה מידי. צריך להנמיך ווליום בסאב, ולכייל שוב.

חוזרים על התהליך עד שאתה מקבל תיקון לסאב של נניח בין 5- ל- 3+.
רצוי להיות קרוב ל- 0, אבל גם אם לא, לא כדאי לחרוג מהערכים האלו.

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

28/08/2021 23:03  
Amir64 כתב:
28/08/2021 21:51  
ron505 כתב:

תודה רבה חבר בכל אופן 😁
...
קרוסאובר עד הסוף לא אומר שום דבר על העוצמה בה הסאב מנגן.
רק איזה תדרים (צלילים) הוא ינגן, ואיזה הוא יסנן החוצה ולא ינגן (או ינגן חלש יותר משאר התדרים).
אם אתה שם את הכפתור על 40, אתה לא מקבל מהסאב את תחום התדרים שהוא אמור לנגן.
בפעם ה- 100. כפתור קרוסאובר צריך להיות על מקסימום, ואצלך הגדרת קרוסאובר ברסיבר צריכה להיות על 120 הרץ.

עכשיו לגבי הווליום של הסאב.
יש לך ברסיבר מסך Level calibration.
יש שם תיקון פלוס או מינוס לכל הרמקולים וגם לסאב.
מה הנתונים שיש לך שם?
הטווח הוא 12+ עד 12- .
אם התיקון של הסאב לא באיזור ה- 0, אתה צריך לבצע אחד מהתיקונים הבאים:
1. אם הערך קרוב ל- 12+, זה אומר שהווליום בסאב נמוך מידי. צריך להגביר ווליום בסאב, ולכייל שוב.
2. אם הערך קרוב ל- 12-, זה אומר שהווליום בסאב גבוה מידי. צריך להנמיך ווליום בסאב, ולכייל שוב.

חוזרים על התהליך עד שאתה מקבל תיקון לסאב של נניח בין 5- ל- 3+.
רצוי להיות קרוב ל- 0, אבל גם אם לא, לא כדאי לחרוג מהערכים האלו.
...
הבעיה ברגע שבגב הסאב זה כבר לכיוון ה 80 100hz אז זה סתם מרעיד את הריצפה ואי אפשר ךשמוע נקי כי יוצא באס מלוכלך, שמתי כמו שאמרת עד הסוף את הhz בגב הסאב. וה ווליום בגב הסאב על חצי.
אני תוהה לעצמי איך אפשר לשמוע ככה, שאתה שם את ה hz בגב הסאב על מקסימום, אתה לא שומע באסים מלוכלכים וחזקים שמרעידים את הריצפה? (אני מנסה להבין) אולי פשוט אמורים לשמוע ככה כמו שאתה אומר. אבל אני פשוט לא אוהב את זה.
ולגבי ה level calibration הכל אצלי על 0.ככה אני שומע הכי טוב.
אתמול שעשיתי כיול הקידמיים שונו ל 90hz סנטר 100hz עליוניים (אטמוס) גם 100hz ואחוריים 80hz.
את הסאב זה הגביר ל +3 (החזרתי ל 0)
והאחורי שמאלי שינה ל +2 (החזרתי ל 0)
לשאלתי שאתה ב hz עד הסוף בגב המכשיר אתה שומע נקי?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

29/08/2021 7:44  
ron505 כתב:
הבעיה ברגע שבגב הסאב זה כבר לכיוון ה 80 100hz אז זה סתם מרעיד את הריצפה ואי אפשר ךשמוע נקי כי יוצא באס מלוכלך, שמתי כמו שאמרת עד הסוף את הhz בגב הסאב. וה ווליום בגב הסאב על חצי.
אני תוהה לעצמי איך אפשר לשמוע ככה, שאתה שם את ה hz בגב הסאב על מקסימום, אתה לא שומע באסים מלוכלכים וחזקים שמרעידים את הריצפה? (אני מנסה להבין) אולי פשוט אמורים לשמוע ככה כמו שאתה אומר. אבל אני פשוט לא אוהב את זה.
אתמול שעשיתי כיול הקידמיים שונו ל 90hz סנטר 100hz עליוניים (אטמוס) גם 100hz ואחוריים 80hz.
...
אתה סתם מסתבך. אני מציע לך לעבור לאט לאט על כל מה שAmir64 כתב לך ולהכין רשימה מסודרת של הפעולות שצריך לעשות בכיול ולאחריו ופשוט לעשות אותן שלב שלב.
* שים לב שהמיקרופון כיול צריך להיות במקום הישיבה שלך כאשר אתה צופה/מאזין ובגובה האוזניים שלך.
* הקרוסאובר בסאב עד הסוף כמו שנאמר מספר פעמים, ווליום על האמצע כנקודת מוצא.
* אין טעם לעשות כיול אם אחר כך אתה משנה שרירותית את כל הערכים ל0. שינויים כאלו אתה עושה אם אתה מרגיש חוסר איזון, למשל: ברמקול סנטר אתה לא שומע מספיק חזק את הדיאלוגים בסרט.
* אם הבאסים מלוכלכים וחזקים מידי, תנמיך את הDB שלו ברסיבר עד לנקודה שהם לטעמך. עזוב את הכיוונים בסאב כמו שהם. מה שכן אם קיבלת
בכיול +3 DB יתכן שצריך להגביר קצת את הGAIN בו או להזיז אותו למקום אחר בחדר אם יש אפשרות. השאיפה היא שבכיול תקבל ערך 0 או שלילי קל.
באסים לא טובים יכולים בהחלט גם להיות פועל יוצא של סאב לא הכי טוב, אבל שוב, אם הוא חזק לך מידי, פשוט תנמיך אותו ברסיבר.
Jack of some trades, master of none

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

29/08/2021 8:30  
Avi_Dagan כתב:
29/08/2021 7:44  
ron505 כתב:
...
אתה סתם מסתבך. אני מציע לך לעבור לאט לאט על כל מה שAmir64 כתב לך ולהכין רשימה מסודרת של הפעולות שצריך לעשות בכיול ולאחריו ופשוט לעשות אותן שלב שלב.
* שים לב שהמיקרופון כיול צריך להיות במקום הישיבה שלך כאשר אתה צופה/מאזין ובגובה האוזניים שלך.
* הקרוסאובר בסאב עד הסוף כמו שנאמר מספר פעמים, ווליום על האמצע כנקודת מוצא.
* אין טעם לעשות כיול אם אחר כך אתה משנה שרירותית את כל הערכים ל0. שינויים כאלו אתה עושה אם אתה מרגיש חוסר איזון, למשל: ברמקול סנטר אתה לא שומע מספיק חזק את הדיאלוגים בסרט.
* אם הבאסים מלוכלכים וחזקים מידי, תנמיך את הDB שלו ברסיבר עד לנקודה שהם לטעמך. עזוב את הכיוונים בסאב כמו שהם. מה שכן אם קיבלת
בכיול +3 DB יתכן שצריך להגביר קצת את הGAIN בו או להזיז אותו למקום אחר בחדר אם יש אפשרות. השאיפה היא שבכיול תקבל ערך 0 או שלילי קל.
באסים לא טובים יכולים בהחלט גם להיות פועל יוצא של סאב לא הכי טוב, אבל שוב, אם הוא חזק לך מידי, פשוט תנמיך אותו ברסיבר.
...
עשיתי את מה שהוא אמר במדויק,פשוט לטעמי הסאונד לא נשמע טוב.
עכשיו כרגע שמתי פשוט בגב הסאב את ה hz על ההכי גבוה. ובשביל שלא יהיו רעידות מיותרות פשוט שמתי על 10 אחוז בערך את ה gain ,מעל זה כשה hz עד הסוף זה לא נשמע נקי וברור...
אתמול עשיתי כיול והנחתי את המיקרופון איפה שאני יושב,זה הגדיר לי את הרמקול השמאלי על 4.77 , את הימני על 90 סמ
את הסאב הגדיר על 5.34 מטר.
פשוט מדדתי ידנית ושיניתי.
נניח בכיול זה היה על +2 ברמקול האחורי שמאלי.
סאב על +3 .
נניח כרגע אני על ה hz הכי גבוה וכמו שכתבתם צריך להרים את ה gain על האמצע (כרגע אצלי זה על 10 אחוז) ברגע שאני מרים לאמצע זה באס מלוכלך.
אז ארים לאמצע את ה gain ופשוט אוריד בהגדרות את ה db שלו אם הבנתי נכון ממך...

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

29/08/2021 9:37  
ron505 כתב:
עכשיו כרגע שמתי פשוט בגב הסאב את ה hz על ההכי גבוה. ובשביל שלא יהיו רעידות מיותרות פשוט שמתי על 10 אחוז בערך את ה gain ,מעל זה כשה hz עד הסוף זה לא נשמע נקי וברור...
אתמול עשיתי כיול והנחתי את המיקרופון איפה שאני יושב,זה הגדיר לי את הרמקול השמאלי על 4.77 , את הימני על 90 סמ
סאב על +3 .
נניח כרגע אני על ה hz הכי גבוה וכמו שכתבתם צריך להרים את ה gain על האמצע (כרגע אצלי זה על 10 אחוז) ברגע שאני מרים לאמצע זה באס מלוכלך.
...
אולי עשית מה שאמר, אבל אז שינית את ההגדרות.
* מיקרופון לא רק איפה שאתה יושב, גם צריך להיות בגובה האוזניים.
* המרחק האקוסטי (שהוא לא בהכרח זהה למרחק הפיזי, בעיקר בסאב) חשוב מאוד. מה שכן, אם יצא לך 4.77 ו90 ס"מ לרמקולים הרגילים, זה חסר הגיון לחלוטין בהנחה שזה מאוד שונה מהמציאות. אולי תעלה תמונה של החדר עם סידור הרמקולים?
* את הGAIN של הסאב אתה שם באמצע בתור נקודת פתיחה לפני הכיול. בתצורה הזאת יצא לך +3 אחרי הכיול?

תעלה תמונה, תעשה כיול עם מיקרופון בגובה האוזניים, סאב GAIN באמצע וקרוסאובר עד הסוף. אחרי הכיול תרשום מה המדדים שקבע הרסיבר - DB, קרוסאובר ומרחקים לרמקולים ולסאב.
Jack of some trades, master of none

ron505
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #30 

29/08/2021 9:48  
Avi_Dagan כתב:
29/08/2021 9:37  
ron505 כתב:
סאב על +3 .
...
אולי עשית מה שאמר, אבל אז שינית את ההגדרות.
* מיקרופון לא רק איפה שאתה יושב, גם צריך להיות בגובה האוזניים.
* המרחק האקוסטי (שהוא לא בהכרח זהה למרחק הפיזי, בעיקר בסאב) חשוב מאוד. מה שכן, אם יצא לך 4.77 ו90 ס"מ לרמקולים הרגילים, זה חסר הגיון לחלוטין בהנחה שזה מאוד שונה מהמציאות. אולי תעלה תמונה של החדר עם סידור הרמקולים?
* את הGAIN של הסאב אתה שם באמצע בתור נקודת פתיחה לפני הכיול. בתצורה הזאת יצא לך +3 אחרי הכיול?

תעלה תמונה, תעשה כיול עם מיקרופון בגובה האוזניים, סאב GAIN באמצע וקרוסאובר עד הסוף. אחרי הכיול תרשום מה המדדים שקבע הרסיבר - DB, קרוסאובר ומרחקים לרמקולים ולסאב.
...
שיניתי את הרמקול הימני ל 4.77 ונשארתי עם זה כמה דק אבל לטעמי שמעו הרבה פחות טוב.
אז החזרתי ל 3 מטר את הקדמיים והשאר השארתי במרחק שקבע הכיול.
את המיקרופון הנחתי איפה שאני יושב ושמתי אותו על הכרית.
בדיוק +3 יצא לסאב ששני המתגים היו על האמצע.
עכשיו אני אעלה תמונות ואעשה שוב כיול.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”